Pergalės diena

(„Dialogas“, 2007 02 02)

*

Lygiai prieš metus Kauno apygardos teismo kolegija (teisėjai Algerdas Urbšys, Jūratė Jakubonienė, Arūnas Paštuolis) paskelbė, kad aš, gindamas teisę ir teisingumą Gimnazijoje, nepadariau jokio nusikaltimo.

Dabar kasmet, kol gyvas būsiu, minėsiu šią dieną kaip svarbiausią savo gyvenime Pergalės dieną!

Jūs jau pamiršote tą istoriją? Pamiršote jos veikėjus? Primenu:

Jolanta Adžgauskienė, Virginijus Adžgauskas, Paulina Adžgauskaitė, Daiva Sutkevičienė, Leonas Narkevičius, Petras Baršauskas, Dainius Pavalkis, Audronė Pitrėnienė, Roberta Balžekaitė, Osvaldas Stadalius, Birutė Drozdienė,…

Buvo dar daug pakalikų, buvo dar daug „objektyvių“ žiniasklaidos atstovų, bet tie, kuriuos paminėjau, – svarbiausi trimis aspektais:

  1. Kiekvienas iš jų – vienas, vienui vienas! – galėjo nutraukti niekšingą antpuolį.

  2. Kiekvienas iš jų nė kiek neabejojo, kad aš nepadariau jokio nusikaltimo.

  3. Visi jie (išskyrus Pauliną ir gal dar keletą…) tebedirba Lietuvos Respublikos (valstybės) tarnybose.

Net tie, kurie mane apkaltino Lietuvos Respublikos vardu. Kaip tu tai pateisini, Lietuvos Respublika?

*

Šiandien man šventė! Galvoju apie užvakar mus aplankiusią kadenciją baigusio Gimnazisto ir jo artimiausių žmonių nuostabią grupelę. Galvoju apie vakar moksleivių konferencijoje pasigėrėjimą man kėlusius Lietuvos Respublikos talentus. Galvoju apie savo Mamą, kuri, jei dar būtų gyva, patvirtintų – aš nepadariau gėdos savo šeimai.

*

Ir jūs niekada nepadarykite!

Atsakymai

petras, 2017-05-08 09:32:50

Na, jei visi Lietuvos Respublikos tarnautojai už klaidas būtų atleidžiami iš darbo, tai nebeliktų kam dirbti, nes tik kas nedirba nedaro klaidų. Jei imti tik piktnaudžiaujančius tarnyba, tai pirmiausiai nukentėjęs ir turi pranešti apie tai ar imtis kitų veiksmų, nes fiziškai nėra kam sekti kiekvieno tarnautojo ir tikrinti ar piktnaudžiauja ar tiesiog klysta. Jeigu pasižiūrėtumėt žodžio respublika reikšmę, pasidarytų aiškiau.

Sokolovas, 2017-05-08 11:48:04

Petrui:

Kad dabar viskas yra nurašoma į “klaidas”. Arba, kaip tapo madinga sakyti, į “žmogiškąjį veiksnį”…Tik ir girdime-“suklydo, žmogiškas veiksnys…”

Na, o šiuo atveju, be abejo- turime ne “klaidą”, o nusikaltimą.

Ir dar- klaida (jeigu…) klaidai nelygi. Jei “klaida” turėjo įtakos žmogaus (žmonių) gyvenimui, sugadino gyvenimą, tai tokia “klaida” turi būti prilyginama NUSIKALTIMUI, už kurį turi būti baudžiama visu griežtumu.

P.S. Inkvizitoriai, deginę žmones ant laužo, irgi tik “klydo”. Už tai tik “atsiprašyta”…Viską Romos popiežiai “darė gerai”, tik va “klysdavo jų pavaldiniai…”

petras, 2017-05-08 14:45:08

Sokolovai, tai kad nėra kažkokių paslaptingų žmonių, kurie stebi visų tarnautojų darbą ir ieško kas pridarė klaidų, kas nusikalto. tik pats nukentėjęs realiai ir gali pasakyt apie įvykusią klaidą ar nusikaltimą ir mėgint kovot prieš tai arba susitaikyt. jei kreipiesi į respubliką, tai realiai reiktų nuo savęs ir pradėti, nebent nesi (nesijauti) jos dalis. bet tada ir verkti nėra ko.

