UAB “Konica Minolta Baltia” rinkodaros direktorius Algimantas Vildžiūnas su KTUG direktoriumi stovi prie gimnazijos sienos, kuri ką tik nudažyta, kad gražiau atrodytų iškabos: “Konica Minolta klasė“, “Danske Banko klasė“, “Hansabanko (Swedbanko?) klasė“.Tai mūsų rėmėjai, tai gimnazijos tradicija – kai kurias klases pavadinti solidžių bendrovių vardais. Žinoma, už tai gimnazija šį tą gauna. Bet juk ir rėmėjai gauna, tiesa? Ar galima įsivaizduoti geresnę reklamą, kaip kasdien vienoje iš geriausių gimnazijų “linksniuojamą” bendrovės vardą? Kiek verta reklama, kuri visam gyvenimui išliks, pavyzdžiui, “Danske Banko” klasę baigusiųjų ne tik galvose, bet ir širdyse (mieloji mano 11b klasė…).
Jūs esate naivūs, mielieji mano svetainės lankytojai, jei manote, kad kas nors ką nors “remia” be naudos sau… Gaila, bet tikrasis mecenavimas Lietuvoje dar tik leidžia pirmuosius lapelius. Turtingas verslininkas nė nepajustų nuostolio, davęs gabiam, bet visai nepažįstamam, moksleiviui porą tūkstančių litų, bet tas verslininkas klausia svęs: “Kodėl turėčiau duoti? Kokia man iš to nauda?”
Mano atsakymas jo neįtikintų: “Tam, kad žengtum mažą žingsnelį link nemirtingumo…”.
Atsakymai
MariukasM, 2008-11-10 13:46:35
Man irgi kartais kyla toks klausimas, ką ateinančios kartos prisimins apie mūsų verslininkus?
Donatas, 2008-11-10 17:22:53
Sutinku, jog mecenatai, skirdami stipendijas studentams, artėja prie „nemirtingumo“. Tačiau realybė kiek žemiškesnė. Pačiam teko susidurti su marketingo gudrybių pramokusiais mecenatais-darbdaviais. Kol yra tikimybė, jog jie gali prisivilioti studentą į savo įmonę dirbti, tol stipendiją gausi, tačiau jei kelias vasaras dirbai kitoje įmonėje ir atlikai praktiką, tuomet tavo CV tampa prastas, „atrankos komisija“ nusprendžia, jog trūksta motyvacijos.
Burgis, 2008-11-10 19:29:00
Kaip atrodo tikras mecenavimas? Užėjo prieš n-iolika metų KTU gimnaziją baigęs vyras, trijų vaikų tėvas ir paklausė sąskaitos numerio. Kitą dieną gimnazija gavo 15000 litų. Ir viskas. Tiesa, ta šeima dabar turi B.B. knygos “Minėk maldoj manąsias nuodėmes, o nimfa!” Nr. 1 iš 50. Nors tiek man džiaugsmo…
Kitas atvejis. Gyvena ir dirba Londone vienas iš KTU gimnaziją baigusių darbštuolių. Vieną dieną gimnazija gauna 2000 svarų sterlingų. Ir viskas. Jokių prašymų, jokių sąlygų, jokių užuominų apie ateities prašymus.
O, aš baltai pavydžiu tiems žmonėms…
Tadas, 2008-11-11 21:10:42
-
Lengvai ateina – lengvai iseina. (Del to ir pavydite)
-
Nera tokio dalyko kaip nemokami pusryciai.
Burgis, 2008-11-11 21:33:04
Tadui: nesupratau… Kas lengvai išeina? Parama iš gimnazijos niekur neišeina – užeikite, parodysiu. Ir dėl pusryčių netiesa! Įsikando visi tą pačią frazę… Užeikite ryt iš ryto pas mane – ne tik pavalgysite nemokamai, bet dar ir alaus duosiu… (vynas ar brendis iš ryto netinka.)
Mantas, 2008-11-11 21:41:44
manau jis turėjo omeny kad tiems, kurie remia, pinigai lengvai ateina ir išeina, todėl ir remia 🙂
Burgis, 2008-11-11 22:33:46
O, ne, aš žinau, kaip sunkiai juos uždirba tie du žmonės, apie kuriuos rašiau… Tik viliuosi, kad jie mėgsta dirbti.
Anitra, 2014-12-17 01:32:50
Very quickly this web site will be famous among all blogging users, due to it’s pleasant articles or reviews|