Pritrūko svarbiausio įstatymo…

Taip norėtųsi prieš šventes išvalyti daug teršalų, apsikuopti. Dvasios tyrumą padidinti. Seimas priėmė biudžeto įstatymą ir skelbia – priimtas svarbiausias metų įstatymas. Netiesa! Jūs nedrįstate, nemokate priimti Žmogaus orumo įstatymo!

*

Vis dar galioja tokia antiromėniška teisė: visi vagys, kol neįrodyta priešingai. Vis dar žmogaus žodis, pareigūno žodis, žmogaus garbės žodis nieko nereiškia. Reiškia tik popiergaliai, kuriuos apsukrūs sukčiai (sukčiai visada apsukrūs – tokia žodžio reikšmė) visada sugeba tinkamai parengti.

*

Moksleiviai moka mokestį už papildomas paslaugas gimnazijoje. Jis nesumokėjo. Ne jis, o tėvai. O kaip tėvai sumokės, jei jie ką tik išsiskyrė? Ko gero, dar ir turto nepasidalijo. Vaikų nepasidalijo. Tai dabar tas vaikas turi pateikti pažymą: „Mano tėvai išsiskyrė, prašau atleisti mane nuo mokesčio…“

*

Žvėrys jūs, žvėrys, sužvėrėjusios valstybės valdininkai! Niekada Lietuva nebus motina savo vaikams, kol taip vertins savo vaikus. Aš sakau: „Direktoriaus garbės žodis, kad ta šeima turi problemų, todėl aš, valstybės vardu, pasakau – nemokės jie jokio mokesčio.“ Dabar bauskite mane, bauskite! Nepriversite manęs, kad pareikalaučiau įrodyti ir parašyti – tėvai išsiskyrė. Nepriversite!

*

Ir bus jų ir mūsų šeimose Kalėdos šviesesnės. O jūs, patamsių žmonės, toliau savo būdais gaudykite vienas kitą – vagis.

Atsakymai

Burgis, 2011-12-21 08:58:09

Pasmerkite – ignoruoju įstatymus!…

Arvydas, 2011-12-21 10:02:27

Mano kuklia nuomone, Lietuvos valdininkams labai trūksta lankstumo. Aš suprantu, kad jiems reikalingi popieriukai, nes tai puiki apsidraudimo priemonė. Labai padeda nusimesti atsakomybę nuo savo pečių. Tačiau ir su popieriais galima dirbti išradingai! Pvz., Jūsų situacijoje, manau pakaktų gimnazijos direktoriaus rašto, kad toks mokinys, dėl tokių priežasčių negali mokėti kažkokio mokesčio. Bet kodėl raštas turi būti paties moksleivio – to nesuprantu. Nežinau – ar čia įstatymai kalti, ar sustabarėję valdininkai, nes ir geriausią įstatymą gali sužlugdyti nelankstus, gremėzdiškas įstatymo kontrolės/priežiūros mechanizmas. Tokio nerangumo priežastys? Atrodo, kad tai „balos“ reiškinys – visi dirba, laikosi įstatymų, vykdomi planai, tačiau realus darbas nevyksta. Arba jis vyksta ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Baloje lygiais tas pats – auga lelijos, kurkia varlės, bet vanduo neteka, pradeda rinktis dumblas. Atsiranda smarvė.. Kaip pakeisti tokią situaciją? Valdiškoms institucijoms turėtų vadovauti jauni, išsilavinę, drąsūs, ryžtingi žmonės! Jie nebijotų drąsių sprendimų, ryžtingo darbo, atsakomybės. Tada ir pajudėtų valdžios aparatas, vėl pradėtų suktis jo smagračiai 🙂

Mindaugas, 2011-12-21 20:53:55

situacija, kada reikia atnešti popieriuką, kuris patvirtintų, kad išdavė popieriuką.

laisvas, 2011-12-22 04:29:31

B.Burgiui: “Jei kiekvienas akmuo neatsiranda savo vietoje, neatsiranda šventovė.” Antoine de Saint-Exupery.

