Šalin mokslus?

Tai jau tvyro visuomenėje, šliaužia į mūsų gyvenimą: kam, po galais, ta matematika, fizika, chemija? kam ji visiems žmonėms, jei dauguma žmonių tais mokslais vis tiek gyvenime nepasinaudos? kam tiek tos istorijos, biologijos, geografijos, literatūros mokykloje?

Perskaičiau ilgą straipsnį apie tai, kad, girdi, mokykloje mokoma santykio su gamta, su fiziniu pasauliu, o nemokoma santykio su žmonėmis… Ir ką jūs manote -feisbukininkai deda pliusus!

*

Stop! Nekvailiokite! Teisingas santykis su fiziniu pasauliu gimdo ir teisingą santykį su žmonėmis. Priminsiu jums keturias žmogaus pakopas: Homo Erectus, Homo Habilis, Homo Sapiens ir Homo Ludens. Tik paskutiniojoje stadijoje (“žaidžiantis žmogus”) žmogus gali būti kūrėjas, žmogus gali būti laimingas. Bet kiek daug, oi, kiek daug, reikia išmokti santykiuose su fiziniu pasauliu, su žmonijos jau sukurtais, atrastais dalykais, su istorija ir geografija, kad galėtum būti žaidžiantis, kuriantis, protaujantis, suprantantis ir jaučiantis Žmogus!

Atsakymai

Sokolovas, 2017-07-07 13:24:54

JŲ KARALYSTĖ- NE ŠIO PASAULIO

Negi neįdomu?

Jei įdomu, vadinasi-reikia.

Aišku, galima kalbėt apie mokslų praktinį pritaikymą. Bet…jų reikia tikrai ne tame “gyvenime”, kurį “išpažįsta” savanaudžiai pragmatikai bei cinikai, įvairūs “vanagai-reformatoriai”.

O gal-kiekvienam savo gyvenimas? Pagal “atvaizdį savąjį…”.

“Kam reikia matematikos gyvenime?” . Bėda ne ta, jog tokį klausimą vis dažniau užduoda gyvenimo neragavę mokiniai. Bėda būna tuomet, kai mokytojai skubotai (ir juokingai) pradeda į tokius klausimus atsakinėti.

Aš kiekvieną kartą į tokius klausimus atsakydavau taip- MATEMATIKA NĖRA MOKSLAS APIE GYVENIMĄ. IR JOS UŽDAVINIAI- NE ŠIO PASAULIO.

Man tokių klausimų jau seniai neužduoda…

skaitytojas, 2017-07-07 22:59:40

Matyt, reikalingi vykdytojai, o ne kūrėjai.

Sokolovas, 2017-07-07 23:32:26

Skaitytojui:

Na, kaip bebūtų,-mokymo procese supratimas atsilieka nuo vykdymo.

Dauguma studentų gali suprasti ribas? Negali. Reikėtų mėnesį aiškinti (per tą laiką ir skolą galima įsigyti). O išvestinę rast pagal formulę gali išmokt? Jei tinkamai paaiškinsi, tai gali…

Na, o besidomintieji, jei “darys antrą ratą”, ir ištobulinę savo matematinį aparatą, jau galės ir suprast,-kas “per paukštis” yra ta išvestinė. O aiškint teorinį apibrėžimą, dar nesuradus nei vienos išvestinės,-bergždžias reikalas.

Rasa, 2017-07-07 23:47:38

Pažiūrėjus į dabartinę švietimo sistemą, net nebežinau ko reikėtų mokyti, nes keisti reikėtų viską iš esmės, mano manymu 🙂 Jei nedirbčiau, beveik būčiau iki tam tikro laiko už mokymą namuose. Dabartiniais laikais vaikai gali priimti begalę informacijos neįtikėtinu greičiu. Jei nori. Daugelyje dabartinių mokyklų nei nori nei priima. Laiko gaišimas. O jei jau laikas vis vien gaištamas, gal tikrai vertėtų pasimokyti ir to santykio su žmonėmis? Nes keičiantis gyvenimui, kiemai tuštėja ir bendravimas internete keičia tikrą. Ir gaunasi toks milžiniškas prieštaravimas- va feisbuke visi laimingi, keliaujantys, gražūs ir kasdien bevalgantys skanėstus. O kai susitinki ar susiskambini, didelė dalis stenantys, nelabai gražūs, pavargę, pikti anaiptol ne laimingi ☺

