Planuoji. Rūpiniesi. Jaudiniesi…

Pas gydytoją. Pas odontologą. Į kirpyklą. Pakalbėti su vadovais. Pakalbėti su pavaldiniais. Atsakyti į laiškus. Nusipirkti batus. Nupirkti dovaną. Nueiti į kiną. Perskaityti knygą. Sutvarkyti garažą. Pakeisti automobilio tepalą. Pakeisti padangas į žiemines. Į komandiruotę. Į šventę. Užsisakyti lėktuvo bilietus. Pasiruošti paskaitai. Pasiruošti seminarui. Parašyti raštą apie planus. Išmokti. Pailsėti. Pagalvoti. Sukurti…

***

Ir taip – visą gyvenimą?! Taip. Tik visi skirtingai. Vieni labai rūpinasi. Kiti labai jaudinasi. Treti labai tiksliai viską planuoja. Galima kitaip: nei labai rūpintis, nei labai jaudintis, nei tiksliai planuoti. Galima vėluoti. Galima neatlikti. Galima pamiršti. Galima viską supaprastinti.

*

Galima, bet aš negaliu. Daug kas negali. Šio to per gyvenimą išmoksti: lengviau susiruoši į kelionę; greičiau nusiperki visko, ko reikia; mažiau bijai ligų ir gydytojų; beveik nebesijaudini viešai kalbėdamas; žymiai greičiau viską parašai (šį įrašą sukursiu per penkias minutes, tikrai!); nebebijai viršininkų; geriau žinai, kur kas padėta…

*

Ir vis tik – planuoji, rūpiniesi, jaudiniesi… Tai gerai! Tai reiškia, kad gyveni.

Atsakymai

Burgis, 2013-10-09 09:02:32

Aš su tavimi…

Adefagija, 2013-10-09 10:25:35

O tai ką daryti tiems, kurie nesugeba planuoti, rūpintis, jaudintis,… skubėti ir godžiai imti iš gyvenimo viską, ką jis duoda?- Jaustis visiškais nevykėliais ir graužti save?

Aš tai tokiais atvejais nueinu į kapines ir labai apsiraminu.

ak, 2013-10-09 15:50:55

Šiaip jau stresą stipriai sumažina skaitymas. Aš, kai neturiu ko veikti ir oras netinkamas meškeriojimui ar grybavimui – patogiai įsitaisau ir skaitau knygą. Kartais kokį istorinį romaną, kartais ir visai rimtą istorijos veikalą. Tad mano istorinės žinios nėra iš piršto laužtos. Niekada neskaičiau detektyvų ir tesu skaitęs gal porą meilės romanų. Pats šlykščiausias ir beprasmiškiausias laiko praleidimo būdas, mano nuomone, – žiūrėti televizorių. Tad TV praktiškai nežiūriu. Jei noriu pasižiūrėti kokį į domesnį filmą – parsisiunčiu į kompiuterį.

Adefagija, 2013-10-09 17:01:55

ak, galėjot taip ilgai negražbyliauti, o pasakyti tiesiai, – gyvenu pagal principą:esli chočeš parabotatj,- leg, pospi i vsio projdiot.

ak, 2013-10-10 08:24:30

Adefagija, patarčiau perskaityti H. D. Toro “Voldeną”. To filosofinio veikalo herojui užtekdavo dirbti – valandą – dvi per parą, kad išgyventų – apsirūpintų rūbais ir maistu. Beje jis grybavimą, meškeriojimą, uogavimą, darbą darže irgi laikė darbu.

