Politinių žaidimų esmė

Bjauru klausyti, kai politikai sako: „Šiame politiniame žaidime mes…; Tokios politinio žaidimo taisyklės“. Mes čia darbą dirbame, o jie, matai, žaidžia! Apie tai jau rašiau, bet nieko nepadarysi, nieko nepakeisi… Dabar matome, kad tie žaidimai labai suaktyvėjo. Gal dėl to, kad olimpinių žaidynių metai?

*

Visi seniai suprato, kad Lietuvoje nėra nei politinių partijų, nei politinių įsitikinimų. Visi mato, kad valdžia pasirūpina tik savo gerove, o ne gerove tų, kuriems turėtų tarnauti. Visi mato, kokia tragikomiška klounada valdžioje. Bet aš jums jau sakiau – nieko tokio! Mūsų uždavinys – išmokti gyventi bet kokios valdžios šalyje. Ir mes juk išmokome, tiesa?

*

Tai dabar dar pasidarykime iš to pramogą. Stebėkime, kas ten vyksta ir pramogaukime tirdami žmones, jų veiksmus, jų menkystę… Šiandien nutariau vienu žodžiu apibūdinti tų politinių žaidimų esmę. Tas žodis yra „“ (ta prasme – jis, politikas)!

*

Tik pagalvokite, kaip viskas pasikeistų, jei jie visi staiga nutartų – aš čia tvarkausi, vadovauju, leidžiu įstatymus, bet mane bara, peikia, tai gal yra geresnių? Ateikite, užleidžiu vietą! Ne, sako jis, čia turiu būti ! Nesvarbu, kaip čia patekau, bet dabar čia esu , todėl vienintelis mano žaidimo tikslas – laviruoti tarp panašių į save, su kai kuriais burtis į grupeles, kai kuriuos išduoti, kai kuriuos „išdurti“ ir ruopštis aukščiau, kad būčiau labiau matomas, reikšmingesnis, įtakingesnis ir pagaliau – turtingesnis…

*

Dabar, stebėdami politinius žaidimus, jūs retkarčiais pagalvosite apie šią mano rezoliuciją. Pramoga bus dar įdomesnė!

Atsakymai

Burgis, 2012-03-14 09:01:32

Nesupeikite…

Arvydas, 2012-03-14 09:19:31

Tik truputį gaila, kad dingsta, kai reikia prisiimti atsakomybę..

Arvydas, 2012-03-14 12:12:14

Na, negaliu susilaikyti, dar kartą neįkišęs savo trigrašio :)) Manau, kad į šios temos klausimą geriausiai atsakė nušalintasis Prezidentas:

„Esmė yra mūuse.. eee.. visuose mūsyse yra esmė!“