Persona non grata

Prisimenu vaikystę…

– Pakvietėme ir tuos… Kaip nepakviesi? Labai supyktų! Labai norėjome, kad atsisakytų, bet kur tau jie atsisakys! – girdėjau ne kartą kalbant kaimo žmones, kurie rengdavo balius.

Taip jie kalbėdavo apie pirmininkus, brigadininkus, sandėlininkus, taip jie kartais kalbėdavo apie kaimynus, net giminaičius.

*

O kaip dabar? Jūs mane kviečiate, bet norite, kad aš atsisakyčiau? O negalėtumėte nekviesti, nežadėti?

Gal pastebėjote, kad aš dukart nesisiūlau?

*

O jūs jaučiate, kada esate kviečiami su viltimi, kad atsisakysite? Žinau, žinau, nesmagu tai pripažinti, bet atsisakyti geriau nei sukurti „dramblį kambaryje“ (situaciją, kai niekas nekalba apie tai, kas visų galvose…).

Dabar, kai viskas mano gyvenime radikaliai pasikeitė, aš kur kas preciziškiau bandau suprasti, pajusti, kada ir kur esu „persona non grata“ (nepageidaujamas asmuo). Bet ir jūs man padėkite! Laikai juk kiti, ne mano vaikystės laikai. Turime būti atviresni vieni kitiems.

*

Rytoj važiuosiu į Kauną. Gimnazistai pakvietė. Tikiuosi, kad ne su viltimi, jog atsisakysiu… 🙂

*

Dabar galvosite, kas esate nepageidaujami mano aplinkoje? Nereikia galvoti! Visi pageidaujami, išskyrus tuos, kurie ir be galvojimo žino, kad yra nepageidaujami…

Atsakymai

skaitytojas, 2016-01-21 10:31:39

Gal tai tiesiog lietuviško etiketo bruožas- kai šeimininkas siūlo svečiams vaišintis,tai nebūtinai reiškia,kad svečias tai gali daryti. Šeimininkas turi pakartoti dar keletą kartų,tada svečiai šiek tiek gali pasivaišinti. Teko bendrauti su japonais (angliškai )-pasiūlius pasivaišinti,jie mielai ėmė pasigardžiuodami valgyti rūkytą kumpį ir labai gyrė patiekalo skonį. Taip man žlugo mitas,kad japonai valgo tik augalinį maistą(ryžius ir t.t.) ir jūrų gėrybes, o kiaulienos -jokiu būdu. Vokiečiams,kiek žinau,taip pat aišku-jei šeimininkas pasiūlė vaišintis,tai gali nevaržomai vaišintis.Jokių lietuviškų dviprasmybių.

O dėl gimnazistų-tikiu, jie nuoširdžiai Jūsų laukia atvykstant.

petras, 2016-01-21 11:45:50

Skaitytojau, nežinau kur tu gyveni ar su kuo bendrauji, bet kai man siūlo vaišintis, tai aš vaišinuosi ir niekas dėl to nepyksta 😀 nebent nenoriu tuo metu valgyt ar ragaut, tai gražiai atsisakau, bet šeimininkai dažniausiai siūlo dar ne vieną kartą. tai kaip tik parodo jų vaišingumą.

o jei žmogus kviečia kitą žmogų, bet realiai nenori, kad jis ateitų, tai jam mažumėle negerai su mąstymu.

Burgis, 2016-01-21 12:12:54

petrui: apie save pagalvokite… „mažumėle negerai su mąstymu“…

Paulius, 2016-01-21 13:14:29

Blogiausia, kai žmonės gyvena ir elgiasi dėl kitų nuomonės (o ką kiti pasakys, pagalvos, jei padarysiu/nepadarysiu taip..), o ne dėl savęs. Tada ir atsiranda tokios situacijos. Deja, kartais taip elgiesi dėl to, kad nenori kivirčų ir apkalbų tarp pačių artimiausių, dažniausiai giminaičių.

Nors ir ne į temą, bet norėčiau paklausti, ką manote apie šiame straipsnyje išdėstytus dalykus: http://www.tavovaikas.lt/mokinys/pradinukas/berniuku-ir-mergaiciu-skirtumai-kuriuos-ignoruojame-straipsnis-kuri-turetu-perskaityti-visi.d?id=70160352 . Gal turite savų įžvalgų, o gal parašytumėte atskirą skyrelį apie tai?

petras, 2016-01-21 13:39:51

Burgiui: aš kai noriu pasisaldinti arbatą, nededu į ją druskos ir po to nereiškiu nepasitenkinimo, kad arbata sūri. tai manau, man viskas ok su mąstymu.

