Requiem kompiuterijos mamutams

Buvo “Kompiuterija”… Buvo “Sonex”… Buvo “BMS megapolis”… Buvo.

bms_megapolis_logo

Ne tai svarbu, kad vienos bendrovės gimsta, kitos išnyksta. Svarbu tai, kokie prisiminimai verslo, darbų partneriams, klientams, užsakovams išlieka. Svarbu tai, kas ilgisi, kas džiaugiasi. Svarbu tai, kiek lieka nuskriaustų, įžeistų, pažemintų, apdovanotų, pradžiugintų, padrąsintų.

Buvau redaktorius – esu niekas. Džiaugiuosi, kad likimas davė šį gyvenimo vingį – dabar lengviau suprantu atsiradimo, vystymosi ir išnykimo tėkmę. Linkiu visiems išmokti vienodai gražiai gimti, gyventi ir mirti…

Atsakymai

imbusy, 2009-08-01 13:02:09

Senai jau turėjo BMS subyrėt. Patys kalti, absurdiškas kainas laikė. Niekam nepatardavau ten pirkt.

Ričardas Š., 2009-08-01 13:47:41

O jeigu pasiūlyčiau būti redaktoriumi dar kartą, ar sutiktumėt? 🙂

Exodus, 2009-08-01 14:36:42

Kai kurių bendrovių nuskriaustų, įžeistų, pažemintų klientų skaičius yra tiesiogiai proporcingas bendrovės gyvavimo trukmei. BMS, Sonex kai isikūrė, tai ir entuziazmo ir dėmesio klientams nestigo, o su laiku augo, pūtėsi ir pelno siekimas tapo pagrindinis tikslas. Taip ir išlieka tik prisiminimai apie gerus dalykus nutikusius kažkada.

Pentium100, 2009-08-01 16:14:27

BMS kainos buvo didesnės nei kitų firmų, bet, jei reikia kokio populiaraus daikto (maitinimo bloko, kokio kabelio ir t.t.) tai BMS’e galima buvo jį gauti iš karto, tuo tarpu kitur, kaip pvz, pirkpigiau.lt, tai reikia užsakyti ir tas daiktas atvyks po dienos ar daugiau, o jei man jau dabar reikia (senas sugedo).

Burgis, 2009-08-01 18:17:01

Ričardui: Aš sutikčiau būti ne tik redaktorius. Galėčiau būti, kaip buvau, specifinių tekstų vertėjas (baisu, kokie prekių aprašai pateikiami…; prestižinių prekių!), TV laidos vedėjas, turtuolių biografijų rašytojas, leidinių recenzuotojas, renginių anonsuotojas, vakaronių vedėjas, piršlys, … Apskritai, lengviau pasakyti, kuo negalėčiau būti. Keista, kad niekas nesamdo… Aš juk daug neprašyčiau. :-)))

***

Žurnalo “Kompiuterija” pakartoti negalima ir nereikia. Nebėra nei rėmėjų, nei skaitytojų, su kuriais vertėtų dirbti. Bet pats laikas žengti žingsnį į globalizaciją: kompleksinis sprendimas, žaibo blyksniai TV, radijuje, spaudoje, stenduose, renginiuose galėtų “išsukti” kompiuteriją kaip kokį “boratą”… Bet reikia entuziastų.

briedis, 2009-08-02 21:29:01

pasakysiu paprastai. islieka tik tie, kurie sugeba prisitaikyti, reaguoti i pasikeitusia situacija, iki tobulumo optimizuoti veikla ir valdyti viska nesiekiant nesveiku virspelniu. pavyzdys galetu buti IKEA vadovas. esme tokia: versle kaip ir gamtoje, islieka tik patys stipriausi. kitiems svarbu moketi garbingai pasitraukti.

Paulius, 2009-08-03 08:03:23

Sonex kaip buvo taip ir liko-perpirko, jau turbūt kokį 6-7x

BMS dar ir taip ilgai išilaikė, plėtra net rinkos klestėjimo metu atrodė nelogiška, personalas -apgailėtinas, kainos dideles.

Fortakas buvo teisingam keli kol nepradėjo priimineti “idomiu” sprendimų.

Mastant apie žmonių “bukejimo” tempus einame link to, kad didžiausia rinkos dali aptarnaus toje srityje tobuleję žmonės, kurie ir taip +-visada imdavo tiesiogiai iš GNT ACMES ir t.t.

Kompiuterijos kryptis vėlgi “bukėjimo” krypties padarinys. Niekas nenori domėtis, dirbti, tobulėti o paskui verkia, nėra darbo – krizė.

Burgis, 2009-08-03 11:33:34

“briedžiui”: teoriškai taip ir yra, kaip Jūs rašote, bet praktiškai žmonijos istorija patvirtina labai svarbų dėsnį, kad dėsningumai skinasi kelią per atsitiktinumus. Savo kailiu patyriau, kad ne aš renkuosi gyvenimą, o mane gyvenimas renkasi… Būčiau gardžiai pasijuokęs, jei kas nors prieš 40 metų man būtų pranašavęs, kuo man teks būti. O teko ir tenka.

Praktiškas patarimas jaunesniems: visada būk pasirengęs staigiai griebti tai, kas vertingo pasirodo akiratyje – kaip lydeka grobį. Tam ir turi būti kaip lydeka: tvirtas, sumanus, tinkamoje vietoje laukti, nesimaivyti dėl skonio…

Ričardas Š., 2009-08-04 12:59:23

Entuziastų yra, tik galbūt trūksta realiai galinčių padėti žmonių 🙂

Ignas, 2009-08-04 14:13:51

Teisingai buvo pasakyta – islieka tas kas sugeba prisitaikyti. O kompiuterija anksciau buvo kazkas TOKIO, bet dabar buvo likusi tikrai ne toks zurnalas kuris duoda kazka isskirtinio. Dauguma dalyku galima paskaityti internete, nemokamai. Sudetingesniu ir idomesniu straipsniu kompiuteriu enruziastams tikrai truko, todel nustojau isvis pirkti zurnala. Mano manymu isvis Lietuvoje nera gero zurnalo kompiuteriu megejams. Nezinau isvis kodle dar NK gyvuoja.. kas ta reklama gali skaityti…

brain5ide, 2009-08-05 17:46:26

Su Kompiuterija užaugau, po to ją peraugau. Maždaug prieš metus bandžiau pas ją sugrįžti, bet ji pasirodė atgrąsi ir paprasta. Bet mano spintoje tebeguli senieji žurnalo numeriai, kuriuos kas mėnesį eidamas į mokyklą traukdavau iš pašto dėžutės ir vartydavau mokykloje per petraukas, suprasdamas tik labai mažą dalelę ten parašytų dalykų. Ech… nostalgija…

Na, o BMS parduotuvės man buvo panašios į kažkokį vakarietišką IT prekių parduotuvės etaloną(negaražinės, ko nepasakyčiau apie kai kurias kitas). Gal netgi ne parduotuve reikėtų jas vadinti, o IT prekybos centru. Ir vėl nostalgija…

Daug pojūčių ir prisiminimų apie “senus” gerus laikus. O dabar pats geriausias laikas kurti naujus prisiminimus, kuriuos ateityje bus galima prisiminti, kaip senus gerus laikus.