Prigimtis saugo mus

Aštuonerių metų anūkėlė Emelie, gyvenanti Stokholme, ruošiasi su broliu Luku ir tėvais skristi į Londoną. Viešnagė užtruks, todėl reikia viską suplanuoti: pasiruošti vežtinų daiktų sąrašą, susikurti tinkamą įvaizdį… Man patiko idėja sąrašą iliustruoti piešiniais – ir aš taip darysiu! Nes mano ir Emelie prigimtis ta pati…

*

Susirūpino mūsų patriotai, kad vaikai iš Plungės nuvažiavo į Rusiją ir… prarado patriotiškumą? Ak jūs, nabagėliai… Aš gi nuo Plungės! Kas gali pakeisti žemaičio prigimtį?! Niekas! Ir kas per mąstymas, kad mūsų vaikai tik tiek myli savo šalį, kad bet kas gali tą meilę sunaikinti. Kažkas negerai, matyt, su ta šalimi? Ne, ne su šalimi, o su jumis, patriotai…

*

Atvažiuos popiežius. O atrodo, kad į mūsų žemę nužengs Dievas… Kas per tikėjimas jūsų, kad šitaip reikia „stiprinti“ jūsų tikėjimą? Bet štai klausau per radiją buvusio mūsų gimnazisto Martyno paaiškinimus apie akciją „duok penkis popiežiui…“ ir gėriuosi. Martynas puikiai baigė Gimnaziją, visada turėjo tvirtą nuomonę įvairiausiais klausimais. Ir jo prigimtis, jo išradingumas ir gerumas nekinta. Mano nekinta ir jo nekinta.

*

Man patinka futbolas, bet neįsivaizduoju, kad būčiau toks aistruolis, kuris važinėja po šalis paskui savo komandą. Aš neįsivaizduoju, o jie neįsivaizduoja kitaip. Ir tegu. Nerimas tik dėl fanatizmo. Būtent fanatizmu galėčiau apibendrinti šią temą, visus tuos ribinius atvejus, bet aš sakau – prigimtis. Pažiūrėkime į savo prigimtį, pasitikrinkime jos tvirtumą. Ir, žinoma, fanatizmo dalį joje…

Atsakymai

skaitytojas, 2018-08-01 08:53:04

Fanatizmas,matyt,egzistuoja… Manau,egzistuoja ir Stokholmo sindromas.

petras, 2018-08-01 10:51:51

su tais patriotais gal kiek per stipriai subendrinot. ne visi patriotai ir turbūt net ne dauguma taip mąstė, o ir rėkė/pasipiktino turbūt daugiausiai save patriotais net nelaikantys žmonės.

NiekurNeiva, 2018-08-01 16:13:45

Šių laikų herojai – sportininkai, propagandistai ir patriotai. O gal kam nors jau užkliuvo net tokia detalė, kad 5-iais šimtukais įvertinta gimnazistė kaip trečią užsienio kalbą pasirinko rusų?

Dalius, 2018-08-01 19:40:58

Matote, Bronislovai, kas Pravieniškėse dedasi:) Jūs ten butumėte vierhas arba bahūras:)

qwerty, 2018-08-01 21:42:10

Tema laisva. Tinklaraštinino stilius eklektiškas. Visko po truputį. Todėl galim laisvai.

Turiu vieną darbą. Neveiksnaus žmogaus klausimas. Jis turėjo dalį buto Vilniuje. Geroje gatvėje. Buvo du to ginčo buto savininkai. Jis ir dar Vienas. Buvo teismas. Dėl to buto atidalinimo. Neigalus asmuo, pavadinkim jį Mindaugu, buto atidalinimo proceso pradžios metu buvo veiksnus. Tai yra galėjo savo veikomis įgyti teises bei prisiimti pareigas. Pirmauose posedžiuose pareiškė, kad kambarys bute jam yra reikalingas. Tai jo galimybė kada nors iš globos namų sugrįžti į visuomenę. Derja, proceso eigoje Minaugas buvo pripažintas neveiksniu. Vilniaus savivaldybės atitinkamos institucijos teikimu teismas jo instituciniu globėju pripažino vienus valstybinius globos namus, kuriuose jis ir iki tol ilgą laiką gyveno. Rodos, kad viskas gerai. Yra neveiksnus asmuo, o jam yra globėjas. Net institucinis. Kuris apgins visas jo teises. Sutikit, kad institucinis globėjas, tai skamba išdidžiai. Solidžiai. Taigi, kaip jau pasakiau aukščiau, ginčo buto atidalinimo procese mūsų Mindaugas buvo pripažinatas neveiksniu. Teismas (t.y. tokia vilniaus teismo charkovo venskienė) ginčo butą atidalino.Visą butą paskyrė kitam bendraturčiui, o Minaugui priteisė iš ano piniginę kompensaciją. Vėl rodos, kad viskas teisinga. Vienam butas, o kitam kompensacija. Teismo sprendimas įsigaliojo. Ir tik tuomet paaiškėjo, kad institucinis globėjas nelabai tinkamai atstovavo savo neįgalaus globotinio turtiniams interesams, ko pasekoje mūsų Mindaugas prarado ne mažiau kaip 18 (aštuoniolika tūkstančių) eurų.

Bus pratesimas (įdomesnis)

qwerty, 2018-08-01 21:42:57

Dabar turėsiu bėgti. Rytoj.

qwerty, 2018-08-03 21:48:36

Dabar geras oras. Todel ne iki rasymo socttinkluose apie charkovo birutes, kurios yra teisejos. Priimancios sprendimius Lietuvos valstybes vardu (garsus juokas). Reikia pailset. Del sios priezasties istorijos tesinys bus kiek veliau.

qwerty, 2018-08-03 21:54:23

Viena viltis yra ta, kad Charkovo birute, su laiku pataps bendriniu lietuviu kalbos zodziu, kuomet kalbesim apie neigiamus, naikintinus ir siaubingus teisejo asmens atvejus.

nuoba, 2018-08-08 21:00:01

Liguistas viešų asmenų nepasitikėjimas savo šalies piliečiais man irgi nėra priimtinas.

nuoba, 2018-08-08 21:04:32

Ir dar daugiau. Manau, kad toks nepasitikėjimas kelią grėsmę nacionaliniam saugumui.