Pasaka apie kvailių šalį

Kartą gyveno protingas ir darbštus žmogus. Jis skendo skurde, niekaip negalėjo prasigyventi, nes gyveno kvailių šalyje. Pastato žmogus gražų namą, nori parduoti, bet kvailiai neperka – namas jiems per mažas. Užaugina žmogus daug daržovių, nori parduoti, bet kvailiai neperka, nes pigesnės tos daržovės, kurios fabrikuose pagaminamos.

Galų gale tas geras žmogus taip supyko, kad nutarė iš kvailių pasijuokti.

Prisipirko jis mažų stiklinių buteliukų, užsuko juos spalvotais kamšteliais, užklijavo etiketes ir ant jų užrašė štai tokius ženklus: ϖ ϗ Ϙ Ϛ ϛ Ϟ.

Nunešė butelius į turgų ir ėmė skelbti:

– Pirkite nepaprastą gėrį, pirkite! Štai tame buteliuke yra paskutinysis pranašo atodūsis. Šiame buteliuke yra tyriausias oras nuo Everesto viršukalnės. Būtinai įsigykite buteliuką su šventojo avinėlio kvapu. Pigiai parduodu buteliuką, į kurį prieš milijoną metų čiaudėjo dinozauras.

Žmonės puolė pirkti! Visus buteliukus žaibiškai išpirko.

Žmogus patenkintas parėjo namo, pasidėjo pinigus ir pradėjo ruošti kitas prekes. Nusipirko gražių permatomų dėžučių su dangteliais, nusinešė jas į zoologijos sodą ir paprašė leisti prisirinkti į dėžutes įvairių gyvūnų išmatų.

– Rink, negi gaila? – pasakė sodo darbuotojai.

Kitą dieną turguje žmogus ragina pirkti:

– Pirkite tigro kvapo gydomąjį kremą! Pirkite stebuklingąjį ruonio rutuliuką, jis apsaugo namus nuo vagių! Pirkite ožiuko tepalėlį, jis naikina kandis ir gydo alergiją!

Žinoma, kvailiai išpirko viską, vos nesusimušė eilėje stovėdami.

Žmogus eina namo ir galvoja, ką dar galėtų parduoti.

Prikarpė jis popieriaus lapų, žvake apdegino lapų kraštus. Tada papjovė vištą, prilašino kraujo į buteliuką, nusidrožė žąsies plunksną ir pradėjo ant apdegintų lapų vištos krauju rašyti užkeikimus. Rašė taip, kad nieko suprasti negalėjai, pažiūrėkite: חטי ךכלםמ ןנסעףפ  ץצקר

Kitą dieną žmonės turguje išgirdo:

– Skubėkite pirkti, skubėkite! Stebuklingoji dievo Ra šventykla sudegė prieš penkis tūkstančius metų, bet tik dabar mes suradome šventuosius rankraščius, kuriuos žyniai parašė savo krauju. Nesvarbu, kad jūs negalėsite perskaityti. Naktį jūsų namus aplankys dvasios, perskaitys ir dosniai jums atsilygins.

Jūs būtumėte matę, kaip žmonės puolė pirkti tuos rankraščius!

Žmogus patenkintas parėjo namo ir nutarė daugiau nebegyventi kvailių šalyje. Pardavė savo namelį, visus rakandus ir išvyko į šiaurę, kur gyventi sunkiau, bet už tai žmonės, išmokę sunkiai gyventi, yra protingesni ir geresni.

Atsakymai

Burgis, 2013-09-14 12:53:08

Patyčios? Žinoma!

Martynas P., 2013-09-14 13:28:58

Jeigu pasakos pagrindinis veikėjas iš tiesų būtų buvęs protingas, darbštus ir geras, tai melu ir netikromis pranašystėmis neužsiimtų. Galbūt jis buvo tiesiog chytras?

ak, 2013-09-14 17:11:52

Ką gi – apsukrūs žmogeliai klesti visur. Net ir LR – o paprastam darbininkui geriau yra emigruoti ten, kur už darbą geriau moka. Na o bedarbiui net svarstyti nereikia – dirbti UK pagalbiniu darbininku tikrai geriau negu LR gyventi savartyne, ar stengtis pragyventi iš pašalpos. Net valkatauti turtingoje šalyje geriau…

Beje, man, bedarbiui, geriau yra gyventi LR – nes aš įpratau būti gamtoje – prie ežero, ant piliakalnio, miške. Tokioje UK grybauti, meškerioti, ar net miegoti pasitiesus miegmaišį – juo labiau susikurti laužą – jau problema. Tad aš, kai visai nebepakenčiama bus LR emigruosiu, ko gero į Altajų…

Adefagija, 2013-09-14 18:12:24

Tik pasakoje tokia pabaiga gali būti ……

O gyvenime, tas žmogelis, tol būtų margaricą sukęs, kol būtų susidomėjus mokesčių inspekcija ir prokuratūra.

Jūs gal visos teisybės nepapasakojot? Ko gero, jį jau pačiupinėjo, kad slides į šiaurę patepė 😀

r.s., 2013-09-15 21:12:20

Eh, tie žalesnės žolės ieškotojai…

Bet negalima (kai kurių) Jų kaltinti…

Kas belieka tokioje situacijoje? Tik pažiūrėti į gyvenimą kitu kampu ir pasityčioti… 😉

Vietoje daugtaškių gali būti Jūsų reklama. Skubėkite, nes pasiūlymų skaičius ribotas!

petras, 2013-09-16 09:28:07

bet koks paradoksas. kvailys nežino, kad jis kvailas ir gyvena ramiai. protingas žino, kad aplink jį kvailiai, tai gyvena neramiai 🙂

nors kai geriau pagalvoju, tai net sunku apibrėžti būtų, kas yra kvailas žmogus.

Jūratė, 2013-09-21 00:53:33

Į dešimtuką, Petrai! Kas yra kvailas žmogus? ; )