Reinkarnacija

Na, ir dienelė šiandien! Fantastiška! Vaikščiojome prie namų, o jautėmės kaip kalnuose: saulė tvieskia, baltutėlis sniegas žvilga, dangus žydras…

Vakaras, vaikai išvažiavo, su Luku „pasiskaipinome“, peržiūrėjau kritiką žiniatinklyje ir pagalvojau: jei jau kas nors tiki egzorcizmu, tai kodėl man nepatikėjus reinkarnacija? Labai noriu! Juo labiau, kad esu nusipelnęs. Paaiškinsiu plačiau.

Be abejo – per ankstesnes reinkarnacijas jau šio to nusipelniau. Pirmiausia – gimiau žmogus, o ne kokia varna. Antra, gimiau ir gyvenu labai tinkamoje vietoje, tinkamoje klimato juostoje. Pažvelkite, mes jau vasario pradžioje galime lepintis saulėje…

… ir maudytis sniege:

Antra, jei jau mes ko nors turime, tai turime daug: lietaus, lapijos, sniego, aistros, suktybės, noro…

Vieni kenčia nuo trūkumo, kiti kenčia nuo pertekliaus, o mes – per patį viduriuką! Galvoju: jei jau dabar man tai duota, tai gal galėtų palikti ir kitai reinkarnacijai: šeimą, Fredą, darbą, ….?

***

Labiausiai mano pirmtakai (gal žvėrys, gal driežai, o gal ir žmonės?) nusipelnė man tuo, kad leidžia patirti džiaugsmą, kai JIE ateina…

… ir ilgesį, kai JIE išeina:

Žinoma, ir džiaugsmą, kai JIE bent trumpam stabteli, pabūna…

Pajutęs tokį nepaprastą gamtos ir žmonių gėrį, imu mąstyti, kaip čia man dar pasistengus, kad kitoje reinkarnacijoje visa tai vėl gaučiau. Baisu ir pagalvoti, jei visa tai praradęs sugrįžčiau kad ir trumpam, pavyzdžiui, muse… Bet jei persistengsiu, gal būsiu koks vienuolis, kuriam jau nei saulė, nei sniegas, nei vaikai, nei žmona, nei anūkėliai neteiks palaimos – tik dvasinis skrydis? Nenorėčiau, oi kaip nenorėčiau? Bet ar pasirinksi…

Tai dabar ir bandau išbalansuoti imdamas bei duodamas, pasidžiaugdamas ir padūsaudamas… Mintys apie reinkarnaciją labai paguodžia, bet juk jūs tuo netikite, tiesa? Tikite egzorcizmu…

Atsakymai

Is salies, 2010-02-07 23:36:02

O pvz, jeigu netiki inkarnacija? Tiki tik vienu gyvenimu?… O po to nežinia kas…

matematikas, 2010-02-08 00:56:21

Mane guodžia meilė…mane guodžia artimas žmogus… Mane guodžia tikėjimas, kad jei aš Tai puoselėsiu, branginsiu, bus ne atimta, o dovanota ir po to. Baimėje mylinčio Dievo, aš ramus – vasarą kaime muses traiškysiu drąsiai.

Žiema tikrai puiki. Prisičiuožinėjom nuo kalnų su vaikais iki valiai. Tikiuosi sniegas dar užsibus. Juk nežinia, kada vėl taip gražiai baltu bus.

neringa, 2010-02-08 05:49:50

Sakoma,kad tik isilaisvines is prisirisimo ir troskimu gali pasijust laimingu,nes tik tada nustosi bijoti,ilgetis,nerimaut…Reinkarnacija labai galimas daiktas,nes zmogus jau gimsta su savo charakteriu,ankstesniuju gyvenimu patirties klodu.Kad gimiau Lietuvoj,tai mano blogos karmos pasekme:))

Nesigediju esanti lietuve,bet si salis mane visada slege,dusino,tiesiog nemano vieta ir tiek…

O., 2010-02-08 08:21:51

Užjaučiu jus, neringa. O kur jūs dabar?

Darth Vader, 2010-02-08 08:23:51

Krikščionybės Dievas, Jėzus: Aš myliu tave, žmogau, Aš miriau už tave, net jei tu paskutinis blogis (nes tik velnio negaliu išganyti).

Reinkarnacijos dievas: Aš myliu Save, žmogau ir Savo sukurtas sansaros taisykles. Tu mirsi vardan taisyklių, net jei pažeidimas buvo nedidelis ir taip kentėsi tol, kol Aš to norėsiu.

Pasirinkimas: mylintis Tėvas arba konclagerio viršininkas. Juk kai mirsime, visi stosime prieš Dievą ir niekada nebegrįšime į šią žemę.

Burgis, 2010-02-08 08:47:46

Darth: tai čia vienos konfesijos atstovo nuomonė; ką daryti su kitomis?

