Padorus tinklaraštis (toks ir yra tas, kurį dabar atvertėte) negali nutylėti, kad netrukus – svarbus valstybei įvykis: rinkimai į Seimą ir referendumas. Bet atsigręžkime į istoriją…
Iki pirmojo Aukščiausiosios tarybos (Atkuriamojo Seimo) posėdžio aš dar tikėjausi, kad barono Miunhauzeno teorija nepasitvirtins. Mat nerimą kėlė sąjūdiečiai, kurie, vietoj to, kad nurodytų geriausius Lietuvos žmones (kaimynus, bendradarbius), galinčius pakeisti šalį, iškėlė patys save. Kaip kad Miunhauzenas už plaukų pats save iškėlė iš pelkės. Nejaugi neaišku, kad šalia tavęs visada yra geresnis už tave?
Pirmajame posėdyje tie miunhauzenai pusę dienos svarstė… atlyginimų sau dydį! Tada galutinai supratau, kad visos revoliucijos (spalio, dainuojančioji, aksominė, oranžinė ir pan…) yra tik jas rengiančiųjų tikslas ir priemonė.
Tas pats dabar bus spalio mėnesį: jie jau save iškėlė, dabar mes jau nieko nebegalime pakeisti, tik iš blogų rinktis geresnius. Bet aš eisiu rinktis! Po to mes galime ir privalome “sekti” juos, reikalauti viešumo, reikalauti neduoti “otkato”, reikalauti neįdarbinti visur savų, kad bent ateityje galėtume tikėtis tikresnių rinkimų. Pakeisti tvarką bus labai sunku, gali prireikti dar vienos revoliucijos, nes dabartinė sistema jau sukurta tokia, kad tie, kurie ją sukūrė, nuo valdžios pasitrauks tik numirdami. Bet laimė, kad ne valdžia kapitalizme viską lemia!
Referendumas yra nusikaltimas prieš ES ir lėšų švaistymas (nusikaltimas prieš Lietuvą). Panašu į situaciją: moteris priima vyrą į lovą su sąlyga, kad jis nieko nedarys (naivuolė!), jis pažada, prisiekia, pasirašo, o dabar jau rengiasi pažadą sulaužyti, motyvuodamas tuo, kad situacija pasikeitė. Kur nepasikeis, juk vyras šalia moters atsigulė!
Atsakymai
ta_pati, 2008-09-23 19:39:39
Niekada nesidomėjau ir nesidomiu politika. Gerai pasakėte “iš blogų rinktis geresnius”, man patiko. Bet už ką šiais laikais reikia balsuoti vargšui studentui, kad jo ateitis nekybotų ore?
Burgis, 2008-09-23 20:09:33
ta_pati: teoriškai – už liberalus, už laisvąją rinką; praktiškai – domėtis politika, žmonėmis joje…
Atsakymas, 2008-09-23 21:29:51
Ponui Burgiui apie teorijas: jei pasižiūrėtumėm į rinkimus iš istorijos perspektyvos, tai studentams reikėtų balsuoti ne už liberalus, bet už socialdemokratus, nes nuo pat socialistinių partijų atsiradimo ne darbininkai (kada jie turėjo laiko?), o studentai buvo bene aktyviausia tokių partijų dalis. Jukir Kudirka, kai studijavo Varšuvoje, buvo susidėjęs su socialistais… Tik gaila, kad Lietuvos socdemai tokie visiškai ne “social…”. Iš esmės, reikia nemažai vaizduotės, kad bent apgraibom suprastum, ką, kaip, kodėl ir ar išvis jie mąsto. Jei mąsto…
Burgis, 2008-09-23 21:47:12
Atsakymui: va, va, to labiausiai ir bijau – kad vėl studentai pageidaus socializmo. Anądien viena gimnazistė paporino, na, tiksliai K.Markso manifestą: už viską turi mokėti valstybė, visiems visko turi būti po lygiai…
Norėčiau, kad šiais laikais studentai neitų Lenino keliu…
Atsakymas, 2008-09-23 22:09:29
Manyčiau, kad nė vienas politinis kraštutinumas nėra geras, nes nuo jo tik vienas žingsnis į anarchiją ar diktatūrą.
Kalbėt apie Leniną kaip socialistą man nesiverčia liežuvis. Kažkaip bjauru ir nieko bendro su socializmu.
