Pensija, mano pensija!

Smagu, kad svetainės lankytojai “užsikabino” už detektyvo “Nesulaukė šviežių bulvių”! Kokie jūs išradingi!

Bet mažai ką sudomino tema apie atlyginimus, tai dabar gal paaiškinsime vieni kitiems, ką manome apie pensijas. Kasdien iš valdžios išgirstame vis naujų projektų: mažinti pensijas, naikinti “privilegijuotųjų” pensijas, rentas, ilginti ikipensijinį amžių, mokėti tik atlyginimą arba tik pensiją ir pan.

Pastebėkite, kad žmonės nelinkę kalbėti apie savo pensijos dydį, jei mano, kad ta pensija nėra maža, bet garsiai šaukia tie, kurių pensija maža. Tada susidaro įspūdis, kad visi skundžiasi mažomis pensijomis…

O aš jau nė nežinau, ko norėti…

Atsakymai

sonata, 2009-06-18 11:05:40

🙂 na pensijos pirma reiktų sulaukti keturiasdešimtmečių darboholikų kartai.

Vita, 2009-06-18 11:21:28

Atsisakyčiau pensijos mainais į sugrąžintą jaunystę 🙂

Senjoras-Stasė, 2009-06-18 11:22:30

malonu, kad galiu išsakyti savo nuomonę. Skaudu, kad valdantieji{Masiulis} nori dar labiau į kampą užspęsti pačius pažeidžiamiausius sluoksnius-pensininkus. Pensijas žmonės, dirbdami apie 40 metų,tikrai užsidirbo ir nevalia jų mažinti. Tegu valdžia pradeda nuo savęs. Ar kada esamas dabar pensininkas , pvz dirbęs mokykloje ar darželyje anais laikais gavo bent 50 rublių rašymo priemonėms,popieriui ir t.t.? Niekada . O dabar seimo nariai gauna apie 4000 litų. Tad tegu sunkmečiu gauna kokius 500 litų. Toks Masiulis net nepagalvoja , kad pats sau kasa duobę. Nerinks jo žmonės, tikrai daugiau nerinks. Tegu savo ministerijoj apsižiūri kur galima daugiau taupyti. Šiandien vidutinė pensija apie 800 litų-kai kas gauna tik apie 600. Tegu jie padaro eksperimentą ir bent mėnesį pagyvena iš tokių pajamų. Žiauru, kai tiek dirbęs ir gaudamas kuklius grašius, pensininkas turi atliekomis maitintis ir apskuręs vaikščioti

jolanta, 2009-06-18 11:39:45

mano manimu mazos piensijos reiketu didint ,o kas gauna kielias pensijas reiketu mazint.Cia ir yra suo pakastas,kad dauguma gauna mazas piensijas,nes prascioku yra dauguma,o jie savia apgint negali .

jolanta, 2009-06-18 11:58:33

JO JO

Edmundas, 2009-06-18 12:00:04

JOJO

jolita, 2009-06-18 12:11:18

Piensijo mazos reikia didint ,o ponam reikia mazint .Visi ponai gauna ne po viena piensija.O dauguma keip paklusni avinu banda tiankinasi apgraustu numestu kaulu ir tyli.

petras, 2009-06-18 14:32:31

man tai atrodo dabar gyvent lengva pensininkams ir zuokui.

laisvas, 2009-06-18 18:56:48

Man tik 40. Ir sunku įsivaizduoti kokio dydžio pensijos man pakaktų šiuo laikotarpiu. Visiškai kitoks gyvenimo tempas, kitokie poreikiai. Daugumai valdžios atstovų, priiminėjančių įstatymus, taip pat tolokai iki to amžiaus. O iš pensininkų nesigirdi tiesioginių skaičių. Tik aimanos, kad pensijos per mažos.

Įdomu kodėl niekas nesiūlo atšaukti įvairias kompensacijas?

Mokytoja, 2009-06-18 21:24:48

petrui, laisvam

Man jau 49, tai pradedu domėtis pensija. Stažas didelis, nes pradėjau dirbti 18 metų ir nebuvau nustojusi. (Dirbau įvairius darbus, pedagoginį – arti 20-ies. ) Kadangi pensinį amžių žada ilginti, tai mano stažas, jei pensijos sulauksiu, turėtų būti mažiausiai 42 metai.

Banke man paskaičiavo, kokio dydžio pensija būtų dabar. Arti 1000 litų. ARTI :)…

Na, skaičiuokite, ar tai daug – mokėti mokesčiams, išlaikyti butą, maistui, o vaistams ir dabar jau turiu išleisti ne taip mažai. Sutaupyti nieko dar nepavyko, nes auginu du vaikus. Savarankiški jie bus dar negreit, nes vienas gimnazistas, o kitas – studjuoja.