Ar jūs tikrai savo vietoje?

Burgis, 2011-12-22 08:15:10

laisvam: aš jau nesužinosiu savo tikrosios vietos, bet tikrai nesigailiu dėl to, kur buvau ir kur esu!

scania, 2011-12-22 09:41:48

Valdininkas negali dirbti pagal protą ir sąžinę, tai būtų tiesioginių pareigų nevykdymas 😀

Tokį būtų galima išmesti iš darbo už instrukcijų nesilaikymą 😀

juokinga, 2011-12-22 11:18:14

Tai jei tėvai išsiskyrė, tai ir jų pareigos vaikams pasibaigė? Ir pinigai sulig tuo momentu pasibaigė? Ir dabar kalti kažkokie valdininkai, kurie apie tai nei žino, nei girdėjo? Galų gale paslaugas tai teikia gimnazija. Tai teikit nemokamai, jei tokie gailestingi, velnias neims, nes dėl to vieno mokinio daug papildomų išlaidų nepatirsit. Galų gale turit 2 procentų fondą, tai gal galit apmokėti iš jo? O kodėl gimnazija (mokinio auklėtoja arba ir pats direktorius) negali elementariai paskambint tėveliams ir paraginti? Bet ar nebus taip, kad pono direktoriaus irzlumą sukėlė pats faktas, kad jo kontoros pajamos sumažėjo?

Burgis, 2011-12-22 11:54:07

juokinga: tikrai juokinga, kad labai reikėjo tokio komentaro! Jis kaip veidrodis parodo, kaip žudome savo valstybę, jei tokie žmonės taip galvoja, rašo…

Ne, ponuli, nieko Jūs nesupratote! Pradėkime nuo to, kad mums NEREIKIA vargingiau gyvenančių žmonių pinigų! Mes daug gauname iš dosnių žmonių, iš savo buvusių gimnazistų. Bet valstybė, tokie pikti žmonės kaip Jūs, verčia mus atsiskaityti: o kodėl iš to nepaėmėte? kodėl neprivertėte? o pažymą pristatė, kad tėvai išsiskyrė? o alimentus gauna?

Pažymų nėra, tai visiems aišku, kad pinigus užmokėjo, bet neoficialiai – direktorius į kišenę įsidėjo!

Ne, žmogau, niekam aš neskambinsiu! Ir mano kontoros pajamos ne sumažėjo, o ženkliai padidėjo! Todėl, kad neskambinu.

*

Pagalvokite, ką Jūs dovanojate kitiems? Ar dovanojate? Ačiū, man padovanojote būdą parodyti, kodėl aš pykstu.

giedrius, 2011-12-22 12:14:39

Biurokratija per ironijos prizmę ir animuotai: http://www.youtube.com/watch?v=JtEkUmYecnk (12 Aterikso žygdarbių.

juokinga, 2011-12-22 12:58:24

Nu dabar tai jau net nejuokinga, kai prestižinės (“prestižinės”???) mokyklos direktorius viešai rašinėja dėl tokių, atsiprašant, šūdniekių. Parašykit, kokia ten suma ir kur pervest, šiandien po pietų jūs turėsit tuos pinigus. Kai atsiras tėveliai, galėsit grąžint, o jei neatsiras, tai gabiam vaikui negaila.

Belieka tiktai pritarti Užkalniui, kad už runkelizmo ir patologinio varguolizmo propagandą bei nuolatinį inkštimą su mirtinai atsibodusiais najiezdais ant visų aplinkui (valdininkų, Kubiliaus, Šimonytės, bagotesnių, mažiau godžių – visų be išimties, kurie varguoliams per amžius skolingi – ar yra neskolingų?) turėtų būti baudžiama.

