Pasėsi ilgesį, nupjausi įniršį

Aš ne vien apie Norvegiją.

Aš ir apie Lietuvoje mėtomus vaikus: tą – į prieglaudą, tą – seneliams, tą – naujajam sugyventiniui, tą – giminaičiams…

O kiti džiaugiasi: aš tą įsivaikinsiu, aš aną globosiu, aš juos užauginsiu ir už tai pinigėlių gausiu…

***

Taip, tie vaikai užaugs!

Ilgesio terpėje užaugs. Pro langus akeles pražiūrės…

Bemiegėmis naktimis galvos ir galvos – kodėl būtent man taip? Ką blogai padarė jo tėvai, gal ir sugalvos, bet ką blogai padarė jis – niekada!

Ką jis galvos apie tas vaiko teisių tarnybas?

Kad jos neturėjo kitos išeities?

Kad tokia valstybės politika?

Žmogui, kuriam nukertamos gyvenimo šaknys, iš kurio atimamas iš kartos į kartą perduodamas giminės fakelas, valstybė nerūpi!

Tas žmogus gali prakeikti savo ištvirkėlę motiną, savo girtuoklį tėvą, bet tuo jis vis tiek neatkurs savo gyvenimo.

Ir gyvens jis įniršęs! Be jokių vertybių. Be jokių įsipareigojimų šeimai, valstybei ir sau.

***

Mano nuostata – reikia naikinti ne pasekmes, o priežastis. Tėvai, pasiruošę gimdyti ir pražudyti savo vaikus, turi gyventi pusbadžiu. Turi dirbti kaip katorgininkai: sunkiausius darbus, priverstinius darbus. Visiems jie turi būti pavyzdys – negyvenk taip! Tų tėvais neišmokusių būti vaikai nėra jų vaikai – jie yra visų mūsų vaikai. Tokie vaikai gali pakenkti mums, mūsų vaikams, mūsų anūkėliams, mūsų valstybei, todėl mes turime jais pasirūpinti. Bet ne atimdami juos iš tėvų, ne leisdami tiems „tėvams“ juos numesti kaip šunyčius, o priversdami tuos tėvus dirbti savo vaikams, kentėti ir atgailauti savo vaikų akivaizdoje. Kodėl skriaudžiami maži nekalti vaikai, o atleidžiama juos nuskriaudusiems ar nuskriausti pasirengusiems tėvams?!

*

Vėl ir vėl aš klausiu tų tarnybų: jums rūpi tik tie probleminiai vaikai, ar jums rūpi ir mūsų gerieji vaikai? Kada gi pagaliau jūs pamatysite pasaulį iš kitos pusės: geriausiais mūsų vaikais pasirūpinti yra ne mažiau svarbus, vos nepasakiau – kur kas svarbesnis, uždavinys.

*

Norvegija turi vieną Breiviką. Bijau būti blogas pranašas, bet man atrodo, kad ten auga dar ne vienas toks…

Atsakymai

Burgis, 2015-02-07 17:50:47

Rūpi…

raseinietė, 2015-02-07 18:07:39

žinau tą situaciją-jei negeri,kažkiek uždirbi -tau nieko,bet pradėk gert,nedirbt-viskas tau ant lėkštutės,gal sakau pradėt gert:-)))

Matilda, 2015-02-07 18:39:22

Toms tarnyboms vaikai nerūpi. Joms rūpi tik jų šilta vieta ir alga.Jie bijo savo pasturgalius pajudinti, kai reikia ką nors nuveikti. Konkreti situacija mergaitė ( šeštokė) geria, rūko, valkatauja. Mama- taip pat- nedirba, girtuokliauja, mergaitės į namus neįsileidžia, ta nakvoja gatvėje, po balkonu ir kur papuola. Mokykla kreipėsi į Vaiko teises. Gavo atsakymą: ,,tai dar ne baisiausias variantas”. Tai kada bus baisesni? Kai vaiką užmuš?

Valentinas, 2015-02-07 19:52:35

Labai skaudi tema.

