Pasigėrėkite! Kiek daug politikų Vilniuje!

Pasimokiau iš Jurgio – pateikiu dienos skaitinėlį. Gal užteks ryžto taip pradėti ne vieną temą…

***

Gepardas (angl. cheetah, lot. acinonyx jubatus) yra greičiausiai bėgiojantis gyvūnas: bėgdamas neilgas distancijas (iki 500 metrų), jis pasiekia 120 km/h greitį; iki 100 km/h greitį jis pasiekia per tris sekundes.

***

O aš jau nesulauksiu, kol pasaulis liausis vaidinęs komedijas… Nuo aštuntos ryto A.Ažubalis vis dar prie durų sutikinėja delegacijas – procedūrai skirta… pusantros valandos! Paskui dar fotografuosis ir tik tada kalbės…

*

Ritualiniai veiksmai, šamanistiniai kalbėjimai valdžios viršūnėse yra svarbesni už darbą. O karai vis tęsiasi ir tęsiasi… Gruzija suskaldyta, Padniestrė „įšalusi“, Karaliaučius – nežinia kieno, lietuviai su lenkais nesutaria nei dėl kalbos, nei dėl mokslo, nei dėl kainų… Politikai agitavo kalbėtis, derėtis dėl vamzdžio Baltijos dugnu, o rusai su vokiečiais darė, ką sutarę, ir padarė… Kiek pasaulis stabilizuotas po antrojo pasaulinio karo? Aha, stabilizuotas… Ypač šiaurės Afrika. Ypač Artimieji Rytai. Ypač Iranas, Pakistanas, Afganistanas… Ypač Sudanas, Somalis…

O politikai vis vapa: „derybose pasiekta pažanga… pavyko susėsti prie derybų stalo… reikėtų taikyti sankcijas… reikėtų įvesti taikdarius… reikėtų išvesti taikdarius…“.

*

O vaikai mokosi istorijos… Naujausių laikų istorijos.

Atsakymai

Burgis, 2011-12-06 09:29:38

Įvertinkite…

MariusM, 2011-12-06 10:39:23

Kad jau susirinko tiek visokių, tai galėtų kokioje nors LNK laidoje karaoke padainuot dueatais, ar pašokt per TV3…

Arvydas, 2011-12-06 10:42:35

O gepardas ir tolesnės pastabos kaip nors susijusios? Nes aš jokių paralelių nesugebu išvesti.. Na, nebent – politikas šimtą pažadų duoda per tris sekundes! :))

Burgis, 2011-12-06 10:54:32

Arvydui: tokių intarpėlių („epigramų“) esmė – jokio ryšio su tolesniu tekstu. Žmogus pratinamas „pagauti“ visai ne vietoje skrendančią informaciją – taip ji geriau įsimena. Įsivaizduokite tą intarpą knygoje apie gyvūnus ir palyginkite su įtaiga čia…

Arvydas, 2011-12-06 11:11:07

Gerb. šeimininkui: aš daugiau mažiau susigaudžiau, kad intarpas – atskira tema. Mano klausimas buvo daugiau retorinio-pliurpalistinio pobūdžio. Stengiuosi į rimtus dalykus pažiūrėti kitu kampu – linksmai, todėl ir išvedžiau savo paralelę su politikų tema:)

Vienok, Jūsų atsakymas mane sudomino. Būtų įdomu išbandyti pastabas „ne į temą“ praktiškai.. Siūlau po kelių epigramų šioje svetainėje padaryti mini testą – atsakyti į klausimus, kurių atsakymai (epigramų formoje) buvo pateikti ankstesnėse temose. Savaime aišku, landžioti po archyvą, ieškant atsakymų, nereikėtų 🙂 Tačiau man būtų įdomu pabandyti ar tie intarpėliai veikia iš tiesų!

Burgis, 2011-12-06 11:16:23

Arvydui: gera mintis! Padarysiu…