Paskui nesakykite, kad tarėtės…

Ne švietimo tarnybos, tik radijas man pasakė apie kažkokias darbo grupes, profsąjungas, kurios tarsis dėl mokytojų krūvių, atlyginimų ir kt. Nesuprantu, kaip jos tarsis, jei nežino, kaip galvojame mes, kaip galvoja vienos labai populiarios Lietuvos gimnazijos direktorius. Niekam neturi rūpėti, kaip galvoja Burgis, bet nesirūpinti, kaip galvoja, ką siūlo ketvirtį amžiaus dirbantis visą laiką patrauklios gimnazijos direktorius yra arogancija, prasčiokiškumas ir bukagalviškumas.

*

Po to, priėmę sprendimus, jie sako: „Mes pasitarėme, darbo grupės pasiūlė…“ Melas! Jūs nė nepasiūlėte pasitarti. Aš nepretenduoju būti tose darbo grupėse (mano nervai neišlaikytų…), bet visada raštu stropiai, išsamiai atsakinėju į visokius žurnalistų, tyrėjų, mokslininkų klausimus. Jūs galite visai nekreipti dėmesio (tai ir darote!) į tuos mano pasiūlymus, bet nesugebėjimas apsidrausti pasakant, kad buvo suteikta galimybė diskutuoti, siūlyti, yra jūsų neišmanymo įrodymas.

*

Žinoma, nieko savo siūlymais nebūčiau pakeitęs (ne kartą bandžiau ir nepavyko…), todėl dabar jaučiuosi dvigubai patenkintas: ir dirbti nereikėjo, ir už jų sprendimus visai nesu atsakingas. Visai nesu atsakingas, švietimo vadai! Jūs nekalbate su manimi, aš nekalbėsiu su jumis.

*

Žinau, dabar jie pasakys, kad aš savo iniciatyva galėjau rašyti laiškus į ministeriją, į Seimą, į Vyriausybę… Ne, niekada nerašysiu laiškų „į kaimą seneliui“, anot vieno literatūros kūrinio (A.Čechovas, „Vanka“)…

Atsakymai

Burgis, 2014-09-03 09:05:26

Pasitikriname, pasitikriname…