Reitingai

Dabar tos dienos, kai patenkinamas smalsumas, ką dabartinė gimnazistų karta galvoja pie mūsų mokytojus, direktorių… Moksleiviai mus reitinguoja. Daugiau kaip dvidešimt metų KTUG laiko tokį pilietiškumo egzaminą – moksleivių ir mokytojų pilietiškumo, orumo, dorumo…

Kol kas mane įvertino šimtas iš trijų šimtų. Rezultatas geras, bet džiaugtis dar anksti, tiesa? Todėl ir neskelbsiu…

Seminaruose manęs klausia, kaip aš sužinau apie mokytojų darbo kokybę, jei nelankau jų pamokų? Tik užsimink apie tuos reitingus, tuoj pagalvoja: vaje, vaje, direktorius pagal mokinukų nuomonę (pokštus…) sprendžia apie mokytojus! Siaubas!

Ne, yra visai atvirkščiai! Aš žinau, jaučiu, suprantu, kaip kiekvienas dirba ir ko vertas, o tie reitingai tik patvirtina mano nuomonę. Jei tik jūs žinotumėte, kaip tiksliai patvirtina! Tai mane dvigubai džiugina: tuo, kad esu įžvalgus, ir tuo, kad jaunieji mano draugai yra teisingi.

Bet gal dar per anksti džiaugiuosi? Palaukime…

Atsakymai

Burgis, 2014-01-19 09:31:37

Negalima paneigti…

Qwerty, 2014-01-19 10:41:27

“…Aš žinau, jaučiu, suprantu, kaip kiekvienas dirba ir ko vertas”,-pilnai tikiu, kad taip yra. Juk profesionalas tiek vadovas-vadybininkas, tiek mokytojas. Esmė-kiek tame “jautime, kaip kas dirba ir ko vertas” yra išankstinio subjektyvizmo. Nes viena dižiausių nuodėmių ir viena baisiausių vadovo savybių, tai išankstinis neigiamas nusistatymas kieno nors atžvilgiu.Suprantu, kad tai (išankstinis nusistatymas) gelbsti patį vadovą, jo nervus, laiką, tai patirtis, kuria reikia vadovautis, kad galimai kaltas tas, kurio atžvilgiu tai yra, etc. Tačiau, bet kuriuo atveju, tai vienas baisiausių, destruktyvių dalykų žmonių santykiuose.

Qwerty, 2014-01-19 10:54:44

“…Aš žinau, jaučiu, suprantu, kaip kiekvienas dirba ir ko vertas”…

Viskas jau seniai sudėliota į lentynas. Determinuota.Visi savo vietose.Viskas žinoma, o jei nežinoma, tai jaučiama.Priešintis beprasmiška. Apklausos tik patvirtina…Visi ir kiekvienas žino savo vietą lentynoje. Ištrūkti iš išankstinės nuomonės apie tave reikia beprotiškai galingo pabėgimo greičio. Noras yra gal, bet jėgelių ne…Tuomet ateina nusiraminimas ir susitaikymas.Pilnatvė. Suradai savo vietą.Gyvenimas nusisekė…

SPB, 2014-01-19 13:57:48

Neturejau ir neturiu jokiu ryšio su KPI, KTU ir su jo dukraite KTUG. Bet kadangi čia yra KTUG direktoriaus svetaine, tai reikia buti lojaliam ir dėti pliusa.

Aplamai i tuos reitingus tai żiuriu su kreiva šypsena 🙂

Tarkim, kas jums labiau patinka – Grybauskaitė ar Butkevičius? Man nepatinka nė vienas, bet trečio varianto apklausėjai nepateikia.

Rezultatas koks? – Turbūt aiškinti nereikia.

Regina D., 2014-01-19 15:00:52

Jeigu tuos reitingus darytų kokia nors nepriklausoma agentūra, tada iš dalies jie būtų teisingi, bet ir tai tik iš dalies, nes visi nori gyventi SAVAIP ir gyventi RAMIAI. O dabar… Tiesiog mokėjimas džiaugtis gyvenimu. Bet tai irgi gerai 🙂 Nes kartais tiesa žudo…

Burgis, 2014-01-19 15:20:51

qwerty: kiek kitų gyvenimas priklauso nuo mano NUOMONĖS? Beveik visai nepriklauso! Kiek kitiems svarbi mano nuomonė apie juos? Tiek, kiek jie patys pasirenka tos svarbos…

Tą patį galiu pasakyti apie save: aš pasirenku, kiek ir kieno nuomonė apie mane man svarbi; gyvenimas parodė, kad net labai neigiama kai kurių mano buvusių viršininkų nuomonė apie mane mano gyvenime beveik nieko nepakeitė… Tiesa, galėjo būti ir kitaip. Bet ar būčiau buvęs sužlugdytas? Tikrai ne.

qwerty, 2014-01-19 16:37:19

Nuo kada pavadinio gyvenimas nepriklauso nuo viršininko nuomonė?

