Paskutinio skambučio muzika

Rytoj mūsų gimnazijoje – „Paskutinis skambutis“ abiturientams… Labai tikiuosi, kad man dar ne paskutinis… Labai norėčiau nepradėti verkti, nes visi manys, kad tai aš savęs gailiuosi. Bet galiu ir neištverti, nes tie skambučiai man – tiesiai į širdį…

*

Pakartosiu tai, ką sakau abiturientams jau daug metų: a) labiausiai gailiuosi, kad mažai jus pažįstu; žinoma, turiu alibi – man neleista turėti pamokų; b) atleiskite man, kad jūsų nepažinsiu, neprisiminsiu jūsų vardų ir pavardžių, vos tik išeisite; vėl turiu alibi – metai ir gydytojai taip mane apdorojo; gal tyčia, kad mažiau galvočiau apie kiekvieną iš jūsų, o daugiau galvočiau apie jus visus, bendrai; c) mokslo rezultatai yra svarbūs, bet man tūkstantį kartų svarbiau, kad jūs būtumėte geri žmonės, kilnūs ir taurūs žmonės, teisingi žmonės, geri šeimos nariai…

*

Kaip ir visi mokytojai, aš noriu, kad ir mane prisimintumėte, įsimintumėte. Ne man tai reikalinga, jums tai reikalinga: aš visą gyvenimą prisimenu tuos, kurie norėjo man gero, kurie man padėjo bent žodžiu. Noriu tikėti, kad ir aš jums toks buvau…

*

Ką tokio gali pasakyti per tą paskutinę pamoką, kad ji įsimintų, kad tu įsimintum? Labai sunku sugalvoti… Viena mano versija – labiau įsimena ne žodžiai, o muzika. Dabar pasirinksiu tai, ką jūs, mielieji, galėjote gimnazijoje girdėti mane grojant. Grotuvu, žinoma… Noriu, kad muzika jums visada pasakotų apie gyvenimą.

Atsakymai

Burgis, 2012-05-24 10:56:49

Norintiems palinkėti…

juokinga, 2012-05-24 11:24:44

Aš tai norėčiau. Bet nerizikuosiu.

Smile, 2012-05-24 14:17:13

neleista turėti pamokų???? Kas čia dabar per taisyklė?

sonata, 2012-05-24 14:17:53

Kažkaip netyčia asociacijos su filmo “Mažoji išpažintis” pagal V. Bubnio romaną “Arberonas” herojaus žodžiais: “Seni, kitoj mokykloj bus tokia pat Žirafa (direktorė)” ar labai panašiai. Ten, jei pamentat, buvo pasakyta su nusivylimu ir kartėliu. O aš norėčiau palinkėti, kad dabartinių abiturientų vaikai mokytųsi tokioj gimnazijoj kaip KTUG, kurioj direktorius būtų tokia asmenybė kaip gerb. Burgis. Ir kai tėvai pagrasintų vaikus už eibes išvaryti iš namų, kad jie visada galėtų nueiti pasiskųsti direktoriui 🙂

Burgis, 2012-05-24 15:54:58

Smile: matote, kažkokie korumpuoti valdininkėliai ministerijoje sugalvojo, kad dėstytojas, docentas nėra mokytojas. Mokytoju jį gali paversti tik edukologai, susišlavę solidžią sumą pinigų. Aš atsisakau mokėti (tiek savo, tiek gimnazijos pinigais)! Bandau įtikinti ministeriją atsisakyti to idiotizmo…

tulis, 2012-05-24 19:16:06

prisiminimas iš manojo paskutinio skambučio http://www.youtube.com/watch?v=IX6AKNzeZ40. Galbūt po kurio laiko ir išsitrina žodžiai, kuriuos, Direktoriau, sakėte, bet jausmas. Jis lieka. Ir tikriausiai jau visuomet pasiliks širdy. 🙂

Burgis, 2012-05-24 19:47:38

tuliui: ačiū! Barbara dainuos ir rytoj – privalau pasakyti, kaip myli moteris…

Justina, 2012-05-24 19:57:28

neseniai su dukryte ir mama važiavom pro gimnaziją – močiute anūkei pasakojo, kad čia yra jos mamytės (mano) gimnazija, sako “gal ir tu joje mokysies? Tik direktorius jau kitas turbūt bus..” Pamąsčiau – sunkiai tai įsivaizduoju… Dėkui už gerus prisiminimus. Linkėjimai, Direktoriau!

