Pleištą pleištu išmuša…

Iki pavasario dar daugiau nei du mėnesiai… Dabar šilta ir gražu, bet tuoj vėl bus dargana, niūruma, todėl reikia save kažkaip drąsinti, raminti, skatinti…

*

Siūlau atkreipti dėmesį į tai, kaip kartais mes nė nepajusdami sureikšminame tai, kas yra niekai, o užmirštame apie tai, kas yra reikšminga, didinga. Apnikus niūrioms mintims, prisiminkime principą, apibrėžtą rusų patarle „клин клином вышибают“ (pleištą pleištu išmuša).

***

  1. Esi futbolo aistruolis. Mūsiškiai pralaimėjo 0:3. Oi, Oi, oi… Bet kokie tai niekai palyginus su žinia, kad artimas žmogus sunkiai susirgo.

  2. Puikiai išlaikei sunkų egzaminą. Džiūgauji! O dabar apgalvok, kaip džiūgausi sužinojęs apie ilgai lauktą žmonos nėštumą.

  3. Sukėlei avariją, sudaužei automobilį. Negali apie tai negalvoti… Bematant galėsi, jei sužinosi apie nepageidaujamą nėštumą (savo, jei tu mergaitė, jos, jei ji tavo mergaitė…).

  4. Tau nepatinka nei tai, kaip jie išrinko, nei tie, kuriuos jie išrinko. Tuštybių tuštybė! Pagalvok apie jausmą, jei šiandien sužinosi, kad netenki darbo.

  5. Kainos tave varo į neviltį? Turbūt pamiršai pagalvoti apie dukrą, kurią į neviltį varo vyrukas, kurį ji beviltiškai įsimylėjo, o jis yra beviltiškas…

  6. Šiandien „Maximoje“ pigiau nusipirksi žuvies. Pasidžiaugsi. Ir čia pat tą džiaugsmą pamirši, nes užplūs didžiulė džiaugsmo banga – anūkėlė jau kalba!

***

Šį sąrašą galėčiau tęsti ir tęsti… Bet gal jūs man ir kitiems dar pateiksite pavyzdžių? O gal šiek tiek mane pagirsite, jei padėjau subalansuoti vidinę būseną…

Atsakymai

Burgis, 2012-10-19 08:28:56

Žinau, žinau – visko reikia… 🙂

inga, 2012-10-19 09:29:38

Maximoj nusipirkai žuvies, o namie parėjęs radai sūnų, atsivedusį pristatyt tėveliams būsimą žentą.

petras, 2012-10-19 09:47:44

Lietuvoj neįteisintos vedybos tarp tos pačios lyties atstovų 😛 gali ramiai sau žuvį valgyt.

Marius A., 2012-10-19 11:24:58

Net pas airius pavasaris prasidės tik po trijų su puse mėnesio 😉

http://lt.wikipedia.org/wiki/Pavasaris

Burgis, 2012-10-19 11:59:40

Mariau, paskaityk rašinėlių citatas kitoje temoje. Mokykimės jausmų iš vaikų…

Marius A., 2012-10-19 17:30:36

Jausmai yra labai svarbu, neneigiu ir pritariu.

Tik svarbu, kad jausmai neklaidintų, nebūtų pateikiami ar priimami kaip informacija. Pavasaris jau gana greitai, iškarto po to, kai žiema atsitrauks.

O po dviejų mėnesių bus Kalėdos ir Naujieji (tikiuosi – su daug sniego!). Man tas laikotarpis asocijuojasi su gražia žiema, o ne su šalčiu ir žvarba 😉