Ar jau Lietuvoje pavaldinys gali laisvai ir be pasekmių pasirinkti, kad viršininko nuomonė apie jį, netgi labai neigiama, jam visai nesvarbi?

Suprantu, kokia Mona Liza (Džokonda) ar tinklaraštininkas jau tiek ilgai ir tiek daug kam darė įspūdį, kad dabar jie jau patys gali pasirinkti, kam daryti įspūdį, o kam ne. Kieno nuomonė jiems svarbi, o kieno ne.

Tačiau, ar gali tai sau leisti lietuvių kalbos mokytoja Regina? – dar neaišku…

Rasa, 2014-01-19 17:24:07

Keistai mąsto qwerty 🙂

qwerty, o tu kai eini į darbą, tu ko ten eini? Viršininkui “panardyti” ar darbą gerai dirbti? Jei tikrai gerai dirbi savo darbą, tada ne taip jau labai svarbi viršininko nuomonė, bus tų viršininkų, jei ką, o jei darbe svarbiausia viršininko nuomonė, tada, mano patirtis rodo, kad tikrai geru darbuotoju nebūsi (dažniausiai :). Gal būsi geru JAM, bet ne geru iš tiesų 🙂 Na, čia tik mano nuomonė.

qwerty, 2014-01-19 17:53:11

Rasa, neturiu viršininkų.Jau daug metų.Esu konfliktiškas žmogus, kas liečia viršininkus.Todėl būti pavaldiniu negaliu.Tai man būtų per daug pavojinga.

Rasa, jūsų komentai, ypač dalyje apie save (o apie save jūs beveik visada ir rašote) yra arba 95 roc. tiesos, arba gražus melas, kas yra tas pats. Visuomet pagrąžinti. Rožiniai. Todėl nenuoširdūs, Neatviri. Esate melagiukas.Nekaltas, mielas melagiukas. Bet taip nesąžininga. Štai ir paskutinė žinutė.Iš jos visiems turi būti aišku, kad esate toks pats narsus liūtas, kaip ir tinklaraštininkas, kuriai visiškai nusišvilpt ant viršininkų nuomonės. Ar tai tikrai tiesa?

Rasa, 2014-01-19 18:39:54

🙂 qwerty, kiekvienas mes gyvename tokiuose pasauliuose, kuriuos matom, suvokiam, jaučiam, suprantam. Jie nėra vienodi visiems. Realybės skiriasi. Jei tavo realybė kitokia nei mano, nereiškia, kad tai aš ne realiai žiūriu į pasaulį 🙂 Na, kas čia bendrauja nuo seniai, žino, kad aš esu “rasistė” 🙂 Tam tikra prasme 🙂

Į visus dalykus galima žiūrėti pozityviai ar negatyviai, galima nešališkai. Be to, dažnai matom pagal savo sugedimo laipsnį, ar ne? Mėgstamą anekdotą prisiminiau apie vaikučius:

_Šeimoje augo du sūnūs. Vienas – optimistas, kitas – pesimistas. Artėjant Kalėdoms, tėvai sugalvojo tuos kraštutinumus šiek tiek „sulyginti“.

Pesimistui po eglute padėjo arkliuką, optimistui – krūvą arklio mėšlo.

Kalėdų rytas. Pesimistas verkia:

– Ėėėėėėėėėėėėėėė! Arkliuuuuukaaaaaas. Aš norėjau didelio, o šitas maaaažas! Aš norėjau balto, o šitas ruuuudas! Aš norėjau gyvo, o šitas mediiiiiinis!

Optimistas:

– O aš gyvą arkliuką dovanų gavau, tik jis kažkur nubėgo…_

***

O dėl viršininkų… Tu pats parašei išankstinę nuomonę apie mane- “95 roc. tiesos, arba gražus melas, kas yra tas pats”. Na, nežinau, kas tie roc. 🙂 bet suprantu, kad bet koks atsakymas neturi jokios prasmės, nes tavo nuomone tai bus netikra 🙂 Turbūt tau reikėtų klausti tada mano viršininkų 🙂 O jų su visokiais požiūriais į mane buvo. Bet darbuotoja aš gera. Šitai tikrai žinau 🙂 AŠ žinau. Viršininkai tai ne taip gerai žino 🙂

qwerty, 2014-01-19 18:55:52

Rasa, galima prigauti kitus ir pačiam to nepastebėti, tačiau negalima, kad kiti to nepastebėtų.

Anekdotas geras)) Na ir žiaurūs tėveliai.Atimti iš jų vaikus! Nedelsiant!))

Gera tu darbuotoja, Rasele,labai gera. Aš irgi tai tikrai žinau!