Rašau ataskaitą, kaip rašau ataskaitą…

Aklas reglamentų vykdymas gali privesti prie to, apie ką dar 1963 m. kalbėjo vadybos patriarchu tituluojamas P. Druckeris: „Nėra beprasmiškesnio užsiėmimo, kaip labai gerai atlikti tai, ko niekam nereikia…“

(Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. „Dialogas“, 2012 04 12)

*****

Apsidžiaugiau radęs šią citatą! Noriu tikėti, kad ją perskaitė ir mero žmona Aurelija Makūnienė, su kurios įstaiga dabar tenka bendrauti…

*

Bet ne laiku tą citatą perskaičiau, ne laiku… Kaip tik dabar darau tai, apie ką kalbėjo P.Druckeris – rašau 2011 metų ataskaitą.Prieš akis turiu vienos Alytaus mokyklos ataskaitą savivaldybės tarybai.Skaitinėju ją ir galvoju: kas toje taryboje perskaitė puslapį, kuriame išvardyta daugiau kaip 50 moksleivių vardų ir pavardžių? Tie moksleiviai – įvairių vietinių konkursų, olimpiadų prizininkai. Jei mokykla tai parašė, tai kas nors turi tai perskaityti! Privalo! Ir dar ką nors su tuo, ką perskaitė „daryti“. Su šios mokyklos, su kitos mokyklos, su visų Lietuvos mokyklų ataskaitomis jų gavėjai privalo ką nors daryti! Nes juk tai – žmonių darbas, žmonių laikas, žmonių, žmonų, vyrų gyvenimo minutės ir valandos.

*

Niekas nieko nedaro! Įrodyti paprasta. Jei darytų, tai išsikviestų ataskaitos autorius ir paklaustų: „Kam jūs čia rašote „Skatinti tėvus rūpintis savo vaikų ugdymu“, „Vykdyti elgesio krizių prevenciją“, „Ugdyti asmeninę ir visuomeninę atsakomybę“ ir t.t. ir pan.? Kad ataskaita ilgesnė būtų? O tai kam mums tokie jūsų teiginiai ataskaitoje?“

*

Neišsikvies. Nepaklaus. Ataskaitos neskaitys, bet „varnelę“ padės – ataskaita gauta. Mokykla lengviau atsikvėps… iki kitos ataskaitos.

*

„Bet tu ją perskaitei!“ – pasakysite jūs. Ne, neperskaičiau. Tik pavarčiau. Ir ne aš ją žiniatinklyje suradau, o mano stropūs padėjėjai.

*

O dabar aš parašysiu mūsų gerą ataskaitą! Būtinai perskaitykite, aš jums sakau!

Taip ir patikėsiu… 🙁

Atsakymai

Burgis, 2012-04-13 08:53:35

Na, parodykime valią…

Mykolas, 2012-04-13 10:16:09

Labai gera citata! Ir puikiai tinka ne tik ataskaitoms, bet ir dokumentacijoms ir kitiems darbams, kurie daromi tik tam, kad būtų padaryti.

Arvydas, 2012-04-13 11:01:27

“Biurokratizmus!” taip situaciją “Herkulese” apibendrino vokiečių inžinierius knygoje “Aukso veršis”. Aš ją perfrazuočiau, atsižvelgdamas į nūdienos aktualijas, šitaip: “Biurokratizmus vulgaris!” :))

Robero, 2012-04-13 11:31:49

Jūs gerbiamas B.Burgi mėginsite užsimoti prieš patį švenčiausią dalyką, prieš biurokratiją. Biurokratija nemirtinga!!!

Burgis, 2012-04-13 12:17:31

Robero: aš žinau vieną būdą kovai su visokiausiomis kvailystėmis. Jį aprašė Servantesas, Gogolis ir kt. Reikia padidinti, padidinti, padidinti tą kvailystę taip, kad jau niekas nebegalėtų jos nematyti ir pajustų gėdą, suprastų savo idiotizmo gelmę.

D., 2012-04-13 14:27:19

ataskaitos reikalingos jog savivaldybės tarybos nariai turėtų darbo, t.y. jas patvirtinti, nors realiai jas visas perskaityti (apie įsigilinimą net nešneku) niekas ir nebando (klaidas juk ištaisė švietimo skyrius). 🙂

Burgis, 2012-04-18 10:01:20

Ataskaitą parašiau. Triskart ilgesnę, nei ribojo protas. Toks mano kerštas. Dabar skaitykite, skaitykite!