Reklama

Mūsų gimnazistės laimėjo GRAND PRIX Šeduvoje! Frankofonijos dainų konkurse. Pas mus viešėjo rumunų moksleivių delegacija (mainai pagal Europos projektą). Dabar mes keisimės moksleiviais (ne visais…) su Vilniaus licėjumi. Šeštadienį – „Žvaigždžių valandos“ turnyras vykdant kitą Europos projektą…

***

Visa tai norėtųsi kaip nors pareklamuoti. Bet kaip? Skelbimų lentoje skelbimus skaito kas dešimtas pro tą lentą praeinantis. Moksleiviai skelbimus lipdo prie stiklų laiptinėse – labiau matosi, bet tepa… O kur estetika? Reklamai estetika nerūpi! Tikrai tapčiau žinomesnis (pacientas), jei nuogas praeičiau Laisvės alėja. Bet jei noriu pareklamuoti tikrai ką nors svarbaus, įdomaus? Turiu plaukti per kitų reklamų jūrą… Mes skandiname vienas kitą!

*

Pakelėse vienas stendas didelis, kitas – aukštesnis, trečias – ir aukštesnis, ir platesnis! Mano turėtų kaip nors švelniai kliudyti visus pravažiuojančius automobilius (patentuoju idėją). Parduotuvėse reklamuoja uniformuoti, grimuoti, persirengėliai, ilgakojės… O geros savo gimnazijos mes beveik nereklamuojame – ir pinigų neturime, ir laikomės nuostatos, kad darbas meistrą giria…

*

Man patinka originalios reklamos! Man patinka reklamos, kurios pretenduoja į originalios saviraiškos būdą, o ne į pinigų siurbimo priemonę. Būčiau jaunas – norėčiau kurti reklamas: vandeniui, duonai, kurortams, knygoms, žmonėms, įvykiams…

*

Gal jūs čia galite pasiūlyti kokią nors reklamos idėją? Lankytojai įvertins…

Atsakymai

mariux, 2011-03-29 10:16:21

Didžiausio Lietuvos dienraščio tinklalapyje sėkmingai reklamuojamas tamstos profilis ir šis tinklaraštis.

Kodėl gi jums nesusitarus, kad esant progai, būtų reklamuoja nuoroda: “KTU Gimnazija. Naujas pasiekimas! Spausk, jei įdomu. Prisijunk prie mūsų” arba pan.

***

Įpareigokite gimnazistus ir jų tėvus savo gražius automobilius papuošti lipdukais “Mano vaikas- gimnazistas!” ar pan. Jei neklausys- užsiminkite apie pašalinimą.

Burgis, 2011-03-29 10:39:23

mariux: kietai… Man jau nusibodo aiškinti savo ryšio su LR nebuvimą. Taip, aš buvau LR žurnalo redaktorius, dirbau net žurnalistinį darbą, bet tai buvo seniai… Dabar LR reklamuoja tai, kas jiems, bet nebūtinai man, naudinga.

O lipdukai – gerai, bet tai turi būti laisvanoriška. Ačiū už idėją, būtinai vaikams ir jų tėvams pasiūlysiu.

Baisuoklis, 2011-03-29 11:09:46

Gimnazija – rimta istaiga. Ar solidžiai atrodys Gimnazijos atributika ant kokio prarūdijusio dūmijančio tranto?

Burgis, 2011-03-29 11:16:31

Baisuoklis: vertinga pataisa! Lipduką leisime klijuoti tik ant kainuojančių 50 000 Lt (ir daugiau…) automobilių.

MariusM, 2011-03-29 11:30:38

na, nesusilaikysiu 🙂

O dailios ponios (gimnazistų mamos) galėtų ant mini sijonų ar suknelių (dailiausioje vietoje) išsisiuvinėti „Mano vaikas-gimnazistas!“, būtų ir reklama ir tuo pačiu akivaizdus socialinis statusas, šeimyninė padėtis…

sonata, 2011-03-29 11:32:32

:)) kadangi man ant savo autiko užklijuoti lipduką nelemta, tai siūlau nusižiūrėtą idėją – Prienų rajone yra viešbutis, kuriame apgyvendinama tik gavus dviejų viešbučio svečių klubo rekomendaciją – dirbtinis kliūčių sukūrimas taip pat labai nebloga reklama. Tam tikras mokus kontingentas ( a la milijonierius Saulius Poška;))) būna labai užangažuotas:)

Aš, 2011-03-29 11:32:42

Reikia pasinaudoti proga, kad rytoj būsite televizijoje. Kiek mačiau politinių debatų, tai visada būna bent keli sakiniai: “O va mūsų partija šioje kadencijoje padarė tą ir tą…”, tai jūs irgi taip gaunat klausimą trumpai atsakykite “Štai mūsų gimnazistai…” . Aišku Miliūtė (ar kas ten) gali bandyt nutraukti, bet jeigu visi jau taip save “promaušina” (Smetonienė šito žodžio promotion, labai nemėgsta, bet ką jinai iš viso mėgsta toje kalbos komisijoje), tai manau drąsiai galite bandyti ir Jūs 😀

Burgis, 2011-03-29 12:46:58

Tai aš ir važiuoju pasireklamuoti… Gerai atrodau, o dar nusiprausiu, nusiskusiu…

Lėlys, 2011-03-29 16:30:34

p.Burgi: kaskart man nemalonu pabūti ciniku – bet ir dabar pabūsiu.:)

Klausimas: o kodėl reikalinga dar didesnė reklama? Na, supraskit – mes ir taip jau pirmi ir patys geriausi. Iki šiol vykdoma kampanija sakyčiau pasiteisina – surenkate krūvą genijukų (išsirenkate ketvirtį iš visų, išdrįsusių pagalvoti, kad jie galėtų pritikti šios mokyklos lygiui).

