Pinigų vertė krizės metu

Gimnazija yra gera vieta emocijoms. Čia jos visada subalansuotos. Beveik kasdien gauni gerą dozę euforijos, palaimos ir panašią dozę nusivylimo, nuoskaudos. Net prieššventinis laikotarpis nieko nekeičia.

***

Tik nepagalvokite, kad skundžiuosi! Tiesiog pasakoju, kaip skirtingai žmonės viską vertina, kaip sunku tuos žmones perprasti. Bet įdomu!

Atsakymai

D., 2009-12-17 23:00:39

O Jūs dar svajojot muziką išbraukti iš privalomų dalykų 😉

Mindaugas, 2009-12-17 23:27:09

Dėl kompiuterinės braižybos – tai yra nemokamų atviro kodo analogų (pvz QCad), kurie gal ir neaprėpia visų įmanomų gyvenimo atvejų, bet pradmenims tikrai užteks.

D., 2009-12-17 23:43:11

sutinku su Mindaugu, tuo labiau kol jie pradės mokintis universitete jau gali būti atsiradusi kokia n-iolikta AutoCAD’o versija, kurioje atiradę naujų funkcijų ir t.t.

Pagrindams pilnai užtenka nemokamos.

Saula, 2009-12-17 23:57:48

Na, ir ko čia nusivilti ar nuospaudas-nuoskaudas aitrinti? Neįžiūrėkit daugiau negu pasakyta. Jei pas jus KTUG su finansais viskas skaidru, tai ir atsakykit į finansinį klausimą buhalteriškai. Nesuprantu, kam jaudintis, jei Jūs teisus. O geriausia, kad buhalterė į kokį intranetą įdėtų visas ataskaitas. Ir šventa. Visus interesantus nukreipkit ten.

O telefonu su anonimais nekalbėkite rimtais klausimais ir ilgai, nes tai gali būti Jadzė ar konkuruojančios „firmos“ provokatorius:-)

Rasa, 2009-12-18 08:32:17

Pav. aš būčiau už braižybos pradmenis ranka. Visų pirma, labai jau vaikų rankos prie kruopštaus darbo neįgudę, antra, reikia gerai suprasti pagrindus, o ne spustelti mygtuką, kad kompas pagalvotų ir sudėliotų. Kaip sako geri inžineriai, išmokti braižyti kompu beveik užtenka kelių valandų, kursai būna kokių dviejų dienų susipažinimui, nors tikrai brangūs.

Universitete dukra pradėjo braižyti ranka, gerai, kad aš jai galėjau paaiškint, buvo labai sunku, nes mokykloj nesimokė, bet kompu paskui perprato net nežinau per kiek :))), tiesiog sėdo ir ėmė braižyt…

Pagaliau kompe visokių stebuklų yra, mačiau sūnus mašiną modeliavo labai sėkmingai 🙂 tiesiog 3D gaunasi ten, gali vartyt… O kas gaunasi ranka jam braižant geriau nepasakosiu :))))

Darth Vader, 2009-12-18 09:00:12

Yra atviro kodo programų-naudokite jas. Jei kokia mamytė trūks plyš nori kurso – gal gali nupirkti brangiai legalias programas? O jei ne-nebus kurso.Paprasta 🙂

O šiaip gerai, kad pas Jus tokia kalėdinė šviesi nuotaika 🙂

Ramune, 2009-12-18 09:18:03

Krizės metu kurti ir puoselėti grožį (supratau, kad tai Jums labai svarbu) negali būti draudžiama, persekiojama. Suprantu, kad įtarinėjimai žeidžia. Gal klausinėjimai apie pinigus atsiranda, kai nėra informavimo apie planus, kas bus daroma? Aš tiesiog samprotauju, nežinodama konteksto.

Žaviuosi Jūsų rūpesčiu gimnazijos aplinka. Kad daugiau tokių žmonių!

