Prologas rytdienos posėdžiui

Renku medžiagą memuarams.  Pokštas!

Visa ta medžiaga čia, šioje svetainėje. Tik pažiūrėkite, ką radau!

***

Perkeliu 2011 m. lapkričio 8 dieną paskelbtą temą:

*****

Vakar gavau Vilniaus licėjaus moksleivio laišką su interviu, kurį tam moksleiviui daviau, kai licėjistai buvo atvykę į KTU gimnaziją pagal mainų programą. Likau sužavėtas! Pateikiu mažą to interviu ištrauką (beveik netaisytą). Man patiko, kad pirmą kartą perskaičiau tai ir taip, kaip iš tiesų kalbu. Tuo metu, kai kalbėjau su tuo moksleiviu, nė nemaniau, kad jis sugebės taip parašyti. Čia įspėjimas ir man, ir jums: žodis – ne žvirblis… Bet nesigailiu ir linkiu tam jaunam žmogui geros karjeros!

***

T. Š.:  Kartą per etikos pamoką licėjuje mokytojas Ričardas Jankauskas minėjo pavyzdį – jūs važiuojate dviračiu Palanga ir pamatote savo gimnazistus rūkančius, juos atpažįstate ir iš karto pašalinate iš gimnazijos. Tuo tarpu licėjuje mokinys už rūkymą gauna vieną įspėjimą, ir tik už du yra išmetamas. Kodėl pasirinkote sistemą be įspėjimų?

B. B.:  Įspėjimo principas – vieną žmogų užmušti galima, tik antro užmušimas veda į kalėjimą. Pasakysiu dar paprasčiau – moteris nebūna truputį nėščia. Ar gali įsivaizduoti, kad tas žmogus atsitiktinai užsirūkė pirmą kartą, kai aš jį pamačiau?

T. Š.:  Labai retais atvejais.

B. B.:  Apie tai ir šnekam. Vadinasi, baudžiam ne už pirmą kartą, o apskritai už rūkymą. Taisyklių negalima pažeisti truputėlį – pavyzdžiui, 10 Dievo įsakymų sako: „Nevok”. Ir nedaro išimčių: nevok daug, nevok mažai, nevok iš ryto, nevok dukart per mėnesį. Sako tiesiog nevok – ir viskas. Jokių komentarų. Vadinasi, jei pavogei, negali pasakyti: „Aš pirmą kartą, Dieve, atleisk”. Ne, nenumatyta. Taip ir čia. Bet prie to visada priduriu: pašalindami iš gimnazijos, mes juk neužmušam žmogaus. Mes nepasodinam jo į kalėjimą, mes netaikom fizinių bausmių. Pašalinimas iš gimnazijos reiškia tik tiek, kad tai organizacijai, jos taisyklėms esi nepritaikytas. Tai persikelk į gretimą. Ten gali rūkyti, gerti, jokių problemų! Ir aš palinkiu žmonėms sėkmės – daugybė žmonių rūkydami, gerdami, vogdami padarė karjerą, sukūrė šeimas, baigė gyvenimą turtingi. Aš neabsoliutizuoju žalos. Nesakau, kad rūkymas yra absoliutus blogis, kad jau viskas, naikinam. Tačiau yra taisyklės, tu pasirašei, kad jų turi laikytis, ir, jeigu žadi laikytis, tai negali staiga taip jau užsimiršti, kad nesilaikai. Taip kad… jeigu aš pamatysiu rūkant kokį gimnazistą, jis pats supras ir aš suprasiu, kad mes patekom į bėdą. O tada, turint bėdą, sprendžiam – aš turiu išmesti, jis turi išeiti. Ir viskas.

***

P.S. Dabar jau kitaip… – B.B.

*****

Ar aš dar turiu ką pasakyti tame teisme?…

Atsakymai

Burgis, 2015-04-07 21:44:03

Kas tada būtų pagalvojęs!…

Virėjas, 2015-04-08 00:33:52

Geras, tiktai pas mus visur taikomi dvigubi standartai, kas turtingesnis, stipresnis, neglesnis, tas ir teisingesnis. o per visą laiką šis atvejis buvo pirmas, kai dėl rūkymo pašalinot žmogą?

juda, 2015-04-08 03:59:52

O visdelto kodel dalis mokiniu ruko ir ruke? Visdelto gal galima but tuputi nesciu rukymo prasme.

Burgis, 2015-04-08 07:07:24

Virėjui: ne, man neegzistavo turtingesni, stipresni. Pašalinau visus! Išskyrus…

  1. Du vyrukai, iš kurių vienas – mūsų mokytojų vaikas, klastingai išsisuko, apgavo mane… Ir tegu juos baudžia likimas.

  2. Vienas vyrukas, garsiaus keliautojo vaikas, klasėje viešai prisiekė, kad nerūkė, o po pusmečio, baigęs gimnaziją, demonstratyviai rūkė ant fakulteto laiptų ir pūtė dūmus man į akis… Aš jam jau niekuo nebegaliu padėti.

Burgis, 2015-04-08 07:08:17

judai: žinoma, rūkė ir rūko! Pas mus nebuvo sekimo sistemos, gaudymo sistemos. Kiekvienas prisiima atsakomybę pats.