Adefagija dirba savivaldybėje lietuvių kalbos tvarkytoja – tikriausiai sunkiai ir įtemptai, apsipylusi prakaitu skaičiuoja muses savo kabinete. Apie valdininkų darbą susidariau nuomone dirbdamas Telšių mero patarėju – buvo mūsų tų patarėjų bene trys – tokia komanda.Aš, vienintelis iš trijų (kitos dvi buvo damos) tikrai turėdavau šį tą veikti – kartą per savaitę padėdavau merui susitikime su žurnalistais, esant svečiams – nueidavau “parnešti”, kartais meras kviesdavo mane iš tiesų pasikalbėti- išgerdavome po puodelį kavos su brendžiu ir jis paklausdfavo mano nuomonės vienu ar kitu klausimu. Dažniausiai visas aštuonias valandas kabinete prasėdėdavau prie kompiuterio žaisdamas žaidimus. Nuo to “įtempto” darbo ir geros algos pradėjau pernelyg dažnai lankytis kavinėse ir nervintis – mat nei straipsnio rašyti nei knygos redaguoti darbo metu negalėjau – tai jau būtų buvęs pašalinis darbas “darbo metu”. Ištvėriau apie metus ir pasiunčiau tą “darbą” po velnių. Spėju, kad ir Adefagijos darbas ganėtinai panašus į mano buvusį. Reikia pasakyti, kad dabar būdamas bedarbiu, dirbu žymiai daugiau ir rimčiau – sakykim neseniai kaimynui padėjau nuskinti obuolius – reikėjo po medžius palaipioti, paprakaituoti net sprandą nusisukti galėjau. Bet užsidirbau maišą gražių obuolių. Turiu ir intelektualinį darbą – redaguoju tokiam kaimo “kunigaikščiui” autobiografinę knygą kurią jis nori išleisti. Padedu žmonai tvarkyti Telšių teniso klubo tinklalapį ir beveik kasdien parašau ką nors į vietos arrespublikinę spaudą. Prieš porą savaičių sukasiau uošvienei lysvę – sodins žieminius česnakus. Net suprakaitavau dirbdamas. Taigi, Adefagijai, iki manęs dar toloka. Jai geriausiu atveju tenka per savaitę pora raštų perskaityti.

Adefagija, 2013-10-10 11:49:30

Oi, ak….ir vėl prajuokinot su savo pamokymais 😀

Bet jau meluojat, net nerausdamas….

Parodykit man nors vieną, kuris trenktų gerai apmokamą ir dyką valdišką darbą, ir nueitų “uošvienei daržą kasti”? Tai tiesiog prieštarautų žmogaus prigimčiai ir sveikam protui!

Duodu prišikti savo šapokliakišką skrybėlaitę, kad tamstą tiesiog išmetė, kaip musę iš barščių….

Ir nereikia lia-lia, nes savivaldybės darbo subtilybes išmanau.

Žinant jūsų žalingus kleptomaniškus įpročius, spėju, kad lindot į mero šėpukę, kur padėtas brendžiukas. To ir pakako, kad meras pareikštų nepasitikėjimą tokiu patarėju.

O aš dirbu, sąžiningai ir dorai prižiūrėdama lietuvių kalbą: tikrinu, kad savivaldybės raštuose neprasprūstų koksai keiksmažodis įkyriems interesantams. Taip, kad nesiskundžiu, kad man trūksta darbo.

ak, 2013-10-10 12:15:04

Na jūs Adefagija beveik šimtu procentų teisi – brendžio nemėgstu, bet mero šėpukėje buvo visokių gėralų, kurių nei pavadinimų neprisimenu, tačiau paragauti būdavo įdomu. Tiesa, tam lindimui turėjau oficialų mero leidimą. Tad panorėjęs be baimės galėjau įsipilti taurę bet kokio gėrimo. Šiaip jau meras manęs prašė pasilikti. Mat su Vytuku mes kaip ir draugai buvome. Ir tebesam, nors jis jau nebe meras. Mane, tik juokino, kad jam taip svarbu tuo meru būti. Matai, Adefagija aš ne tik tos – bent kelių pelningų vietelių atsisakiau nes man nepatiko. Tu tur būt daug ko nesupranti – kaip galima atsisakyti pelningos vietos, kaip žemaičių karys gali ištverti kankinimus, kodėl gyvenimas net turint pinigų gali atrodyti kvailas ir beprasmis… Kaip tas Džordanas Bruno kentėjo ir žengė ant laužo už savo įsitikinimus. Tau tur būt malonu sėdėti savivaldybėje, gauti pusėtiną algą ir nieko neveikti. Na o aš per klaidą patekau į kalnus ir jie gerokai pakeitė mano vertybių skalę. Be to esu sovietinės sistemos produktas – tada buvo ,kalbama, kad valytojos darbas toks pat garbingas kaip ministro. Dabartiniai laikai mane įtikino, kad valytojos darbas žymiai garbingesnis. Mano būdą atitiko turizmo instruktoriaus darbas. Bet ir jis ilgainiui nusibodo. Dabartiniu metu visai nenoriu būti dykaduoniu valdiškoje tarnyboje, nenoriu ir kapitalistui įrodinėti kiek pinigų jam uždirbčiau, jei jis priimtų mane tarnauti. Vien tas žodis “tarnauti” bajorui nepakenčiamas. Tad tiesiog gyvenu ir džiaugiuosi gyvenimu. Gyvenu šiek tiek geriau nei savo laiku gyveno Buda, Šv. Pranciškus, Lao Dzė ar Jėzus Kristus. Ir visai nepretenduoju turėti milijoną. Man visko gana.

