Rektorius

Akademinės bendruomenės nariai atostogauja vasarą. Yra išimčių. Vakar dar buvo pavasaris. KTU aula (salė) nėra didelė, bet joje buvo tuščių vietų, kai kalbėjo trys kandidatai į rektorius. Kam tai svarbu? Jei būtų atėję visi dekanai, visi katedrų vedėjai, visi institutų vedėjai, kitų universitetų atstovų, miesto valdžios žmonių – nebūtume tilpę, jokiu būdu! Tai kas neatėjo ir kodėl? Juk kandidatai į rektorius kalbėjo apie galimai geriausią miesto, o gal net šalies universitetą. Apie ryšį su visuomene. Apie pokyčius universitete ir visuomenėje.

*

Mane draskė prieštaravimai – eiti ar neiti? Pirma, galvojau, kad aula bus perpildyta. Antra, nenorėjau būti neteisingai suprastas, kad akivaizdžiai esu vieno iš kandidatų šalininkas. Ypač tai pajutau, kai vienas kandidatas ekrane pacitavo B.B. vos ne Dalai Lamos kontekste… Bet nugalėjo smalsumas ir pareigos jausmas. Man rūpi, kur aš dirbu. Man rūpi, kas man vadovauja. Man rūpi, kurlink mes einame. Man rūpi, kas artimiausiu metu bus su manimi, su mano kolegomis, su universiteto veteranais, su mūsų gimnazija… Pagaliau, man įdomi pati procedūra, kandidatų kalbų maniera ir turinys. Kodėl tai nerūpi kitiems? Ką vakar veikė meras, vicemerai, švietimo skyriaus vedėjas, ŠMM aukštojo mokslo kuratoriai? Nejaugi ambasadoriai dabar jau svarbesni už didžiausią Kaune universitetą?

*

Dabar rektorius kitas. Kas pasikeis? Kam tai rūpi? Man rūpi.

Atsakymai

Burgis, 2011-06-01 08:46:29

Reitinguokite ir komentuokite…

Darth Vader, 2011-06-01 09:18:35

O Jūs – tikite, kad tai buvo rinkimai? Dažnai renkama tada, kai iš anksto žinomas nugalėtojas.Kas pasikeis? Įtariu, nedaug kas. Šleiva kreiva švietimo sistema liks. Universiteto “autonomija” (didžiausias blogis Lietuvoje, nes naudojama tik blogam) liks.

Išvada:visi ir taip žino, kad “drakonas mirė, tegyvuoja drakonas”.

aaa, 2011-06-01 09:25:26

„Dainuojančios revoliucijos“ laikais rektorius rinkdavo visi universiteto mokslininkai, dabar tik kažkokios tarybos. Kam ten bereikalo trukdyti saviems tvarkyti savo reikalus? Juk koks nors docentas dabar po valytojos stovi…

Burgis, 2011-06-01 09:29:00

P.S. Pamiršau pasakyti: daugiau nei čia parašiau – nekomentuosiu, į jūsų klausimus neatsakinėsiu. Nes akademinis etiketas turi būti aukščiau už įprastinius etiketus, turi!

Keisti žmonės iš keistos bažnyčios, 2011-06-01 18:55:20

švietimo skyriaus vedėjas – docentas Socialinių mokslų fakultete, todėl ir atėjo

mokytoja, 2011-06-01 20:41:44

Ir darbą rektorius pradėjo aštuntą valandą ir lentelė su jo pavarde jau uždėta

Liutauras, 2011-06-01 22:18:00

skubančiame pasaulyje mes išmokstame valdyti riziką. kai rizikos nebelieka, lieka poreikis vaidinti – t.y. farsas.

rektorių rinkimai po AM pertvarkos dabar yra tik farsas. geriausias pavyzdys – “nepakeičiamas” vieno Vilniuje veikiančio universiteto rektorius.

tad logiška, kad dalis farso dalyvių savo elgesiu (nedalyvavimu) parodo savo nuomonę

Mr. Student, 2011-06-06 13:14:29

Dvelkia permainomis. Užuodžiate? Saldus kvapas!