Pranešame, kad atvyko…

Mūsų Žemėje – jau septyni milijardai. Ir vis dar atvyksta…

Šį atviruką-pranešimą gavome tik šiandien. Tai rodo, kad Amerika yra toli… Man patinka informatyvus tekstas, verčiantis duomenis keisti į metrinę (SI) sistemą.

*

Nežinantiems pasakysiu, kad Arnoldas yra mūsų gerų draugų vienas iš trijų sūnų. Giedrimų šeima jau daug metų gyvena JAV ir yra tipiška sėkmingų emigrantų šeima: du sūnūs – gydytojai, trečiasis, ten gimęs, dar moksleivis. Vyrenieji susituokę ir štai Arnoldas jau turi atžalėlę. Sveikiname!

*

O dabar tegu užpuola mus patriotai… Visada apie juos pagalvoju, kai matau tautų maišymosi rezultatus. Prieš keletą dienų pas mus viešėjo dukros klasės draugė su tėvais ir dukrele. Dukrelė – graži tamsiaodė… Ne juoda, bet tamsiaodė. Šeima gyvena Niujorke.

*

Niekas nieko neskatina! Bet aš, kol gyvas, saugosiu kiekvieną, kuris atvyksta į mūsų Žemę!

Atsakymai

Rasa, 2011-08-19 10:36:38

Pagalvojau, o kas yra patriotai? Kodėl jie turėtų užpulti kažką dėl tautų maišymosi? Tegul maišosi, svarbu, kad būtų laimingi.

“Užpuolimas”- iš tos serijos- “kariavimas” 🙂

Gyventi reikėtų ne kariaujant, gyventi norėtųsi taip, kad galėtum daryti kažką, kas pagerintų padėtį ten, kur norime ją pagerinti. Kariavimas atima jėgas, darymas kažko geresniu- prideda jų. Tai kam kovoti?

Patriotizmas- tai žmogaus pasirinkimas gyventi ten, kur jam geriausia vieta, kur jis labiausiai tinka, mylėti ir gerbti tą savo pasirinktą vietą, pasistengti nešiukšlinti aplink save ir plačiau 🙂 Bet tai nėra noras siekti, kad visi norėtų tos pačios vietos 🙂

Ar aš neteisi? 🙂

O lėliukas- gražumėlis! 🙂

Darth Vader, 2011-08-19 11:44:47

Šiaip jau dviejų tradicijų sąjunga reiškia tik viena: kažkurios pusės tradicijos bus nustumtos. jei mama musulmonė, tėtis protestantas – vaikas neišvengiamai perims arba islamą, arba protestantizmą. jeigu juodukas su azijiete tuokiasi – kažkurios rasės tradicijos bus nustumtos į antrą planą. Todėl neverta tuo žavėtis. Gražu, kai afrikietis veda afrikietę ir tęsia Afrikos tradicijas. gražu, kai azijietis veda azijietę ir tęsia Azijos tradicijas. Maišymasis – tiesiog neracionalu.

Rimvydas, 2011-08-19 11:55:16

Va čia Vaderio žodžiuose tiesos yra.

Aišku, jei žmonės protingi, būna gražių išimčių.

Nepris, 2011-08-19 11:58:14

Kas kur bus ar nebus nustumta, priklauso nuo žmonių savimonės ir sąmoningumo lygio.

Vienas kitą mylintys žmonės domisi, žavisi, gilinasi, stengiasi pažinti, sužinoti apie savo antrąją pusę viską. Kai nori, ir vienas kito kalbas išmoksta, ir valstybės istoriją, ir apie kultūrą, tradicijas.

Nėra nieko neįmanomo — kad tik būtų širdis atvira ir protas neapglušęs.

petras, 2011-08-19 13:56:08

Nepris, tie du įsimylėję gal ir domisi, bet vaikam jau daug sunkiau perimt visko po lygiai. todėl kažkas išnyks, bet tikriausiai susikurs ir kažkas naujo.

o kodėl Burgis galvoja, kad patriotai yra prieš emigraciją, tai aš net neįsivaizduoju, tikriausiai turėjo kažkokios neigiamos asmeninės patirties.