Homo Sapiens… O juk taip norėtųsi, kad tie maži gimę sapiensiukai išaugtų į Homo novus, o ne į Homo Parasitus… ☺

Karolis, 2017-07-08 08:02:34

Jūs tik atsargiai su tais naujaisiais mokytojais ir mokyklomis, kurie siūlo jums atrasti santykį su gamta/fiziniu pasauliu. Kai tik kas nors jums siūlo atrasti tokio tipo santykius, kad pajustumėte gerovę, tai bėkite. Paprastai visa tai neapseina be ezoterikos su senovės Egipto paslaptimis ir pan. Užsienyje jau yra satanistiniai popamokiniai būreliai vaikams, kuriuose mokoma burtų (patys pasidomėkite, jeigu norite). Visa tai jau ir mūsų mokyklose, tik ne tokiu mąstu, ir ne taip akivaizdžiai, kaip kitur. Tad labai gerai ištirkite, kokioje mokykloje mokosi jūsų vaikai, kaip atrodo kursų programos, kas KONKREČIAI veikiama būreliuose, nes šiais laikais į kai kurias mokyklas geriau neiti.

Rostanas, 2017-07-08 11:30:28

Reikėtų savęs paklausti kas jaunimui pakiša tokias mintis ir kam tai naudinga? Galbūt vyksta kova tarp švietimo sistemos ir žiniasklaidos sistemos? Įdomu stebėti jaunimo auklėjimo raidą: labai senais laikais patys tėvai auklėjo savo vaikus, paskui auklėjo valstybė, o dabar pereiname prie to, kad vaikus auklėja ir mokina žiniasklaida. Tėvai įdeda patį mažiausią auklėjamąjį indėlį į savo vaikus.

Rasa, 2017-07-08 14:05:04

Karoliui: o kaip tada daryt su mūsų esančiomis katalikiškomis save vadinančiomis mokyklomis? O gana gerbiama Kauno jėzuitų gimnazija?

Karolis, 2017-07-08 15:50:44

Taigi sakau, į kai kurias mokyklas geriau jau neiti, negu lankyti. Ypač į tas, kuriose toleruojami horoskopų būreliai, raganaičių klubai, savo lytiškumo pažinimo pamokos ir pan. Jau geriau beraščių karta.

Karolis, 2017-07-08 16:10:28

Ne išimtis ir su Jėzuitų ar panašiomis mokyklomis. Atidžiai skaitykite, kas rašoma jų dokumentuose. Kokios šventės ten švenčiamos, kokia ten kultūra ir t.t. Tada ir priimkit atitinkamus sprendimus. Aš tai nėnorėčiau turėti reikalų su mokykla, kuri pavadinta Jėzuitų garbei.

Sokolovas, 2017-07-08 20:44:11

DIVERSIJA VARDU “PALMYRA”

“Saugokitės

netikrų pranašų”

Priminėte apie horoskopus. Kaip manote, kam naudinga “Lietuvos ryte” nuolat vykdoma psichologinė diversija vardu “Palmyra”?

“Šiandien nepradėkite naujų darbų”. Komentarų apie dirbtinį bei tyčinį tokio pobūdžio stabdį reikia?

“Po pietų jums nesiseks”. Tyčinis žlugdymas žmonių, kažką rimto “po pietų” suplanavusiems, bet pasiduodantiems įtakai.

“Šiandien susipyksite su kolegomis…”. Komentarų nereikia, tyčia aiški.

Ir t.t.

Sakykite, jei valstybė rūpintųsi savo piliečių sėkme, tai, -ar ji leistų (21 amžiuje ! ) skleist oficialiais kanalais tokią juodą mistiką? Ar ji tiesiog pareikalautų iš visokių “raganų palmyrų”, kad šios užsidirbtų sau duoną tikroviškais bei teisėtais būdais?

