Roto virusas

Šiandien radijas pranešė, kad ir pas mus plinta Roto virusas. Dažniau juo serga šiaurės šalyse. Lukas darželyje jį, ko gero, pasigavo. Sirgo…

O juk Lukas – toks švaruolis! Mėgsta maudytis…

… kas vakarą valosi dantukus…

… tepasi kremais…

…. rūpinasi savo šukuosena…

… siurbliu valo kambarius…

… negeria nešvaraus vandens…

… grūdinasi, net prie moterų vaikšto nuogas…

Tik va – neatpranta tais momentais, kai pasijunta pavargęs, susinervinęs, išsigandęs, kišti pirščiuką į burną:

O švara – pirmas ginklas prieš Roto virusą. Viską reikia dezinfekuoti, net pirščiuką…

Bet nenusiminkime – Lukas pamiegos, pamiegos ir vėl linksmai žais:

Atsakymai

sonata, 2010-02-28 10:32:39

Bjauri infekcija… Guodžia tai, kad mažutėliams ji praeina lengviau. Bet stebėkit, duokit gert dažnai ir mažais gurkšneliais – geriausia negazuotas mineralinis (ne mineralizuotas) vanduo, Rehidrono miltukai. Jei viduriukai dar laisvi – Smecta ir angliukai. Maniškiui pernai reanimacijoj teko pabūt – skysčių pritrūko. Nesirūpinki labai, jei kurį laiką nevalgys – svarbu skysčiai, sriubytės lengvos. Ūmiam periode aštrių sulčių geriau nereikia.

sonata, 2010-02-28 10:39:43

Dar pamiršau – švelni kmynų arbatytė- mažina pykinimą, pūtimą. Geriau saldint fruktoze. Na Jūs visa tai žinote, tik kai stresas dėl artimų žmonių, kartais pasimiršta.

Rasa, 2010-02-28 17:23:13

Sveikatėlės leliukui 🙂

Jūratė, 2010-03-02 21:36:35

Pas mus giminėje dešimt žmonių tuoju virusu prasirgo. Tiesa, lengvesniu – noro virusu. Vaikams gal ir greičiau praeina, bet daug sunkiau matyti tą mažąjį vemiant, nei kad viską perneštų suaugęs. Man teko su savo mažiausiąja 6 mėnesiu dukrele ligoninėje pagulėt dėl to viruso.

Edita, 2010-03-04 23:36:34

Na nieko neagituoju, bet visi mazuju teveliai turetu zinoti, kad nuo Rota viruso yra sukurta vakcina Rotarix, kuri duodama per burna maziukui, nuo viruso 100 % visu neapsaugo, bet nuo sunkiu jo formu – apsaugo, todel gal kartais verta pagalvoti, ar nepaskiepijus vaiko. Vakcina Lietuvoje nekompensuojama – 500 Lt. Netgi nepaskiepijus vaikui persirgus imunitetas nuo Rota apsaugos 1,5-2 metus. Veliau gali sirgi pakartotinai. Bukite sveiki.

Jūratė, 2010-03-07 18:43:09

O aš dabar iš viso susilaikau nuo visų neprivalomų skiepų. Paskiepiję esam savo bernužėlį tuo rotariksu. Vienintelis šeimoj ir prasirgo sunkia forma. Mažiausioji šiaip tik. Bet kas iš tikro yra skiepas? Organizmas gauna tų ligos bakterijų, kad kovodamas įgytų imunitetą, ar ne? Mažiausiąją paskiepijome vienu iš tų būtinųjų skiepų. Komplikacijos nusitęsė dvi savaites. Prieš kiek metų atsirado Rotas? Po kelių metų atsiras dar šimtai tų -otų. Vietoj skiepijimo svarbiau stiprinti organizmą, kad atmuštų visas ligas.

Liu, 2013-10-19 22:02:36

Kokios gražios nuotraukos… Kaip gražiai aprašyta…

Mano vaikas irgi susirgo šiuo virusu. Dabar miega, o aš skaitinėjuosi… Liūdna..