Burgis, 2010-02-08 08:52:43

Is salies: blogiausia (ar geriausia?), kad milijonai žmonių pasaulyje tiki būtent Jūsų versija… Ir nieko – neblogai gyvena!

Darth Vader, 2010-02-08 10:11:30

Kitos nuomonės būtų panašios:

Jahvė: Aš myliu tave, žmogau, nes sudariau (iš Savo meilės tau) sandorą su tavimi ir laikysiuos jos tol, kol tu laikysies jos. Gali būti, leisiu tave ištikti nelaimėms, bet neapleisiu.

Alachas: Aš myliu tave, žmogau, nes išsirinkau tave. Laikykis mano įsakų, gerbk kitatikius ir gausi rojų.

Monoteizme nėra vietos – “reinkarnacijai”. Monoteizme nėra vietos konclageriui, tik geram ir mylinčiam Dievui. Reinkarnacija – amžinas pasmerkimas: tol atgiminėsi boruže ar utėle, kol Kažkam neįtiksi. Man tas nepriimtina, mano Dievas -ne konclagerio Dievas. Ne baalas koks.

eismo, 2010-02-08 10:42:52

… Mintys apie reinkarnaciją labai paguodžia … štai Jūsų atsakymas- esate priklausomas nuo šio gyvenimo ir labai bijote jo netekti, išeitis – gydyti priklausomybę 😉 nes didėjanti baimė netekti šio pasaulio nuves į puikybę ir egoizmą.

Burgis, 2010-02-08 11:04:00

eismo: aš nebijau netekti šio pasaulio. Aš pasiruošęs…

eismo, 2010-02-08 12:16:10

Pasiruošę buvo Buda ir Kristus Jėzus, o mus tik (cituosiu Jus)… Mintys apie reinkarnaciją labai paguodžia …

Gyvenimas duotas vienas, nes tik per vienkartinę duotybę galima įvertinti duotybės svarbą, o reinkarnaciją “išrado” kompiuterinių žaidimų kūrėjai- game over … start new game? Kiek toks požiūris į gyvenimą skatina gyventi teisingai?

Burgis, 2010-02-08 13:38:22

Aš gi pokštauju apie tą reinkarnaciją, negi neaišku?…

Lina, 2010-02-08 13:42:59

“Mintys apie reinkarnaciją labai paguodžia, bet juk jūs tuo netikite, tiesa? Tikite egzorcizmu…”

Jums leidus, aš žmogus paprastas, tai nei reinkarnacija, nei egzorcizmu.

Pavasaris atėjo! Yra gražiai įvardinta pirmoji jo fazė “šviesos pavasaris” – tą dabar turim. Kaip Burgis ir buvo žadėjęs, kad sulauksim 😉

Toliau vandens pavasaris. Laukiam.

neringa, 2010-02-09 07:18:33

Butent,reikia gyvent Cia ir Dabar!Ir geriausia religija yra humanizmas.Taigi bukime zmoniski,silti,supratingi ir draugiski(visai kaip katinas Leopoldas:)).Linkiu ,jums Lietuvoj silto pavasario,o as jau ir taip visus metus saule “piktnaudziauju”.

“O”,manes klausei kur gyvenu?Ogi Indijoj!:))

sonata, 2010-02-09 13:51:57

p. Burgiui: na juk jau dabar matote savo reinkarnacijos netgi antrąjį etapą – Mildutė, Lukas. O visa kita? Paskaitos, pamokos, geras žodis ir t.t. Jūsų mikrodalelę net ir “neprognozuojamasis devintokas” turi – pamenat “pamokslą” tema “turi būt nepastebimas”:)

Burgis, 2010-02-09 14:31:12

Taip, ačiū, Gerb. Sonata, aš tik nukreipiau dėmesį – mano reinkarnacija jau įvyko pačiu nuostabiausiu pavidalu!

Baltas Vėjas, 2010-02-10 21:03:25

o kodėl netikėti? Aš tikiu, tikiu – reinkarnacija, egzorcizmu ir dar daugeliu kitų dalykų, man nereikia kažkokių įrodymų, kad tuo tikėti, užtenka skaidriai mąstyti ir tampa aišku kuo tikėti, o kuo ne 🙂 Išties paskaičius komentarus norisi vos ne visiems po keletą žodžių tarti, bet kadangi komentare negaliu išsiplėsti nusprendžiau aptarti tai savo bloge. Nežinau kiek tai įdomu kitiems, bet tikiuosi atsiras bendraminčių kuriems tokie klausimai yra aktualūs ir kurie norės padiskutuoti, ar tiesiog iškritikuoti mano nuomonę 🙂 Jeigu įdomu apsilankykit mano bloge “skaidri mintis” 😉

neringa, 2010-02-11 17:44:05

Baltas Vejau,man patiko tavo straipsnis,ypac tuo,kad pateikei nemazai informacijos, nesuobjektyvinai savo nuomones,palikdamas vietos ir kitokioms galimybems.

Kadangi pati domiuosi tokiais dalykais buvo idomu pasiskaityt.