Rasa, 2009-12-18 09:57:28

O as jau irgi turiu eglute, vat vat vat! :)))

Ir viska papuosiau siemet vien lemputemis ir daaaaaaaaaaaaaaaaaugeliu sokoladiniu zaisliuku. Dabar su sunum valia ugdysim, nes mes labai megstam saldumynus. O tie sokoladinai varpeliai ir seniukai ir bumbuliukai taip vilioja! Labai man grazi 😛 Ir siemt net mano senukas po eglute sokoladinis… Nes mano tikrajam senajam kandys suede paltuka, tai nespejau numegzt naujo 🙂

edgaras, 2009-12-18 12:17:58

Nesąmones šnekat dėl to, kad ten jau universitete sunku su ta braižyba. Niekada mokykloje neturėjau braižybos, universitete pirmas rimstesnis darbas buvo su pieštuku ir padariau dar geriau nie tie, kurie turėjo tą braižybą. Jei rankos kreivos, nėra kruopštumo, tai jokios papildomos pamokos nepadės…

edgaras, 2009-12-18 12:22:55

O dėl programinės įrangos, pvz Autocad’o, tai gerai sakė, kol tie vaikai baigs mokyklą, pasikeis keli Autocadai su naujom funkcijom ir panašiai. ir kad mokėti dirbti su juo, reikia nuolat kažką braižyti, o ne tik ten pusmetį kokį, po to vėl viską pamirši:) Bet tai žiūriu “neblogų” mamyčių toj KTU gimnazijoje yra, kaip kovoja dėl vaikų gerovės. Bet čia viena aišku, jei vaikas gabus, tai jis viską išmoks savo laiku, nereiks jokių papildomų pamokų ar korepetitorių.

Rasa, 2009-12-18 14:22:20

Edgarui: ir universiteto zinios sensta, jeigu ka :)))) O del sunkumo, kiekvienam kiti dalykai sunkus atrodo. Gal tu genijus, tai tau viskas lengva 🙂

Aisku, galima ziureti ir taip, kad viska ismoksim, kai reikes… Pav mano tetis baiges 3-4 klases, bet yra pastates du namus (kazkada sodo nameli ir dabartini tevu nama) beveik savo rankom ir susivedziojo pats kanalizacijas, sildymus ir t.t.

Bet kazka pasimokyti is anksto yra gana puiku. Tiesiog lengviau buna.

Kad ir tie kalbu bureliai. Juk irgi galima mokytis patiems. Taip apie viska galima pasakyti.

Man nesvarbu, yra pav. gimnazijoj braizyba ar ne, bet skaityti brezinius ir elementariai moketi kazka nubraizyti naudinga kiekvienam. Na, noresi statytis nama ir nesuprasi, kur laiptai, kur langas, kambarys ten ar spinta :))) Arba va tariuosi su stalium, kokio noriu baldo, nusiunciu jam normalu brezini, kaina iskart pasako ir puiku (cia puiku, jei kaina tinka :)))

Gimnazistas, 2009-12-18 16:25:34

Bibliotekoj lentynas turim naujas. Tai gal ir vadovėlius greitai turėsim naujus ir tiek, jog visiem užtektų? (: Dalintis puiku, bet ne visi duoda ir ne taip jau patogu.

edgaras, 2009-12-18 18:15:54

Rasa: per paprastas braižybos pamokas mokykloje tavęs tikrai neišmokys normaliai skaityti planų, brėžinių 😉 O plane atskirti, kur laiptinė, kur koks langas, tai, manau, didelio mokslo nereikia. Čia apie kiekvieną dalyka galima šnekėti, kad va, būtų naudinga jį mokėti, viskas yra naudinga, suprasti ekonomikos pagrindus, mokėti skaityti brėžinius, mokėti braižyti ir panašiai, tai taip galima ir visą gyvenimą kažko mokytis, bet ar to žmogui reikia? Kai reikės, tai ir išmoks, žmogus negali būti visų galų meistras.

Burgis, 2009-12-18 18:23:15

Gimnazistui: tu mane pažįsti? Bijai pakalbėti? Nebijok, aš tik iš išvaizdos grėsmingas, o šiaip geras (jaunystėje pridurdavome: … kai miegu…; dantimis į sienos pusę…).