Adefagija, 2013-10-10 12:57:26

Tai va, meras jau nebe Vytux, tai šansų tapti patarėju- apskritas nulis.

O tai kaip dabar, šitas “žemaičių karys” arba “Džordanas Bruno”, kuriems save prilyginat, gyvena?

Žmonai ant sprando, ar minta uogomis, grybais, užsiskintais obuoliais; sukdamas dinamą ir taip pasigamindamas elektrą; rinkdamas butelius ir taip švarindamas gamtą? Kai sprendžiat alkoholio įsigijimo problemą, kai neturit rakto nuo mero šėpukės?

Ar tikrai patogu gyventi natūralistinį gyvenimą, ar jį renkies, kai nieko kito jau nebelieka, tik suskilusi gelda?

ak, 2013-10-10 19:26:57

Ir uogas ir grybus ir žuvis sugautas noriai valgau ir kitas daržoves. O mero padėjėju buvau bene prieš dešimtį metų. Nepykit Adefagija – diskusiją baigiu – be reikalo su jumis prasidėjau. O alkoholio paskutiniu metu vartoju nedaug. Be to , visai be pinigų negyvenu – honorarų gaunu ir šiaip užsidirbu. Ir žmona mano svorio ant sprando kartais nepajunta, nors šiek tiek prie mano išgyvenimo ir prisideda. Tiek to – atia.

Adefagija, 2013-10-10 22:16:36

Nepykstu, ak…Aš ant nieko nepykstu –

Jūs pats, kaip per išpažintį viską išklojat 🙂

Bet saldainių daugiau nuo stalo nevokit, – geriau jau iš Maximos, nes numavičiai to verti.

qwerty, 2013-10-10 22:52:57

Su malonumu perskaičiau a.k. ir Adefagijos perepalkes. Mieli žmonės.

qwerty, 2013-10-10 22:55:10

P.S. Skirtingai nuo Adefagijos, karts nuo karto a.k. vis mėgsta pasigirti, pats to net nepastebėdamas, kaip koks burgis)

Burgis, 2013-10-11 09:14:17

qwerty: dar kartą parašysite mano pavardę mažąja raide – išmesiu… :-))).

ak, 2013-10-11 13:11:44

Na nėr ko pykti, gerb. Burgi – reiškia jūs jau tapote etalonu, pagal kurį matuojami kiti – tai, beje, nemaža garbė.

Adefagija, 2013-10-11 16:39:07

qwerty: “Mieli žmonės”, – nu nžinau, nžinau, ar vienu metu aš ir ak, galim būt mieli? Vienas iš mudviejų vistiek turi būti mielesnis QQ.

Ir iš viso, kas čia per neteiktinas žodis “perepalkės”.

Koks čia žargonas – Slabodkės… Wilenskas, Kawenskas ar koks tai žemaitiškai-pagoniškas?

***

Jessssssssssssssss……Pagaliau savaitgalis!!!!!!!!!!!!!

Galim nusibraukti prakaitus, po sunkios darbo ir politikos savaitės ir….bėgam apsipirkti į gastronomus.

Pieno, sūrių, sviestuko ir varškytės pirkim kiek pakeliam ir pavežam, -taip nušluostysim kremliniam nosis.