Nemalonus klausimo pratęsimas: kadangi reklama siekiama pritraukti vartotojų – ar jums dabartinis “vartotojų” kontingentas yra per skystas? Per mažai? Per silpnai gabūs? Norėtumėt dar daugiau genijukų? O gal daugiau mokių tėčių, o ne gabesnių vaikų (šito varianto bijočiau)?

T.y., pasidalinkite savo vizija – ką tobulinsite?

Nesupraskit neteisingai – linkiu tik gero. O dabar tik noriu suprasti, kur mes keliaujame kartu su jumis?

Burgis, 2011-03-29 16:54:23

Lėliui: reklamos niekada nebūna per daug! Įsivaizduojate – mes net nesusirenkame visų geriausių KAUNO moksleivių! Kodėl? Kurie kauniečiai tėvai nesutinka mums atiduoti savo aukselių? Kodėl? Tai va, stengiuosi tuos tėvus perauklėti…

Jei spėsiu, rytoj ką nors tokio tėvams patinkančio pasakysiu… 🙂

Lėlys, 2011-03-29 18:11:44

🙂 Atsargiai! Jei nebus su kuo galynėtis – dings ūpas galynėtis išvis. Visiems reikia savojo Oksbridžo, savojo Dantes’o, šmėžuojančio kur nors netoli, ties žemės linkiu.

Bet vis tiek pasakykit ką nors tokio, tėvams patinkančio. 🙂

D., 2011-03-30 19:38:31

Manau pačią geriausią reklamą daro buvę jūsų mokiniai.

Burgis, 2011-03-31 00:30:31

D.: taip, tai tiesa!

Nepris, 2011-03-31 15:00:14

Pareklamuosiu — “Verslo klasėje” Licėjaus auklėtinio Tado Šlimo interviu su gerb.Burgiu. Keturi puslapiai.

Sakyčiau kaip reta gerai subalansuotas ir niuansuotas pasisakymas ne vieną kaunietį dirginančia tema: kaip nebūti provincialu gyvenant provincijoje.

Manau šiuose žodžiuose ne vienas atpažins kažką artimo ir verto…

“Visą gyvenimą laikau save kaimo žmogumi, kaimo vaiku, nepaisydamas to, kad jau 40 metų gyvenu čia. Nesu kaunietis, niekada nebūsiu. Manyje yra likusi kaimo žmogaus esmė — aš mėgstu gamtą, kaimo žmones, sodybas, bendravimą su nedaug aplinkinių, jaukumą.”

<…>

“Aš visur gerai jaučiuosi. Todėl, kad kažkada sugalvojau sau lozungą — pastatyk bažnyčią savyje. Tu pats turi sayje turėti visą pasaulį, visą savo gyvenimą, pats turi būti vientisas.”

<…>

“Aš gyvenu ne Kaune, aš gyvenu ne Lietuvoje. Aš gyvenu pasaulyje. Ir man gera gyventi pasaulyje — viskas, ko man reikia, yra manyje, aplink mane, aš galiu viską pasiekti.”

AČIŪ.

Burgis, 2011-03-31 16:09:22

Ačiū, Nepri! Bet juk tai labai senas interviu!…

Nepris, 2011-03-31 16:43:53

Žinom, kad nenaujas, ir žurnale paminėta, kad bendrauta 2010m. Ir dar pažymėta, kad straipsniui skirta pirma vietą moksleivių interviu konkurse “Žmogaus kodas”. Kaip ir sakėt — auga geri žurnalistai!

M11, 2011-04-01 09:29:52

Tiesiog beužmingant išdygo mintis – jei geriausia reklama yra baigusieji gimnaziją, gal jiems padovanoti po kokį nors suvenyrą (pvz., arbatos puodelį, pieštukinę, padėkliuką puodeliui ir pan.), kurį jie galėtų pasidėti ant savo darbo stalo. O ant suvenyro užrašyti kažką tokio: “Aš mokiausi KTU gimnazijoje”. Kolegos matys, viršininkas matys, pavaldiniai matys – ir įvertins, ar verta čia leisti savo vaikus 🙂

Burgis, 2011-04-01 10:13:29

M11: ačiū už mintį! Kažką panašaus mes darome, bet tai skatina dar pagalvoti apie tai.

reklama internete, 2011-04-08 15:14:17

Tenka pripažinti, jog didžiausia švietimo įstaigos reklama tampa jos absolventai. Visgi, kokia tikimybė, jog tie įteikti suveyrai nedūlės per amžius spintelėse?

Kaip šiek tiek su reklama ir internetu susijęs žmogus, pasiūlysiu paprastą ir tikrai efektyvų būdą pranešti apie save – visi interneto naršytojai, vaikai ir tėvai, naudoja paieškos sistemą google, kurioje per menesį aktyvuojama 550.000 ir 9,900 paieškos užklausų atitinkamai su raktažodžiais gimnazija ir gimnazijos. Yra ir kitų įdomių skaičiukų, pvz kauno gimnazijos 9.000, o kauno technologijos universiteto gimnazija – 1.300. Štai tą tūkstantuką su trupučiu jūs ir turite, o šiek tiek pertvarkyta svetainė galėtų kurti ~ 9000 lankytojų srautą pagriebus raktažodį “kauno gimnazijos”. Ką jau kalbėti apie žinomumą įgavus padorų rezultatą su užklausa “gimnazija” 😉 Palyginti pigu ir tikrai efektyvu, o galima ir netgi už dyką, pasiūlius kokius abiem pusėm tinkamus mainus 🙂