Pritariu M. Žvaneckiui!

Jau esu rašęs, kad manęs neapleidžia įtarimas – esu žydas… Man patinka žydų humoras, dainos, šokiai, išmintis, mokslas. Man nepatinka, kad žydai visur kišasi, viskam nori vadovauti, nori būti turtingi, bet tai tik patvirtina įtarimus, kad esu žydas. Štai „Smokas“ kitoje temoje pateikė nuorodą į M.Žvaneckio komentarą apie internetą – nesusilaikau nuo pritarimo tam humoro grandui (M.Žvaneckiui; apie „Smoko“ humorą nedaug žinau…).

***

Internetas… Tai Visatos kertelė svaiguliui, poilsiui, darbui, klajonėms. Čia tu laisvas ir toks, kokį save susikuri. Čia tu gali balansuoti ant kritinių atvirumo ašmenų, čia tu gali susisukti į kokoną. Čia daugybė žmonių pateikia beribėse interneto platybėse rastas mintis, juokus, vaizdus kaip savus. Čia jau nei koltu, nei kulkosvaidžiu neįvesi tvarkos, neatsiimsi tyčia ar netyčia paliktų savo dalykų. Čia gali pateikti savo pirmuosius kūrybinius bandymus ir tave trys iš dešimties pagirs, trys iš dešimties sumals į miltus, du praeis nepastebėję, o du pasinaudos proga parodyti save.

***

Kas aktyviausia internete? Tie, kurie turi daug laiko: ligoniai, kaliniai, bedarbiai, mokytojai, mokyklų direktoriai… Vaikai! Žinoma, vaikai! Vaikai repetuoja, kaip reikia ginčytis, keiktis, flirtuoti, kaip reikia auklėti suaugusius.

***

Kas naudingiausi internete? Priklausomybe sergantys interneto vorai. Jie tūno tinkamose vietose, viską seka, viską mato, jaučia didžiausią malonumą pirmieji pamatę jūsų klaidą, pirmieji persakę tai, ką rado interneto užkaboriuose, pateikę internetinio gaudesio savo variaciją.

***

Man patinka, kad čia nieko negalima sutvarkyti, sureguliuoti, priversti, atmesti! Man patinka ši okeano stichija! Man patinka retkarčiais pabūti čia, kur, anot M.Žvaneckio, prostitutės, vagys, manekenės, artistai, mokslininkai, vaikai, psichikos ligoniai (ir pan.; nuo savęs galėčiau daug pridėti…) jaučiasi lygūs! Bet ir aš, kaip M.Žvaneckis, norėčiau, kad prezidentas čia rašytų pats! Kad meras čia rašytų pats. Kad kiekvienas mano šefas čia rašytų pats. Kad mano gydytojai čia anonimiškai pateiktų tikslią mano diagnozę, o aš galėčiau tikėti arba netikėti. Noriu, kad mano gimnazistai čia rašytų TIESĄ, o ne pasirinkto vaidmens žodžius.

***

Man čia patinka, kai kitur pasidaro labai sunku. Man čia patinka, kai džiaugsmas plėšo krūtinę. Jūs pakentėkite. Aš negaliu… Aš dar parašysiu.

Atsakymai

Rasa, 2011-03-24 23:46:11

Internetas… Daug jame visko…

Įsijungi belenką ir užkliūna žvilgsnis- parašyta “tabula rasa”. Gana žemaitiškai skamba 😀 O pasirodo tai lotyniškai- švari lenta, švarus lapas (na, maždaug naudojama, kad mes gimstam tokie- švarūs ir tyri 🙂

Ir taip gražiai juokinga pasidarė iš savo vardo ir to posakio, kai pažaidi žodžiais. Pagalvojau:

Štai gimstam kaip tabula rasa, paskui gyvenam gyvenam ir tampam tobula rasa arba tik Rasa 😛

E.B., 2011-03-25 01:29:05

“Internetas yra kaip Godzila – ką paliečia, viskas sugriūna”. (Ben Hammersley)

mariux, 2011-03-25 11:58:05

Internetas- tai tik mūsų visuomenės atspindys, gerokai iškraipytas anonimiškumo ir nebaudžiamumo.

Bet, jei jau cituojami klasikai, apie internetą (o gal ir ne tik) leiskite pacituoti štai ką:

http://www.youtube.com/watch?v=csBZv_j2Rm4&feature=related

Антон Палыч Чехов однажды заметил,

что умный любит учиться, а дурак – учить.

Скольких дураков в своей жизни я встретил –

мне давно пора уже орден получить.

Дураки обожают собираться в стаю.

Впереди их главный во всей красе.

В детстве я верил, что однажды встану,

а дураков нету – улетели все.

Ах, детские сны мои – какая ошибка,

в каких облаках я по глупости витал.

У природы на устах коварная улыбка…

Видимо, чего-то я не рассчитал.

А умный в одиночестве гуляет кругами,

он ценит одиночество превыше всего.

И его так просто взять голыми руками,

скоро их повыловят всех до одного.

Когда ж их всех повыловят – наступит эпоха,

которую не выдумать и не описать…

С умным – хлопотно, с дураком – плохо.

Нужно что-то среднее. Да где ж его взять?

Дураком быть выгодно, да очень не хочется,

умным – очень хочется, да кончится битьем…

У природы на устах коварные пророчества.

Но, может быть, когда-нибудь к среднему придем.