Niekada netaupėme ir netaupysime knygų sąskaita. Visada pirkome ir pirksime reikalingas knygas. Bet net nežinau, apie ką tu kalbi…

V.R., 2009-12-18 18:27:58

Mokykloj visai pakanka

“rankinės” braižybos, tiesiog bendram tūrių ir projekcijų supratimui. Mačiau, kaip mano devintokas braižė – visai geras vadovėlis yra.

Rasa, 2009-12-18 19:42:18

Edgarui: tiesą sakant nežinau, ko moko mokykloj per braižybą 🙂 Aš ne mokykloj mokiausi 🙂 Tik svarstau, ko reikėtų mano nuomone.

“…tai taip galima ir visą gyvenimą kažko mokytis, bet ar to žmogui reikia?” – čia jau ir aš būsiu lakoniška “TAIP!” Labai nuostabu daug visko žinoti ir daug visko mokėti! Tik būtų dar puikiau, jei visi kažką mokėtume daryti dar ir ypač profesionaliai. Pav. aš- labai gera mama :))) Juokauju, nes sūnus už nugaros sėdi ir kemša pilnais žandais, o man paklausus ar aš geriausia pasaulyje mama, sako: “nebloga, kai valgyt duodi…” (jis mat svorį auginasi, per kūdas mat 🙂

anupriute, 2009-12-18 20:22:03

Mielai Rasai. Mūsų , su vyru, kūriniai: sūnus- liesas, o dukrai viskas į kūną eina…Net vanduo, oras kalorijų turi…

O Jūsų sūnui daugiau baltymų reikia.Raumenys augs, masė didės…

Rasa, 2009-12-18 22:40:09

Anupriute 🙂 mano sūnus ne liesas, jo išmatavimai atitinka fitneso standartus, nors jis sportuoja tik sau 🙂 Bet jam mat reikia kreatino, papildų, vištų papų (čia krūtinėles jis taip vadina :), tunų, varškių ir begalės kitų dalykų, kuriais ir aš turiu pasidomėti, kad jis neapsivalgytų ko nereik 🙂 Kas nežino, Kreatinas – populiariausias priedas sportininkų tarpe. Jo vartojimas padidina fosfokreatino resintezę raumenyse, padidina raumenų jėgą ir intensyvumą, o taip pat padidėja ištvermė, aktyvumas ir, žinoma, didėja raumenų masė. Kreatinas yra vienas iš nedaugelio priedų, kurių veiksmingumas patvirtintas daugelio mokslinių tyrimų.

Va, tai kaip nesidomėt, kuo nereik, jei esu priversta domėtis, kad pratimai būna jėgai, ištvermei ir raumenų masei, kas skaido baltymus, kur kokių rūgščių yra ir t.t. Nors niekad nemėgau sportuot 🙂 Bet dabar beveik žinau, kad išspaust savo masės svorį yra gerai, o jei jis išspaudžia 90kg., tai jau dar geriau, nes viršija nesakysiu kiek daug tą savo masę… :))))

Rasa, 2009-12-18 22:54:30

Beje, aš kažko pagalvojau pati sau taip neprotingai, bet juokingai…

Štai mus vis moko: “Nemesk kelio dėl takelio”. Bet… Kažin ar daug rastume baravykų eidami tik pagrindiniu miško keliu? Mes greičiau kažkur tuo keliu nueitume, bet kiek daug nepamatytume! 🙂

