Pasirengimas paminėti

Sausio 13-oji.

Vasario 16-oji.

Kovo 11-oji.

Kasmet.

Bet šiemet – aršiau! Nes šiemet – išsirinkimų metai. Jau dabar TV užpildė kalbančios galvos. Vis tos pačios. Dvidešimt su viršum metų – vis tos pačios! Arba jau jų vaikai, anūkai…

*

O žmonės vis dar veržiasi diskutuoti, komentuoti! Žmonės vis dar tikisi… Patarinėja „galvoms“: mokykitės iš estų, iš švedų.

*

Ne, žmonės, mokykimės iš savo istorijos. Per dvidešimt metų turėjome suprasti, kad valdžios godulys yra nepasotinamas. Kad valdžios žmonės nuo 1989-ųjų susikūrė sau tokią sistemą, kad beveik neliktų galimybės pakeisti nepakeičiamuosius. O kas čia naujo? Visos revoliucijos taip baigiasi!

*

Tai ką mums daryti? Nieko! Mėgautis gyvenimu. Mėgautis savo galimybėmis. Džiaugtis tuo, ką pasieki savo protu, savo darbu. Atsainiai, užjaučiamai žiūrėti į tuos, kurie kitaip supranta laimę, gyvenimo prasmę. Nepykti. Nesitikėti, kad tave išgirs, jei jiems patarinėsi. Pastebėjote, aš patarinėju tiems, kurie pasirengę išgirsti.

*

Lietuva yra gera šalis gyventi! Kaip ir Švedija. Sąžiningai užsidirbęs, neblogai jaučiuosi ir Ispanijoje, Graikijoje, Italijoje… Tinkamai paminėsiu (paminėsiu, o ne parodysiu, kad miniu!) visas tris Lietuvai reikšmingas datas. Ir jūs paminėkite. Savaip.

Atsakymai

Burgis, 2014-01-07 08:32:10

Tuo keliu mes vesime ir leisim…

ak, 2014-01-07 11:23:21

Na, Burgis žiūri televizorių. Aš tos laiką ėdančios ir beprasmiškais pliurpalais užkemšančios sąmonę dėžės seniai atsisakiau. Informacijai užtenka interneto. Knygas skaityti, filmus žiūrėti, koncertus, ir dainas klausyti ir net TV programas stebėti galima mano monitoriaus ekrane. Tad televizorius jau seniai atsidūrė šiukšlinėje… Tad kalbančios galvos manęs jau kelioliką metų nebeerzina. Na o, kad atsikratytume korupcinių klanų valdžios – tam turi subręsti visuomenė. Prezidento rinkimuose jau seniai nebebalsuoju, į seimą paskutinį kartą balsą atidaviau Drąsos keliui. Deja…. Kartais sudalyvauju Telšių savivaldybės rinkimuose – balsuoju už tuos, kuriuos asmeniškai pažįstu. Amen.

Qwerty, 2014-01-07 17:30:48

ak, kad savo balsą atidavėte drąsos keliui, parodo, kad esate naivus ir neprotingas. Ir tapti kitokiu vilties yra mažai. Deja…

Stebina ir glumina tinklaraštininko pikta ironija atžvilgiu tų, kurie “susikūrė sistemą, kad beveik neliktų galimybės pakeisti nepakeičiamus ir jau dvidešimt metų vis tie patys, arba jų vaikai…”

Esmė tame, kad pats tinklaraštininkas yra klasikinis tokio “nepakeičiamojo” pavyzdys.Archetipas sakyčiau. Tačiau tai jam visiskai netrukdo viešai ir gan nuoširdžiai piktintis į save panašiais…

Arvydas R., 2014-01-07 17:48:52

Qwerty, jei Jūs būsite geresnis/energingesnis/sumanesnis/darbštesnis, lengvai pakeisite savo minėtą tinklaraštininką 🙂 Jei iš tiesų esate vertas bei degate noru sudaryti dar geresnes sąlygas jauniesiems mokslo lyderiams, perimti Gimnazijos vairą Jums turėtų būti vieni niekai. Manau, kad dabartinis direktorius, jei matys, jog esate vertas, ne tik Jums nekaišios pagalių į ratus, bet ir visokeriopai padės. Bet.. Bet dažnai mes visi apie save galvojame truputį geriau, nei iš tiesų esame. Ar ne?