Bet “palmyros” veltėdžiauja nūdien “legaliai”. Ir astrologija jau tapo neva “mokslu”.

Tad kyla klausimai- kam tai naudinga? Ir…kodėl mistika tampa prioritetu?

skaitytojas, 2017-07-08 21:15:01

Nusiraminimui:

https://www.youtube.com/watch?v=ABx6Zdl1aIQ

Vor í Vaglaskógi

Kvöldið er okkar og vor um Vaglaskóg,

við skulum tjalda í grænum berjamó.

Leiddu mig vinur í lundinn frá í gær,

lindin þar niðar og birkihríslan grær.

Leikur í ljósum lokkum og angandi rósum,

leikur í ljósum lokkum hinn vaggandi blær.

Dagperlur glitra um dalinn færist ró,

draumar þess rætast sem gistir Vaglaskóg.

Kveldrauðu skini á krækilyngið slær.

Kyrrðin er friðandi, mild og angurvær.

Leikur í ljósum lokkum og angandi rósum,

leikur í ljósum lokkum hinn vaggandi blær.

Leikur í ljósum lokkum og angandi rósum,

leikur í ljósum lokkum hinn vaggandi blær,

leikur í ljósum lokkum hinn vaggandi blær.

http://lyricstranslate.com/en/kaleo-vor-%C3%AD-vaglask%C3%B3gi-lyrics.html

Rasa, 2017-07-09 01:15:47

Karoliui: ☺ Pernai iš dešimties geriausių Lietuvos mokyklų dvi buvo jėzuitų gimnazijos ☺ Jos ne pavadintos jėzuitų garbei, jos išties jėzuitų gimnazijos. Nes jėzuitai nuo viduramžių rėmė mokslą, universitetus, mokyklas.

Bet kas, ko nepažįstame, mus gąsdina.

Va Sokolovą- astrologija ☺ Sokolovai, o kas lryte negąsdina? Va atsiverčiau ir pažiūrėjau. Kaip kasdien. Ten nėra nieko, ką verta skaityti normaliam žmogui. Kas ten yra ne diversija? Straipsnis apie tai, kaip nusipirkti vaikus? “kainavo panašiai kaip naujas automobilis” Na argi tai ne mistika? Ar dabar jau išties reikia pradėt vaikams aiškinti, kad ne kopūstuose juos randa, ne gandras atneša, o nusiperka? Kaip viską… O gal vertinga susipažinti su tokiais įžymiais rašytojais kaip Kildišienė? O gal mums be galo svarbu, koks aktorius serga ŽIV? Ai gal mes turėtume pasimokyti ten meilės? Nes labai daug rašoma kas su kuo apsiženijo ir kelintą kartą… Taigi Palmyra tik menkas desertukas. Tarp visų kitų ten esančių nesąmonių ☺

Tai va ir galvoju, kaip čia su tais mokslais… Juk tokiam “svarbiam” dienraštyje turbūt išties rimtus mokslus baigę dirba…Ir mokėsi jie turbūt gerai. Gal jie nuo per daug mokslo sudurno? ☺

Karolis, 2017-07-09 08:27:51

Sokolovas gerai pastebėjo, kad ezoterika tapo mokslu. Ji jau dėstoma universitetuose bei mokyklose, popamokiniuose būreliuose ir ezoterikos daugės. Nerimą kelia ir tai, kad firmų vidaus kultūra remiasi irgi ezoterika, feng šui ir panašiomis bjaurastimis. Nejauku darosi, kai tikrai atsiranda žmonių, kurie patiki horoskopais ir jais vadovaujasi. Arba kai horoskopais įtiki kokia nors trijų vaikų mama, ir savo mažamečius augina pagal Palmyros namų taisykles. Arba kai horoskopais besižavinti direktorė savo darbuotojus skirsto pagal horoskopus, ji atsižvelgia į horoskopus, kai reikia paskirstyti darbus darbuotojų komandai. Arba kokia nors matematikos mokytoja, kuri…, arba Rasa, kuri paskaito sirijaus tinklapį…

Rasai: sakai, kad jėzuitai rėmė mokslą. Labai jau abstraktu. Kokį mokslą? Ką dar žinome apie šią sektą? Geriau pasidomėjus, darosi vis neaiškiau, tačiau tuo pačiu kyla versijos, kurioms pagrįsti trūksta įrodymų. Man atrodo, kad gimnaziją pavadinti jezuitų ar Palmyros vardu, skirtumas yra mažesnis, nei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti.