Sokolovas, 2017-05-08 14:49:32

Va būtent, kad kreiptis nėra kur…Teismas išteisino, o įstatymo, kuris numatytų bylą iškėlusių pareigūnų atsakomybę, nėra…

petras, 2017-05-08 14:59:28

Tai tokia valdymo sistema. Bet, jei būtų atsakomybė, tai mažai gal kas norėtų ait dirbti, kai už klaidas baudžiama. nes įrodyt, o kartais ir atskirt ar tai klaida ar sąmoningas sukčiavimas gali būti sudėtinga.

Karolis, 2017-05-08 16:25:47

Bet šiuo atveju nebuvo sudėtinga susigaudyti, kad Burgis buvo apkaltintas neteisingai.

Burgis, 2017-05-08 17:19:16

Petrui: kliedesiai! Kokios klaidos!? Visi jie nė akimirkos neabejojo, kad aš nepadariau jokio nusikaltimo! Juk jei būtų suabejoję, ar toks būtų tyrimas!?

Bet va – atsiranda petras, kuriam vaidenasi “kažkas gal suklydo…”

Giedrius, 2017-05-08 22:47:35

Na, bet vis tiek įdomus reiškinys ir ko gero galvosūkis pačiam psichoanalizės tėvui Freudui. Jeigu žmonės žino ir supranta, kad kitas žmogus nepadarė jokio nusikaltimo, bet vis tiek kapstosi, kažko ieško, kažką įrodinėja, popierių, nervus ir sveikatą gadina… logiška daryti išvadą, kad jiems taip elgtis yra naudinga, dėl vienų ar kitų priežasčių. O gal tai pavydas… kažkur taip giliai pasąmonėje, kad net protu sunkiai apčiuopiamas… o gal tiesiog neracionali baimė nesureaguoti į signalą, nors ir visiškai kvailą… Kas žino. Bet vis tik ko gero pradėčiau knistis nuo versijos pavydas… labai jau dažnas jis svečias žmonių sielose. Ir dar per daug ryški šviesa, sėdint prieblandos zonoje, akina. Jeigu nenori eiti į šviesą – paprasčiau pamėginti ją išjungti.

Bet kokiu atveju, sveikinu gerb. B. Burgį su Pergalės diena!

petras, 2017-05-09 08:00:11

Aš kitaip pasakysiu. Kaip Lietuvos Respublika tai pateisina ? Pateisina netobula valdymo, teisės sistema, biurokratija, nepakankamais resursais, žmonių klaidomis, abejingumu ir laiko trūkumu ir t.t.

Burgis, 2017-05-09 13:24:33

Giedriui: ačiū!

Giedrius, 2017-05-11 22:34:11

Petrui: Atsakyti į Jūsų klausimą galima ilguoju, o galima ir trumpuoju būdu. Pamėginsiu trumpai. O kas yra ta Respublika, kuri turi viskuo išvardintu pasirūpinti? Ar tai kažkas tokio, kas yra kažkur, kur mūsų nėra? Kas savaime yra Gėrio ir rūpesčio etalonas, kuriam mes negalime daryti įtakos savo netobulumais?

Juk ne taip, ar ne? Ir Justinas Marcinkevičius neleis man sumeluoti:

„O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes,

jei ne mūs rankos, jei ne mūsų širdys?

Visas viliojančiai nežinomas žemes

mums reiks atrast, apšviesti ir sušildyt.

O kas gi esam mes, Tėvyne, jei ne tu, –

ar mes ne tavo amžių sekundės ir minutės,

ar mes ne upė, glamonėjama krantų,

kurios kiekvienas lašas – tavo mintys?“

Justinas Marcinkevičius

Matyt derėtų klausimą peradresuoti kiekvienam asmeniškai sau. Kiekvienam, kuris dar laiko save šios Respublikos dalimi ir jam taip skauda širdį dėl jos, kad yra pasiryžęs viską paaukoti, kad tos neteisybės neliktų. Nieko neaukojant – nieko ir nebus… nieko gero, ta prasme…

petras, 2017-05-12 07:58:10

Giedriau, aš jokio klausimo neuždavinėjau 😀

Giedrius, 2017-05-12 11:35:43

Petrui: Matyt klausimas buvo retorinis 🙂

Alfredas, 2020-05-01 05:27:37

RIP, Paulinai ir gimdytojams biskeli streso dabar paduos 🙂