Rasa, 2015-02-07 22:37:50

Galvoju apie tai, kas išties yra tie geri tėvai. Slidus reikalas visa tai. Kaip ir asocialumas. Štai pas visų nuomone gerus tėvus, kartais užauga vaikai asocialūs, o pas asocialius- puikūs. Tai tada kurie gautųsi blogesni? Tėvus turiu galvoje? Štai man atrodo, kad aš mama kaip mama, pusė velnio taip sakant, o va Darius 🙂 kažkada sakė, kad jau mano paauglystėj mano auklėjime rimtos klaidos buvo padarytos 🙂

Štai daugelio nuomone asocialūs tie, kurie geria ir pan. O tie, kurie daug dirba, bet jų vaikai auga tokie patys vieni ir be dėmesio, kaip ir tų pijokų, kažkodėl laikomi beveik sektinu pavyzdžiu… O man kartais atrodo, kad ir vaiko neprimaitinimas ir darymas iš jo princą ar princesę beveik vienodai kenksmingas vaikui. Ir dar nežinia kuris didesnis.

Painiava.

Žinau tik viena, beveik visi vaikai nori augti su tėvais, broliukais ir sesutėm. Kaip sunku bebūtų. O juos lupinėja lupinėja į gabalėlius visi. Mamos atima iš tėčių, tėčiai iš mamų, valstybė iš tėvų, tėvai palieka kažkam. Ir visi galvoja, kad jie viską daro dėl vaikų gerovės. Plėšydami juos į gabalus… Čia kaip toj knygoj “Kvepalai” kai prisiuostę tobulų kvepalų, žmonės jų kūrėją suplėšė į gabalėlius iš didelės didelės meilės…

Iš šalies, 2015-02-07 22:50:14

Toks modelis, kai tėvai, neprižiūrintys vaikų, dirba kaip katorgininkai sunkiausius ir priverstinius darbus, jau egzistuoja Baltarusijoje.

mama R, 2015-02-08 00:36:22

Dirbu su mažais vaikais ir matau nemažai netinkamo elgesio su vaikais pavyzdžių. Ne apie fizinį elgesį. Galvoju, kad gal jau profesinė liga.. Bet tie tėveliai myli savo vaikus ir atimti vaikus už tai, kad neturi vaikas pirštinių ar mama iš grožio salono žiemą pavėlavusi atlekia įsispyrusi į baseino šlepetės (nes nagų lakas nenudžiuvo 🙂 ) pasiimti vaiko?

Idealiais tėvais negimstama. Šalia motiniškos\tėviškos širdies labai praverčia ir žinios. Kodėl, gi, neįtraukti į vidurinės (gal net pagrindinės) mokyklos programą šeimos/vaikų psichologijos kurso ir papasakoti kaip vaikutis auga nuo gimimo, kaip vystosi, ko reikia, kad jis turėtų galimybę ateityje būti sėkmingu? Taip pat galima pašalpų svertais priverstinius kursus organizuoti. Nelankai-pašalpos trečdaliu mažau..

Viskas įmanoma, vienintelė “smulkmena”-reikia tai organizuoti.

Atimti vaikus-lengviausias sprendimas, bet kokios pasekmės vaikui?

Burgis, 2015-02-08 07:07:01

Į temą:

Aktualijos

Mokyklą šiurpina šeštokas: „Esu nebaudžiamas, darysiu ką noriu“ (lrytas.lt)

Sokolovas, 2015-02-08 09:02:07

ŠVIETIMO ELITO PRIORITETAS- “DEGUTO INTEGRAVIMASIS MEDAUS STATINĖJE”

Turi būti teisiškai apibrėžta griežta tėvų atsakomybė už vaikų nedrausmingumą, taip pat ir už blogą mokymąsi. Dabar gi apsiribojama tik tokios atsakomybės deklaravimu, ir kalbomis apie “motyvaciją”. O piktybiškiems chuliganams, trukdantiems mokytis kitiems, turi būti specialių ( “amatų”, ar pan.) mokyklų. Tokiems nebūtina leist siautėti ne tik 12-je, bet ir…9- 10 klasėje.