O kas galėtų paneigti, kad šiuo atveju tai netgi ne inkštimas, bet tiesiog nachališkas tėvų šantažas. Ar gal jūs imsitės įrodinėt, kad aplinkiniams neaišku, apie kokį konkretų mokinį ir kokius tėvus ten kalbama ir kaip turi jaustis tas vaikas po tokių rašliavų?

O kas dėl valdininkų, tai taip ir turi būti, kad tvarka valstybėj priklausytų ne nuo valdininkų malonės, o nuo įstatymų. Nes už tas malones kažkam tenka sumokėti.

(nebe)nesvarbu, 2011-12-22 13:19:09

juokinga: “mums NEREIKIA vargingiau gyvenančių žmonių pinigų” – kuris žodis neaiškus? Vaikas pasakė, kad išsiskyrė (ką ten išsiskyrė – “neišgaliu sumokėti dėl asmeninių priežasčių/situacijos šeimoje”, kiek teko su p. Burgiu bendraut, užtektų), vadinasi išsiskyrė – nieko mokėti nereikia. Bet štai biurokratai reikalauja, kad direktorius reikalautų pažymos. Tai nėra inkštimas – tai yra labai rimta problema ir ne tik šita konkreti jos inkarnacija. Ir šitas visuotinis popierizmo vardan popierizmo reikalavimas, nes niekuo negalima pasitikėti ir visi aplinkui vagys, yra viena rimčiausių didelės dalies problemų Lietuvoje priežasčių.

Burgis, 2011-12-22 14:42:21

Klausimas tik toks: ar nepraustaburnio chamo komentarus dar palaikyti, ar jau ištrinti? :-)))

petras, 2011-12-22 14:50:50

manyčiau palikti. visi turim savo nuomones, kurios gali nesutapt. necenzūrinių žodžių nebuvo, įžeidimų irgi ne, tai manau viskas kaip ir tvarkoj 🙂

juokinga, 2011-12-22 15:45:18

nebesvarbui

Ir teisingai daro, kad reikalauja. Jei yra kažkokios paslaugos, už kurias nustatyti mokesčiai, ir yra numatyti atvejai, kai nuo tų mokesčių atleidžiama, tai ir turi būti kažkaip tie atvejai pagrindžiami. Spėju, kad ir tų pažymų reikalauja ne kažkokie mistiniai blogieji valdininkai, o gimtoji p. Burgio buhalterė. Kaip reikalauja ir kvituko už kiekvieną išleistą centą ir kiekvieną nupirktą trintuką. Nes galų gale tiek valdininkai, tiek p. direktorius leidžia ne savo, o mokesčių mokėtojų pinigus. O kaip kitaip turėtų būti valstybėj? Jūs patys pirmieji pakeltumėt klyksmą, jei sužinotumėt, kad koks nors Seimo narys nusipirko “Mikę Pūkuotuką” už valdiškus pinigus, kas jau ir buvo ne sykį.

Bet pedagoginę šito straipsniuko pusę tai p. direktorius santūriai nutylėjo. Įtariu jam nei į galvą neatėjo pasiteirauti vaiko, ar jis norėtų, kad jo problema būtų aprašinėjama viešai. Galės pasiklausti dabar.

Burgis, 2011-12-22 15:55:39

Ne, nenutylėjau, juokingas tu „juokinga“! Nes tai nėra vaikas, tai yra vaikai! Mūsų gimnazijoje jų yra keli, o Lietuvoje – tūkstančiai.

Bet daugiau į tas piktas replikas neatsakinėsiu – šventės ant nosies… Važiuoju anūkėlių parsivežti. Bet užjaučiu visus, įskaitant ir „juokinga“, kuriems reikia pykti arba liūdėti.

ST, 2011-12-22 16:12:39

Nežmoniška yra iš mokinio, kurio tėvai išsiskyrė, prašyti pateikti tai įrodančių popierių.

Rimvydas, 2011-12-22 23:31:29

Tai kad tas (ta) ,,juokinga” net pasirašo delfiškai, ir stilius toks pat- kad tik prieštaraut.

Su artėjančiom šventėm visus!