Temidė, 2015-04-08 07:40:31

Kelinta valanda posėdis ir kur? Ateisiu palaikyt.

Jonas, 2015-04-08 09:02:52

Gyvenimiškas pavyzdys: mokykloje manęs nemėgo fizikos mokytoja, 12 klasėje aš ją neišlaikęs pavadinau ne keiksmažodžiu bet arti to. Ar man dėl to gaila? Iš dalies – taip. Negražu, ale jaunystė kvailystė. Mano elgėsi svarstė, bet niekas nieko nepadarė, niekas nieko neišmetė. Praėjus 7 metams, ta pati mokytoja atėjo su dukra darbintis pas mane 🙂 Priėmiau pokalbiui, bet iš akių matėsi kad fizikė manęs išvysti nesitikėjo… Nuo to karto visada laikau taisyklės: net jeigu žmogus nepatinka, jautiesi teisus, visada turėk omenyje: galbūt tas žmogus bus tas kuris tau mirštant gatvėje suteiks pirmąją pagalbą…

Sokolovas, 2015-04-08 09:18:30

MANO POŽIŪRIS

Jau daug kartų buvau rašęs- tas incidentas ( jo nemačiau, tad ir nesvarstau) buvo tik pretekstas nušalinti Burgį, kurio Gimnazija tapo rakštimi “vanagams-reformatoriams”, orientuojantiems švietimą ne į norinčius mokytis, o į “masinį balastą”.

Bet..Vis dėl to. Dažnai pagalvoju, ar nebuvo galima tiesiog išbraukti tą moksleivę iš sąrašų, ir nesivelti su ja į disputus, kurie ( galimai panaudojant juodąsias technologijas) buvo “kriminalizuoti”.

Ir dar. Ar KTUG viduje nebuvo “penktosios kolonos”, mielai padėjusios “nuversti” Direktorių?

Žinote, dažnai pagalvoju – o ar tą užsirūkiusią ( pagal legendą- “pirmąjį kartą”) mergaitę Burgis pamatė? Kiek žinau, pamatė kažkas iš pedagogų. Galėjo įspėt, “nutylėt” ( aš tiesiog analizuoju situaciją, o ne “mokau meluoti”). Bet ne- paskubėjo pranešti Direktoriui, inicijavo įvykį. Ir…Tuo pat metu galimai kažkas įtikino tą moksleivę “jokiu būdu nepasiduoti”. Viso to praktiškai užteko…

Manipuliavimu tai yra vadinama…O tikslų būta kur kas platesnių…

petras, 2015-04-08 09:22:11

Na ir sąmokslo teorijas rezgat 😀

Temidė, 2015-04-08 09:34:20

Sokolovai, jūs tik nebandykit nuspėt istorijos baigties ir jokiu būdu nepradėkit visų įtikinėt, kad Burgis bus išteisintas, nes bus kaip direktoriaus rinkimų atveju – viskas atvirkščiai, nei jūs sakėt. Analizuojat situaciją? Tai kad jūs, mano nuomone, neturit jokių analitinių gebėjimų. Per direktoriaus rinkimus mums tai atskleidėt.

Sokolovas, 2015-04-08 09:38:44

Temidei

Teismo baigties neprognozuoju. O dėl direktoriaus rinkimų…

Jau minėjau – tiesiog turėjau įžūlumo teigti, kaip TURĖTŲ BŪTI, o ne kaip bus. Absurdo teatre pranašas nebūsi. Tiesiog…norėjau gero KTU Gimnazijai, norėjau, kad ji ne tik liktų, bet ir IŠLIKTŲ.

Savo pozicijos nekeičiu niekad.

Andrius, 2015-04-08 09:56:54

Jonui: Jūs visiškai teisus! Bet. Vieniems reikia didelių valios pastangų, kad kritinėse situacijose nepratrūktų.

Kitiems gal reikia dar daugiau pastangų, kad pasakytų į akis, ką iš tiesų galvoja apie žmogų.

Kas yra geriau – nežinau. Gal gyvenimas per trumpas, kad taikstytumėmės su kenkėjais.

skaitovas, 2015-04-08 10:54:06

Sokolovai: „vanagai-reformatoriai“??? Trečią kartą prašau – paaiškinkit man, bukam, kas tas yr? Kur surasti ir išdraskyti lizdą?

Virėjas, 2015-04-08 10:54:32

.Burgiui: Aš ne jus turėjau omeny(pasirodo nemoku aiškiai reikšti minčių), išmetėt ne vieną, kol neužsirovėt ant tų kurie yra įtakingi ir pripažysta tik savas taisykles. šaunu būtų gyventi jeigu visiems būtų taikomos tos pačios taisyklės nepriklausomai nuo socialinės padeties.:] Bet viskas gal į gera, Tokių žmonių kaip jūs, labai reiktu mūsų valdžioje, dalyvaukite prezidento rinkimuose ir tapsite gimnazijos turinčios 3mln žmonių direktoriumi..;]

Rasa, 2015-04-08 10:55:46

Jonui: net smalsu pasidarė 🙂 Priėmei pokalbiui, sakai. O ar priėmei į darbą? 🙂

Jonas, 2015-04-08 11:13:34

Rasa: negaliu atsakyti, pažeisčiau konfidencialumą, net negaliu pasakyti tiko man ar netiko, kas patiko/kas ne.

