Pasakų terapija

Tu – mano akių šviesa! Tu – mano širdies gėlelė, pražydusi pasauliui ir žydėsianti per amžių amžius!

*

Taip dabar rašoma tik meilės laiškuose ir pasakose. Pasakos yra gėrio, išminties, teisingumo ir amžinybės oazė, kurioje pailsėti ir sustiprėti gali ir mažas, ir jaunas, ir senas…

*

Ar jūs pastebėjote, kad dauguma pasakų – apie šeimas: apie sesutes ir broliukus, apie vyrus ir žmonas (raganas ir geras…), apie suvedžiotojus ir suviliotojas… Visada laimi tikroji šeima!

*

Pasakos yra viltis. Nužudė, papjovė, sudegino, pelenus išbarstė, bet tik palauk – viskas atgims, pasikartos, sugrįš!

*

Pasakos yra ramaus gyvenimo ciklo atspindys. Paseno tėvas, susikvietė vaikus, pamokė ir numirė. Tada jau vaikai viską tvarkė, savo gyvenimus gyveno. Ir jų vaikai gimė… Nieko tragiško, nieko dramatiško tame cikle.

*

Pasakos yra paslaptis ir bandymas tą paslaptį atskleisti. Jei yra požemis, kas nors į jį pateks, lobį ras ir geriau gyvens. Jei yra pabaisa, yra ir tas, kuris ją nugalės. Jei yra užrašas ant akmens, tai kas nors supras tą užrašą teisingai.

*

Pasakose yra tyra ir graži meilė. Kaip vykusiai pasakose pateikiama kūniškoji meilė! Be jokio vulgarumo, bet su visu aistros ir tos aistros pasekmių jausmu.

*

Kokio subtilaus humoro esama pasakose! Kaip gudriai pašiepiami melagiai, godišiai, pikčiurnos, tinginiai…

*****

Pasakos gydo. Pasakos ramina. Pasakos prikelia mirusius jausmus. Pasakos lavina vaizduotę. Dabar gyvenu pasakoje ir seku savo pasakas visiems, kurie nusipelno pasakų…

Atsakymai

Burgis, 2013-09-12 11:05:16

Įverčiams…

Regina D., 2013-09-15 21:28:25

Matyt, skaitėte tik adaptuotas pasakas, tikros pasakos yra tik suaugusiems, jos laukinės, gaivališkos ir be kultūros suformuoto antstato (pasakose nėra gėrio ir blogio, deja). Pasakose nėra išorinio veiksmo – tik ėjimas į save, savo pasąmonę, susitikimas su savo Šešėliu (pagal K.G.Jungą): savais pasąmonėn nugrūstais drakonais, raganom, vilkais, mėlynbarzdžiais ir t.t. Uždraustas įeiti kambarys pasakose simbolizuoja slapčiausią mūsų sielos kertelę, kur nugrūdame tai, kas nei mums oatinka, nei norime, kad kiti matytų ar žinotų. Tai labiausiai ginama sąmonės ir pasąmonės teritorija. Žiūrėkite, kaip, pavyzdžiui, Jums nepatinka, kai kas nors “perskaito” daugiau nei Jūs norėjote parašyti, pasakyti, atskleisti. Kuo ne Mėlynbarzdžio situacija 🙂 ?

Pasakos kalba apie žmogaus santykį su pasauliu – čia galime rasti visus šiuolaikinio transerfingo požymius.

Pasakose laimi tikrai ne protingiausieji, nes tik šiuolaikinis žmogus gali manyti, kad jo protas ką nors visatoje gali – juokinga 🙂

Burgis, 2013-09-15 21:55:25

Reginai D.: o man smalsu, kodėl Jūs mane vis dažniau mokote? Kaip gyventi, kaip kalbėti, kaip rašyti… Taigi Jūs vis dar turite, ką mokyti, tiesa?

*

Rytoj čia paskelbsiu kitą pasaką (palikau darbe…), bet Jums vėl nepatiks, nes tai – mano pasaka.

*

Jūs klystate, kad man kas nors nepatinka iš to, ką čia parašo kiti, įskaitant Jus. Vėl nuskambės grubiai, bet pasakysiu tiesą – manęs visai nejaudina tai, kaip ką perskaito tie, kurie nori perskaityti kitaip, negu aš parašau. Aš tiesiog parašau savo nuomonę, požiūrį. Kaip ir šiuo komentaru…

Regina D., 2013-09-15 22:20:05

Net nemanau Jūsų mokyti. Bet dėl pasakų Jūs parašėte truputį naiviai, nes jau devintokai per tautosakos kursą pasakas analizuoja kitaip. Ir jau seniai mokslininkų įrodyta, kad pasakos nėra gėrio oazė. Ir pasakose negali laimėti šeima, nes kalbama apie Animus arba Animą, t.y. vieną herojų.

Maniau, Jums bus įdomu sužinoti pasakų atveriamas galimybes. Todėl ir parašiau. O mokyti, nebijokite, neketinu. Aš tik pati mokausi.

Burgis, 2013-09-16 08:13:55

Reginai D.: Devintokai pasakas analizuoja taip, kaip Jūs mokote analizuoti… O aš jas skaitau ir kartais net rašau taip, kaip matau pasakas, kaip jaučiu pasakas. Sumečiau, kad per gyvenimą esu perskaitęs apie 1000 pasakų. Ir tikrai ne visos buvo adaptuotos! Ir tikrai jose radau tai, ką aprašiau šioje temoje. Gaila, kad Jūs to neradote…

*

„…sužinoti pasakų atveriamas galimybes…“? Kodėl manote, kad turiu sužinoti tai ir taip, kaip Jūs, kaip literatūros mokslininkai nori? Aš sužinojau! Todėl ir parašiau apie tai, ką sužinojau, pajutau…

*

Kitoje temoje skelbiu savo naujausią pasaką…