Kadangi mano profesija kūrybinė, gaudavau ir tebegaunu honorarų, nors jie vis mažesni. Deja, pensijos dydžiui įtakos jie neturi, nors mokėdavau 15% valstybei, kaip buvo mokama už visas autorines sutartis.

Laukti paramos iš vaikų nenorėčiau, nes man, laimei, netenka remti savo tėvų, tėčio pensija didesnė už mano atlyginimą- o jei tektų, ne kažką tegalėčiau.

Mindaugas Ubartas, 2009-06-19 08:46:16

Sveiki,

Dovanokit, bet tiesiai žemaitiškai pasakysiu :

Turit metų – turėkit ir proto!

Jei sugebate užklysti į šį tinklapį, tikiu, kad esate “šviesūs” žmonės, tad nesivadovaukit emocijomis, o skaičiuokit.

Neturit duomenų? Prašom http://www.sodra.lt/index.php?cid=280

Kad ir ką beskaičiuotumėte – realybė žiauri. Nėra Lietuvoje Socialinio draudimo, yra tik “kartų solidarumo” principu veikianti pinigų perskirstymo mašina, kuri vadinasi “Sodra”.

Kaip ji veikia?

Kiekvienas dirbantis sumoka mokesčius “Sodrai” ( nereikia demagogijos, kad moka darbdavys – jis tik administruoja). Mašina pavadinimu “Sodra” pagal nustatytas taisykles perdalina šias gėrybes nedirbantiems (pensininkams, mamoms, našlėms ir pan.)

Jei visi darbingo amžiaus žmonės dirbtų ir mokėtu mokesčius turėtume santyki, kad 1,4 dirbančio sumoka 1 nedirbančiam.

Kaip rodo statistika vidutinis atlyginimas bruto 2193,1 Lt, mokesčių tarifas 30%, taigi kiekvienas dirbantis sumoka 657 Lt. Jei visi dirbtų ir mokėtų, maksimali vidutinė pensija būtų 921Lt per mėnesį ( dabar vidutinė senatvės pensija 811 Lt per mėn)

Realybė kiek kitokia :(. Daugėja bedarbių ( kuriems taip pat reikia mokėti pašalpas), mažėja vidutinis atlyginimas, mažėja BVP ( paskutinė prognozė – 18%).

Visi protingi, pasiskaičiuokit kas, kaip ir kodėl, lygtis labai paprasta.

Kas bus ateityje? Bus dar blogiau, jei nedidės dirbančiųjų ir mokančių mokesčius skaičius ( nematau priežasčių, kodėl jis turėtų didėti) ši sistema niekada neužtikrins gerovės, ji tik palaikys egzistavimą, turi stipriai didėti gimstamumas, arba atsirasti imigracija į Lietuvą, taip buvo dar vienas būdas, t.y. privatūs pensijų fondai, bet dabar esami pensininkai ir tuos pinigus “suvalgo” tiesiogine prasme.

Reziumė – man ( dabar man 31 m) pensijos pagal šia sistemą niekas nemokės, tai bus pasiekta įvairiais būdais, pvz aš mirsiu nesulaukęs pensijinio amžiaus arba tai vadinsis ne pensija, o tik senatvinė pašalpa, nes ji sudarys 10 % mano buvusių pajamų arba iš vis bus atsisakyta šio mechanizmo, nes jis netvarus mažėjančio gimstamumo akivaizdoje. Beje šiam mechanizmui dar nei 100 metų nėra, o žmonija jau evoliucionuoja milijonus metų, tad nesikrimskit – išgyvensim!

Nustokit verkšlenti ir pasirūpinkit savimi ir savo artimaisiais patys!

Briedis, 2009-06-19 09:23:49

Oi, MIndaugai, ir tu ne visai teisus. Kaip pats savo įžangoje pasakei – nieks kitas tau senatvėj vandens nepaduos ir duonos kampo neišaugins kaip jaunoji karta. (ją galima pasigaminti arba importuotis). Toliau visa kita yra tik kaip teisingai paskirstyti tos jaunosios kartos darbą. Viena iš didesnių neteisybių yra, kad mama išauginusi 5 vaikus (pvz mano), kurie dabar sumoka Sodrai virš 4 K litų kas mėnesį gauna mažesnę pensiją nei ta, kuri augino vieną vaiką, bet darė “karjerą”, tegu dirbo tikrai gerą ir naudingą darbą.