O moksleivių išmanymas apie socializmą labai jau primityvus. Panašu, kad jų susidarytas socializmo vaizdas apibrėžiamas taip: socializmas=sovietmetis. Tik gaila, kad moksleiviai (o dažnai ir didžioji visų piliečių dalis) nesuvokia, kad Sovietų Sąjunga su Markso idėjomis nieko bendro beveik neturėjo (nereikia Markso sieti su išpūsta sovietine retorika).
Tikriausiai įsivaizduojant visuomenės gerovę reikia ieškoti vertingiausių visų klasikinių politinių doktrinų (liberalizmo, konservatizmo ir socializmo) idėjų.
Besidomintis, 2008-09-24 14:11:38
Atsakymui: Drystu sutikti dėl išsakytų paskutinių minčių, kad Sovietų Sąjunga su Markso idėjomis nieko bendro beveik neturėjo. Na, nors teisingai pavartotas žodis “beveik” čia įgauna dviprasmybę. Nieko dabar neimsiu įrodinėti, bet asmeniškai aš esu domėjęsis Markso ir Engelso teorijomis ir pasisąkymais. Vertėtų ir jums pasidomėti, kokios idėjos ištikrųjų knibždėjo jų galvelėse. Gal net paaiškės, kad socializmas ar komunizmas nusižiūrėjo ne tiek jau daug tų idėjų. Beto, daugelis jų idėjų buvo panaudota kuriant fašizmą. Visdėlto mokyklinei istorijos vadovėliai daug ką nutyli: apie garsių profesorių žiaurias mintis, jų įgivendinimą ir panašiai. Yra įdomių dokumentinų filmų sukurtų būtent apie tai (pvz. apie apkalbėtą Marksą).
P.S. Atsiprašau, kad nukrypau nuo temos.
Atsakymas, 2008-09-24 18:53:58
Besidominčiam: patikėkit, domėjausi. Ir dar kaip! Tik bėda, kad tokie terminai, kaip “socializmas” ir “komunizmas” – autentiškos Markso darbų sąvokos. Tik teorija menkai siejosi su jos įgyvendintojų praktika. Bet diskusija ne apie tai.
Teisinga pastaba, kad socializmu domėjosi ir fašistai (konkrečiau – Vokietijos naciai). Tokio domėjimosi pavyzdys – pilnas nacių partijos pavadinimas: “Vokietijos nacionalSOCIALISTŲ DARBININKŲ partija”.
Į tai, kaip įvairūs diktatoriai ir jų parankiniai interpretavo Marksą, nesigilinsiu.
Noriu tik pasakyti, kad šiuolaikiniuose Vakaruose marksizmas socialdemokratijos pavidalu visai neblogai vertinamas. Taip galėtų būti ir Lietuvoje, bet tik klausimas: ar greit? Nes dabartiniai socialdemokratai toli gražu nepanašūs į socialinės gerovės valstybės kūrėjus. Jie labiau primena George’o Orwello “Gyvulių ūkio” kiaules: prisiminkite, kuo jos virto, išvijusios žmones ir ėmusios valdyti ūkį…
Raimundas Zabarauskas, 2008-09-25 05:54:51
Pritariu dėl referendumo, balsuosiu prieš elektrinės darbo pratęsimą (nes jau kartą už tai referendume balsavau).
grifas3000, 2008-09-25 18:47:12
Koks skirtumas už ką referendume balsuosi- už ar prieš – tai vistiek nieko nereikš. Jis tik pataremasis. Kaip politikėliai sugalvos padaryt taip ir bus. Ir nieko čia joks referendumas nepakeis. Nedaaugę dar Lietuvos politikai, kad protingų žmonių klausytų.
Žydrūnas, 2008-09-26 20:02:28
O ką svetainės lankytojai galvoja apie p.Valinsko t.y. TPP?
p.s. įvedžiau tai į google ką tik, įdomūs rezultatai 🙂
šiaip gal aš ekstremalas, bet manau prabalsuoti gal už juos 😀
Atsakymas, 2008-09-26 20:09:10
O ką galima galvoti apie klounus, besiveržiančius į politiką? Tik tai, kad į seimo cirką eina dirbti savo amato profesionalai… Žinoma, to negaliu taikyti visiems tos partijos nariams – viso sąrašo nenagrinėjau. Bet pakanka jau vieno Valinsko…
Žydrūnas, 2008-09-26 20:10:26
“Bet už ką šiais laikais reikia balsuoti vargšui studentui, kad jo ateitis nekybotų ore?”