Dabar gi yra kitų “prioritetų”- “debilų integracija į visuomenę”. Antai,- “medaus statinėje deguto lašas integruosis į medų”. Todėl elitas ne tik nieko nekeičia, bet ir negirdi tokių minčių. O kai elitui įgrista, pažangūs bei netylintys pedagogai naikinami…

Marius, 2015-02-08 09:44:05

Mano sūnus ketvirtokas tai pas juos klasėje yra berniukas, kuris nuo pirmos klasės muša kitus vaikus. Vienam berniukui sulaužė ranką, kitam koją, trečiam išmušė sveiką priekinį dantį. Patyčių ten įvairiausių, klasės naujoką jis terorizuoja įvairiausiais būdais ( daug vietos užims). Vieną berniuką, kurį jis užteorizavo, jis po 1,5metų atsinešė į klasę peilį, krūmams kirpti žirkles ir visiems mosikuodamas palei veidą sakė išdurs akis, o su peiliu perpjaus gerkles. Kita mergaitė antroje klasėje akivaizdžiai demonstruoja, kad ji suaugusi, nulakuoti nagai, prisirūkiusi, atsineša cigaretes., renka prie aludžių nuorūkas. Ji visiškai nenori mokyti, nieko nedaro. O tas mušeika šiemet pirmūnas. Tas mušeika buvo vieną kartą paskambinęs į greitąją ir pasakė, kad jei mama neatvažiuos jis iššoks iš ketvirto aukšto. Visa tai užfiksuota mokyklos psichologo, tirta ir t.t. Kitas vaikas mano sūnui prieš kelias dienas labai iš tvarkingos šeimos pasakė, kad nusižudys nes sakė, kad niekas į jį nekreipia dėmesio, įtampa jam, o jį labiausiai terorizuoja tas mušeika. Beje, dėl to mušeikos rašė tėvai raportus, į policiją keli pareiškimai ir socialiniai pedagogai viską žino. Bet jis dar daugiau terorizavo tą vaiką ir skriaudė. Čia tik maža dalis normalios mokyklos realijų, be jokių pagražinimų. O klasės mokytoja prieš kelias dienas išvažiavo tiesiai iš klasės ant neštuvų į reanimaciją, beje mano žmona negali patikėti, kad aš jai prieš kelis mėnesius sakiau, kad mokytojai taip ir nutiks.

Rasa, 2015-02-08 10:14:25

Mariui:taip, taip yra. Ar tai gerai? Ką darytum, jei tavo vaikas būtų tas terorizuotojas? Ką darytum, jei būtų terorizuojamas? Ar galvoji apie tai? Nes prisimenu tėvų ir jų požiūrių, jų elgesio įvairovę abiejų vaikų mokyklų tėvų susirinkimuose. Nuo elito iki vadinamų asocialių. Margumynas.

Marius, 2015-02-08 11:38:09

Rasai:

  1. Aš neturiu nei laiko, nei įtakos GLOBALIAI spręsti mokyklos problemų ar laukti kol švietimo proto bokštai mirkdami panašiose temose sugalvos ką daryti ir tai realiai ims veikti, nes visa tą ką aprašiau vyksta jau dabar ir mano vaikui rytoj vėl į mokyklą.

  2. Todėl žmona ir aš stebime savo vaiką, ką jis kalba grįžęs iš mokyklos ir matome pagal veido išraišką kada atsitiko kažkokia jam ten problema. Tuomet sudarome sąlygas jam išsikalbėti ir padedame jam geriau suvokti kas su juo vyksta, pasiūlau alternatyvius orientyrus, situacijų sprendimo būdus. Kol kas jis per keturis metus neturėjo jokių konfliktų mokosi – pirmūnas, bet nežinau kas gali nutikti rytoj.

  3. Priimu realybę tokią kokia ji yra ir adaptuojuosi prie jos pats kartu su savo vaiku. Niekur nebėgu, neieškau geresnės mokyklos ar, kad klasėje nebūtų mušeikų ir visokių kitokių. Tai realus gyvenimas ir niekur nepabėgsi, bet išgyventi reikia.

  4. Tiesiogiai bendradarbiaujame, kontaktuojame su mokytoja, laikome vienybę su ja vaiko atžvilgiu, pasikalbame apie klasės problemas, padedame jai ne daugiau tik pagal savo galimybes. Nesikišame į jos darbą, nors ir kartais atrodo, kad ji neteisi mūsų vaiko atžvilgiu, leidžiame jai būti jo treneriu, formuoti jį. Nuo realybės vaiko neapsaugosi, bet galima teikti pagalbą jam adaptuojantis prie realybės.

