Patyčių katalizatoriai – menkystos

Vakar pažiūrėjau dalį TV laidos apie čigonų (čigonų, lituanistai, čigonų, o ne romų!) gyvenvietę prie Vilniaus. Tyčiojasi čigonai iš Lietuvos, iš ES narės, tyčiojasi! Pardavinėja narkotikus, nedirba. Daug metų tyčiojasi. Kodėl? Todėl, kad menkystų daug valdžioje. Todėl, kad menkystos minta čigonų numetamais trupiniais…

*

Moksleiviai tyčiojasi iš bendraklasių, iš mokytojų. Kodėl? Todėl, kad mokykla sumenko… Nei diržo, nei rykštės, nei pašalinimo, nei griežto mokytojų, administracijos, tėvų žodžio… Čia toks „sportas“ gimė – kiek jūs atsitrauksite prieš mano ataką? Kiek jūs menkesni už mane?

*

Lietuva – kontrabandos šalis. Kažkada vienas TV laidos dalyvis leptelėjo: „Juk ta metinė kontrabanda netilptų į du šimtus vilkikų (furų). Kaip galima jos nepastebėti keliuose, muitinėse, pasieniuose?“ Galima, jei menkystos dirba (dirba!?) teisėsaugoje, muitinėse, pasieniuose…

*

Leiskimės žemiau. Patyčios šeimoje, prieš asmenį, „mobingas“ darbe. Prisimatuoju. Kadaise mudu su broliu (brolis Pranas vakar šventė gimtadienį; sveikinu!), moksleiviai, plaukėme per Miniją į tą krantą, nuo kurio į mus mėtė grumstus, akmenis… Galėjome nuskęsti. Bet mes nepasukome atgal, nenuėjome iki tilto. O, kaip gerai, kad nepasukome atgal! Visą gyvenimą tai prisimenu, todėl niekada nepasuksiu atgal, net jei šimtai menkystų atakuotų.

*

Jau supratote – mokyti, auklėti reikia ne tik tuos, kurie tyčiojasi, bet ir tuos, iš kurių tyčiojasi. Ypač jei tie, iš kurių tyčiojamasi, yra valdžioje. Ypač jei tie, iš kurių tyčiojamasi, esame mes.

Atsakymai

Burgis, 2013-12-04 09:16:21

Neatsitrauksiu… 🙂

Adefagija, 2013-12-04 10:11:35

Pritariu:

Čigonai, – bet ne romai;

Negrai, – o ne jokie afroamerikiečiai;

Pederastai, o ne kažkokie angliški gėjai, ar lotyniški homoseksualai;

Vadinkime daiktus ir reiškinius tikraisiais vardais!

nerius, 2013-12-04 11:24:55

Adefagija,kokia jūsų seksualinė orientacija?

Adefagija, 2013-12-04 11:54:35

Neriui: tradicinė, o jūsų?

petras, 2013-12-04 12:43:38

adefagijai, pederastas šiaip senovės graikų žodis, tai gal reiktų lietuvišką jum susigalvot ?

o čigonas nuo room skiriasi tuo, kad pirmasis vagia ir apgaudinėja, o antras šoka ir dainuoja (aišku čia juokais).

o šiaip su patyčiom sunku kovoti, nes reikia žmogaus mąstyseną keisti. todėl galima nebent tik nuo mažens mokyti, kad tokie neužaugtų.

Adefagija, 2013-12-04 14:19:00

Petrui: kadangi šita ištvirkavimo rūšis atsirado senovės Graikijoje, tai graikai jai ir davė pirmieji pavadinimą, kuris vėliau tapo tarptautiniu žodžiu.

Nors pederastai purkštauja, bet šitas žodis ir jo išaiškinimas yra lietuviškame Tarptautinių žodžių žodyne. Tačiau kadangi jo autorė V.Vaitkevičiūtė numirė, tai pakeisti nieko neįmanoma, – pederastai Lietuvoje ir liks pederastais….Nebent kreiptųsi į šv. Petrą, kad laikinai iškviestų tą Vaitkevičiūtę.