Burgis, 2011-08-19 14:11:29

Tai jau taip, Petrai, turėjau ir turiu tos neigiamos patirties…

Nepris, 2011-08-19 14:15:27

Petrai, aš kai paskutinį kartą pavalgiau cepelinų su varške, tai dvi dienas jaučiausi ligonis. Tai gal nieko tokio, kad tie vaikai atsirinks, turės dvigubai daugiau iš ko pasirinkti.

Kalba vaikams iš vis neproblema, jie gali kad ir penkiom vienu metu kalbėti — čia tik suaugėliai sunkiai apsisprendžia, pernelyg susvarbina, iškelia tuos barjerus. Svarbiausia, kad bendravimas būtų iš širdies į širdį, tada jokia gramatika nemaišo. Jei ne suaugusių “susirūpinimas”, vaikai net nežinotų, kad žmogui tik viena kalba gali būti “gimtoji”.

Prie to paties, esu pastebėjęs, kad kalbos problemų kyla tiems vaikams, su kuriais artimieji ilgai bendrauja kaip su gyva lėle, o ne kaip su asmenybe.

Airidas, 2011-08-19 14:49:52

Tik taip atrodo, kad vaikai lengvai ismoksta daug kalbu. Ne velnio! Nuo tada, kai pradeda kazka sneketi (1 m. amziaus), iki kol sugeba suprasti elementariausia pirmos klases pamoka, praeina 7 metai. Ka nors risliai papasakoti ir pradeti rasyti sugeba tik 8-9 metu amziaus. As italu kalbos mokausi 2 metus, bet galiu suprasti, papasakoti, ir uzrasyti simtus kartu geriau nei pats talentingiausias 2-3 metu italu vaikas. Suaugusiam zmogui sunkiau mokytis kalbu todel, kad jam norisi isreiksti uzsienietiskai visa savo ilgus metus kaupta isminti. Mazas vaikas kadangi tos isminties neturi ir siaip jau zino labai mazai zodziu, jam atitinkamai prireikia maziau laiko kol viska ismoksta isversti.

petras, 2011-08-19 15:14:47

Tai va, kiti žmonės gali būt turėję neigiamos patirties su imigrantais/emigrantais. apibendrinimai vien žodžiu prasideda :DD o dėl cepelinų su varške, tai man nereik turėt tėvo ar mamos anglo, kad galėčiau čipsų su žuvim išsikept 😉 man asmeniškai vistiek visi žmonės mylimi, kurie kitiem nekenkia

petras, 2011-08-19 15:16:31

kokie jie bebūtų

Nepris, 2011-08-19 15:57:55

Airidai, vaikai gi ne mokslinį darbą dirba, o vaikiškiems reikalams susitvarkyti užtenka po pora tūkstančių žodžių iš kiekvienos kalbos ir šiokio tokio gramatikos pajautimo.

Petrai, turėjau omeny kultūrinius dalykus platesne prasme, cepelinai tik pavyzdys. 🙂

Daiva, 2011-08-19 17:58:49

Darth Vaderiui: o kam save butinai “priristi” prie kokios tai religijos? O be religijos neimanoma gyventi? Ne sektinas pavyzdys mano gyvenimas, bet as be jos sekmingai gyvenu ir dekinga tevams, kurie mane maza “nepririso” prie religijos. Esu nekrikstyta, apie religines apeigas zinau tiek kiek jomis domejausi del bendro isislavinimo. Buvau ir baznycioje – juk nestovesi uz duru kai visa gimine viduje – ir nemaciau prasmes jos baimingai vengti. Pamerkdavau aki kunigams, daugelis atsakydavo tuo paciu, o vienas net lauke uz duru ir ilgai laike mano ranka savojoje. Tai tiek tos baznycios ir kunigu. Religines, ivairiu sektu ritualines apeigos manes niekada nezavejo. Uzaugau laisvamane. Nereikia man tarpininku, nereikia man ritualu, bei tam ypatingu namu. Viska turiu savyje. Ir bendraujant, ypac dabar, kai kaimynai: anglas, portugalas, belgas, prancuzas, kai i vakarelius susirenka ivairiu tautybiu zmoniu – religiniai klausimai nesukelia manyje erzulio, astrios diskusijos, kovos, irodinejimo – nes as neturiu religijos. As tik isklausau kita, pasisemiu ziniu bendram isislavinimui – tik tiek. Esu laisva nuo visu religiju ir ju ideologijos – o tai labai palengvina gyvenima.