Už save 😉 kodėl ta ateitis turi ore kaboti?, gi ką išmoksi tą ir turėsi, mokytis tiesiog reikia… vat ir viskas 🙂
Žydrūnas, 2008-09-26 20:13:56
Na tai jie bent neslepia, kad klounai 🙂
bet kiti su savo pažadais ir programom man atrodo dar didesni klounai…
Žydrūnas, 2008-09-26 20:20:57
Šiaip asmeniškai aš tai nematau pakankamai laimingų ir atvirų (taip turbūt pas mumis nebūna..) žmonių visame tame balagane…
p.s. Reiktų p.Burgiui partiją kokią nors kurti 🙂 stočiau!
Atsakymas, 2008-09-26 20:35:52
Tik mano nuomonė: jei kažkas neslepia, kad yra klounas, tai dar nereiškia, kad jis pakankamai gabus dirbti cirke.
Žydrūnas, 2008-09-26 20:49:16
Na gal 🙂 aš nežinau net, turbūt man nelabai rūpi kas ten bus :), bet šansą reik visiem duoti gi. Tikrai su daug didesniu malonumu stebėčiau kaip ten p. Valinskui sektųsi 🙂 nei kokiam ten užsisėdėjusiam politikoj seneliui…
Martynas, 2008-09-26 23:12:13
Žydrūnui norėčiau priminti, kad valstybė valdymas yra ne realybės šou.
Andrius, 2008-09-28 00:54:11
O, Burgis minimas šios dienos DELFI vedamajame 🙂 http://www.delfi.lt/news/daily/education/article.php?id=18687571
Neprisistatantysis, 2008-09-28 17:32:32
Komentaras apie taisykles:
_
Vienintelis moralus būdas apeiti įstatymą — tai jį pranokti!_
Ignas, 2008-09-30 08:32:39
balsuoti eisiu. eisiu todel, kad paskui tureciau pilna teise burnoti ir keikti siuos sali valdancius nevykelius… Taip pat manau, kaip ponas Burgis minejo, kad turetu tuoj buti revoliucija. Netikiu kad zmones dar ilgai miegos ir leis ant saves trypcioti… Nezinau ar prancuzu isejimas i gatves buvo labai geras dalykas, bet manau lietuviai vistiek turetu pratrukti… Be to galiu pasakyti… pries metus man buvo visai dzin kas cia vyksta, zinojau kad is cia vistiek pasitaikius progai dingsiu… bet paskui supratau jog nenoriu dingt nieko nepadares naudingo, todel dabar stengiuosi kur galiu nuveikti kazka naudingo visuomenei, jog zinociau kad nesedziu kaip tie bezdukai ir nieko gero neveikiu… Taip pykcio komentare daug, bet jomajo, jauni ir seni atsibuskit!
Žydrūnas, 2008-09-30 23:09:43
Martynui: aš žinau…, tiesiog manau, kad valstybę turi valdyti žmonės mokantys uždirbti pinigus, o ne juos plėšiantys iš tos pačios valstybės 🙂
p.s. be to mane labai vargina visoki migloti komentarai, kai reik sukt galvą ką ten kas tuo norėjo pasakyti 🙂 dauguma jų kvepia kažkokia paslėpta ironija..na nesvarbu, aš savo nuomonę manau pareiškiau jau čia 😀
Žėsim kaip bus toliau 🙂
Žydrė, 2008-10-02 13:07:24
Žydrūnai, turiu klausimą, kuris kilo perskaičius paskutinį tavo komentarą:
“tiesiog manau, kad valstybę turi valdyti žmonės, mokantys uždirbti pinigus.”
Daug tame tiesos. Tik ar yra skirtumas, kokiais keliais pinigėliai uždirbti? Remiantis Jūsų logika, vienas Plechanovo akademijos “absolventas” irgi turėtų būti labai priimtinas valdžios postuose, nes mažai kas galėtų ginčytis, pinigus uždirbti moka. Kitas klausimas: kokiais būdais? Kiek politikoje verta etika, moralė, žinios?