Valgysim, stiprėsim, lieknėsim, – ir ką jie mums padarys? Tegul žiūri ir pavydi.

Che-che-che-che…….

buves Jūsų studentas, 2013-10-11 17:07:38

Mano alga yra 15% daugiausiai uždirbančių apačioje (LT), tačiau to kaina kiekvieną dieną pašėlęs tempas, rutina ir atsakomybė. “Voldeną arba gyvenimas miške” esu perskaitęs gal prie 20m. ir svajoju, kad po vieno gražaus ryto galėsiu tiesiog ramiai pereiti per savo kaimą, padėti kaimynams, pasikasti daržą, skinti obuolius, dalintis patirtimi … Reiks vėl tą knygutę perversti. Šių laikų analogas yra Timothy Ferriss ‘4 val. darbo savaitė’. Nors darbe atsakomybės pas mane mažiau nei pas Jus direktoriau, tačiau savo blogo palaikymui į pora savaičių tik kartą surandu laiko brūkštelti žinutę … Kas įdomiausia visi punktai išskyrus komandiruotę ir paskaitas – aktualūs ir pradelsti ir uždelsti … Ir deja, aš iš tų vėluojančių … Ir Jūsų kontroliniams, bei egzaminams, kaip visada paskutinę naktį ruošdavausi …

ak, 2013-10-11 17:30:15

Studente – mesk visa tai jei tau sunku ne kaip kariui, bet kaip darbiniam arkliui. Tiesiog eik, kask daržus, filosofuok, gerk saikingai, ir pamatysi, kad gali išgyventi niekam netarnaudamas…

ak, 2013-10-11 17:33:39

Beje, mirdamas vis tiek valgysi manų košę kuri tekainuoja kelis centus. Jei mirsi prestižinėje klinikoje kaip milijonierius – mokėsi už lėkštelę spec.košės kelis šimtus USD – bet vistiek mirsi…

qwerty, 2013-10-11 22:29:58

“Tiesiog eik, kask daržus, filosofuok, gerk saikingai, ir pamatysi, kad gali išgyventi niekam netarnaudamas…”, – tikra tiesa, tarp kitko.

Adefagija, 2013-10-12 08:44:06

„Tiesiog eik, kask daržus, filosofuok, gerk saikingai, ir pamatysi, kad gali išgyventi niekam netarnaudamas…“, Galima pratęsti- meškeriok, grybauk, uogauk….apeik kaimynų daržus; pirmas apvažiuok pakeles, susirinkdamas tarą ir patikrink konteinerius…

Ir būsi nepriklausomas, ir netarnausi niekam!

ak, 2013-10-12 09:38:58

Kaimynų daržų neapeidinėju, taros irgi nerenku. Tiesiog reikia mokėti dar kokį nors amatą – kirpti plaukus, taisyti batus ir t.t. Štai kirpėja, kuri kelis kartus per metus apkerpa mano šunį ima už šią paslaugą nuo 60 iki 100 litų, Per dieną apkerpa kokius penkis šunis (procesas trunka apie 2 – 3 valandas) Taigi uždirba kokius tris šimtus litų per darbo dieną ar šiek tiek daugiau. Adefagijos algai iki to toli. Ji gal kokius pora tūkstantėlių mėnesiui gauna į rankas. Bet skirtumas yra – Adefagija nieko neveikia, o ta šunų kirpėja turi dirbti ir dar mokėti dirbti – kiekvienai poniai jos šunelį reikia apkirpti taip, kad ji džiaugtųsi ir dėkotų. Aš, tiesa pasakius, šunų kirpti nemoku. Tačiau moku rašyti straipsnius, redaguoti ir paruošti spaudai knygas, žinau kainas ir leidėjai turi su manimi gana rimtai palsiderėti, galiausiai moku sumaketuoti skelbimą, atviruką, sveikinimą, net laikraštuką – tai irgi visai neblogas amatas. Tiek kiek ta kirpėja neuždirbu, bet alkocholiniams gėrimams (beje žymiai geresniems nei įsivaizduoja Adefagija – pakanka). Žmonai gėlių irgi nuperku, na o mano žuvis, grybai ir uogienės – delikatesai, kuriais noriai vaišinu svečius ir žiūriu kaip jie raukosi bei aiškina, kad jiems labai skanu. Na aš nesu toks prastas grybų ar žuvies konservuotojas, bet pats asmeniškai mėgstu Čilės pipirus kuriuos auginu ant palangės. Tų pipirų įdedu ir į žuvį ir į grybus, Tad svečiai mano atsargų nedaug tesuvalgo….

