Reklamos aukos aimana

Lapkričio viduryje gavau tokį laišką:

*

„Greitu metu bus išleistas „Silence“ kompaktinis diskas (pristatomas „Kalnapilio“) su jau topuose pabuvusiomis ir naujomis dar negirdėtomis dainomis. Kadangi tavo blogas (mano geras, o ne blogas! _B.B.) atitinka šią temą (nesupratau?! – B.B.), siūlome atsiųsti diską nemokamai (beje, jam dar neišėjus oficialiai), o mainais prašome parašyti savo nuomonę apie jį bloge. Ar domintų toks pasiūlymas? :)“

*

Velnias sugundė ir atsakiau – atsiųskite!

Ir gavau! Registruotu paštu!

Žiūrinėju, skaitinėju: „SNOW & SILENCE, PARINKO IR SUMIKSAVO VIDIS“. Vos perskaičiau, kad tą diską man dovanoja „Mario & Vidis“ (ne Vudis, ne Džeris, ne Bembis…) ir „Kalnapilis“ – praėjo bet koks noras klausyti… Nenoriu gadinti reklamos, bet užuominą pasakysiu – nenoriu nieko, ką man nori dovanoti jokio ryšio su manimi, mano gyvenimu, mano gyvenimo būdu neturintys žmonės ar bendrovės. Nenoriu! Net jei tai būtų automobilis ar lėktuvas. Aš tikėjausi, kad tie (ta…), kas mane surado ir laišką parašė, šį bei tą apie mane žino. Juk nesiuntė to disko visiems trims milijonams gyventojų, tiesa?

*

Na, paklausiau muzikos. Ar tai gera muzika? Nežinau! Aš tokios nemėgstu. Bet aš gi nieko apie muziką nenusimanau! Tie, kurie siuntė ir norėjo reklamos, galėjo pagalvoti, ką darys šios svetainės savininkas, gavęs jam nepatinkančios muzikos. Vis tiek girs CD? Tada visai nieko neišmanote apie viešuosius ryšius!

*

Diską kam nors padovanosiu. Daugiau man nieko nesiųskite nepaaiškinę, ką ir nuo ko aš gausiu. Pasitikiu tik savo Kalėdų seneliais!

Atsakymai

jamaica, 2010-12-06 19:33:16

Eeee…. O galima klausimą? Kai tą diską kam nors dovanosite, ar pats elgsitės pagal šį savo pageidavimą: “Daugiau man nieko nesiųskite nepaaiškinę, ką ir nuo ko aš gausiu.”

😉

Darth vader, 2010-12-06 20:31:13

Ne man Jus mokyti, Burgi – betgi porą skeptiko patarimų duosiu. O jau Jūs kaip norite – meskite šiukšlynan ar naudokitės. Taigi:

  1. Geras daiktas niekada nebus reklamuojamas, jis pats sau yra reklama;

  2. jei gaunate emailą su “komerciniu pasiūlymu’ ir pan. – tai čia paprastas spamas ir jį reikia be išlygų trinti.

Aš irgi gaunu krūvas lietuviško (!) spamo – nuo sukčių šutvės “Dorevi” iki kaimo sodybų ar “sėkmę lemiančių knygų”. Visi eina į šlamšto aplanką, visi trinami. Jei reikės disko – atsisiųsiu iš Linkomanijos ar nusipirksiu.,.

Burgis, 2010-12-06 20:39:07

Jamaica: geras klausimas! Ne, aš leisiu paklausyti ir dovanosiu tam, kam tai patiks. Tikrai nemanau, kad tai visiškas šlamštas…

Burgis, 2010-12-06 20:40:04

Vaderiui: šią temą ir sukūriau tam, kad pats iš klaidos pasimokyčiau ir kitus pamokyčiau…

Povilas_K, 2010-12-07 06:15:42

Elektroninių ryšių paslaugas tiesioginės rinkodaros tikslais naudoti leidžiama tik esant išankstiniam abonento sutikimui, o to paties straipsnio 3 dalis nustato, kad draudžiama tiesioginės rinkodaros tikslu siųsti elektroninio pašto pranešimus slepiant siuntėjo, kurio vardu informacija siunčiama, tapatybę arba nenurodant galiojančio adreso, kuriuo gavėjas galėtų pareikalauti nutraukti tokios informacijos siuntimą“, – teigė Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Dovilė Norkevičiūtė.

O kodėl nepersiuntus tokio dalyko į [email protected] ?

http://www.ada.lt/index.php?lng=lt&action=page&id=742

Daugiau apie elektroninio parašo sistemą, skirtą skundam pasirašyti:

http://www.eid.lt

Audrius sv.v, 2010-12-07 10:32:42

Povilai, truputį ne į temą čia tu su savo tiesiogine rinkodara. Viena, kai siūlo pirkti, o kita – aprašyti.