Žydrūnas, 2008-10-02 18:40:02
Politikoje, kaip ir visur kitur, reikia atsakyti už savo veiksmus (ne žodžius, ten pašnekėt eiti neverta :)). Ten turi eiti laimingi žmonės, norintys kažką padaryt valstybei, o ne sau (vėlgi tuoj kas nors mane idealistu pavadins :)). Tai gali padaryti kai turi viską ko tau reikia normaliam gyvenimui, o ne eiti į seimą tam, kad “gauti” tokį gyvenimą.
Tikslas turi būti turtinga valstybė, tada ir bus daugiau etikos, moralės bei žinių :), o nepatenkintų visada bus.
Žydrė, 2008-10-02 20:02:42
Labai abstraktus atsakymas. Visa šita jau kaip ir aišku. Tačiau viena yra dirbti ir uždirbti sau, kita – vesti visą šalį gerovės link. Ar žmogus, neturintis atitinkamų kompetencijų, gali tai padaryti?
Pamąstymui noriu duoti nuorodą į, mano galva, teisingą vienos ekonomistės komentarą:
http://www.delfi.lt/news/elections2008/seimas/article.php?id=18517095
puskinas, 2008-10-02 20:14:33
Gerai savo filme “Apokalipto” parodė Melas Gibsonas valdžios piramidę: jie stovi virš visų pasistatę gerą kalbėtoją ir aukoja miniai žmones iš tos pačios minios. Ir ką bedarytum, esi tik vienas iš minios. Tai bent galima pasirinkti nedalyvauti, ir tik iliuzija, kad eidami balsuoti kažką pakeisime ten, viršuje. Pakeistume, jei neitume.
Burgis, 2008-10-02 20:30:27
Žydrei ir kt.: matote, ir A. Maldeikienė, ir daugybė kitų žmonių pastebi esminę rinkimų ydą – Miunchauzeno sindromą: išsikelsiu pats. Ir V.Mainelytė, ir D.Bilevičiūtė, ir A.Valinskas ir dešimtys kitų bematant pastebėjo, kad gali išsikelti patys. Ką tu jiems padarysi? Carų, karalių dinastijos valdė paveldėdamos. Ką tu jiems padarysi? Spalio revoliuciją, štai ką! Padarė, pagyveno – nepatiko. Padarė dar vieną revoliuciją. Vėl negerai… Laukime kitos revoliucijos.
Žydrūnas, 2008-10-02 20:32:05
Na tai ir klausimas abstraktus valstybės mąstu 🙂
Ir šiaip jį reiktų kandidatam pateikti. Galėtų koks čia ir apsilankyti beje 🙂
Antanas, 2008-10-02 22:40:13
Tiesą pasakius, į valdžią nuėjęs dažnas daug visko padaro valstybei. Deja, lietuvių kalba neleidžia ireikšti šios minties iki galo, taigi, tegu svetainės šeimininkas ant manęs nesupyks, paaiškinimui pasitelksiu anglų kalbą – anglai šiuo atveju turi du būdus išreikšti “valstybei”: “for the country” ir “to the country”. Litas tam, kuris atspės kurį variantą turėjau omenyje.
vvv, 2008-10-03 08:04:37
Antanui: lietuvių kalba tikrai nėra prastesnė už anglų. Minčiai išreikšti nebūtinai reikia versti pažodžiui. Lietuviškai galima daug padaryti valstybei, galima daug lietuviškai pridaryti valstybei, o galima ir naujoviškai lietuviškai tiesiog “padaryti” valstybę…
Burgis, 2008-10-03 09:02:04
Antanui: o, man labai įdomu – nežinau skirtumo tarp frazių! Labai noriu sužinoti!
Antanas, 2008-10-03 11:02:15
vvv: ar aš sakiau, kad lietuvių kalba prastesnė už anglų? Tiesiog norėjau atskleisti Žydrūno (Spalio 2 18:40) žodžiuose “žmonės, norintys kažką padaryt valstybei” (netyčia?) atsiradusią dviprasmybę. O lietuviškai pridaryti daug galima ne tik valstybei, bet ir į kelnes 😉
O dėl skirtumo tarp frazių… “For me” dažniausiai reikštų “mano naudai”, kalbant apie gerus dalykus. Gali reikšti ir “už mane”, “vietoj manęs”. “To me” dažniausiai nurodo padarytą žalą – pvz. jeigu kažkas sukėlė skriaudą, kaltinant galima sakyti “you did this to me” (“tu man taip padarei” arba “tu su manim taip pasielgei”). Lietuviškai abiem atvejais tinka sakyti “valstybei”.