Burgis, 2016-01-21 13:44:09

petrui: ne, ne ok (reikia rašyti OK)! Jūs nemokate suprasti, kaip atrodote kitų žmonių akimis ir Jums tai nerūpi. Jums net nerūpi savo vardą rašyti didžiąja raide… Jūs niekada ilgai nemąstėte, ką reikėtų pakviesti į šventę ir ko nereikėtų. Kodėl reikėtų, kodėl nereikėtų? Todėl Jūs niekada ir nesukurtumėte sūraus šokolado…

Burgis, 2016-01-21 13:46:29

Pauliui: ačiū, perskaičiau, parašysiu prie progos ta tema… Straipsnis teisingas, bet moteriškas: apie tokius paprastus dalykus nereikia rašyti tokių ilgų straipsnių; ir disertacijų iš to ginti nereikia… O gal reikia? Kaip tik taip ir įrodomi skirtumai tarp vyrų ir moterų!

Sokolovas, 2016-01-21 13:55:54

Sokolovo bandomasis matematikos egzaminas

Nepykit, man apsireiškė :)….

!) http://www.math24.lt/forumas/t10424-uzdaviniai-besiruosiantiems-valstybiniam-matematikos-egzaminui-1.html

  1. http://www.math24.lt/forumas/t10429-uzdaviniai-besiruosiantiems-valstybiniam-matematikos-egzaminui-2.html

  2. http://www.math24.lt/forumas/t10440-uzdaviniai-besiruosiantiems-valstybiniam-matematikos-egzaminui-3.html

petras, 2016-01-21 14:31:37

burgiui: manau galima ir ok rašyt, galiu ir okay parašyt 😀 dėl to, kad man nerūpi kaip aš atrodau kitų žmonių akimis, tai tiesa. ir tikra tiesa, kad ilgai nemąstau, ką kviesti ko ne, nes man tiesiog tokios dilemos nekyla. su mielu noru priimu net ir nekviestus svečius. bet dėl šokolado tai klystat 😛 nes aš sakau, kad darau ką noriu daryt ar pasiekt. jei noriu sūraus ar kartaus ar rūgštaus šokolado, tai atitinkamus ingredientus ir maišau. o ne molį su vandeniu 😉

petras, 2016-01-21 14:35:27

atsiprašau, kad jūsų pavardę parašiau iš mažosios. tikrai netyčia, iš prasto įpročio. o mano vardas ne petras, tai mano nikas 🙂

sonata, 2016-01-21 22:31:40

hmzz… o mano vardas sutampa su taip vadinamu “nic name”… rašau visad iš mažosios, na daugmaž kaip “prosto marija” taip ir “prosto sonata”. Raselė dažnai suasmenina, bet ne esmė. Esmė tai, kad kai į kokį man reikšmingą pobūvį pakviečiu tuos, kuriuos “privalu pakviesti pagal hierarchiją”, jie greit išsinešdina, “atlikę pareigą”. Manau, kad tai niekad negrės svetainės Šeimininkui. Jis kviečiamas su meile. Turiu fantaziją ir norą pasikviest jį į savo kurį nors renginį – ne kaip matematematiką, docentą, direktorių, bet kaip Žmogų. Kad mano žmonės pajaustų, kaip reikia gyvent tikrai. Bet kažin, ar išdrįsiu to paprašyti… Nes publiką sudaro “atstumtieji”. Kuriems labai reikia šviesos.

Rasa, 2016-01-21 23:44:17

Sonatai: nikas ar ne nikas, bet juk tas vardas vis vien toks gražus, kad neišeina man jo rašyt iš mažosios raidės 🙂 Va toks gražus ir skambantis jis:

https://www.youtube.com/watch?v=nT7_IZPHHb0

ainana, 2016-01-22 13:46:53

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/planuoja-jungtis-du-universitetai-ktu-ir-lsmu.htm

Planuoja jungtis du universitetai – KTU ir LSMU

Sakiau, kad PB padarys….

ainana, 2016-01-22 13:48:07

AŠ ir ADEFALIJA esam nepageidaujami ???

ainana, 2016-01-22 17:04:11

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/i-molotkova-su-kalasnikovu-pragane-pareigunai-nebus-teisiami.htm

bailių policininkų neteis.

drąsų BB nuteisė.

qwerty, 2016-01-22 17:46:03

ainana, nuo KTU su LSMU iki Adefagijos su Molotkovu.Plačiai kasate.