  5. Nereikia vaikams knisti proto, o jų auklėjimas prasideda nuo savęs. Į save reikia pasižiūrėti pirmiausia.

Rasa, 2015-02-08 11:48:26

Mariui: 🙂 na aš ir nesiūliau tau globaliai kažką spręsti. Buvo tik smalsu taviškis požiūris.

Dėkui. Už atsakymą.

Bugis (aka MK), 2015-02-08 12:00:58

Mielieji šio tinklaraščio skaitytojai,

noriu su Jumis atsisveikinti bei padėkoti už man skirtą dėmesį ir bendras diskusijas. Dėl tam tikrų aplinkybių, apie kurias kol kas man labai sunku kalbėti, esu priverstas nutraukti savo veiklas šiame tinklaraštyje.

Pradėjęs domėtis gerb. B. Burgio veikla (tai buvo iš karto po informacijos apie atsistatydinimą paskelbimo), ėmiau stebėtis – kodėl yra tiek daug jį smerkiančių ir jo nemėgstančių žmonių, savo neapykantą reiškiančių tiek šiame tinklaraštyje, tiek naujienų portaluose. B. Burgis man pasirodė geras ir malonus žmogus (nors ir nepažįstu jo asmeniškai).

Pastarųjų dienų įvykiai privertė mane pakeisti savo nuomonę. Nebegaliu taikstytis su mano žodžio laisvės ribojimu be jokių objektyvių priežasčių. Tai mane provokuoja elgtis ne taip, kaip norėčiau, ne taip kaip dera. Pavargau su tuo kovoti, todėl pasitraukiu..

Tikiu, kad praėjus kuriam laikui norėsiu čia sugrįžti. Nes pasiilgsiu Jūsų. Ir galbūt sugrįšiu… Tik kitokia forma.

Pagarbiai

Bugis, 2015-02-08

Mindaugas, 2015-02-08 13:33:16

Pritariu Bugiui. Pasiskaitęs spaudą, aš irgi buvau priešiškai nusiteikęs Burgio atžvilgiu. Paskui pakeičiau nuomonę. Ir jo pozicija Norvegijos Barnevernet atžvilgiu mane nustebino. Žmogiška ir jautri pozicija, ne tokia kaip valdininkų, kurie skuba apkaltinti tėvus, net nesigilindami į situaciją.

Rasa, 2015-02-08 13:54:06

Mindaugui: tai tik mano kukli nuomonė, kuri turbūt tuoj bus numinusuota, bet vertinti žmogų (ar jo poelgį) remiantis žiniasklaida yra idiotizmas. Tai tolygu posakiams :”kas tau sakė? -Boba keturakė :)” arba “vienas žymus mokslininkas pasakė…”. Visus šitus dalykus vertinu vienodai 🙂

Burgis, 2015-02-08 14:16:59

Ačiū, Rasa! Man tie žmonės prie Gimnazijos man išeinant ir tie abiturientai, pakvietę mane į „Šimtadienį“, yra tūkstančius kartų svarbesni už visus žurnalistus ir jų rašinių komentatorius.

*

Nepyk, Bugi…

Stebėtoja, 2015-02-08 16:24:32

Man tai keista, kad Jūs, B.Burgi, buvęs mokyklos Direktorius, ir MOKYTOJAS manau esate ir dabar ,bent jau savo anūkėlių,o taip žavitės vištų perekšlių nuomone. Aš savo nuomonės (o noriu dar vis ir tikiuosi)nepakeičiau veidmainystė, melas, pataikavimas iki padlaižiavimo, prestižas, reitingai, pinigai-tai gyvenimo būdas. Ir jokie vaikai nei Jūsų buvusioje gimnazijoje, nei kitose niekam nerūpi ir negali rūpėti. Belieka džiaugtis,kad yra tėvų sugebančių pasirūpinti savo vaikais, o ne tik savo pinigine, prestižu ar reitingais.

Mindaugas, 2015-02-08 17:33:59

Rasai: Jei ne spauda, nežinočiau, kad Burgis apskritai egzistuoja (esu vilnietis). O iš spaudos gaunu esminę informaciją, kurią toliau analizuoju ir išvadas darau jau aš pats 🙂