Profesinė liga

Artėja lapkritis, vienintelis nevykęs metų mėnuo, todėl visiems rekomenduoju švelniai šaipytis iš savęs ir iš kitų, iš svajonių ir darbų, iš negalių ir pergalių, iš vyrų ir moterų – šiek tiek palengvės… Vakar vaistinėje užkliuvo mintis apie profesines „ligas“ – gal jums bus įdomu, kuo serga nesirgdamos kai kurių profesijų moterys. Kodėl tik moterys? Todėl, kad dauguma šios svetainės lankytojų – moterys, reikia joms suteikti progą duoti vyrams „grąžos“.

Vaistininkė. Recepte parašyta, kaip vaistus vartoti, bet vaistininkė žiūri į tave kaip į neraštingą, nusenusį, alzhaimeriu ir parkinsonu sergantį, todėl kelis kartus pakartoja, kaip tuos vaistus vartoti. Tyčia paklausk – po valgio ar prieš valgį? Dar stropiau, visai nesinervindama paaiškins. Šypsodamasis pasiguosk, kad vaistai dirgina skrandį. Kitas suprastų, kad pokštauji, flirtuoji su simpatiška moterimi, bet tik ne vaistininkė – ji atsakys rimtai, susirūpinusi: „Gal jūs dar pasitarkite su savo gydytoju?“

***

Mama. Patampė kepurę, nors ji puikiausiai gulėjo ant tavo galvos. Pataisė pirštinę, nors tu ką tik buvai jos viduje sugniaužęs kumščiuką ir įsivaizdavai pagavęs driežą.  Antrą kartą paklausė, ar įsidėjai liniuotę. Eidama šalia, uždėjo ranką tau ant peties. O, dangau! Kada ji liausis žaidusi su tavimi kaip su lėle?! Kada atsikratys savininkės įpročio nuolat rodyti: „Tu – mano!“

***

Mokytoja. Kalba per garsiai arba per tyliai. Per tyliai kalba suvokusi, kad dažniausiai kalba per garsiai. Kalba kontroliuodama save, kaip kalba: veiksnys, tarinys, aplinkybės… Bijo, kad pastebėsi, ko nežino, nemoka – bijo blogo pažymio. Bet jei jau ką nors žino – būtinai tai parodys, tave pamokys – progos nepraleis. Tostus sako tik lyriškus, dažniausiai eiliuotus, dažniausiai juos skaito.

***

Vaikų darželio auklėtoja. Tu jau norėtum pradėti suaugusiųjų žaidimą, bet pastebi, kad jai labiau patinka, kai tu atriši ir vėl užriši tą rausvą kaspinėlį… Pietūs vėluoja, nes vėl ir vėl dėliojamos lėkštelės – turi būti gražu! Negali sulaukti, kol išeis tie svečiai su vaikais, nes kol kas tavęs ji nemato. Kiekvieną teiginį ji pasako labai aiškiai ir pakartoja 2-3 kartus. Nepyksta net dėl didelio akibrokšto – vaikams ir vyrams reikia atleisti.

***

Gydytoja. Kodėl ji nenori parodyti, kad yra pavargusi? Taip reikia! Kuo labiau ji stengiasi tau įkvėpti optimizmo, tuo labiau tave slegia nuojauta, kad tau to optimizmo netrukus labai prireiks – artėja niūrios dienos… Ji stebi, kaip tu ją stebi net prasižiojęs – kad tik ko nors nepraleistum, kad tik suprastum, jog kol kas viskas dar neblogai (iš devintojo aukšto krenti dar tik pro penktąjį…), todėl dozuoja tau informaciją kaip vaistus. Net abejones ji pateikia kaip padažą savo tvirtiems įsitikinimams. Tai gydo.