Daiva, 2011-08-19 18:30:19

apie kalbas: gyvenu vienoje is Egejo juros salu. Salu pagrindinis verslas turizmas. Turistai plaukia is ivairiu pasaulio kampeliu. Yra ir pastovesniu: vieni uzsienieciai nusipirke namus leidzia laika vasara, kiti ziema. Kiti gyvenima plota nuomojasi skirtingam laikui. Ne paslaptis, kad Graikija garseja ilgais pasisedejimais prie pietu stalo ir vakarienem su pulku sveciu. Susirinke sveciai kalba ivairiomis kalbomis, kas kokia moka, kad tik susikalbetu, suprastu. Retas kalba angliskai (atmetus anglus) taisyklingai, visi su savo tartimi, isskirtiniu sveplavimu – bet visiems gerai, visi patenkinti, visi stengiasi bendrauti, visi stengiasi suprasti – niekam nesvarbu, kad kalba netaisyklingai – svarbiausia susikalbeti ir suprasti – cia ir yra svarbiausia.

sonata, 2011-08-19 19:59:35

Daiva, pritariu- veido išraiška, kūno kalba yra visai geros komunikacijos priemonė.s O jei dar piešt moki kažkiek:) Kažkada Italijos provincijoj atsidūriau be daiktų, beveik be pinigų, mano italų kalbos bagažas apsiribojo “buonasera ir skūzi”, tenykščiai italai lygiai taip pat klabėjo angliškai:) bendravimo proceas užtruko kiek ilgiau, nei naudojant kalbos padargą, bet buvo įdomesnis, linksmesnis, netikėtesnis – žodžiu, nutikimėlis, kurį visai smagu atsiminti:) Man tuomet pasisekė – neužtaikiau negeranoriškų žmonių. Taksistas vežė pusantro šimto km į aeruosto pamestų daiktų saugyklą, nebūdamas tikras, kad man užteks susimokėti. Saugykla jau nedirbo, sukėlė budinčius tarnautojus, nes “signora” pametė lagaminą:))) Viskas baigėsi gerai, daiktus Džiovanis išreikalavo, mano kreditinė buvo atblokuota, grižę ilgai vakarojom su jo šeima, kurios narių vardų man taip ir nepavyko įsiminti – šeiminykščių buvo šešiolika:))

nv, 2011-08-19 20:40:55

Genetikų (augalų,gyvūnų,žmonių)sukaupta patirtis byloja apie labai produktyvius pirmos kartos mišrūnus, Amerikos pavyzdys -daugiausia Nobelio lauretų.O visa kita tik prietarai,tamsios praeities liekanos.

Daiva, 2011-08-19 20:58:12

Taip Sonata, sekmingas nuotykis, puikus prisiminimas – gerai nuteikiantis i ateiti. Ir kaip Nepris sako: “Svarbiausia, kad bendravimas būtų iš širdies į širdį”.

Daiva, 2011-08-20 09:48:05

susimasciau – ir kokios yra lietuviskos tradicijos, kad reiktu kitatauti versti ju laikytis? Cepelinu valgymas? Ne. Sokti “Kepurine”? Ne.Vaikscioti tautiskais drabuziais? Ne. Dainuoti dazniausiai liudnas lietuviu liaudies dainas? Ne. Svesti sventes: Kaledas, Velykas? Jas svencia daugelis. Zoline, Jonines? Hmm.. Ir kokios tos lietuviskos tradicijos?

Regina, 2011-08-20 15:51:14

Grįžau iš Londono, oro uoste ypač daug šviesiaplaukių baltaodžių mamyčių ir garbanotų tamsaus gymio vaikučių. Tokių šeimų gausu ir gatvėse, parduotuvėse. Svarbu, kad žmonės randa savo laimę, visa kita – niekai.