Rasa, 2017-07-09 10:55:55

Karoliui: ☺ Kažkaip įsivaizdavau tave doru kataliku ar krikščionim, kai tu kažkada čia apie tikėjimą kalbėjai ☺ Nesakau nei kad tai gerai, nei kad blogai, sakau tik kaip man atrodė ☺ Na bet jei tau jėzuitai- sekta, tai… ☺ Tada turbūt aš kažko apie juos nežinau ☺ Ir, žinoma, apie tave ☺

Šiaip ar taip, aš neminėjau, kad esu “už” ar “prieš” tarkim jėzuitišką mokymą. Tik parašiau mokyklų reitingo duomenis.

O dėl to, kur ir ką aš paskaitau, tai, žinai, Karoli, va galvoju, gal patarsi kokią gerą knygą paskaityt? ☺

Karolis, 2017-07-09 11:26:22

Aš irgi esu linkęs manyti, kad, jūs, Rasa, kažko nežinote apie jėzuitus. Daug kas nežino, kas yra jėzuitai. Žinoma tik oficiali versija. Bet jų logotipas turi nevienareikšmingumą. Tai juos ir išduoda. Jeigu jau nepabijojote pavojaus skaityti apie sirijų, tai skirkite laiko jezuitų logotipo interpretacijų apžvalgai padaryti. Tai ir būtų mano pasiūlymas, vietoje geros knygos.

Rasa, 2017-07-09 11:52:09

Karoliui: ☺ Tiesą sakant mane nelabai domina tie jėzuitai, bet pasidomėjau tuo jų logotipu. Vietoj geros knygos ☺

Kad kiti veltui negaištų laiko galiu ir pasidalinti: pagal Dr. E. Rimšą, Lietuvos heraldikos komisijos pirmininką, paaiškinimas toks:

Paprastai jėzuitų ženkle vaizduota Kristaus monograma, susideda iš trijų raidžių IHS, virš jų esančio lotyniško kryžiaus ir trijų vinių apačioje. Beveik visada minėtus simbolius supa spinduliuojančios (liepsnojančios) aureolės. Pirmasis minėtą monogramą XVI a. panaudojo Jėzaus draugijos įkūrėjas Ignacas Inigo de Loyola (1491-1556) ir netrukus ji taip susiliejo su Jėzaus draugija, kad imta vadinti tiesiog jėzuitų ženklu. Su ja susijęs ir Jėzaus draugijos naudojamas devizas: AD MAJOREM DEI GLORIAM (Didesnei Dievo Garbei). Būtina pažymėti, kad IHS monograma žinoma jau VII-VIII a. Tai lotynizuota versija graikiškos monogramos IHC, kilusios iš Jėzaus vardo IHΣOYΣ (IHCOYC), sen. lot. forma Ihesus. Viduramžiais, kai ypač buvo mėgstami įvairūs galvosūkiai, manyta, kad IHS reiškia In Hoc Signo vinces, Iesus Hominum Salvator, In Hoc Salus ir kitas prasmes. Jėzaus draugija, perėmusi senąją IHS monogramą, jai taip pat suteikė keletą prasmių. Bene labiausiai paplitęs aiškinimas, kad sutrumpinta Jėzaus vardo monograma IHS reiškia Iesu Humilis Societas (Jėzus paklusniųjų draugas). Kiti IHS monogramos interpretavimai, kaip Iesum Habemus Socium, pasak Konopkos, visai nepagrįsti. Trys vinys – Kristaus kančios simbolis ir viena iš jėzuitų gintų dogmų, kad Kristus prie kryžiaus buvo prikaltas trimis, o ne keturiomis vinimis, kaip, pavyzdžiui, jis rodomas stačiatikių bažnyčioje.