Iš arčiau, 2012-05-24 19:59:09

http://www.youtube.com/watch?v=wtxPafVXD28 … Šita kiek pastebėjau dabar labai dažnai skamba, per brolio paskutinį skambutį irgi skambėjo 🙂

Burgis, 2012-05-24 21:06:20

Iš arčiau: Aš nemėgstu, kai eilėraščiai, dainos specialiai pritaikomi progai. Tai, aš manau, tinka tik tostams (tai ir darau…). Labiau įsimena, labiau veikia tai, kad iš pirmo žvilgsnio yra visai „ne į temą“. Bent jau beveik „ne į temą“. Bet rytoj grosiu ir progininių melodijų…

Burgis, 2012-05-24 21:06:39

Justinai: ačiū, ačiū!

juokinga, 2012-05-24 23:04:23

Smilei

Man atrodo visiškai logiška, kad ministerija nustato kvalifikacinius reikalavimus mokytojams. Ponas Burgis tikriausiai geras žmogus, bet geras žmogus – ne profesija. Jei veterinorius gerai kastruoja paršiukus, tai dar nesuteikia jam teisės pjauti apendicitus. Arba stomatologui niekas neleidžia priiminėti gimdymų. Reikia labai audringos fantazijos, kad čia įžiūrėtum korupciją.

–, 2012-05-24 23:28:04

Atsiprašau, bet jei iš doc.dr. A.Jotaučio, ta pati ministerija, sugebėjo atimti mokytojo kvalifikaciją, tai “nu i nafik”.

Dėstytojas jis puikus, o jei sugeba dėstyti aukštojoje mokykloje, tai ir mokyti gimnazijoje manau jog sugebės… Ir nereikalingi jokie “perkvalifikavimai”.

sonata, 2012-05-24 23:48:08

juokinga: nieko asmeniško, bet Jūsų nikas man jau niveliuojasi su “tulžinga”, atsiprašau.

Skaitovas, 2012-05-25 07:59:39

Sonatai: kai paskaitai visus “juokinga” įrašus, gal ir galima sutikti su Jūsų vertinimu. Bet paskutinis įrašas tikrai teoriškai teisingas.

Ar pedagogiką (edukologiją? mokytojavimą?) Lietuvoje prilyginsim politikai, kur kiekviena virėja GALI…?

Savaime suprantame, būna visokiausių išimčių – ir tokių natūralių, kaip B. Burgis, ir tokių dirbtinių, kaip akcija/atrakcija “Renkuosi mokyti”, – bet tai tik išimtys, kurios nenuneigia bendro principo.

Burgis, 2012-05-25 08:27:29

juokinga, Skaitovui ir kt.: paaiškinsiu, kodėl Jūs, juokinga, geriate tulžį, o aš geriu vyną. Paaiškinsiu, kodėl aš turi visko, ko reikia laimingam žmogui.

*

Todėl, kad 23 metus nedariau taip, kaip nurodė ministerija, -isterija, valdyba, taryba, komitetas… Dariau ir darysiu taip, kaip pataria protas, sąžinė, garbė ir jausmas. Todėl gimnazija ir yra geriausia bent jau Kaune.