Atsakymai

Adomas, 2009-10-27 16:02:26

Apie vaistininkes (aš pats vaistininkas):

Tą ką parašėte, tiesa, bet toks amatas. Tą, ką parašėte, tiesa, ir kitaip būt negali. Mes bijome (sic!). Tuoj ateis amerikoniški laikai, kai, jei nepasakysi, kad žvakutes reikia ne valgyti, o… , o pacientas suvalgys (dėl to, kad vaistininkas nepabrėžė vartojimo subtilumų), tai milijonas iš to aptiekoriaus garantuotas už moralines kančias.

Jovita Helms, 2009-10-27 18:10:47

Direktoriau, grazus pastebejimai…

O man patinka kantrus ir issamiai viska isaiskinantys vaistininkai. Gal del to, kad as mama?

Adomai, Lietuvai amerikietiska teismu sistema negresia. Labai tikiuosi, kad is gatves niekas nerinks 12-os “specialistu” priimineti teisiniu sprendimu, kurie galios visiems panasiems atvejams:)

Rasa, 2009-10-27 19:43:07

Adomui ir Jovitai 🙂

Ar tik man vienai pasirodė, kad direktorius kalba ne apie profesijas, o apie gyvenimo būdą ir moterų elgesį apskritai, kasdienybėje: kaip mamos, kaip vaistininkės ir t.t.? 🙂

Jovita Helms, 2009-10-27 20:02:45

Rasa, direktorius mus svelniai vadina ligoniais:)

Burgis, 2009-10-27 20:36:05

Ot, ir ne, Jovita su Rasa! Kalbu apie konkrečių profesijų žmonių (moterų) tipinius požymius, kad vyrams nebereiktų klausti apie pašnekovės profesiją, o moterys galėtų šį tą savo elgsenoje keisti arba nekeisti…

sonata, 2009-10-27 20:50:13

ui, pergalvojau – pagal elgesį turėčiau būti praporščikas:/

Jovita Helms, 2009-10-27 21:55:39

Direktoriau, puiki ir smaiksti tema, – sypsausi, malonu skaityti ir bent minute negalvoti apie finansines rinkas.

Gal galetumete parasyti apie sutuoktiniu (tiksliau zmonu) profesine “liga”? Si vakara svesim savo devyniu metu vestuviu jubilieju – isisenejus liga:) Gal verta ka nors savo elgsenoje keisti arba nekeisti:)

Povilas, 2009-10-27 22:07:28

Pernai, prieš išvykdamas slidinėt, vaistinėj pirkau vazelino – klausė ar lūpoms :).

Burgis, 2009-10-27 22:12:07

O, taip, miela Jovita, esu didelis sutuoktinių reikalų specialistas – su savąja jau išgyvenau 35 metus, 8 mėnesius ir 4 dienas. Štai judviem keletas patarimų:

  1. Man beveik nieko neleido, ir Tu, Jovita, jam beveik nieko neleisk – visą laiką gyvens viltimi, kad leisi…

  2. Kasdien būkite vienas kitam vis kitokie; kai nebebus kuo nustebinti, pasakokite nerealius patrauklius sapnus… Kartais tai būna visko pradžia.

  3. Jei kuris nors kitą peikia, reikia klausti: “Tai kodėl buvai toks žioplas (žiopla), kad tokią (tokį) netikusią (netikusį) ėmei?”

Et, ką čia patarsi – meilė viską laimina, kilnina, taurina, teisina…

Burgis, 2009-10-27 22:12:51

Sonatai: praporščikas su naktiniais marškinėliais – nuostabus vaizdas!

sonata, 2009-10-27 22:17:14

P. Burgiui : aha, ir su “bigudukais” plaukuose:))

mama R, 2009-10-28 00:10:02

Tinku į trijų profesijų kategorijas, bet visai nesieloju, kad pagal mano elgesį niekas nepasakytų jog tai tikrai mano profesijos. Gal tai reiškia, kad kol kas esu ne profesionalė? Smagiai pasijuokiau iš pirmojo patarimo sutuoktiniams.

Burgis, 2009-10-28 08:18:43

Sonatai: “bigudukai”? Man nekliūva! Juk pasakyta: gražiam žmogui ir snarglys tinka…