Prezidentinis šamanizmas

Romos popiežius kalba Dievo vardu. Kodėl? Taip parašyta bažnyčios raštuose.

Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė perskaitė metinį pranešimą Lietuvos Respublikos Prezidentės vardu. Kodėl? Taip parašyta Konstitucijoje. Kodėl? Todėl, kad taip įprasta rašyti konstitucijose. Kada įprasta – po 1990 metų? Ne, žymiai anksčiau! Tai kodėl po 1990 metų nebuvo galima atprasti?! Tai  kodėl į XXI amžių mes negalėjome žengti be šamanistinių ritualų? Todėl, kad ir bažnyčiai, ir valdžios atstovams šamanizmas yra naudingas. Užburia.

*

Jau pernai rašiau, kad ne Prezidentė parašė tai, ką Prezidentė perskaitė. L.Balsio viražas tik patvirtina šį visiems žinomą faktą. Argi mes nematome, kaip prezidentai „padeda“ vainikus? Pajudina vainiko kaspiną… Toks šamanistinis ritualas.

*

Tagi ir dėl to pranešimo tik mažytės bangelės nuraibuliuos – ir viskas. Nei tai įsakymas, nei nutarimas, nei programa. Tai net ne Prezidentės nuomonė. Tai prezidentūros nuomonė. O kam rūpi prezidentūros klerkų nuomonė? Man – nerūpi.

*

Šamanizmą išnaikinti sunku. Ką tik beveik pusantros valandos klausiau doktorantų ataskaitų už pavasario semestrą. Kai kurie kalbėjo po 15 minučių, parodė po 20 skaidrių. Už vieną semestrą! Akivaizdu, kad tie jauni žmonės matė, girdėjo – kiti taip daro. Daryti kitaip? Kam ta rizika! XXI amžius palauks…

Atsakymai

Burgis, 2011-06-07 12:56:05

Galite reitinguoti, bet aš neperkalbamas…

Darth Vader, 2011-06-07 13:30:31

Šiaip jau Prezidentas bet kurioje valstybėje išsako mintis, o aparatas (visokie balsiai) gražiai suformuluoja, tuntas redaktorių kalbą beigi stilių nušlifuoja ir viską pertikrina.Tas pats, kas Jūs pasakytumėte man mintis dėl šamanizmo, o aš su kolegomis parašytume 8 puslapių pranešimą. Idėja – jūsiškė, Jūs galite taisyti.

Ir tai ne šamanizmas.Prezidentas Lietuvoje yra aukščiausias piliečių renkamas pareigūnas ir jis piliečiams privalo atsiskaityti apie nuveiktus darbus. Atsiskaito Vyriausybė. Ministerijoms pavaldžios įstaigos kas ketvirtį (mažiausiai) atsiskaito ministrui. Savivaldybės institucijos atsiskaito savivaldybei. Prezidentas ne išimtis, čia tiesiog reikia mąstyti juridinėmis-politinėmis kategorijomis.

Prezidentės pranešimas turi rūpėti, nes tai reiškia, ką veiks per artimiausias 1,5 kadencijos mūsų miela paraudonavusi eurokomisarė, kuria linkme šokdins Seimą ir kubilių. Nors šiaip jau – konkretumo nėra, vien tik skambiai tušti žodžiai.

petras, 2011-06-07 15:21:45

na, “politika” prasidėjo nuo neatmenamų laikų, kai tik žmonės išlipo iš pirmykštės bendruomenės ir atsirado struktūrizuota visuomenė ( jei taip galima pasakyt) ir 21a. nesiskiria nuo 5a. ir nesiskirs nuo 30a. :)…..

ai nors ne, paskubėjau. gali gi būt, kad 30a. pasaulį valdys komputeriai ir viskas bus paremta logika ir dėsniais. o žmonių nebebus, arba lakstys po žemę kaip laukiniai žvėrys 🙂

Aš, 2011-06-07 15:33:28

Žinau, kad vasara, bet šnekama kad šiemet matematikos egzaminas mokykloje buvo labai lengvas. Ir visi labai nemažai išsprendė…. Tai aš taip pagalvojau kaip nuo 2004 viskas pasikeitė.

Burgis, 2011-06-07 15:39:03

Aš: taip, tai aktuali tema, ypač mūsų gimnazijos moksleiviams. Mums norėjosi sunkaus egzamino! Dabar lototronas skirstys šimtukus… O valdininkai rodys, kad mokymosi „lygis pakilo“.

petras, 2011-06-07 15:50:22

gaila dar nece nėra egzamino pdfo, nes labai įdomu palygint su pernai metų egzaminu, kuris buvo beveik pasityčiojimas 😀 bet šiaip nesvarbu kokio sunkumo tie egzaminai, jei vertinama procentaliai ( nebent dėl neišlaikymo turėtų kartelę pakelt).

Martynas, 2011-06-08 00:15:33

Labai nemalonu čia užėjus matyti periodinius katalikybės lyginimus su šamanizmu.

laisvas, 2011-06-08 00:59:09

Не маячит надежда мне…

Не маячит надежда мне,

То мелькнет, то куда-то денется.

И в загадочной этой стране

Ничего никогда не изменится.

И от этого даже легко

Опосля, как пропустишь стопочку.

Референдум прошел под пивко,

Панихиды пройдут под водочку.

И причины искать не надо –

Просто любят бараны стадо.

Ну а то, что в стаде их режут,

Так ведь это не всех, так ведь это все реже.

И по кругу пойдет дорога,

Им баранам не нужно много.

Забросают в загон питание, –

Вот и все проблемы бараньи.

Чтоб решать проблемы бараньи,

Существует голосование.

Все по карточкам, все законно,

Все, конечно, внутри загона.

А зачем баранам наружу?

Там ведь ум не бараний нужен!

Там ночами от страха жарко,

Там – пастух и его овчарка.

Пастухи без особых хлопот

Над баранами ставят опыт, –

Не спросившись про их желания,

Ставят опыт на выживание.

Вечерами за шашлыками

Громко цокают языками,

Удивляясь на стадо с кручи, –

Ох, живучи! Ну и живучи!

A.M.

Burgis, 2011-06-08 08:50:26

Atsiprašau, Martynai. Tik todėl, kad Tu esi vienas iš tų, kurių jokiu būdu negalima skaudinti, pasižadu daugiau NIEKADA šioje svetainėje nerašyti religijų tema.

*

Atkreipkite dėmesį, koks temos reitingas… Bet aš atsitraukiu ne dėl nepopuliarumo! Vienas Žmogus to nori.

Burgis, 2011-06-08 08:52:32

Laisvam: matote, rusai tokius eilėraštukus labai mėgsta, rašinėja, kas tik netingi. Gal pas juos vaderių mažiau? Nesakau, kad mane tokie posmeliai labai žavi, bet retkarčiais paskaityti reikia, būtinai!

jamaica, 2011-06-08 13:07:14

Andrejų Makarevičių ne skaityt, o klausyt reikia 🙂

Martynas, 2011-06-08 23:24:12

Ėmiau dabar ir prisiminiau gimnazijoje girdėtą posakį apie autobusą, kuris sustoja, nors bloga būna tik vienam… Ačiū Jums, Direktoriau!

Rimvydas, 2011-06-08 23:42:18

Ech Martynai, Martynai…