Poliklinikoje

Amžius mano jau toks, kad ten būnu vis dažniau…

Nuėjęs turiu palaukti. Žinau, kad mūsų anūkėliai to jau negalės suprasti, kaip mūsų vaikai negali suprasti, kad galima šnypšti į nevienkartinę nosinę. Kaip, sakys anūkėliai, senas ligotas žmogus turi laukti? Taigi ten dirbantys jauni ir sveiki turi pasirūpinti, kad laukti nereikėtų! Taigi sveikata – brangiausias turtas, nuo jaunystės visi sutinka „atidėti“ pinigėlių, kad tik senatvėje būtų patogiau.

*

Nieko blogo palaukti! Stebėk žmones – nebus nuobodu. Kokie įvairūs tie žmonės!

*

1. Kantrieji. Vos paeina, bet ateina patys, viską susiranda patys, kantriai laukia, su viskuo sutinka…

2. Plepiai. Jie kalbina kiekvieną šalia prisėdusį, pasakoja apie savo ligas, pokštauja, pasakoja istorijas iš savo gyvenimo. Poliklinika jiems – pramogų sostinė!

3. Liūdnieji vienišiai. Jie visada sėdasi atokiau nuo kitų, su niekuo nekalba. Jų kaktose įrėžtos raukšlės, jų akyse tvenkiasi ašaros. Jie bailiai nužvelgia pro šalį einančius gydytojus, slauges. Kartais patyliukais pasirausia savo rankinėse, maišeliuose.

4. Palydimieji. Štai eina pagyvenusi mama, ją lydi dukra ir žentas. Uošvė visaip rodo didesnę negalią, nei iš tiesų turi. Dukra paslaugi. Žentas kenčia, bet tvardosi.

5. Palydintieji. Štai dukra lydi savo seną tėvą. Vadina jį tėveliu. Visi mato – dukra myli tėvelį. Tėvelis per senas, kad tai matytų – jis net dukros beveik nepastebi, nereaguoja į jos kalbas.

6. Ištikimosios poros. Štai sėdi porelė, kurių kiekvienam tikrai apie 80. Jie kantriai sėdi ir tyli. Viskas per ilgą gyvenimą jau iškalbėta. Jie laukia prie to paties kabineto, nors kažin ar abiems reikalingas tas pats gydytojas. Abu liūdnai ramūs.

7. Žioplieji. Jis nesusigaudo, kaip naudotis tais „bilietų automatais“. Jie nemato, kad kviečiami prie langelio. Jie kažko neatsinešė, kažką pamiršo apie paskyrimus. Jie klausinėja apie tai, kas turėtų būti savaime aišku. Jie nėra seni…

8. Žmonės baltais chalatais. Registratorės – liūdnos, piktos ir orios. Toks darbas, toks atlyginimas. Seselės nuo gydytojų skiriasi tuo, kad ne į savo kabinetą eina pasibeldusios. Jei gydytojai kalbėdamiesi juokauja, tai reiškia, kad jie vienodo rango.

***

Matyk juos visus, ministre Vyteni Andriukaiti! Tai Lietuva, kuriai labiausiai reikia dėmesio.

Atsakymai

Burgis, 2013-02-14 13:32:05

Įvertinkite…

Arvydas R., 2013-02-14 14:13:20

Iš mūsų gydytojų įmanoma išgirsti tik dvi frazes – “Na, ir ko čia atsivilkai, jei dar gali paeiti?” bei “Ėhė, brangusis, o kur Tu anksčiau buvai?!” 🙂

Darius, 2013-02-14 15:36:09

Šia proga prisiminiau anekdotą:

Į gydytojo kabinetą žvaliai užeina žmogelis. Gydytojas pradeda šaukti:

– Na čia dabar kas? Kaip Jūs užeinate pas gydytoją? Prašau greitai išeikite ir užeikite dar kartą. Tik antrą kartą užeikite susirietęs, abiem rankom susiėmęs už pilvo, o veide turi atsispindėti kančia ir skausmas…