Qwerty, 2014-01-07 18:17:16

Teisingai.Tai ir tie politikai, kurie jau 20 metų vis tie patys, bei jų vaikai taip sako-dalyvaukite rinkimuose ir laimėkite, jei esate geresni, jei esate verti. O jei ne, tai…

Arvydas R., 2014-01-07 19:51:29

Qwerty, manau, kad B. B. turėjo galvoje, jog politikai sukūrė sistemą į kurią ne itin sunku patekti, bet kurios beveik neįmanoma pakeisti. Ką veiktų 10 sąžiningų, degančių noru dirbti bei kurti geresnį rytojų žmonių, papuolę tarp tūkstančių abejingų, nepasitikinčių, bijančių, abejotinų galimybių žmogelių? Jie žengtų į priekį žingsnį, o šimtai rankų rankų juos temptų atgal – kam Tu keli bangas, ramiai sėdėk, nekrisk į akis, tapk tokiu kaip mes! Ir jie paskęstų toje drungnoje masėje. O gal net ir susilietų su ja..

Nesu visiškai tikras, bet man pasirodė, kad B. B. kalbėjo apie tai. Tačiau gali būti, jog aš klystu!

Qwerty, 2014-01-07 20:56:03

Tinklaraštininkas pasakė tai, ką ir parašė-tos pačios galvos tuose pačiuose postuose esančios dešimtmečius yra blogis.

O 10 sąžiningų degančių akių ir sistema su šimtais rankų tempiančių atgal yra tamstos vaizduotès fufeliai. Daugiau nieko

Burgis, 2014-01-07 20:59:41

Ne, Qwerty, aš nesu panašus į valdžios žmones! Stebiuosi, kaip Jūs to nematote… Arvydas R. viską gerai išaiškino, bet ir aš parašysiu trumpai. Per 25-erius mano darbo metus KTUG direktoriaus poste buvo ne vienas bandymas mane pakeisti. Bet nepakeitė. Kodėl? Juk aš negaliu pats savęs išsirinkti! Juk sistema manęs niekaip negina! Atvirkščiai, sistema yra kur kas palankesnė norintiems mane pakeisti! Tai kodėl nepakeičia?! Galvokite, ilgai galvokite…

Burgis, 2014-01-07 21:05:04

Qverty: ką tik parašėte naują komentarą, tai ir atsakysiu. Melas, kad „tos pačios galvos tuose pačiuose postuose esančios dešimtmečius yra blogis“! Aš taip niekada nesakiau! Melas! Žmogus, kuris visą gyvenimą efektyviai, dorai, naudingai ir prasmingai gali dirbti tame pačiame poste yra gėris!

*

Aš kalbu apie tuos, kuriuos žmonės dešimtmečiais keikia, bet pakeisti nebegali.

*

Mane gali pakeisti, gali! Nes mane gali pakeisti rinka, žiauri, bet teisinga kapitalizmo rinka!

Arvydas R., 2014-01-07 21:23:03

Qwerty, pasiimkite keliasdešimt žmonių ir esamos sistemos sąlygomis pertvarkykite valdžios sektorių su visais ministerijų, savivaldybių, agentūrų, valstybės įmonių koridoriais į maksimaliai efektyviai dirbančias tarnybas.. Papasakosite ar tai mano vaizduotės fufelis, ar vis dėl to ne itin maloni realybė 🙂

Qwerty, 2014-01-07 21:37:29

Tai tie nuolatiniai politikai irgi taip sako ir mano. Žodis žodin. Ir tai natūralu.Teisti kitus mes teisėjai, o save advokatai.Vieni argumentuoja, kad žiauri kapitalizmo rinka juos nenori pakeisti.Kiti, kad rinkėjai juos vis išrenka.Ir visi teisūs. Iš esmės yra taip: kitas, kuris 20 metų viename poste nepakeičiamas-tai blogis. Aš, arba savas, – tai gėris. O argumentus, pasiteisiimus turi vis(žr.aukščiau),ne problema.

Tačiau visa tai melas. Objektyvi tiesa yra ta, kad tas pats postas ir tam pačiam 20 ar 25 metus negali būti gėriu.

Burgis, 2014-01-07 22:07:20

Qwerty, Jūs iš Vatikano? Mekos? O gal bent patyrėte apreiškimą?

qwerty, 2014-01-07 22:30:28

Uždarykime tą temą. Pakalbėkime apie ką kitą. Per keletą pastarųjų metų nuolat skaičiau gal kokius 5-6 tinklaraštininkus. Vienus daugiau, kitus mažiaus. Patyriau, kad jei ilgai skaitai kokį nors tinklaraštininką, dar parašinėji pas jį, tai jis būtinai ir neišvengiamai ne tik ką nors tau duoda, tačiau ir pakeičia tavyje kažką esminio. Tarkime, taip vienas padėjo man galutinai atsikratyti tikėjimo iliuzijų, kitas parodė praeities nostalgijų absurdiškumą, trečias išvystė kritinį mąstymą, etc.

qwerty, 2014-01-07 22:49:08

Tačiau ypač vertinu iš jų paimtas pamokas ko nereikia daryti.Nes gyvas pavyzdys yra geriausias mokytojas.

