Rasizmas Kaune

Kildamas į Parodos kalną, skaitai reklaminius stendus. Viename buvo parašyta: „Mes skiriamės tik spalva“. Kažkas kryžium perbraukė „tik“ ir užrašė „net“. Kelios dienos niekas nesikeičia. Štai ir visas Kaunas…

Atsakymai

Darth Vader, 2010-04-08 15:35:08

O čia rasizmas – ar objektyvių skirtumų konstatavimas? Geriausi krepšininkai ir bėgikai – juodaodžiai. Azijiečiai darbštūs, už dažną europietį gerokai darbštesni (kolektyvizmas). Suprantu, ką turėjo galvoje skustagalviai murzininkai, teplioję stendus, bet rasių objektyvus skirtumas vistiek yra. Tik jis nereiškia “pranašumo”, kad vieni “aukščiau”, kiti “žemiau”. Nėra geresnių ir blogesnių rasių, visus Dievas vienodus sutvėrė.

Ingrida, 2010-04-08 15:37:44

Viską, ką mes matome, apdoroja smegenys, tačiau apdorojant daug kas yra užblokuojama nuo supratimo. Todėl svarstau – kažkas parašė “net” …. aš neesu rasistė, todėl galvoju, gal pvz. tiesiog išsišokėlis individualistas paauglys norėjo pasakyti, kad VISI MES esame skirtingi (nepriklausomai nuo odos, plaukų ar nagų lako spalvos) – kodėl gi ne? O iš kitos pusės – ar maža Lietuvoje kitataučių, kurie moka ir gali parašyti “net” – tada situacija įgauna visai kitą prasmę … O kaip buvo išties ? Ir vienas plakatas – na ne visas Kaunas … .

petras, 2010-04-08 16:01:10

Šaunuolė Ingrida :DDDD 100%% aš asmeniškai čia jokio rasizmo neįžvelgiu. ir apskritai Lietuvoje rasizmo apraiškų net pastebėjęs nesu. Vilniuj susirinkdavom pažaist futbolą ir ateidavo du kinai dažnai. tai niekas jų niekada neįžeidė. žaisdavo ir vienas draugas, kuris išreiškia nacionalistines pažiūras kartais, bet niekada neįžeidinėja ir nelinki nieko blogo kitos tautybės ar rasės žmonėms. užtat buvo pora rusakalbių kurie bandė, tačiau greit nustojo. tai ką norėjau pasakyt, kad gal kartais nereikia gyvent stereotipais, ar žiniasklaidos formuojamom nuotaikom, kurios visiškai neatitinka realios padėties. bo pavirsit į robotukus vieną dieną 😉

M11, 2010-04-08 16:16:27

Teisybes delei reiketu pasakyti, kad ne Kaunas, o Lietuva yra nepakanti kitai rasei, seksualinei orientacijai, tautybei ir t.t. Gal ne tiek nepakanti, kiek nepazistanti.

Vienas atvejis nera statistiskai reiksmingas, taciau siuo atveju ir statistika rodo ta pati 🙂

giedrius m, 2010-04-08 19:15:17

Šiaip rasizmas ir nacizmas visoje Lietuvoje yra išpūstas reikalas. Prisimenate Berneen užpuolimą? Ne lietuvė gi ją užpuolė. Ir tai yra gana tendencinga.

Daugelis Lietuvos nacistų yra nacistai tik tam, kad išsiskirti ir viduje jokios neapykantos kitiems nejaučia. Bent tokią nuomonę susidariau pabendravęs su fašistuojančio jaunimėlio atstovais. Galbūt tai yra tam tikros identiteto paieškos, kaip ir su tautiniu religingumu (daugelis laiko save katalikais, bet bažnyčios sekmadieniais tuščios)? Kaip neįdomu būti toookiems svarbiems dalykams abejingu 🙂

Bet tai yra įvaizdžio dalis. Po to atvažiuoja Zuroffas, susiraukia ir kalba apie atgyjantį fašizmą.

imbusy, 2010-04-08 19:16:33

Kaip galima būt rasistu šaly, kur praktiškai visi kaukazo baltaodžiai.

neringa, 2010-04-08 21:06:33

as asmeniskai manau,kad azijieciai didesni rasistai nei europieciai(kuriems priklauso ir lietuviai:))

Na,pvz praeik taip Indijos gatvele ir jau saukia ,o,balta moteris,balta moteris!:))Kainas iskart padvigubina,vos pamato “baltaodzio” susidomejima preke,be to i muzieju iejimas taip pat brangesnis,nei patiems indams ir t.t.:))

Evaldas, 2010-04-08 21:34:08

O blogiausia, kad mūsų šalyje pasitaiko tokių, kurie rasizmo apraiškų ieško kaip juodos katės tamsiame kambaryje, ieško už europietiškus pinigėlius, o neradę – patys iš nieko sukuria pavyzdžius, kuriais mosuodami, dergia visą valstybę (ir save kartu). Užtenka pažiūrėti į naujausią tokio melo pavyzdį [Tolerancija ir multikultūrinis ugdymas bendrojo lavinimo mokyklose / sudarytojas Vytautas Valentinavičius. – Vilnius, 2010. – 102 p. /Autorės: doc. dr. Jolanta Reingardė, doc. dr. Nida Vasiliauskaitė, Rasa Erentaitė.

