Pasaulis nemoka įvertinti revoliucijų

Vakar tiesiogiai (per kompiuterį…) stebėjau V. Janukovyčiaus spaudos konferenciją Rostove prie Dono. Pasidžiaugiau, kad gerai suprantu rusiškai…

Koks geras tas V. Janukovičius! Iš Ukrainos ne pabėgo, o išvažiavo, jokių turtų neturi („tai spalvoti paveikslėliai…“), sąskaitų užsienyje neturi, „berkuto“ atsiprašė, tautos atsiprašė… Jis, žinoma, neabejoja, kad yra teisėtas, vienintelis Ukrainos prezidentas.

*

Tai aš klausiau ir galvojau – po V. Lenino nebėra kam aiškinti, kas yra valdžia ir kaip ji pakeičiama. Tai aš paaiškinsiu!

*

Revoliucija negali būti teisėta! Jokia – nei karinė, nei aksominė, nei dainuojančioji…

Nėra pasaulyje valstybės, kurios konstitucijoje būtų numatytas revoliucinis valdžios pakeitimas. Atvirkščiai, kiekviena valdžia pirmiausia įteisina save, numato represines priemones visiems, kurie ją norėtų pakeisti kitaip nei išrinkdami kitą valdžią. Bet ir išrinkti kitą sunku, nes valdžia sudeda tokius „saugiklius“, kad geriausiu atveju veikia „demokratinės sūpuoklės“ – kaip Lietuvoje…

*

Taigi klausimas pasauliui yra toks: pateisini tą revoliucinį perversmą ar ne?

Atsakyti labai sunku. Jei pateisini, tai pripažįsti, kad jokios konstitucijos neturi absoliučios galios, kad demokratiniai rinkimai yra žemiau už maištą.

Jei nepateisini, tai pripažįsti, kad niekšams, korumpuotiems oligarchams, kruviniems diktatoriams, karinei chuntai užgrobus valdžią, pasaulis tą vargšę valstybę turi palikti vieną su jos problemomis.

*

Kaip buvo po spalio revoliucijos 1917 metais? Ką pasaulis pasirinko?

Kas bus dabar Ukrainoje? Ką pasaulis pasirinks?

*

Pasaulis nemoka pasirinkti!… Rusija V.Janukovyčiaus Ukrainai neišduoda, pasaulis Rusijai sankcijų netaiko. Bet ir naujosios Ukrainos valdžios pripažinti, oficialiai pripažinti, pasaulio valstybės neskuba. Rusijos lėktuvai leidžiasi į Krymą, į Ukrainos teritoriją, o JAV, Kinija ir visa Europa tik patyliukais kalba, protestuoja, prašo…

*

Už tikrus dalykus tenka mokėti krauju. Iki XXI amžiaus pasaulis nieko kito nesugalvojo, deja…

Atsakymai

Burgis, 2014-03-01 11:59:00

Įvertinkite…

r.s., 2014-03-01 12:39:16

Vieną revoliuciją tikrai reikėtų įgyvendinti – mąstymo revoliuciją.

Labai liūdna, kad tokie (bent potencialiai) protingi padarai gali elgtis taip kvailai. Pinigai, valdžia, konkurencija – visur ir dėl visko. Atrodo, kad tai svarbiausios pasaulio “vertybės” sukuriančios visą mūsų gėrį… trivialūs dalykai… *atsidūstu*

Tiesiog gaila, liūdna, gėda vadintis žmogumi (dėl neapykantos, smurto, godumo ir t.t.). Ne tokią pasaulio viziją turiu. :-\

vitalijus, 2014-03-02 08:31:47

siam autoriui skirta:

pries rasant tokius garsius teigynius bukite malonus pasodometi kas yra ir ka reiskia zodis ‘DEMOKRATIJA’ – reiškia valdymo formą, kurioje visi piliečiai turi teisę dalyvauti šalies valdyme, skirtingai nuo valdymo formos, kurioje tokia teisė priklauso vienai klasei, išskirtinei grupei arba autokratui. Šią teisę piliečiai įgyvendina tiesiogiai referendumuose ir plebiscituose arba per savo išrinktus atstovus.

kas atsitiko Ukrainoje?ginkluoti zmones nuverte valdzia.taip?at tai yra demokratiska?Ne.

‘MAIDANE’ dalyvavo apie 100000 zmoniu,Urainoje gyvena apie 46000000 zmoniu(koks procentas nuo salies gyventoju?).ar yra Demokratiska 100000 spresti visos salies likima tokiu mazu ginkluotu zmoniu sprandimu?

Kodel kai Londone arba Berline per kylusias riausias ir demonstracija buvo oficialiai naudojama salies saugumo ir Policijos jega(iskaitant automatinius ginklus yra gerai) o Ukrainoje yra blogai?

Kodel Lietuvoje nera persiokiojami kitakalbiai?(nes tai yra neteiseta ir zema.Tai kodel RADIKALAI leidziami ES ta gali Daryti Ukrainoi?

As ne uz Janikoviciu bet ir ne uz ginkluota valdzia,as uz taika ir sazininga (kaip absurdiskai neskambetu)POLITIKA.ir uz gyvenima be baimes pareiksti savo valia.

bukit malonus pagalvokit ir is kitos puses

Burgis, 2014-03-02 08:42:05

vitalijui: jei Jūs atidžiau skaitytumėte, tai suprastumėte, kad aš kaip tik ir kviečiu matyti abi puses…

Berūta, 2014-03-02 12:44:25

Laba diena! Man tai irgi atrodo, kad revoliucija tai yra neteisėtas valdžios nuvertimo-užėmimo būdas. Bet jeigu apačios nebenori, o viršūnės nebegali, tai tada jau niekas gražiai neklausia ir Konstitucijos neskaito. Tada jau sprendžiama viskas jėga, kas ką nugalės.

Bet Ukrainoj, tai jau čia ne revoliucija, o šalies okupacija. Kažin, jeigu lietuviai su Tomaševskio tuteišiais susiniautų, kažin ar Lenkija neįvestų į Lietuvą savo Armiją Krajową, stabilizuti padėčiai?

ms, 2014-03-02 12:58:26

http://www.nybooks.com/blogs/nyrblog/2014/mar/01/ukraine-haze-propaganda/

Labai puikus straipsnis. O po vakarykstės dienos, man rodos, galim apie revoliucijas ir nebekalbėt

RLT, 2014-03-04 16:23:24

Pripažinti šiandien reikia ne valdžios egzistavimą, o problemos egzistavimą. Ir ten reikia važiuoti, bet ne nusiteikus pakariauti “trigger-happy”, o nusiteikus visokiausiais būdais užtikrinti gegužės mėnesį numatytų rinkimų skaidrumą. Užkirsti kelią interpretacijoms. Žmonės turi kažkuo gyvenime (pasi)tikėti, ir kai gali pasitikėti tik savo grupele gatvėje, pradeda elgtis kaip į kampą užspeisti gyvūnai. Žalinga ir itin neefektyvu.

Turime visus nuraminti, nes reali agresija niekada nėra positive-sum-game.