O VLKK pirmininkė sako, kad lietuviškų atitikmenų šitam žodžiui nėra, nebent padys pederastai susigalvotų, nes kai sugalvoja nepederastai, tai jie supyksta

http://www.gayline.lt/Valstybinė-kalbos-komisija-žodis-pederastas-lietuviškų-atitikmenų-neturi.d?sid=7153

Beje, kaip jūs manote, ar Gražulis pasityčiojo, įteikdamas pederastams patogius džinsus?

Ar dėl dovanos galima įsižeisti, ar čia apdovanotųjų problema?

Andrius, 2013-12-04 16:23:30

Adefagija, “pederastas” yra tarptautinis (ne lietuviškas) žodis ir nereiškia vyro potraukio vyrui. Kam painioti sąvokas?

ak, 2013-12-04 16:43:30

Bičiuli Andriau, o kas tada yra tas pederastas? Nuo penkerių metų tai žinau jog tai vyras kuris kitus vyrus kruša per subine, arba pats mėgsta būti taip krušamas. Apie potraukį ar dar kažką mano vaikystėje nei kalbos nebuvo.

LR įžengė į naują erą:

Ta proga sukūriau eilėraštuką:

Ėjau pro supermarketus, holdingus ir Makdonaldus

Tarpuvartėse šiknas kraipydami man mojo mėlyni gėjai…

Reklamose auksaplaukės lietuvaitės čiulpė negrams by…

Širdimi pajutau – Lietuva Europon atėjo…

Adefagija, 2013-12-04 17:32:51

Andriui: o tai ką reiškia? Ką aš supainiojau?

Bent jau tarptautinių žodžių žodynas aiškina, kad žodis pederastas reiškia vyro lytinius santykius su vyru.

Apie potraukį ten ir nerašo.

ak, – eilėraštis visai nesirimuoja…Atmetam!

sonata, 2013-12-04 19:45:26

Ne visai į temą, nors… šiam gyvenime viskas “į temą”. Gal kas neskaitėt

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/b-burgis-kaip-itikinti-vaika-mokytis-jei-valdzioje-toli-grazu-ne-gabiausi.d?id=63448240

dRug, 2013-12-04 20:35:20

Visai neseniai supratau, kad “valdžioje” (valdžioje rašau su kabutėmis, nes tai apie ką Jūs kalbate nėra tikroji valdžia, tikroji valdžia šiuo metu miega letargo miegu) yra tiek gerų žmonių, kiek jų yra visuomenėje (gaila, kad tik dabar tai supratau, bet esu dar jaunas, man 21). Juk tos menkystos, žemos moralės ir mentaliteto asmenybės, sėdinčios ten “viršuje”, kurias mes keiksnojam kone kasdien tėra mūsų pačių atspindys. Mano manymu reiktų labiau kreipti dėmesį į patį obijektą, o ne į jo atspindį.

Žinoma būtų galima pažaboti kontrabandą, nusikalstamumą, korupciją, patyčias iki tokio lygio, kad tai būtų kone visai nebepastebimas reiškinys ir ne dėl to, kad nusikaltimai būtų paslėpti po propagandinės medijos skraiste ar neviešinami, o todėl, nes jie išnyktų. Tiesiog išnyktų. Juk dauguma puikiai supranta, kad tam, kad narkotikų prekyba tam pačiam čigonų tabora būtų sustabdyta nereikia kažkokio supeherojaus įsikišimo… Tačiau tenka konstatuoti faktą, nors ir skaudų, tačiau faktą: tai geriausia ką mes sugebėjom nuveikti per 23 metus nepriklausomybės. Nesakau, kad dabar reikėtų nuleisti ranka. Sakau, kad turėtume pradėti nuo savęs. Sakau, kad pirmiausia turėtume pažvelgi patys į save, į savo vidinį pasaulį ir paklausti: ar man to užtenka? Ar mane tenkina ši situacija? Galbūt aš norėčiau daugiau?

Apibendrindamas norėčiau pasakyti, kad zombių apokalipsė taip godžiai apdainuota daugybėje holivudinių filmų jau prasidėjo. Gatvėse pilna abejingų, bejausmių, šiaudadvasių, žmogaus pavidalą vis dar turinčių, bet su žmogiškumu nieko bendro nebeturinčių zombių. Tuščiomis akimis žvelgiančių į niekur, karts nuo karto dar išveblenančių jau iki gyvo kaulo įgrisusį posakį: “Yra kaip yra“. Taip ir norisi jiems atkirsti: “Taip, yra kaip yra, bet tai nereiškia, kad taip ir turi būti”.

