Rinkėjas nekaltas!

Paskaičiau protingo žurnalisto mintis apie tai, kokie prasčiokai mūsų ministrai, jei lyginame jų išsilavinimą su kitų šalių ministrų išsilavinimu.

Bet ir vėl – tūkstantąjį kartą! – kaltinimai dėl to metami rinkėjams. Girdi, kodėl tokius išsirinkote? Gal išvis neatėjote į rinkimus?

*

Kiek gi mes pakęsime tokius sapaliojimus? Susidaro įspūdis (žinau, tai tik įspūdis, tas žurnalistas tikrai geras…), kad kažkas moka už tą dėmesio nukreipimą neteisinga kryptimi.

Rinkėjai gali keisti situaciją, bet labai mažai, labai lėtai! Visos valdžios – visos! – stengiasi susikurti tokią sistemą, kad jokie rinkėjai jų valdžios neatimtų. O kaip kitaip?! Ir tam jie panaudoja visą valdžios aparatą, visas lėšas ir priemones. Rinkėjai prieš tai bejėgiai!

*

Na, paaiškinkite mums, žurnalistai, konkrečiai: ką ir kaip rinkėjai turėjo daryti, kad menko išsilavinimo A.Pitrėnienė netaptų Švietimo ir mokslo ministre? Neišrinkti nieko į valdžią iš „Darbo partijos“? O iš kurios partijos išrinkti? Vienintelės teisingos ir tikros? Kurios?!

*

Kiekviena partija, skirdama į postus savus žmones, su rinkėjais nebesitaria! Lauk, rinkėjau, kitų rinkimų, po kurių paaiškės, kad jau kita partija tave apmovė. Ir vėl lauk…

***

Et, geriau nekreipti dėmesio. Į valdžias jau seniai nekreipiu dėmesio, bet negaliu suprasti žurnalistų: ar jie paperkami, ar jie nemato, nesupranta?

*

Žinau, dabar jūs paklausite, tai ką daryti, kad netikę valdžiai į ją nepatektų. Apie tai jau čia esu rašęs, bet ir tas žurnalistas vieną sprendimą netiesiogiai pasiūlė – nagrinėti kitų šalių patirtį. Bet tai – lėtas ir mažai perspektyvus kelias. Visuomenė įvairiose šalyse labai skirtinga. Yra spartesnis būdas…

Atsakymai

Andrius, 2015-08-11 22:49:58

Kodel užsisedot ant tos Pitrėnienės? Ji baigusi dvi aukštąsias ir dirbusi net gimnazijos direktore. Ar daug bendravot su ja? Ko jai trūksta? Gal nebent antakiai per stipriai užrėšti.

O koks švietimo ministras jums atrodė protingiausias?

Pritariu Andriui, 2015-08-12 00:12:07

Man A. Pitrėnienės išrinkimas atrodo geras žingsnis. D. Pavalkis – chirurgas, niekuo su politika ir švietimo sistema nesusijęs žmogus. Savo profesijos gal ir geras atstovas, bet politikoje galbūt ne jam vieta. Tai ką jis galėjo padaryti? Tik apsunkino abiturientus darydamas skubotus ir, atrodo, gerai neapgalvotus sprendimus. Naujoji ministrė kelia pasitikėjimą, nes bent jau turi patirties pedagogikoje ir atrodo geriau žino, ką daro (na, tiek antakiai nemaišo, bet truputį tokio neskoningumo prideda, kažkaip nesižiūri, kai moteriškė rimtas pareigas užima:)). Bet kiek gi politikų sėdi pareigose, kurioms net neturi kompetencijos? Reikėtų, kad kiekvienas būtų savo vietoje ir pagal savo išsilavinimą, tačiau turime, ką turime, tokia jau mūsų politinės sistemos yda. Taip, rinkėjo žodis nieko nereiškia, tačiau kartais ir tie rinkėjai ką nors patys išsirinkę paskui keikia. Juk visiems neįtiksi? Žurnalistai kartais rašo taip sakant “pievas”, jei kalbėti apie populiariuosius portalus – retai ten rasi rimtą ir gerą straipsnį…

Povilas, 2015-08-12 07:31:04

Andriau – kokios gimnazijos ?

Dabar net Ministrė, o nesugebėjo tos gimnazijos padaryt Gimnazija. Kodėl ? Nes yra ne vizionierė, o eilinė funkcionierė ? Eilinis sistemai patogus žmogus ? Todėl ją reikia palikti ramybėje ? Apskritai – ką reiškia – “palikti ramybėje” ? Kaip galima politiką palikti ramybėje …? Juk ji vadovauja(gali vadovauti!) viskam !

….jei žmonės mažiau palikinėtų politikus ramybėje – gyventume kitaip.

Burgis, 2015-08-12 07:56:19

Andriui: kodėl „užsisėdot“? Ar Jūs skaitėte tą straipsnį, apie kurį aš kalbu? Susiraskite ir paskaitykite…

*

Apie švietimo problemas šimtą kartų rašiau. Ką padarė A.Pitrėnienė, kad tų problemų sumažėtų? Ką padarė anksčiau ir ką padarė dabar? Ar, būdama gimnazijos direktore, problemų nematė? Jei matė, tai tapusi ministre iškart turėjo taisyti.