Česlovas, 2008-10-03 12:49:32
Gerb. Burgi, dėl referendumo, tai Lietuvai reikia kažkaip traukti uodegą iš eketės. Juk nenorim likti be elektros. O kaltinti, kad vieni ar kiti kalti, tai jau per vėlu. Savo laiku iš to kažkas gerai pasipelnė…
Bet aš norėjau užduoti Jums kitą klausimą. Daug paprastesnį. Kuriai politinei pakraipai prijaučiate? Galbūt net galite įvardinti partiją? Juk Lietuva – laisva šalis! Niekas Jūsų už tai nepasodins ir nešnairuos skersai gatvėse. Esate drąsus vyras.
Rasa, 2008-10-03 18:33:40
Oi, ta politika…
Jei žmogus protingas ir sąžiningas- tai nepartinis; jei protingas ir partinis- tai nesąžiningas; jei sąžiningas ir partinis- tai kvailys. (F. Ranevskaja) 😀
Kadangi ponas Burgis savo svetainėje nebepadaro skyriuko maždaug “paplepėkim…”, tai norėjau nors čia pasveikinti jį patį ir, tikiuosi, dar apsilankančias mokytoją V. ir matematikos mokytoją (ir visus kitus mokytojus) su mokytojų diena. Kantrybės visiems, budistiškų nervų, gerų protingų mokinių 😀 Sėkmės!
matematikos mokytoja, 2008-10-03 18:39:12
Rasai. Ačiū!
Burgis, 2008-10-03 20:39:23
Rasai: ačiū, ačiū, ačiū!
Burgis, 2008-10-03 20:41:34
Česlovui: manau, kad pagal prigimtį esu liberalas ar net anarchistas, bet šiuo metu Lietuvoje nėra partijos, kuriai simpatizuočiau. Yra tik keletas politikų, bet ir tai – vertinčiau ir juos atsargiai: kodėl nieko ryžtingo nedaro?
Saula, 2008-10-04 14:56:36
Raselei, gerajam žmogučiui – ačiū už sveikinimą!
Žydrūnas, 2008-10-05 14:49:23
Sveikinu ir aš visus mokytojus 🙂
http://www.flowerstodubai.com/images/Mixed%20Flowers%20and%20a%20Bear.jpg
čia Jum nuo manęs :)))
Žydrūnas, 2008-10-05 15:31:29
Labas Rasa 🙂
kaip pačiai tai sekasi? 🙂
Rasa, 2008-10-06 19:47:14
Saulai: na, žinokit, į žmogutį aš jau tikrai nepanaši, greičiau į babulką pakerpėjusią 😀 bet už tokį gražų pavadinimą irgi ačiū!
Žydrūnui: Kaip man sekasi? Margai. Visom prasmėm… Pav. neseniai buvau marga- obuolmuša, balta su raudonom dėmėm. Kažkokią vaikišką ligą turėjau, neužkrečiamą. Manau, baigiu suvaikėti… O gydytojas ir sako: nuo jūsų ligos vaistų nėra… Paskui patylėjo ir pridūrė: Gydysit ar ne, ji kaip sloga, pati praeis 😀 Einant namo dar pridūrė: “Pasinaudokit proga vyrą pagąsdinti, sakykit, PARNEŠEI, BRANGUSIS!”
Išties nerealų dermatologą susiradau, draugė rekomendavo. Jau vien už jo jumoro jausmą gali pusę sumos sumokėt 😀
O šiaip tai man visada sekasi… Tik ne visada taip, kaip norėčiau 🙂
Į senatvę smegenis prisireikia vis pakrutint, tai va šiandien darbe per laisvą minutę filosofijos namų darbus kai kam dariau, gi vaikam tai sunku, o mums jau niekas nebaisu 🙂 Be to, labai įdomu, tikrai.