© Tolerantiško jaunimo asociacija, 2010

© Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, 2010] ir supranti: lygybė – tik lygesniems, tolerancija – tik antitolerantams. O kaip tai panašu į netolimą praeitį:

„Praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio antroji pusė, Maskva, Raudonoji aikštė. Stovėdamas prieš pat Kremlių, žmogelis rėkia:

– Šalin ūsuotąjį tironą!

Berijos įsakymu jį pačiupo ir nugabeno tiesiai pas Staliną. „Tautų vado“ akivaizdoje Berija jo klausia:

– Ką tu turėjai galvoje, sakydamas „Šalin ūsuotąjį tironą”?

– Hitlerį, aišku…

Klastingai malonią šypseną nutaisęs kabineto šeimininkas Josifas Visarionovičius atsisuko į savo parankinį:

– Lavrentijau, o ką tu turėjai galvoje?

Kad niekam nepasakotų ką matęs ir girdėjęs, žmogelį dėl visa ko sušaudė“.

Trankvilizatorius, 2010-04-08 22:25:23

Kalbant iš esmės, tiek šie komentarai, tiek pats temos autorius yra savimi patenkinti bestuburiai, nesuvokiantys nei savo misijos šiame kukliame gyvenime, nei jo prasmės.

Atsirado, mat, kosmopolitai 🙂 Per tokius kaip Jūs greitai ir Lietuvos sampratos neliktų, gerai dar kad atsiranda ir sąmoningų žmonių. O pats p. Burgis, sakyčiau, apskritai nėra vertas būti, tam tikra prasme, Lietuvos jaunosios kartos auklėtoju, nes diegia jaunuomenei visiškai netinkamas vertybes.

Žodžiu, gėda ir p. Burgiui, ir daugumai čia komentuojančių net ne Lietuvoje gyvenančių ir savimi bei savo “išprusimu” patenkintų galvakojų.

Tfu!

sonata, 2010-04-08 22:37:16

Trankvilizatoriui: Tamstos misija šioj žemėj dirbt kupranugariu? Spjaudotės pakankamai dideliais kiekiais. Tai čia turbūt ta vertybė, kuri reiktų diegti jaunuomenei? Kad patekt į Gineso rekordų knygą – kas tirščiau apdrėbs artimą savo?

Rasa, 2010-04-08 23:45:40

Sonatai: žinot, per jau netrumpą laiką, kai mes čia susitinkam, pati geriausia (man 🙂 jūsų frazė: “Tamstos misija šioj žemėj dirbt kupranugariu?” Pralinksminot. Labai. Būtinai ir aš kam nors pasakysiu nusižiūrėjus :)))))) Jei neprieštarausit 🙂 Bet, tiesą sakant, net jei prieštarausit, vis vien nusižiūrėsiu, nes per daug gera mintis, kad prapultų… 🙂

Jūratė, 2010-04-09 07:49:06

Rasa, Trankvilizatorius irgi matyt ilgai kaupėsi ir šią savo kalbą norėjo kam nors pasakyti :))). Žiūrėkime iš gerosios pusės – artėja išsimėžimo akcija DAROM2010, kai kiekvienas raginamas surinkti ir išmesti susikaupusį brudą. Kai kas jau matyt pradėjo

Ingrida, 2010-04-09 08:25:24

Sonatai: BRAVO! …. yra tolerancijos riba!

Trankvilizatoriui: Jūs pasidomėkite daugiau zoologija jei vartojate terminą “bestuburiai” (bestuburiai iš esmės negali nei suvokti, nei būti patenkinti, nes gamta jiems nedavė tokių galimybių, o juo labiau jie nesugeba palikti žinutę internete). Ačiū už “komplimentus”, bet jie matyt ne mums ……

Ingrida, 2010-04-09 08:30:05

Evaldui: Šį kartą aš sakau: ačiū už mintis. O pateiktas Kremliaus pavyzdys išties geras.

Evaldas, 2010-04-09 09:09:38

Ingridai: Tai dabar dėl tokių tyrimų ir esu pasirinkimo būsenoj… Kolegos siūlo vadovautis „Duok durniui kelią!“. Bet man labiau patinka Jūsų pasiūlytas tęsinys „Duok durniui kelią, tai pagalvos, kad tu jo bijai“.

Ingrida, 2010-04-09 11:29:41

Evaldui: o gal pabandykit taip : “Duok durniui kelią, … vis tiek jo neras” – taip pat variantas 🙂

Burgis, 2010-04-09 12:26:00

Bet juk jūs nežinote mano pozicijos dėl kitų rasių žmonių Lietuvoje, tiesa?

Priminsiu vieną labai gerą seniai seniai skaitytą patarimą: žento santykiai su uošve turi būti šalti ir draugiški! Dėmesio: šalti! bet draugiški…

O mano sugulovas bendrabutyje, vyrukas iš Kretingos, kažkada paklausė, turėdamas galvoje juodaodžius: „Ar tu norėtum gyventi viename kambaryje su beždžione?“

Taigi… Reikia išmokti gyventi tarp žmonių, bet reikia mokėti ir susikurti sau aplinką…

Lina, 2010-04-09 23:54:23

Važiavau kaip tik į Parodos kalną – tas stendas iš viso nesąmoningas, man irgi kiltų noras jį taisyti. Taip, mes visi skiriamės, net ir tie, kurie vienos spalvos.

Jei du žmonės vienodi, reiškia, vienas iš jų nereikalingas (čia ne mano, ankstyvojo Gimberio ‘mintis’)