Karolis, 2017-07-09 12:15:40

Tai čia, kaip ir sakiau, tėra oficiali versija, Rasa. Kaip ir reikėjo tikėtis, oficialioje versijoje jezuitai yra labai nekaltai vaizduojami.

Kas dėl aureolių, tai ne kartą jau teko girdėti, kad ten saulės simbolika, kuri tik vadinama aureole. Taigi, turime liepsnojančią saulę, o ne liepsnojančią aureolę. Taigi, galime suprasti, kad jėzuitų simbolis išreiškia saulės garbinimą. Bereikalingas sinkretizmas. Labai pagoniška. IHS dar gali reikšti trijų Egipto dievų vardų pirmąsias raides. Ši interpretacija yra labai paplitusi, tačiau jos nėra oficialioje versijoje.

Bet tai dar ne viskas. Visko nesusakysiu. Paliksiu jums patiems pasmalsauti.

Rasa, 2017-07-09 12:48:03

Karoli, kam man gilintis į simbolius, jei aš geriau galiu pasigilinti į realų pasaulį? O ką “prieš” tu turi prieš saulę? Kurios dėka (ir kurios dėka) mes visi galime egzistuoti va tokiu pavidalu kokiu egzistuojam?☺ Begalė simbolių visur paimta iš pagonybės, net Hitlerio svastika. Kuri išties yra nuostabus ženklas. O kas ką su ženklais perdaro, kur juos įlipina imdami būtent interpretuoti savaip, tai jau jų sąžinės reikalas. Visi visur naudojami simboliai, kurie paprasti, atėję iš seniau. Pagaliau juk religijos kūrėsi ant pagoniškų pamatų ir susiliejo su jais, nes elementari pasaulio samprata egzistavo seniau nei dabar dominuojančios religijos. Ir kurti sąmokslo teorijas man nėra aktualu. Palieku tai tiems, kurie tai tobulai daro- pav. kaip Umberto Eco “Fuko švytuoklėje”☺

Norint įžiūrėti galima visur visko, oi visko… Net zebre… Va kaip neseniai kalbėjomės su drauge- gyvenimas, sakom, galima sakyti kaip zebras- juoda balta juoda balta ir žiūri kad jau šik..na ☺

Karolis, 2017-07-09 13:49:19

Rasa, prajuokinai su tuo zebru. Nusikvatojau net. 😀

Na bet surimtėkim.

Kodėl simboliai tau atrodo nerealūs? Čia, matyt, bus kažkoks nesusipratimas. Juk simboliai irgi yra realaus pasaulio dalis. Simboliai teikia INFORMACIJĄ, kuri irgi reali. Netiesiogiai teigi, kad simboliai nepriklauso realiam pasauliui. Taip daroma DIRBTINĖ distinkcija tarp realaus ir nerealaus.

Kalbant apie saulę, tai yra Dievo kūrinys. Kūrinio nevalia garbinti, nes pagonimi patapsi, t.y. savčs arba šėtono garbintoju to nesuvokdamas.

Rasa, 2017-07-09 14:32:40

Man neatrodo simboliai nerealūs.

Mes žiūrėdami į tą patį galim daug ką suvokti visiškai skirtingai. Gaudami tą pačią informaciją. Nemanai? Nes išties informacija yra jokia. Tiesiog ji yra. Kai imame svarstyti gera ji ar bloga tai jau prasideda mūsų interpretacijos 🙂

Na o į religines diskusijas leistis tikrai neketinu, nes nei žinau kuo tu tiki, kaip tu jauti pasaulį, nei turiu noro tau ką nors įrodyti. Nors, pajuokaujant, galiu pasakyti, kad… Iš paskutinio komentaro “informacijos” man matosi (ar rodosi?), kad tavo tikėjimas kvepia siauroku požiūriu ir šiek tiek fanatiškumu. O gal tiesiog tai jaunatviškas maksimalizmas ir manymas, kad VAU- atradai kažką, ko nežino kiti ☺ Ir štai dabar tu jautiesi toks- Žinantis ☺ Kategoriškai žinantis ☺Tikrą tiesą žinantis ☺

Karolis, 2017-07-09 15:20:02

Tai kad diskutuot tau nesigauna. Negali apseit be klaidos ad hominem. Tu šneki nesąmones. Taip kad į diskusijas leistis tu tikrai neketinsi. Nei į religines, nei į visas kitas. O kol kas atsikabink. Kai kalbėsi normaliai, tai galėsi ir kreiptis.