Antra didelė neteisybė yra žmonių pinigų nusavinimas į privačius pensijų fondus. Jei jau valstybei tų pinigų nereikia – tada tegu mažina iš viso įmokas. Tikintys į privačius pensijų fondus visada juos susiras ir laisvanoriškai parems. Man, nežiūrint visko, valstybė yra patikimesnis garantas už bet kokią privačią kompaniją. Kaip bebūtų keista – bankams irgi.

petras, 2009-06-19 10:06:20

Mokytojai: pajuokavau gi 🙂 aš tikrai manau, kad pensijos mažos ir pensininkams labai sunku, bet yra kaip yra. pratęsiant mitnį, Briedžiui: teisybės nebuvo, nėra ir nebus. aišku visada galima kovot dėl geresnių sąlygų gyvent.

Mindaugas Ubartas, 2009-06-19 11:11:36

Briedziui,

Tai kurioje vietoje as neteisus? Pagal tavo parasyma as matau, kad tu irgi nepritari lygiavai, kokia dabar yra.

Tai kaip ir visais klausimais sutariam :).

As irgi nesuprantu, kodel mano tevai ar tavo tevai, gauna tokias pasalpas, kad net graudu. As irgi nesuprantu, kodėl mano ligos atveju ( ne duok dieve) as busiu nuskriaustas, nes man ligos metu valstybe nubrauks daug pinigu, nes ismokoms yra lubos, taciau imokoms ne. As irgi nesuprantu, kodel mano seima ( dabar auginam 2 vaikus, norim dar vieno) mokam mokescius, turetume sutikti su sios vyriausybes pasiulymu sumazinti motinystes pasalpa per puse?

Jei taip pasielgtu privati bendrove, manau greitai butu rastos priemones sutvarkyti, o kaip sutvarkysi valstybe? Kodel bankai piniginiuose klausimuose pasitiki valstybe labiau nei privaciu verslu tai yra aisku, bet kodel zmogus tai turetu daryti – nera aisku :(.

Del nusavinimo – nelabai suprantu, kas ka nusavina ? As darau pasirinkima, kad noriu kaupti savo pensija, nes kaip zinia pensijos ismokoms irgi yra lubos:(. ( paskaiciuok, kokia pensija gausi jei tavo atlyginimas visa laika buvo 1000 Lt per ,4000Lt per menesi, 10000 Lt per menesi, 15000 Lt per menesi,

o kiek mokesciu sumoketa? ir tada pasakyk kas ka nusavina)

Tai gal tiksliau galetum pasakyti kurioje vietoje as neteisus, sakydamas, kad sis perskirstymo mechanizmas negali uztikrinti didesniu pensiju, nei yra uzdirbama, kad ir kaip butu ziauru teks visiems susitaikyti su pajamu mazejimu, tol kol neprades pasaulio ekonomika vel augti 🙁

petras, 2009-06-19 14:18:42

Pas kiniečius ir lenkučius auga, tik daug lėčiau. O šiaurės Korėjai išvis nebaisios krizės :DDD

Gyvenimas yra šūdinas, bet tuo pačiu nuostabus.

Jovita, 2009-06-19 16:11:00

Valio, Mindaugui! Kaip taikliai. Prisimenate tema apie finansu piramides? Vat taip ir veikia Sodra… Naujieji “investitoriai” moka senesniems, o dalele (ir nemaza) dar paskirstoma ir i valdininku kisenes… Siandien per zinias maciau, kad Stanford ka tik prisistate FBI. Bernard Madoff irgi teisiams – tikriausiai iki gyvos galvos. O valstybe galima paduoti i teisma uz finansines piramides? Cia juokaujama, kad reikia siuos zmones ne uz grotu sodinti, o leisti jiems JAV pencijas valdyti – tikrai butu isradingesni:) Mama auginanti viena vaika ir “daranti karjera” gali pati susitaupyti pensijai. Mama auginanti penkis gerus vaikus (beje, zymiai sunkesnis darbas) butent taip investuoja i savo pensija… Si sistema patvirtinta per amziu amzius ir per kartu kartas. Ji skatina kurti stiprias ir darbscias seimas.

Andrius, 2009-06-19 22:47:09

Pritarsiu Jovitai, nera geros pensijines sistemos, iskyrus viena kuri vadinasi Seima. O jeigu prie seimos dar prideti nuosava busta turto generuojancio kazkokias pajamas galimybes minimizuoti sanaudas ir kelis aukso luitus pakastus sode, tai pensijoje galesi auginti anukus (kuriu automatiskai bus gausu del dideles seimos) ir nesijaudinti del kiekvienos krizes ir reformos.