Pasijutau pagerbtas

Tai va, užvakar gana įdomiai grižome iš Stokholmo…

Lukui prieš miegą sekdavau savo naują pasakėlę apie lėktuvą, kuris pamiršo, kur jo garažas…

Bet man vaizduotės neužteko įterpti mūsų grįžimo epizodą…

Jūs žinote – Lietuva yra pasaulio užkampis, todėl tiesioginio reiso į Stokholmą nėra. Skridome Stokholmas – Ryga – Kaunas. Rygoje intervalas – tik pusvalandis! (Nuskrendant – dvi valandos!) Tai mane iškart nervina… Žinoma, pakilti iš Stokholmo lėktuvas vėluoja. Penkias, dešimt, penkiolika minučių… Pagaliau pakylame, bet aš pradedu abejoti, ar spėsime persėsti. Pakalbu apie tai su stiuardese. REKOMENDACIJA: visada kalbėkite su stiuardesėmis, net jei jos nesimpatiškos!

Beje, „AirBaltic“ lėktuvas su ispaniškais užrašais, simpatiška stiuardesė panaši į ispanę ir kalba su ispanišku akcentu. Dar nustebino jaunas vyrukas stiuardas, kuris įlipant su manimi pasisveikino lietuviškai (vėliau įsitikinau, kad jis lietuvis). Nors ką tik buvau perskaitęs septynis Agatos Kristi detektyvus, nesugalvojau, kaip jis atpažino, kad ir aš lietuvis…

Bet ne tai šios istorijos esmė. Stiuardesė pažadėjo mus įspėti, ką nutars pilotai pokalbiuose su Rygos oro uostu. Prieš leidžiantis ekipažas informavo, kurie vartai skirti tolesniems skrydžiams į Vilnių, Minską, Kauną ir kt. Bet stiuardesė su manimi nepakalbėjo… Matyt, nebeturiu išorinio patrauklumo.

Bet koks buvo mano džiaugsmas, kai prie lėktuvo trapo pamačiau irgi simpatišką darbuotoją, rankose laikančią ranka rašytą plakatėlį „KAUNAS“. Akimirksniu supratau, kad visos mūsų problemos išspręstos! Autobusėliu su užrašu „Crew bus“ mus du ir palydovę nuvežė prie išleidimo į Kauną vartų, ten jau laukė pilnas keleivių autobusas. Mus skubiai užregistravo ir įsodino į tą autobusą. Viena smalsi moteris pasiteiravo: „Tai čia mes jūsų laukėme?“ Su malonumu, kurį tikriausiai patiria tik seimūnai ar prezidentai, pasakiau: „Taip!“

Sulipome į lėktuvą. Bet man dar neramu dėl mūsų dviejų lagaminų… Lėktuvas stovi, laukia. Privažiuoja mažas automobiliukas, vežantis du lagaminus. Mudu pro langą matome – tai mūsų lagaminai, oranžinis ir juodas! Pasijutau pagerbtas…

Dabar teirausiuos, ar galiu užsisakyti ir užmokėti už tokią paslaugą, nes rugsėjo pabaigoje tokiu pačiu reisu turiu atsivežti į Kauną dukrą ir anūkėlius. Tai bus dar vienas iššūkis – tą pačią dieną vienam nuskristi ir keturiems parskristi.

Atsakymai

lio, 2010-08-01 23:32:39

Nors ką tik buvau perskaitęs septynis Agatos Kristi detektyvus, nesugalvojau, kaip jis atpažino, kad ir aš lietuvis…

Humoristas, Tamsta.

D., 2010-08-01 23:36:05

Stiuardas buvo perskaitęs devynis A.Kristi detektyvus 🙂

Burgis, 2010-08-02 08:57:33

lio: Jūsų versija?

nijole, 2010-08-03 10:57:24

gerbiamas B. Burgi, nepergyvenkit dėl grįžimo. Neseniai vienam mūsų šeimos nariui atsitiko taip, kad visgi į Rygą iš Stokholmo nespėjo atskristi. Tai AirBaltic jam ir dar vienai moteriai taksi “išskyrė”, kuris iš Rygos iki pat namų durų parvežė:))

giedrius m, 2010-08-03 12:55:54

Jei perkamas bilietas nuo-iki (kad ir su persėdimais), jaudintis nereikia. Visuomet pasirūpins, kad patektumete ten, kur reikia.

Kitaip yra su skrydžiais, kai renkiesi atskirus reisus pats (pvz ryanair tik tokius parduoda). Tada gali tekti ir pabijoti.

Beje, jei jūsų bagažas jau lėktuve, lėktuvas be jūsų irgi neišskris. Nors ir vėluotumėte.

petras, 2010-08-04 08:34:30

bagažą visada galima išimt 🙂