Rasa, 2017-07-09 16:09:57

Karoliui: na ką… Ačiū už pokalbį. Ir tikrai labai atsiprašau ☺ Nežinau ar turėčiau atsiprašyti už tai, kad kalbu nesąmones anot tavęs. Čia jau nieko negaliu padaryt, kalbu kaip galvoju ☺ Bet tikrai atsiprašau, jei netyčia įžeidžiau tave kaip žmogų. Tikrai neketinau to daryti, juk visai nepažįstu tavęs. ☺

Karolis, 2017-07-09 16:34:30

Tokių atsiprašymų aš nepriimu.

Rasa, 2017-07-09 17:09:12

Karoliui: tai tada pyk toliau, ką gi su tavim darysi… Bet nepamiršk, kad pyktis gadina sveikatą, o gadintis sveikatą dėl tokios kvailos bobos kaip Rasa kalbų (nesąmonių- pasak tavęs) yra tikrai neverta ☺

Lukas, 2017-07-09 19:34:44

Karoli, nebūk toks arogantiškas.

Karolis, 2017-07-10 06:36:14

Nu ir toliau pyksiu, kad ir kokias nesąmones berašytum.

Simonas M., 2017-07-10 15:47:05

Rasos pastebėjimas, kad Karolio tikėjimas kvepia siauroku požiūriu yra taiklus – beveik žodis žodin, ką apie jį yra pastebėję ir kiti žmonės. Ir jei aš jo vietoj gaučiau tokią pastabą, tai pirmiausiai pagalvočiau, kodėl tas teiginys man galėjo būti pasakytas ir ar turi adekvatumo tas žmogus, kuris išdrįso tai man pasakyti. Rasą laikau adekvačiu ir įdomiu žmogumi, su kuria šnekėti kaip su piemene (siūlyti atsikabinti ir pan.) reiškia daryti gėdą sau. Dar vienas įdomus momentas, kad aš Karolį pažįstu ir, kad jis nuo kažkurio laiko ir su manimi yra pradėjęs panašiai kaip su Rasa skaitytis. Kokios stichijos jį yra ištikę, negaliu pilnai suvokti. Tikrai, žmogus kažkada buvo gyvas, irgi turėjo visokių pričiūdų, su juo dar bendraudavau, o dabar tarsi kažkieno būtų pasidaręs apsėstas.

Ir apskritai, kažkaip neestetiškai žiūrisi, kai burgialapy po protingomis temomis pasirodo tokio nesiskaitymo su kitais žmonėmis, kaip kad Karolis demonstruoja, pavyzdžiai.

Amber, 2017-07-10 19:33:34

Aš esu prieš Karolio pyktį, bet man būtų labai įdomu paskaityti ar paklausyti apie viską plačiau. Nerekomenduoju Karoliui čia rašinėti tokia tematika, nes naujovės čia nepageidaujamos.

Burgis, 2017-07-10 21:16:09

Pasikalbėjote… Stebiu ir stebiuosi.

Sokolovas, 2017-07-10 21:55:36

NETERŠKIM VIRTUALUMO REALIJŲ DULKĖMIS

Simonui M:

Nesigilinsiu į čia diskutuotus klausimus. Tačiau noriu pasakyt štai ką:

Čia- virtualioji erdvė (turiu omeny interneto komentarus). Todėl čia netinka sakyti-“aš jį pažįstu, jis buvo toks, dabar kitoks, jis ir su manim taip…”

Virtualioji erdvė-“kita koordinačių ašis”. Čia KIEKVIENAS GIMSTAME IŠ NAUJO. Virtualioj erdvėj nėra kontaktų, išskyrus tuos, kurie įgyti jos viduje.