*

Štai kodėl manęs niekas niekada nesiūlė į ministrus… :-)))

skaitytojas, 2015-08-12 10:16:45

Pitrėnienė bent pasiūlė padidinti pamokų valstybine lietuvių kalba skaičių tautinių bendrijų mokyklose. Tenka skaityti,kad kai kurie Lietuvoje gimę ir visą amžių gyvenę Lietuvos piliečiai iki šiol nemoka valstybinės lietuvių kalbos(jei neklystu,būtina pilietybės gavimo sąlyga-valstybinės kalbos mokėjimas). O štai atvykę ir kelis metus Lietuvoje pagyvenę užsieniečiai (net japonai,etiopai) išmoksta lietuviškai.

Burgis, 2015-08-12 10:33:11

skaitytojui: nesutinku, kad reikia padidinti pamokų valstybine lietuvių kalba skaičių tautinių bendrijų mokyklose! Problema juk ne pamokų skaičius, o motyvacija išmokti kalbą.

petras, 2015-08-12 10:45:14

o tai ministrės darbas yra siūlyti ar kažką realiai daryti ?:D

skaitytojas, 2015-08-12 10:50:29

Kiek teko skaityti,Lenkijos lietuviškose mokyklose (kelias teko uždaryti dėl to,kad Lenkijos valdžia neskyrė reikiamo finansavimo) beveik pusė pamokų vyksta valstybine lenkų kalba,kiek daugiau,nei pusė-lietuviškai. Lietuvos lenkiškose mokyklose vos penktadalis pamokų vyksta valstybine lietuvių kalba. Kita vertus,ES valstybėje Prancūzijoje valstybinėse mokyklose mokoma tik valstybine prancūzų kalba,nors Prancūzijoje gyvena nemažai įvairių tautinių mažumų kilmės gyventojų. Negausias dvikalbes mokyklas išlaiko berods vietinės bendruomenės.

Andrius, 2015-08-12 12:05:18

Skaičiau tą straipsnį ir galiu pasakyti, kad be reikalo Tapiną pavadinot protingu žurnalistu. Kažin iš kur jis nukritęs, jog nežino, kad Lietuvoje rinkėjai ministrų nerenka. Mes net negalim atšaukti prasišikusį Seimo narį, ką jau ten daugiau norėt. Galų gale ar normalus žmogus turi laiko išanalizuoti partijų šešėlinių vyriausybių sudėtį ir visų būsimų ministrų CV. O jeigu ir išanalizuosi, tai galausiai pasirodys, kad nėr ką rinkt.

*

Aš kaip tik vertinčiau pirmiausia baigusius savus nacionalinius universitetus. Bet jeigu reikia įspūdžio, tada joooo, galima ministrų kabinetus formuot tik iš pasaulinio garso universitetų absolventų.

Buvo toks kandidatas į prezidentus, rodos Juozas Petraitis baigęs Kembridžą. Bet Kembridžas jam nesutrukdė pavogti marškinius iš Humanos 🙂

Burgis, 2015-08-12 12:35:11

Andriui: Jūs toks ir esate ar tik tokį čia vaidinate?

Andrius, 2015-08-12 12:50:17

Aš rašau savo nuomonę, nes taip galvoju. O šiaip tai reikia keisti sistemą, t.y., naikinti politinio pasitikėjimo pareigybes tik tada į valdžią pateks patys geriausi, patys protingiausi, patys sąžiningiausi. Net ir Jus dabar jeigu pastatytų ministru- pirst-pirst ir nieko nepadarytumet, nebent tik savo ego patenkintumet, nes sistemos vienas neįveiktumėt.

Andrius, 2015-08-12 15:25:37

petras:”o tai ministrės darbas yra siūlyti ar kažką realiai daryti ?”

O tai pats negali ministrės darbotvarkę atsiverst?

https://www.smm.lt/lt/agenda

Kaip matai ji daro tik tris dalykus-dalyvauja, lankosi ir susitinka.

Penktadienį dalyvaus Giruliuose, tai su savo ministerijos fyfom dar ir išsimaudys ir pasidegins papludimy už valdiškas lėšas.

petras, 2015-08-12 16:23:37

Galiu. Bet kam man tai daryt, kai tu už mane padarai ?:)

Jaunius, 2015-08-13 08:57:16

Burgi, tai visgi koks tas spartesnis būdas?

Ir gal galite įdėti nuorodą, kur jau apie tai rašėte, surasti čia tarp visų temų ganėtinai sudėtinga.

Burgis, 2015-08-13 09:54:24

Jauniui: labai trumpai sakant – tai revoliucinis kelias…

petras, 2015-08-13 12:38:31

Svarbu, kad nebūtų utopinis 😀

dominykas, 2015-08-13 15:22:03

Čia mėginate siūlyti sekti Sirijos, Egipto, Libijos ar tos pačios Ukrainos pėdomis, ar neteisingai supratau?

petras, 2015-08-13 16:00:59

Sekti gal nebūtina, bet įdomu, ar žmonijos istorijoje kada praėjo revoliucija be kraujo praliejimo ?:)

Burgis, 2015-08-13 16:09:09

Dominykui: ne, tai kas jau buvo – netinka. Bet dar neišrasta ir tai, ko reikėtų… Todėl demokratija ir yra geriausia iš blogiausių santvarka.

petras, 2015-08-14 08:31:27

aristokratija gal dar būtų nebloga visai 🙂