Linas, 2014-01-08 00:25:06

Teisingai Arvydas sako. Sios sistemos neimanoma pakeisti, nes valdzia, tai geriausias tautos morales atspindys. Zmones issirenka tokius, kokiu yra verti, tokius, kurie atspindi esamas vertybes. Siuo metu musu visuomene stipriai serga (nepamenu, kas sake siuos zodziu, bet jie labai tikslus). Negana to, dar esam visiskai apolitiski, siaurai mastantys, kompeksuoti. Tai nebestebina tai, kad seimo nariai pusmeti nebuna posedziu saleje, du menesius gydosi nuo alkoholizmo, pasikelia sau algas vardan tos..konstitiititittucijos.

Pakanka kokio maskvos kniaziaus su pigia reklama ir zmones issirenka sali valdyti teistus bei kolukio buhalterija kadaise tvarkiusius asmenis.

Per vienmandates pralenda keliolika protingu zmoniu, deja, po 4 metu darbo praeina bet koks nors tam durniu laive dirbt. Geriausias pavyzdys buvusi finansu ministre Simonyte.

Su mazdaug 120-130 cinisku, chamisku, nekompetetingu, keliu, netgi, pakrikusios psichikos asmenu kruva dirba 10 kartu didesnis pulkas neaiskiu klieriku, padejeju, triple vice ministru giminaiciu. Taip issidalinami dar ir valstybiniu imoniu, istaigu direktoriu – direktoriuku postai ir t.t Per tuos asmenis issiraisgo ivairiu itakingu verslo imoniu ir imoneliu interesai.

Kodel taip yra? Ogi todel, kad tautos vertybes siuo met yra: nepagarba vienas kitam, pavydas, pyktis, kitos intrigos egoistiskumas, demesio troskulys, daiktu, susvetimejimo kultai.

Burgis, 2014-01-08 08:45:51

Ačiū, qwerty. Atsiprašau, vakar aš truputėlį per staigiai „pasukau“. Gavau baudą – pusę nakties galvojau apie savo 25-erius metus gimnazijoje. Gal iš tiesų pačiam reikėjo pasitraukti? Kur pasitraukti? Turėjau, kur pasitraukti! Dabar jau nelabai turiu… Bet aš jau esu rašęs – dabar jau neturėčiau jėgų pasitraukti. Pernelyg skaudu. Dabar mane turi kas nors (sistema, viršininkai, ligos…) „patraukti“. Aš pasiruošęs.

sonata, 2014-01-08 09:02:29

Kai pakrypsta kalba apie politiką, nori nenori suskamba įkyri dainuška: “Galim rinkti Paksą, galim rinkti Zuoką,

Galima erelį keist į ką? Į apuoką.

Vietoje Brazausko galim rinkt Juršėną,

Bet vistiek paliksim kaip tas šuo ant šieno”.

Politika – tai verslas, o verslas – tai politika. Nereikia toli ieškot pavyzdžių. Kaip manot, kodėl Kaune nuo vasaros liks tik 7 iš 17-kos mikriukų maršrutų? Kas kam neįtiko ir kas ko neparėmė? Naivu būtų, jei tikėtume, kad dėl didesnių įplaukų iš viešojo transporto įmonių padidėjusi savivaldybės biudžetas dalis bus skiriama gatvių “smegduobėms” sutvarkyti ar dar kokiam “degančiam reikalui”. Bet užtat mūsų kalėdinė eglutė gražiausia, kitais metais gal dar gražesnė bus – pabandžiau rast pozityvą:)

Mykolas OK, 2014-01-08 14:28:11

Blogai, kad politika tapo verslu. Politikai sako: „ateikit, pakeiskit mus, jei esate geresni“, bet daro viską, kad tik niekas nesikeistų. Tokia ta postdemokratija. Rinkiminė kampanija kainuoja, atsiranda investuotojai, kurie ją apmoka. Manu, investuotojai skaičiuoja numatomą pelną. Ar pastebėjote, kaip susierzina valdantieji, jei kas nors pasiūlo sumažinti partijų galią? Pradeda šaukti: „Griaunate neįkainuojamą vertybę – šventąją partinę sistemą! Mes taip sunkiai ją kūrėme.“ Gal šventąja garsiai ir nepavadina, bet bando taip įteigti. O, tarp kitko, esami partiniai rinkimai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.