Bendravimas virtualioj erdvėj tarsi turi “kitokią kokybę”, negu kontaktinis bendravimas žmonių grupėje. “Gyvi kontaktai” dažnai iškraipo esmę, o virtualioj erdvėj žmogus GRYNAI LIEKA SAVIMI. Išimtį sudaro nebent vadinamieji “bendraujantys žmonės” (anoks “radinys šnipams”…).

Todėl, Simonai, virtualioj erdvėj galima prisiminti tik jos “vidaus” įvykius, posakius, teiginius…

Pavyzdžiui, virtualioj erdvėj (interneto komentaruose) netinka rašyt, esą “pažįstu Simoną”, “prieš mėnesį su Simonu gėrėm alaus”, “Simonas man sakydavo…”.

Nes čia-nuostabi virtualioji erdvė. Joje kiekvienas gimsta, ir gyvena IŠ NAUJO. Beje, būtent dėl to žmonės vis labiau slenka į virtualią erdvę, ir tai-nieko blogo. Čia TU NAUJAS, TU-ESI SAVIMI…Čia gali ateit, gali ir išeit. Čia- laisvė be varžtų, sukurtų

socialinių kontaktų bei priklausomybių.

Tad neterškime virtualumo realijų dulkėmis…

Aleksandras, 2017-07-11 06:23:28

Gerb. Sokolovui:

“….virtualioj erdvėj galima prisiminti tik jos „vidaus“ įvykius, posakius, teiginius…

….Joje kiekvienas gimsta, ir gyvena IŠ NAUJO. Beje, būtent dėl to žmonės vis labiau slenka į virtualią erdvę, ir tai-nieko blogo. Čia TU NAUJAS, TU-ESI SAVIMI…Čia gali ateit, gali ir išeit. Čia- laisvė be varžtų, sukurtų

socialinių kontaktų bei priklausomybių.”

KODĖL taip manote?

Juk jeigu yra “aš” (“я”, “self”), jeigu aš jaučiu, kad manyje yra “aš”, Jūsų mintys reiškia, jog “aš” priklauso nuo aplinkos, bet juk tai prieštarauja “aš” esmei, juk “aš” – “stūburas”/”šerdis”, kuri pagal apibrėžima yra pastovi ir nulemia įvykių eigą.

Pagal Jūs ir B.B. rašo kitaip nei elgiasi gyvenime? Pagal Jūs Jūs gyvenime apie matėmatiką kalbate kitaip nei čia rašote? …

Karolis, 2017-07-11 06:24:39

Aš irgi stebiuosi ir ne tik. Aš neprivalau būti malonus, kai mano išsakytą mintį išniekina Rasa, net nepasigilino, net neapmąstė, viską suvedė į zebro užpakalį. Matyt tai ir daro Rasą įdomiu bei adekvačiu žmogumi. 🙂

Žinoma, kad pykstu. Supykdė, todėl ir pykstu. Ko čia nesuprasti?

Labai ciniška ir chamiška po to man dar primesti, kad aš turėčiau nepykti, ar kad neturėčiau būti toks arogantiškas. Man įdomu, kad per keistuoliai palaikino Rasos ar Simono komentarus…

Rasos pastebėjimas, kad mano požiūris siaurokas, yra kaip tik NEtaiklus. Prisiminkime jėzuitus. Be oficialios versijos dar pateikiau ir kitokias. Vadinasi, mano požiūris kaip tik yra platus…

O įdomus momentas yra tai, kad Simoną išvariau iš savo namų, kai jis pas mane įsiveržė. Kai jis nesutiko išeiti iš namų, tai aš jam pasakiau, kad iškviesiu policiją. Tada, vargais negalais ėmė ir išėjo. Užteko tik parodyti, kad aš nejuokauju. Mat galutinai supratau, kad jis tik švaisto mano laiką, bei dar mėgsta mane paprovokuoti bei mane pašiepti, kai sakau, kad žolytės rūkymas yra blogai. Taigi, šis Simono komentaras tėra eilinis jo kerštas man už tai, kad aš nesutikau šokinėti pagal jo dūdelę. Jis pasinaudojo situacija, kad tarp manęs ir Rasos įvyko konfliktas. Drįsiu teigti, kad Simonas net tuo mėgavosi. Apsidžiaugė, nes suprato, kad pasitaikė proga man įspirti. Patys galite pamatyti, kad Simono komentaras pilnas nepagrįstos kritikos, jo kalbėjimas tai kaip šakėmis per vandenį; ežiukas rūke, labirintas…

Stebėkitės, stebėkites….