Pasakysiu tik tiek, į darbo pokalbius reik eit ne kaip į svečius, po vieną 🙂

ne humanitaras, 2015-04-08 11:26:48

O draudimas rūkyti ir gerti jau galiojo 1997-1998 metais? Nes tuo metu apie tokį draudimą nei žodžio nebuvau girdėjęs iš KTU gimnazistų, ir “kreizo” pirmame aukšte vykdavusiose penktadieninėse diskotekose būdavo nemažai rūkančių ir gurkšnojančių alutį gimnazistų. Aš iš Varpo gimnazijos, mus priimdavo į tuos šokius.

aina na, 2015-04-08 12:10:31

Priimtas pagal rekomendaciją

Teisme trečiadienį liudijo ir 17-etis, kuris dėl rūkymo buvo pašalintas iš gimnazijos. Beje, jis šioje ugdymo įstaigoje tesimokė porą savaičių, o į prestižinę gimnaziją jis pateko pagal rekomendaciją.

„Viena pažįstama gerbiama mokytoja mane rekomendavo ir direktorius mane priėmė“, – teigė vaikinas.

Kaip pasakojo buvęs KTU gimnazijos auklėtinis, jis žinojo, kad dėl rūkymo gali būti pašalintas iš mokyklos. Netikėtai užsirūkę su klasės drauge buvo pastebėti auklėtojos sostinėje.

Prieš priimant į KTU gimnaziją vaikinas davė pažadą B. Burgiui, kad mes rūkyti. Dvyliktokas neslėpė, kad pažado neištesėjo iki šiol.

http://www.delfi.lt/news/daily/education/b-burgio-byla-atskleide-keista-tvarka-prestizineje-gimnazijoje.d?id=67647030#ixzz3Whuu8qel

qwerty, 2015-04-08 13:21:21

Jei rimtai, tai anekdotinė situacija su tuo teismu.Anekdotas.

Sokolovas, 2015-04-08 13:31:47

KAŽKODĖL PRISIMINIAU…

Regis, 1989 tai buvo…

Sužinojau, kad viena KPI LP fakulteto studentė ( tuomet ji jau buvo antrakursė) per stojamąjį matematikos egzaminą padavė tuščius lapus, o gavo aukščiausią įvertinimą. Sužinojau, kad ji vieno fakulteto (ne LP ) dekano dukterėčia.

Kai antram kurse ją gavau, nutariau “užspausti” ( nekęsdavau korupcijos apraiškų). Ir ji vis gaudavo 2 pas mene iš tikimybių teorijos pratybų…

Pagaliau komisija. Teorijos dėstytoja kiša savo uždavinius. Jaučiu- ta studentė juos žino. Užsispyriau, ir ( dėkui trečiajai komisijos narei) buvo pateikti mano uždaviniai. Per komisiją studentė nepraėjo…

Ją turėjo pašalinti. Bet…Giminystės ryšiai padarė savo. Antrą kartą komisiją! Nors mirtingiems taip nebūdavo niekad. Ir ji gavo teigiamą įvertinimą…

O aš gavau velnių nuo katedros vedėjo :).

aina na, 2015-04-08 13:40:20

TOVARISC SOKOLOV

TU maladiec mokytojas buvai ?

Temidė, 2015-04-08 14:07:40

Naujiena:

http://www.delfi.lt/article.php?id=67647030

Kaip visada, pranešu pirmas…

skaitovas, 2015-04-08 14:11:27

Sakalauskai, būk geras, „vanagai-reformatoriai“??? Please….

Temidė, 2015-04-08 14:18:09

Kaip miela, kad patekau į Delfi galeriją!

Sokolovai: tai turbūt su savo nesąmonėm bandėm sukirsti studentę, o fak-adminai ją gynė?

Temidė, 2015-04-08 14:21:30

juokinga, tu pacientas? Ne!? O nori kad tokiu padaryčiau? Žinok bus štampas visam gyvenimui ar net ilgiau!

exGimnazistė, 2015-04-08 17:06:08

O aš negaliu patikėti, kad kažką į gimnaziją priėmė “per rekomendaciją”. Nežinau, gal laikai pasikeitė? Bet juk nesikeičia standartai? Negi aš perkopusi 30 esu per naivi?

Direktoriau, ar gali taip būti?

Burgis, 2015-04-08 17:36:07

exGimnazistei: o, kaip aš norėčiau žinoti, kas Tu! Norėčiau pajausti, ar dar pasitiki manimi… Aš tau, tik tau, gimnazistei, o ne visai gaujai hienų, prisiekiu, kad to vyruko priėmimas buvo skaidrus, teisėtas, įprastas, siekiant kilnaus tikslo.

Jei nori visos tiesos, parašyk man laiškelį el. paštu – atsakysiu smulkiai, smulkiai!