Arvydas, 2013-02-14 18:26:53

Čia priėjo Adomas ir tarė “Nederkit Lietuvos”…na ,bet -kas tiesa -tai tiesa,ir jokie andriukaičiai čia nepadės-liūdnas vaizdelis-tikras “Dievų Miškas”-galėtų vėl koks rašytojas gerą dramą sukurt.Pacientai atitiktų konclagerio kalinius, o aptarnaujantis aparatas-esesininkus-Nekrošius turėtų puikaus darbelio -o ir pasisekimas -garantuotas (net ir Maskvoje).”Dievų Miškas NR.2″ !

Dominykas, 2013-02-14 18:26:54

O jūs, p. Burgi, kuriai kategorijai priklausote?

Giedrius., 2013-02-14 19:02:41

Kaip manote, B.Burgi, išsiblaškymas – tai pasekmė, ar duotybė?

sonata, 2013-02-14 19:30:57

Arvydai, paskaitykit Samuel Shem “Dievo namai”. Ten ne apie Lietuvos mediciną ir gydytojus rašo. Turėsit daug smagių akimirkų, nes juoktis iki tam tikros ribos galima iš visko – iš pacientų, kuriuos būtina “išštišinti”, nes jie nežino, kokia liga dabar madingiausia apsirgti; iš kolegų, kurie gauna degtinės butelį, įpakuotą į “Hennesio” dėžutę ir dar daug visokių smagių nutikimėlių su dozuota sarkazmo doze. Kodėl sarkazmo? O todėl, kad kai kada empatiškai jau nebeįmanoma reaguoti į damą iš mados žurnalo viršelio, kuri reikalauja ištirti prostatą ir patarti, ar tiks vartoti Prosatmol uno. (Gi taip raklamuoja!). Arba pusamžę šimtakilograminę matroną , užvaikiusią beveik iki išsekimo savo sutuoktinį ir reikalaujančią jai “apiforminti visišką negalią”, nes jau “nebeturi jėgų net sumuštiniui užsitepti”. Ir daug dar visokių kategorijų pacientų, kurie gražiai papildytų Šeimininko klasifikaciją. Kaip ir gydytojų – tikiuosi kokioj temoj ir tokią išvysti. Nes visi mes žmonės. Daugiau ar mažiau savanaudžiai, daugiau ar mažiau geranoriški, daugiau ar mažiau ciniški ir t.t.

Arvydas, 2013-02-14 20:00:19

Ačiū ,Sonata.man dar nuo San Mikelės labai įdomus pasidarė tas gydytojų -pacientų žanras.Ligoje žmogus atsiskleidžia visomis savo spalvomis (beje ,atsiskleidžia ir gydytojas)….-ir visi -juokingi (tą būtinai pridurčiau ,kalbėdamas apie žmones).”tariamas Ligonis”-argi ne puiki komedija numarinusi savo autorių ,pasirodo ,net ir tariama liga -pavojinga-ypač kai serga geras Artistas.Jei rimtai ,tai daktaras ,kaip ir mokytojas po kokių 10 -15 metelių darbo tampa nepakaltinamu (na ,aišku, kaip ir visur -būna išimčių)-tai labai “vampyriškos’ profesijos -jos iščiulpia nervines ir dvasines jėgas.išleisčiau juos į pensiją kokius 20 metų anksčiau.

sonata, 2013-02-14 20:44:35

Arvydai, antras ačiū šiandien – jau antri metai būčiau pensijoj ir megzčiau margas pūkuotas kojinytes būsimiems anūkams:))

Burgis, 2013-02-14 20:50:01

Dominykui: ačiū, laukiau to klausimo, nes tyčia neaprašiau savo kategorijos:

X. Verslininkai. Jie ateina į polikliniką, į ligoninę visa esybe demonstruodami, kad jie čia tarp kitko. Užšoko su reikalais. Trumpam. Nieko svarbaus. Mes skubame, turime svarbių reikalų. Mes nesergame, niekada nesergame – šiaip, truputėlį sunegalavome, šiaip – užsukome pasitikrinti. Tuoj išeisime. Arba išneš… 🙂

Burgis, 2013-02-14 20:51:01

Giedriui: retkarčiais išsiblaškymas yra duotybė, bet daugeliui – pasekmė, dažniausiai ateinanti su amžiumi.