*

Konkrečiau apie mokytojus ir nemokytojus. Kai kam turbūt naujiena, kad tas reikalavimas turėti mokytojo kvalifikaciją atsirado visai neseniai. Kai kam naujiena, kad gimnazijoje esu dirbęs ir etikos, ir informatikos mokytoju, turiu įrodymų, kad dirbau neblogai, o kai supratau, kad geriau negalėsiu – nebedirbau…

*

Niekam ne naujiena, kad jau penkti metai dirbu ne su gimnazijos penktokais, dirbau su šeštokais, septintokais. Dirbau rinkoje, „juokinga“! Pabandykite ir Jūs, pasitikrinkite, kiek pas Jus ateis ir mokės pinigus.

*

Fizikai docentai Ramūnas Naujokaitis ir Alvydas Jotautis yra gimnazijos žvaigždės – kam tai naujiena? Tai pasakykite man, „juokinga“, koks asilas ministerijoje gali pasakyti, kad jie – ne Mokytojai?! Gali pasakyti tik tas, kas gavo „į leteną“ nuo edukologų, kurie susikūrė sau „darbo frontą“ – iš Mokytojų daryti mokytojus. Ką tokio jie pasako, kad žmogus staiga patampa mokytoju? Visi, kurie lankė tų edukologų užsiėmimus, žino… Aš lankiau, aš žinau! O jūs ar matėte, kaip kenčia nuleidę galvas tų „kursų“ klausytojai? Jie yra sistemos įkaitai, aukos, jie neturi pasirinkimo. Aš turiu! Maža to, čia jau rašiau, kad dabartinė ministerija, dabartinis Ministras pažadėjo tą absurdą panaikinti. Trečias mėnuo laukiu… Neabejoju, kad mūsų fizikai vėl bus Mokytojai!

*

Dabar vėl įkaskite, „juokinga“! Dabar vėl gyvenkite taip, kaip kurmių principas nusako – kad tik manęs neatkastų. Aš gyvenau ir gyvensiu kitaip. Gyvensiu aistringai ir laimingai!

Skaitovas, 2012-05-25 08:57:43

Burgiui: tikrai nieko asmeniško ir ne kandžiotis norėdamas… Kaip ir rašiau, galvoju, kad Jūs esate gera išimtis. Taip pat galvoju, kad turintys pedagoginio darbo universitetuose patirties jau yra pedagogai, turintys teisę dirbti mokyklose. Bet reikia sutikti ir su “juokinga” mintimi, kad rengimasis universitetuose dirbti TAM TIKRĄ darbą neturi būti nuvertintas. Ypač dabar, kai daugybė potencialiai gerų (gal?) ir turinčių pedagoginį pasirengimą žmonių net negali patekti į mokyklą, nes jose vietas užima žmonės, kurie rengėsi visai kitam darbui – gydyti gyvuliukus, konstruoti tiltus ir pan.

Vėlgi, TIK norėdamas pasiginčyti, retoriškai paklausiu: ar garbūs dr. ir doc., puikiai tinkantys elitinėje mokykloje ar papildomame ugdyme, kur mokymosi motyvacija yra savaime suprantama, taip pat sėkmingai dirbtų mokykloje, turinčioje kokius du trečdalius nemotyvuotų vaikučių?

Burgis, 2012-05-25 09:15:47

Skaitovui: ačiū už teisingą toną! Tai aš ir aiškinu visiems ir visada, kad yra skirtumas, koks žmogus neturi to „pedagoginio išsilavinimo“, kur jis dirba, ką jis dirba. Ar aš reikalauju, kad docentai galėtų dirbti pradinėje mokykloje? Ne, jokiu būdu! Ar aš teigiu, kad bet kuris žmogus gali būti mokytojas? Ne, jokiu būdu! Bet aš sakau – leiskite man, tam, kuris pagal įstatymą už viską gimnazijoje atsako, rinktis. Man rinktis, man dirbti, o ne ministerijos klerkui! Jei aš blogai renkuosi, esu blogas direktorius, tai mane reikia pakeisti geresniu, o ne pavalkus man užmauti.

juokinga, 2012-05-25 09:43:40

Idėja visoms žvaigždėms apriori suteikti visus galimus sertifikatus, licencijas ir įgaliojimus man atrodo ganėtinai racionali. Jeigu to nesusipras padaryt dabartinis ministras, tai būsimasis (Juodka – cha, cha ,cha…) – tikrai.

