Po aštuonerių metų bus mažiau universitetų

Trijų Kauno aukštųjų mokyklų – Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) – Senatai pritarė susijungimui į vieną universitetą.

Ketinimų protokolas iki 2022 m. atkurti istorinį Lietuvos universitetą buvo pasirašytas praėjusių metų pabaigoje. Dabar žengtas ir antrasis žingsnis – trijų Kauno universitetų Senatai pritarė Lietuvos universiteto atkūrimui Kaune ir įgaliojo universitetų rektorius pradėti derybas su universitetų bendruomenėmis ir valdžios institucijomis. KTU, LSMU ir VDU pradedamos kurti darbo grupės, kurios derins projekto detales ir numatys tolesnę jo eigą.

(lrytas.lt)

***

Po aštuonerių metų ir universitetas man bus istorija, ir aš universitetui būsiu istorija… Nieko tokio, anksčiau ar vėliau visi būsime istorija. Vis tik toks ilgas sujungimo laikotarpis man atrodo nepriimtinas. Tie, kurie pradės procesą, nebebus tie, kurie užbaigs procesą. Pasikeis ne tik studentų kartos, pasikeis dėstytojų kartos. Pasikeis Europa. Pasikeis studijų esmė. Taip, kaip nešiojamieji telefonai pakeitė stacionariuosius, kaip nešiojamieji kompiuteriai pakeitė skaičiavimo mašinas, taip ir globalieji universitetai pakeis lokaliuosius. Studijos bus integruotos su darbu, veikla. Vidurinis, aukštesnysis ir aukštasis mokslas bus vienoje srovėje – vieningame žmogaus tobulėjimo procese.

*

Galėčiau čia plėtoti savo vizijas, bet gal vėliau… Trumpai pasakysiu taip: planuojant aštuoneriems metams į priekį, reikia galvoti ne tik apie evoliucinius, bet ir apie revoliucinius visuomenės, švietimo pokyčius.

Atsakymai

Burgis, 2014-03-12 08:09:40

Įverčiams…

ainana, 2014-03-12 09:44:21

reikėtų šiuos pamąstymus persiųsti Rektoriams ir Senatams. Įdomūs pamąstymai aštuonmečio plano sudarymui.

Darius, 2014-03-12 10:22:57

Svarbu, kad pradeda. Gal ims ir padarys greičiau.

k, 2014-03-12 11:23:46

Viskas ten gerai: dabartiniu rektoriu (antros) kadencijos pasibaigs ir susijungs. Tada vel is pradziu.

Povilas, 2014-03-16 19:11:51

Net “prie rusų” planai būdavo “septynmyliniai”, vėliau penkmečių.