Prieš išleidžiant albumą, singlą ar dar ką nors, yra įprasta išsiųsti apie tai rašantiems ar susijusiems žmonės promo (atsiprašau, nelabai turiu laiko ieškoti lietuviško pakaitalo) kopijas (elektronines, kompaktus, plokšteles etc.). Tam, kad jie paklausytų jų ir, jei nuspręs, kad verta pagirti ar supeikti – aprašytų. Su tuo susiduriu, kaip gavėjas, tad žinau, apie ką kalbu 🙂

Seniau buvo siunčiama žurnalams, vėliau svetainėms, dar vėliau – ir blogams. Pats užklausimas ar galima siųsti albumą ir albumo atsiuntimas nėra nei spam’as, nei tiesioginė rinkodara. Tiesioginė rinkodara skatina pirkti, o ne atiduoda pirkinį nemokamai. Taigi, pats veiksmas – visiškai normalus.

Tačiau kodėl kažkas sugalvojo elektroninės muzikos albumą siųsti apžvelgti p. Burgiui, kurio blogas su tuo visiškai nesusijęs, niekaip neįkertu 🙂 Pirmoji klaida.

Dar keistesnis pats laiškas – turbūt vietinis piarščikas mąstė taip: “bendrauju ne su žiniasklaida, o su blogu, turbūt reik familiariau rašyt”. Bet tas familiarumas tokio lygio, kaip kad mano laiškai, kai septyniolikos būdamas organizavau pirmą vakarėlį ir ieškojau rėmėjų su “sweiki, ieskau remejo, gal norit buti tokiu?” 🙂 Antra klaida.

Toliau – 99% kompaktų apžvalgininkams siunčiami albumams ar singlams dar nepasirodžius. Kad iki pasirodymo šie turėtų laiko paklausyti, arba aprašytų iki pasirodant ir sukeltų didesnį ažiotažą. Tai nėra kažkoks išskirtinumas ar malonė, ką bando pabrėžti laiško siuntėjas. Trečia klaida.

Be to, dažniausiai kompaktus siunčia vadovaudamiesi gavėjo sąžine, o ne mainų principu. T.y. ne “atsiųsiu, jei aprašysi”, o “atsiųsiu, paklausyk, jei patiks, būtų smagu, jei aprašytum”. Na, nors Lietuvoj, reik pripažint, mainų principas yra svarbesnis, tad klaida šito neįvardysiu.

Tai va, trumpai – pats siuntimas normalus, tačiau tokiu tonu ir visai nesusijusiam gavėjui… Vienžu, kažkas kažkur nugirdo, kad dabar madinga į komunikacijos planus įtraukti ir blogerius. Gaila, kad nenugirdo, kaip ir kokius 🙂

Donatas, 2010-12-07 22:34:58

Geras 🙂 tai jau tikrai nepasivargino paskaityti Blogo (gero) turinio prieš siųsdami…

sonata, 2010-12-08 17:26:22

O Jums taip nebūna, kad po reklamos persigalvojate nusipirkti daiktą, kažkur nueiti ar gauti paslaugą? Tariausi su savim, kad noriu robotuko-siurbliuko, nes tinginė esu, ruošiausi jo prašyt Kalėdų senelio, bet kai vieną rytą radau “užkimštą” e-paštą tų daiktų reklamom su nuordom visokiausiom, praėjo noras. Gal kartais reklameriai persistengia ir iššaukia preišingą reakciją?

Žydrūnas, 2010-12-08 18:09:56

Mane tai užknisa spamas pašto dėžutėj (ne e, o realioj), metu lauk kasdien net nežiūrėjęs. E-paštas ne taip erzina, lengviau jo atsikratyt, nors kai vėl ir vėl kažkas kažką bando įpiršti tai tikrai nervina.

GZ, 2010-12-08 20:50:35

sonatai: kai skaitinėjau prieš kelis metus, visi automatiniai siurbliai išskyrus ElectroLux’o Trilobite buvo, koks čia teisingas žodis, ypatingai kvaili. Jie tik brūžina, kur krinta kauliukas – kai kur daug kartų, kai kur nei vieno… O tas vienintelis nekvailesnis už žmogų yra gerokai nepigus. Manau, siurbimas – visai neblogas nemokamas sportas.

sonata, 2010-12-08 21:05:16

GZ: na sakiau, kad aš esu beviltiška tinginė- sporto klube man 2 valandos daug maloniau, nei siurbti šuns plaukus:) reiks pažiūrėt apie tą Trilobite, bet taip jaučiu, kad teks kaip ir iki šiol išnaudot “pigią darbo jėgą” – 1 išvalymas = 1 pica arba bilietas į kino filmą:))

Žydrūnui: mūsų namo pirmame aukšte bendrijos pirmininkas pastatė dėžę: “Reklamai”. Išimam iš pašto dėžučių ir tiesiai ten. Kraupokas veiksmas, turint omeny, kad vaikams darželiuose trūksta spalvoto popieriaus, bet nors nesimėto aplink. Kuriozai būna prieš rinkimus – toj dėžėj “susivienyja” visų partijų atstovų atvaizdai:)

Žydrūnas, 2010-12-08 21:34:56

Na pas mus mėtosi po visą laiptinę tas spamas 🙂

šitiek medžių nužudyta tokiem niekam…jau geriau e-paštu spamintų.