Gal man tik taip atrodo, o gal tikrai jau žmonės įjungė vasaros režimą? Sumažėjo komentarų, sumažėjo temų. Žinoma, buvo karališkos vestuvės, aptariamas Osama, bus „Eurovizija“, bet kiek diskutuojama dėl egzaminų? Kiek diskutuojama dėl naujokų savivaldose? Rinkos, energetika, emigracija, tolerancija, kičas, profesionalumas, išradingumas – šios ir daugybė kitų temų turėtų neprarasti aktualumo.
*
Pastebėjau, kad praleidžiu kelias dienas neskaitęs (grožinės literatūros), nerašęs, nekalbėjęs (didesniam pulkeliui žmonių) – ir iškart pajuntu, kad „prarandu formą“. Juk tik nuolat rašydamas įpranti tinkamose vietose dėti kablelius, tik viešai kalbėdamas išmiklini liežuvį, tik skaitydamas padidini skaitymo alkį. Tas tinka ir muzikai, menui, kelionėms, vakaronėms…
*
Tai va – užsakykite ČIA bent po vieną temą. Aš galėsiu „atverti“ vieną kitą temą diskusijai. Jūs turite treniruotis skaityti, rašyti, komentuoti, nes kitaip „prarasite formą“, o aš užrakinsiu svetainės duris… 🙂
Atsakymai
Regina A., 2011-05-04 17:05:15
P. Bronislovai, oi, ne vasaros režimas. Anaiptol: tyrimai, aptarimai, raštai dėl VBE, tvarkaraščiai būsimiems mokslo metams ir t.t. Akys išvarva nuo kompiuterio. Reikia gi jas ir po žaliuojančias pievas paganyt 🙂
gimilt, 2011-05-04 17:17:49
Paiulyciau cia, lyg nenagrineta tema. Idomi tema butu apie namo statybas, nes paciam greitu metu gresia:)
Jus pirkote pastatyta nama ar pats statetes? Kiek dalyvavote statybose?
As pats su statybom nelabai susijes, bet planuoju dali darbu ir pats darytis. Taip, atrodo, sutaupysi, pigiau pastatysi. Ka jus manot, gal geriau palikti dirbti kitiems, ko pats nemoki? Bet juk ne sventieji puodus lipdo, atrodo, baisus cia mokslas sienas isdazyti 🙂
Evaldas, 2011-05-04 18:47:20
Tema, kuria būtų įdomi Jūsų nuomonė: kodėl vaikai mokyklose nemokomi finansinių pagrindų? Nekalbu apie akademinius finansus, mikro ir makro ekonomines teorijas, formules, dar kažką.. Kalbu apie sveikus finansinio gyvenimo įpročius ir įgūdžius, “finansinę higieną”. Taip sakant, aukštoji matematika (kad ir taip Jūsų mėgiama ir – neabejotinai – labai reikalinga) kasoje atsiskaitant už prekes ar mėnesio gale mokant mokesčius nėra tokia reikalinga, kaip elementarus sugebėjimas pataipyti, paskaičiuoti, protingiau pasidėlioti išlaidas..
Burgis, 2011-05-04 19:10:59
gimilt ir Evaldui: ačiū, Jūsų temos labai tinkamos, netrukus joms atversiu langelius…
Architektas, 2011-05-04 19:32:43
Mano techninis klausimas/tema: Kokį kompiuterį, Gerb. Burgi, naudojate? Apple Mac, ar kurį nors iš “PC”. Jei PC, tai su Windows ar Linux. Ir kodėl 🙂
Prie to pačio: mokyklose ir universitetuose dažniausiai “pratinama” tik prie Microsoft platformos, pamirštant atvirą kodą ir kitas alternatyvas. Kas tai – naujos “ištikimos” vartotojų kartos auginimas, o gal tiesiog geresnė/parankesnė priemonė?
Burgis, 2011-05-04 19:45:09
Architektui: aš naudoju „Windows“, sūnus – nešiojamąjį „Mac“. Kodėl? Esu tik vartotojas, noriu universalumo, todėl naudoju tai, kas paprasčiausia, labiausiai paplitę. Nebenoriu gaišti laiko studijuodamas dalykus, kurie sensta žymiai greičiau už mane…
Audrius, 2011-05-04 21:00:29
Dievo sąvokos samprata šiuolaikinės matematikos akimis? Ar matematikai turi kokią nors savitą Dievo sąvokos sampratą? Ką manote apie savo kolegą G. Perelmaną ir jo frazę: Aš žinau, kaip valdyti Visatą.
http://m.lrytas.lt/-13039889541302829154-p1-milijono-jav-dolerių-premijos-atsisakęs-matematikos-genijus-g-perelmanas-aš-žinau-kaip-valdyti-visatą.htm
Andriusb, 2011-05-05 08:48:23
Gal G. Perelmanas pasakė suvokiantis kaip veikia visata, o zurnalistai “dadejo” 🙂 Gal jis tiesiog norejo pasakyti, kad yra genijus ir megaujasi savo proto galiomis nes tai yra geriausias budas jam realizuoti save. Zinoma “tradiciniu vertybiu” poziuriu jis turetu sedeti kur nors banke, uzdirbti daug pinigu, dienom sedeti meetinguose, rengti Prezentacijas kuriu lygis retai perkopia aukstosios matematikos slenksti.
Palermitana, 2011-05-05 11:57:35
“LR piliečių ir užsieniečių, atvykusių ar grįžusių gyventi į
Lietuvą, vaikų ugdymo organizavimas Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose”.
Ši tema itin aktuali mūsų šeimai. Ypač domina vyresniųjų klasių mokinių ugdymo organizavimas (I-II-III gimnazijos klasės). Kelia nerimą frazė iš smm.lt puslapio: “jei reikia likviduoti kai kurių programų skirtumus, mokyklos
vadovybė, atsižvelgusi į mokinio pageidavimus, numato būdus ir formas atsilikimui likviduoti ir
atsiskaityti”. Kokie tie būdai ir formos? Būčiau dėkinga už Jūsų nuomonę.
Burgis, 2011-05-05 12:28:38
Palermitanai: taip, tai bus labai aktuali problema po kelerių metų. Dabar tai aktualu tik kai kurioms šeimoms. Jei Jūsų vaikas būtų mūsų gimnazistas, tai mes tikrai rastume „būdų ir formų“. Bet reikia konkrečiai žinoti, ką reiškia „atvykusių ar grįžusių gyventi“, reikia konkrečiai žinoti, kaip Jūsų vaikas pateko į mūsų gimnaziją…
Palermitana, 2011-05-05 13:37:47
Gerb. Direktoriau,
Nė kiek neabejoju, kad Jūs atrastumėte ir būdų, ir formų. Ir nemanau, kad vieta, iš kurios atvyksta vaikas, yra Jūsų gimnazijai svarbi, svarbūs yra kiti kriterijai (žinios, motyvacija- paties vaiko, ne mamos, gebėjimai ir pan.).
Ir… Jūs teisus, ši tema kol kas tikrai nėra aktuali, gal kada nors ir bus. Dėkoju už atsakymą ir laiką.
IGNAS, 2011-05-06 10:44:22
Ema
šis internetinis puslapis, atgaiva sielai po seminarų, seminarėlių, konferencijų
Dovilė, 2011-05-16 23:56:17
Ar įmanoma, visada daryti, tik tai, ką nori; ar pašaukimas gali būti saldus? Ar tiesiog reikia teisingai daryti tai, kas privaloma…