Iki šiol teko girdėt apie Kedžių-Venckų klaną, apie Teisėjų Partiją, o, pasirodo, gyvenimą Lietuvoj nuodija EDUKOLOGŲ klanas. Kol kiti tupi po lapu, jie kaip kurmiai klastingai kasasi po valstybės fundmentu.

Aišku, darbas penktokų rinkoj už realius pinigus daro įspūdį. Ypač turint galvoj, kad visi kiti Lietuvoj 23 metus dirbo valdiškose kontorose. O jeigu vienas kitas ir rinkoj, tai už dyką, nes kas tokiems balvonams mokės. Nu ir dabar jiems neišeina net ant vyno. Nors daug kam naudingiau būtų gerti mažiau vyno, o daugiau šalto vandens iš krano.

sonata, 2012-05-25 11:51:47

Docentas, išklausęs trumpą edukologijos kursą, greičiausiai bus ne tik pedagogas, bet geras pedagogas. O va eiliniam pedagogui trumpo kurso neužteks, kad patapt docentu. Man teko laimė, tiesa tik metus, kai penktoj klasėj (tuomet – pirmi metai užsienio kalbos mokymosi) anglų kalbą dėstė VU docentė, šeimyninių aplinkybių atblokšta į gūdų provincijos kaimą. Mano tarimas nelabai skiriasi nuo baigusių sustiprintą anglų kalbą. Deja, tik tarimas, nes po metų jau dėstė eilinė mokytoja.

Viltė, 2012-05-25 17:56:47

Kai baigi KTUG, tai jokios kitos geresnes mokyklos savo vaikams net isivaizduot negali. Ir lieka tik laikyti kumscius, kad pavyktu, kad istotu, kad ir jiems uzaugintu Gimnazija sparnus.

Regina A., 2012-05-28 11:07:26

Dirbau institute, KTU (KPI) dėsčiau studentams. Perėjusi dirbti į mokyklą, iš valdžiažmogių išgirsdavau užgauliojimų, kad aš inžinierė, ir mano nuomonė nieko nereiškia. Iš pasiutimo baigiau edukologiją. Ar davė ji man “kompetencijų”? Gal. Šiek tiek. Psichologijos ir mokymo metodų srityje.

Nežiūrint į tai, vis tik laikyčiausi nuomonės, kad kiekvienam mokytojui reiktų išklausyti edukologijos kursą. Nors Lietuvoje krepšinio ekspertais ir mokytojais gali “dirbti” visi 🙂

Regina A., 2012-05-28 11:23:40

Manau, kad mokytojas – ne profesija, o gyvenimo būdas. Jei universitete pedagogui pakanka būti tik savo dalyko specialistu, tai mokykloje jis turi būti 10 viename (specialistu, psichologu, mama ir t.t.). Kartais tai būna įgimta (kaimo močiutė būna geresnė pedagogė negu tris universitetus baigusi).

Pažinojau profesorių, kurio per patrankos šūvį negalima būtų prileisti prie mokyklos – prastos žmogiškosios savybės nesuderinamos su paauglio ugdymu (chamizmas ir pan.).

Studentai – jau suaugę žmonės, “imunitetą” įgiję:-)

KTUG gimnazistai – jau beveik studentai: motyvuoti, žingeidūs, siekiantys ir pasiekiantys. KTUG sava specifika. Bet juk įstatymai rašomi visiems.

Taigi, išvada. Kaip ir eismo taisyklės – turi būti privalomos visiems. Gera idėja būtų – nuotolinis edukologijos kursas. Jūsiškiams gabuoliams tai būtų lengvai įveikiama kliūtis.

Burgis, 2012-05-28 12:56:48

Reginai A.: atsakysiu atskiroje temoje…