Pons Burgis gal šito neskaitys, o jei perskaitys, tai iškart sakau, sąžiningai- manęs tikrai negraužia sąžinė už svetimų namų darbų darymą, nors tai yra nesąžininga! 🙂
Burgis, 2008-10-06 20:21:44
Esu depresinėje duobėje nuo gaunamos kritikos, todėl nieko nebekritikuoju… Iki pirmadienio. :-)))
Dainius, 2008-10-07 23:59:48
Direktoriau, norėčiau grįžti prie pradinės temos, kuri man pasirodė labai įdomi. Norėjau paklausti, ką Jūs turėjote omeny sakydamas “jei patys save išsikėle”? Kokią sistemą Jūs rekomenduotumėte rinkimams? Kaip iškelti savo kaimynus, bedradarbius?
Dabartinis modelis (teorijoje) yra labai paprastas – priklausai partijai, pelnai skyrių palankumą ir pasitikėjimą, vietinis partijos skyrius tave, aktyvų ir išskirtinį politiką, pasiūlo, iškelia, partijos suvažiavimas patvirtina. Teoriškai šis modelis atrodo normalus ir suprantamas, turint omeny tai, kad be politinių partijų normali šiuolaikinė politika yra sunkiai įsivaizduojama.
Visa kita jau yra paliekama rinkėjui – turi sąrašą, ir reitinguok tuos politikus, kurie tau patinka ir nereitinguok tų, kurie tau nepatinka.
Jei norite kaimyną ar bendradarbį iškelti, paprašykite jo įstoti į partiją, artimiausią jo vertybėms, ir įtikinti kitus partijos narius, jog jis yra tinkamas šiam darbui žmogus, ir tada balsuokite už jį kituose rinkimuose (diskusija apie dabartinių Lietuvos partijų “vertybes” yra atskira tema).
Žinoma, čia yra tik teorinis modelis, kuris galioja Vakarų valstybėse, tačiau šiuo metu yra sunkiai praktiškai pritaikomas Lietuvoje. Klausimas, kurį noriu užduoti, yra toks – jei šis modelis yra (naiviai tikiuosi, kad tik laikinai) sunkiai įgyvendinamas Lietuvoje, kokį sisteminį pakeitimą Jūs norėtumėte įgyvendinti?
Gal sakysite, jog reikia leisti nepartiniams dalyvauti rinkimuose daugiamandatėje apygardoje? Tuoj turėtų būti aišku, ar tai bus galima daryti. Tačiau kuo šis modelis skirsis nuo modelio, taikomo partiniams? Ko Jūs norėtumėte – ar kito rinkimų modelio, ar tiesiog daugiau politinės ir pilietinės kultūros Lietuvos politikų ir visuomenės tarpe? Kur slypi problema, iškelta Jūsų pirmame post’e?
Burgis, 2008-10-08 14:33:20
Dainiui: gal šiuo atsakymu ir užbaigiu temą… Mano atsakymas keistas: jokių vilčių per artimiausią šimtmetį bent vienoje vietoje pasaulyje sukurti tinkamą rinkimų ir valdžios sistemą. Mano akimis, klausimas apie rinkimus tiek globalus, kad reikia nagrinėti žmonijos raidą. Valdžia susikūrė prieš tūkstantmečius – tūkstantmečiams… Teisinga valdžia, tikra valdžia būtų gryna vadyba, be jokios politikos, bet kol kas tokia įmanoma tik kompiuteriniuose žaidimuose. Ir mūsų karta, ir dar bent dvi kartos turės iškęsti politiką…
O žmonijos raidą prognozuoju tokią: visuomenė, bendruomenės vis labiau taps vadybiškomis, todėl vis labiau galės ignoruoti politinę valdžią; politika ir politikai keletą dešimtmečių turtingų visuomenių bus tiesiog išlaikomi kaip istorija, reliktas, pramoga. Taip jau yra (beveik), pavyzdžiui, JAV: piliečiai tiesiog pramogauja…
Kodėl valdžios agonija tęsis taip ilgai? Todėl, kad jokia valdžia pati savęs nenaikins, o naikinimo svertų lengvai neatiduos.
Taigi – pakentėkime. Stebėkime, kritikuokime ir… pramogaukime. Juk valstybė – toks įdomus žaidimas!
Dainius, 2008-10-08 15:23:08
Na, labai gaila, kad šitą temą baigiate:) Labai norėčiau dar su Jumis šia tema padiskutuoti. Bet gal tuomet kada kitą kartą.
Burgis, 2008-10-08 16:00:13
Dainiui: o, puiku, nenoriu prarasti tokio puikaus pašnekovo – kuriu naują temą “Politika”.