Man kartais patinka eiti tiesiai, bet per aplink… 🙂

Na, bet jūs manęs neklausykit, aš gero neišmokysiu 🙂

V.R., 2009-12-18 23:52:46

Rasa, Rasa, kokia tu koketė 🙂

Saula, 2009-12-19 00:15:37

Rasa, tai čia TIK grybams ir tinka:-) Todėl ir posakis: „nugrybavo“…

Rasa, 2009-12-19 17:06:10

V.R. : Aš dar nesugalvojau, gerai čia turėtų būti ar blogai (dar neturėjau laiko pagalvot, nes ką tik po darbo dar Kalėdų seneliui dovanas padėjau pirkti ir esu labai alkana, noriu kavos ir saldainių, nes numirsiu iš bado ), bet ačiū 😛 Matai, aš visuomet maniau, kad ko jau ko, o koketuoti tai nemoku, nes esu paprasta, kaip dvi kapeikos (na, kas mano metų, tai tokį posakį žino 🙂

neringa, 2009-12-19 17:33:14

taip,kokia ten tema,atrodo apie pinigu verte krizes metu?Tai,va noriu pasakyt,kad krizes ar ne krizes metu pinigais reikia stengtis suteikti sau malonuma.Nesvarbu ar tai bus sokoladiniai saldainiai,ar bilietas i klasikines muzikos koncerta,ar kilimas.Nes jeigu visada skaiciuosim ir kontroliuosim ju isleidima,paprasciausiai busim visiskai nuo ju priklausomi.Nepatariu ir per daug islaidauti,tiesiog mylekit save ir karts nuo karto nepamirskit palepinti,juk esat to verti,ar ne?:))Jaukiu Svenciu Visiems!

Tomas D., 2009-12-21 04:26:32

As kaip praejes inzinerines grafikos ir kompiuterines braizybos kursus galiu pasakyti tiek: mokyti reikia TIK inzinerines grafikos ir TIK piesti ranka! Ten braizymas AutoCAD tai vienas juokas, parasei koordinate sen ar ten ir viskas, taciau ateina studentai su inzinerines grafikos skolomis ir nesugeba nupiesti kunu, besislepianciu tarpusavyje. Nesupranta, kas brezinyje ka dengia, kur kokio storio linija turi buti, bei kaip piesti pjuvi. Ir siaip neabejoju, jog paeme ranka brezta brezini, paziureje i linijas, ju stori, tiesuma, rodykliu astruma ir kitas akivaizdzias smulkmeneles, iskart galetumete pasakyti, kuris is inzineriu yra geresnis. Juk i darba zmoniu, kurie parase prasyma su klaidomis, nepriimate?

petras, 2009-12-22 14:01:00

tomasD: iš brėžimo stiliaus nepasakysit, kuris geresnis inžinierius, nebent pasakysit, kuris gražiau braižo. visų antra, ar ranka brėžt ar su programa, rezultatas gaunasi tas pats. priedo, ir taip ir taip brėžiant reik įsivaizduot ką brėši, kaip ir t.t. todėl abu dalykai visiškai nesiskiria, o skiriasi tik efektyvumas ir labai labai smarkiai. pvz. man brėžt ranka užtruktu labai ilgai, nes neturiu gabumų braižymui, reiktų nemažai praktikos, o tam reik laiko. beto reikalingas krupštumas, kurio irgi neturiu. braižant brėžinius su porgrama, labai paprasta daryt pakeitimus vėliau ir t.t.

tai ką aš norėjau pasakyt :DD kad nesvarbu kaip paišai, nuo to nepriklauso ar geras inžinierius esi. tiesiog nelabai kas suprastu žmogaus xxi amžiuj braižančio ranka, kaip ir redaktoriaus, kuris ne kompe ruoštu laikraštį, o senoviniais metodais, kaip ir staliaus su rankiniu grąžtu, ir t,t, t,t, technologinė pažanga ir tiek. ar tai gerai ar blogai nžn. 🙂 o dėl pamokų mokykloj, tai tikrai visko neišmokysi, todėl ir apsistojama su pagrindiniais dalykais + papildomi keli.

Tomas D., 2009-12-23 23:52:42

pETRUI: paimkit studentu darbus, ten tikrai matosi, kuris graziau braizo – tas geriau braizo 🙂

Raynes, 2011-10-25 12:59:42

I’m impesserd by your writing. Are you a professional or just very knowledgeable?

Burgis, 2011-10-25 13:34:55

Raynes: Thank you! No, I’m not professional. Simply, I’m 60+…