Adefagija, 2013-12-04 20:52:32

Ne, neskaičiau to straipsnio, bet jau mintinai žinau, ko nori Direktorius.

Direktorius nori, kad vaikai mokytųsi; o vaikai mokytis nenori! – amžina klasių kova….

Bet gerai, kad į Seimą papuolė bobos, kurios savo laiku irgi labai tingėjo mokytis. Tai dabar stumia įstatymą, kuris neleistų naudoti prieš vaikus jokią prievartą: ne tik fizinę, bet ir psichologinę.

Jeigu tą juvenalinį įstatymą Seimas priims, tai mokytojai turėsit dar padėkot, kad vaikai iš viso ateis į mokyklą .

O šokoladus dalint ne tik ypatingom progom, bet kasdien ir daug….Jau dabar galit užsipirkt, kad nepritruktų :DDD

NiekurNeiva, 2013-12-04 23:34:55

J. Latynina apie tyčiojimasi tarpvalstybiniuose santykiuose:

http://www.ej.ru/?a=note&id=23808

… когда государства перестают выяснять свои отношения с помощью войн, когда на войны наложен запрет, то первым парнем на деревне становится хулиган. Вот, на безрыбье и рак – рыба.

… история с шантажом Россией Украины, увенчавшаяся полным успехом, есть отражение новой геополитической реальности. Которая заключается в том, что в мире, где государства перестали выяснять отношения между собой с помощью войн, самым сильным геополитиком становится то государство, которое всегда готово нагадить соседу в суп, не считаясь при этом с издержками для собственной экономики. …

Andrius, 2013-12-05 07:51:31

ak ir Adefagija, radosi skaitot, bet nepaskaitot.

Cituoju pirmą pasitaikiusį Google šaltinį:
“Pederãstija [gr. paiderastia < pais (kilm. paidos) +erastēs], homoseksualizmo atmaina – vyrų lytinis potraukis prie berniukų.”

Adefagija, 2013-12-05 09:17:40

Andriau, ir skaitom ir paskaitom.

Visų pirma, negalima remtis pirmu pasitaikiusiu šaltiniu!

Aš remiuos “Tarptautinių žodžių žodynu” (tzz.lt) -ten

parašyta aiškiai: pederastas, tai vyras lytiškai santykiaujantis su vyru.

Ne kiekvienas žodis iš užsienio kalbos yra verčiamas pažodžiui, todėl šiuo atveju vyrauja ne pažodinis vertimas, o yra semantinis- lingvistinis aiškinimas.

Nežinau, kodėl pederastus žeidžia šitas žodis? Man tai visi žodžiai gražūs: kaip pavadinsi, taip nepagadinsi…

Svarbiausia tik, kad žmogus būtų geras!

ema, 2013-12-05 09:18:24

šiandien ryte susidūriau su menkysta valdininku, kuriam savo ankstyvu vizitu sutrukdžiau gerti kavą. Kaip “išmaniai” jis dalijo patarimus, kaip apeiti įstatymus, kada, viso labo, norėjau tik logiško klausimo išsprendimo. Fiziškai neišdaužysi menkystų, jų jau labai daug priviso biudžete, jų smegenėlės nedirba, tai ir baksnoja pirštu į kokį nors raštą pačių sukurptą.

Andrius, 2013-12-05 09:53:07

Aš varčiau ir TTŽ, ir medicinos enciklopediją. Ir ten aiškiai išskirta:

homoseksualumas – vyro potraukis vyrams

pedofilija – suaugusio žmogaus potraukis vaikams

pederastija – vyro potraukis berniukams.

Taigi, mano galva, pederastija yra daugiau pedofilijos, o ne homoseksualumo, atmaina.

O va jei vertinsim semantiką, tai homoseksualams apibūdinti manau tinka žargonas “pyderas”.

ak, 2013-12-05 16:03:02

Kaip š… bepavadintum, jis vis tiek smirdės…