Arvydas, 2013-02-14 21:07:20

Sonata-ir argi nebūtų puiku?

sonata, 2013-02-14 21:14:23

Arvydai – ne! 🙂 Man labai patinka tai, kuo užsiimu dabar. Ir drįstu teigti, kad tinka ir tiems, kam skirtas mano darbas.

Arvydas, 2013-02-14 21:14:27

…nors-dar geriau būtų išeit į pensiją kokių 25-tada dar galima būt daugiau nuveikt….Deja-žmonės kažkodėl labai veržiasi prie darbų ir ,kas keisčiausia,kuo maž-iau apmokamų (ir iš balos tas kuklumas mūsų prigimimo).Štai mačiau šiandien lietrytyje ‘kolegą” Brensoną -va kaip reikia gyventi-extra virgin style-amžinasis hipis ,tokios štai ‘kojinytės’-Ačiū ir Jums,kažkaip mokat pakelt nuotaiką.

surskis, 2013-02-14 21:33:46

sirgti reikia turėti laiko ir sveikatos…

Andrius, 2013-02-15 08:10:50

O man temos autoriaus norėtųsi paklausti, kurio punkto žmonės jam labiausiai patinka. Ir kurie labiausiai erzina.

Burgis, 2013-02-15 08:43:33

Andriui: man, žinoma, labiausiai patinka mano kategorijos – verslininkai. Mums reikia suvaidinti gyvenimą, reikia! Mes neturime pasiduoti!

*

Antroje vietoje – kantrieji. Kai kuriais iš jų tiesiog žaviuosi – tokia valia, tokia vidinė jėga, kai nebėra tikrųjų jėgų!

burokėlis, 2013-02-15 08:58:32

Esu piktas Anriukaičio planais nefinansuoti privačių gydymo įstaigų. Nors esu jaunas ir neturiu problemų su sveikata, bet prieštarauju, kai atima pasirinkimo galimybę. Neskatina konkurencijos. Pliečiai mokantys mokesčius ~30% soc. draudimui turi teisę patys spresti kam jiems atiduoti net ir papildomai primoketi už kokybišką paslaugą. Povelniais ..

P.S Truputį lengviau pasidarė ;]

ak, 2013-02-15 10:20:21

Na dėl AQndriukaičio, tai galiu pasakyti jog jo mintis teisinga – privatus biznis yra privatus ir niekas jo niekur iš biudžeto nefinansuoja. Tačiau šiuo atveju piliečiai privalo turėti teisę nemokėti sveikatos draudimo, kuris LR yra privalomas.T.y kiekvienas mūsų 6proc. savo uždarbio atiduodame ligonių kasai, nesvarbu ar norime to ar ne, ar naudojamės tos “nemokamos” medicinos paslaugomis ar ne. Pilietis, kaip ir dauguma ES šalių privalo turėti teisę pasirinkti – drausti savo sveikatą ar ne. Tai jau nebe draudinas, bet reketas. Tad manau daugelis iš turtingų LR piliečių pasirinktų privačius gydytojus. Beje, kodėl gydymo įstaiga yra privati, jeigu ją finansuoja valstybė ir sveikatos draudimo mokesčio lėšų? Šiuo atveju Andriukaitis visiškai teisus.

Kestas, 2013-02-15 12:31:01

ak: Nefinansuoja verslo.. Perka paslaugas..

ak, 2013-02-15 18:58:04

tai kodėl neperka kirpėjos paslaugų? Fotografo? Batsiuvio?

burokėlis, 2013-02-16 13:57:23

ak: sutinku su tavimi, dėl finansavimo ir kad pasirinkimo teisė pinigus perkelti ar į privatų ar valstybinę įstaigą turėtų būti.