Reitingai

Pasirodė žurnalas „Reitingai“, kuriame rašoma apie mokyklų ir universitetų reitingus. Vakar „Maksimoje“ žadėjau nusipirkti, bet nenorėjau apsijuokti prieš žmoną… Kam man tie reitingai? Šiandien lrytas.lt rašo apie tuos reitingus. Tai gal ir gana?

***

Tai proga pakalbėti apskritai apie reitingus. Koks mano reitingas gimnazijoje? Geras, bet niekada jis nebuvo pirmame penketuke… Tai gal aš turėjau nusiminti ir išeiti? Ne! Kas neturi priešų (na, ne priešų, o šiek tiek nepatenkintų!), tas neturi ir tikrų draugų! Kai kurių dalykų kai kurie mokytojai gali ir moka įtikti daugumai, visada žavėjausi tokiais mokytojais, bet tikrai nesmerkiau tų, kurie reitingų eilėje būdavo net žemiau nei aš. Žmogus yra labai sudėtingas! Kitas net sunkiai „perskaitomas“.

***

Dabar apie gimnazijų reitingus. Pirma paklauskime taip: kurioje korporacijoje geriau dirbti – IBM, HP ar „Microsoft“? Neatsakysite…

Taip ir su gimnazijomis. Neįmanoma „pasverti“ jausmo, būsenos, neįmanoma įvertinti gėrio. Vienam svarbiau, kad „kiečiau griebia“, geriau išmoko, kitam svarbiau, kad bendrijoje jauku, kad susirado sau porą…

***

Dabar apie universitetų reitingus. Kaip galima įvertinti visą KTU? Ir Socialinių mokslų, ir Informatikos fakultetus sudėjus į vieną „katilą“? Nejuokinkite! Juk tai visai skirtingi pasauliai.

Kartais lemia smulkmenos. Vieni studentai mokosi miesto centre, o kiti – studentų miestelyje. Jau vien dėl to yra skirtumas! Kasmet po porą gerų dėstytojų tam kursui arba po porą labai blogų dėstytojų tam kursui gali lemti viso kurso nuomonę apie visą universitetą.

***

Ir vis tik pamatysite, kaip žmonės domisi tais reitingais! Toks laikmetis. Tai ir aš pasidžiaugsiu, kad iš lryto.lt informacijos aišku, jog mūsų „konkurentas“ Lietuvoje gali būti tik Vilniaus licėjus. Kol kas…

Atsakymai

Burgis, 2014-12-03 11:04:22

Kai kam svarbu…

chemikas Rimas, 2014-12-03 11:49:22

manau, kad valstybei geriau, jeikonkurentų būtų daugiau.

skaitovas, 2014-12-03 12:30:13

Bet galime interpretuoti ir taip: iš visų tokio tipo (t.y. susirenkančių perliukus iš visos Lietuvos) ugdymo įstaigų KTU gimnazija užima paskutinę vietą (antrą iš dviejų). Ko čia džiaugtis?

Paneikit 🙂

miklis, 2014-12-03 15:12:46

Geriau būti blogiausiam tarp geriausių, nei geriausiam tarp blogiausių 🙂

Giedrius, 2014-12-03 16:00:13

Kai su tais vertinimais per daug įsijaučia reikia imti ir stabdyti, nes būna kuo toliau, tuo labiau į lankas.

Saulius, 2014-12-03 17:41:25

Tai tokie reitingai skirti lengvatikiams ir nemąstantiems sava galva. Nes jei jau kažkas vadovaujasi stodamas tokiais reitingais, tai gal tiek ir tesugeba. Yra ir neigiama reitingavimo pusė – kai dėl gerų reitingų įstaigų vadovai pradeda kurti nesveiką atmosferą.

Ino, 2014-12-04 14:30:15

Reitingai – tai nauja Lietuvos juokdariu veiklos sritis. Kuo daugiau juokdariu – tuo linksmiau. Kitaip labai liudna liktu Lietuvoj?

Realiste, 2014-12-04 20:08:08

Skaitove, Jus esate prastai informuotas… Lietuvoje yra bent keturios mokyklos, kuriose yra stojamieji egzaminai ir yra tiek norinciu, kad prasciau islaike neistoja… Taigi atleiskite, Skaitove, Jus esate neteisus.

skaitovas, 2014-12-04 22:25:18

Kadangi vykdanciu stojamuosius yra tikrai daug daugiau. Tai as teisus. Uzsiminiau ne apie stojamuju vykdyma, bet apie kontingentu rinkima is visos Lietuvos. Tiesa, oficialiai tai daro tik KTU. Licejus prisidengia gyvenamosios vietos deklaravimu Vilniuje. Kazin ar spesit perskaityt iki trintuko?

Tadas, 2014-12-07 04:41:11

Na ką galiu pasakyti. Tos mokyklos, kurią baigiau, dažniausiai reitinguojamuose sąrašuose išvis nėra. Bet negalėčiau pasakyti, kad žinau mokyklą, kurioje mokytis ir garbingai baigti būčiau norėjęs labiau, negu ten.

Beje, joje taip pat vykdomi stojamieji egzaminai, tik ne bendrinių dalykų, nes dauguma ten besimokančių tuos bendrinius dalykus ir taip gerai mokosi, ir egzaminus išlaiko puikiai 🙂

Taip, kad su nuomone apie reitingų naudingumą – sutinku.