Adefagija, 2013-10-12 10:32:19

Taip, ak, -supratau jus. Aš net neabejoju, kad esate visiškai socialus asmuo, išmanantis kai kokį amatą ir turintis savo gyvenimo filosofiją. Aš čia tyčia parašiau apie kraštutinius atvejus.

Bet tarkime, organizuojame valstybės ekonomiką amatų pagrindu: vienas rašo, kitas kerpa, trečias skuta, ketvirtas drožia, penktas kasa…..

Ta proga, net prisiminiau savo viešnagę prieš mėnesį Utenoje. Ten visa privačių namų gatvė prie bažnyčios, paversta šarvojimo salėmis ir verslu. Net juiokas paėmė 🙂 Nu čia, tarp kitko.

Bet, tuomet pagalvokime, – kas šituos dalykus administruos? Kas išduos leidimus tokiai veiklai, kas prižiūrės, ar nepažeidžiat sanitarinių reikalavimų; kas prižiūrės, kaip jūs mokate mokesčius; kas spręs, jeigu jūs turėsit kokių nors teisminių problemų? Pvz. ir mano užduotis, kad toks ak savo įmonės nepavadintų nešvankiu vardu, kad tai atitiktų lietuvių kalbos ir gero tono taisykles.

O kas skirstys išteklius bei finansuos tokias biudžetines sritis, kaip sveikata, švietimas, kultūra? Aaaaaaaaaaaaaaaaaa?

Beje, ar pats už tuos redagavimus mokate 15%autorinį mokestį? Ar gal atsiųsti mokesčių inspektorių?

ak, 2013-10-12 19:22:36

Taigi, taigi… Valdininkai visada sugeba įrodyti savo reikalingumą. Kaip rašė toks K. Marksas – valstybė yra prievartos aparatas skirtas tam, kad grupė dykaduonių galėtų išnaudoti realiai dirbančius. Prisimenu atvejį – Telšių seniūnija, net dvejus metus neturėjo seniūno – partijos nesusitarė kurios narys turi šias pareigas užimti. Ir ką ? Dauguma telšiškių net nežinojo, kad to seniūno nėra ir visai jo nepasigedo. Žmonės bendraudavo su specialistais, kurie ir sprendė jų problemas. Na o durnius atėjusius papliurpti priimdavo seniūno pavaduotojas (beje ir esant seniūnui tokie paprastati siunčiami pas pavaduotoją). Įdomu, jei savivaldybėje kurioje dirba Adefagija jos nebeliktų, neliktų ir to kalbos tvarkytojos etato – ar kas nors iš gyventojų pastebėtų ir suprastų kokio aukso rajonas neteko?

Adefagija, 2013-10-12 20:26:09

Pati geriausia valdžia ir yra ta, kurios žmonės nepažįsta, o viskas sukasi kaip gerai sutepti smagračiai. Manęs gal ir nepasigestų, nes dėl lietuvių kalbos žmonės į savivaldybę nelandžioja. Interesantas yra nuolat aplipęs tik socialinis skyrius, – visiems klažkodėl tik pinigai rūpi. Na, dar per pilnatį pas merą specifinė publika gausiai lankosi, -kažkokių teisybių vis ieško.

O pas mane mažai kas užsuka- viena kita draugutė paplepėt.

Bet jeigu mane atleistų, tai pirmiausia skriaudą pajustumėt jūs, nes neturėčiau tiek laiko skirti jūsų pamokymams ir politiniam švietimui.

qwerty, 2013-10-15 20:07:32

Ir vėl patiko a.k. ir Adefagijos dialogas. Man įdomu. Kas čia nori mano Reginutę nuskriaust?