Sokolovas, 2017-07-11 08:43:15

Gerb.Aleksandrui:

Ne, ne visai taip. Tikrai neturėjau minty kažkokio susidvejinimo, dvilypumo, ar pan.

Nekalbėsiu apie konkrečius asmenis-Jus, save, ir pan. Beje, ir virtualioj erdvėj mes “išpažinčių neatliekame”, tiesa? . Tačiau…

Ar realybėje žmogus visada gali diskutuot? Ar visada bus jį kantriai išklausysianti auditorija? Ar jis visada bus IKI GALO išklausytas, išgirstas, suprastas? Ar realybėje neatsiranda “prioritetų-autoritetų”, kurie nutrauks, iškraipys viską …?

Realybėje mus išklauso tada, kai mes būnam reikalingi.

Virtualioj erdvėj mes pasisakom tada, kai jaučiam tam poreikį patys, kai siekiame būt reikalingi. Antai-“o dabar aš pakalbėsiu, o dabar mano eilė…”.

Realiam gyvenime tai reikštų “susirasti aikštę, joje- bačką, kalbėt nuo bačkos”-ir…būt juokingam.

Virtualioj erdvėj – kas kita. Žmonės kuria savo svetaines, jose rašo, randa šalininkų, kurie nebūtinai yra “pažįstami nuo vystyklų iš gretimos gryčios” (kaip dažnai būna realybės “didžiuosiuose kaimuose”), ir, ta prasme, tarsi gimsta ir gyvena iš naujo…

Aleksandras, 2017-07-11 09:05:30

Gerb.Sokolovui

Dekui už nuoširdų atsakymą/patikslinimą.

***

Kažkada teko skaityti Арнольд В.И. Что такое математика (2002), kur yra labai taiklūs pastebėjimai ir konkretūs pavyzdžiai kuo skiriasi matematiko ir fiziko mastymas.

Kaip vienas iš pavyzdžių yra pateiktas „matematikų“ ir „fizikų“ požiūris į šį uždavinį:

-Knygų lentynoje šalia stovi du Puškino tomai. Kiekvieno tomo bendras puslapių storis sudaro 2 cm, kiekvienas kiekvieno tomo viršelis prideda po 2 mm. Sliekas pragraužė nuo pirmo puslapio pirmo tomo iki paskutinio puslapio antro tomo, grauždamas puslapio normalės kryptimi. Kokį atstumą jis pragraužė? 🙂 (atsakymas 4 mm)

Aukse, 2017-07-11 13:05:43

Kai B.B. tinklalapyje atsiranda tema -retas reflektuoja apie tai, kas parašyta. Kai kurie nuklysta į savo temas, iš jų kiti išrutulioja dar potemių ir .t.t. Po to dar sudedama daug “saulučių”, kas turėtų rodyti temos aktualumą?

Tai B.B. tinklalapis, jame įdomu, aktualu, kartais prikišamai pamokoma, bet vis tiek įdomu skaityti.

vilkas pilkas, 2017-07-11 15:12:24

gerb. Aukse,

tiesiog pastebėkite,

visa aukščiau išsirutuliojusi “diskusija” labai atitinka autoriaus temą “Šalin mokslus”, ypač kai kalba pakrypsta apie ezoteriką/simboliką/tikėjimą…

“Tai jau tvyro visuomenėje, šliaužia į mūsų gyvenimą”…ir galop pavirsta komentarais. Tamsa ribų neturi.

Burgis, 2017-07-11 15:20:42

Auksei: ačiū, labai įdomus Jūsų komentaras!

Simonas M., 2017-07-11 22:18:50

Ėmė kažkaip dabartiniais momentais rastis mano gyvenime tokių žmonių, kaip Karolis, kurie leidžia suprasti, kad aš jiems kažko blogo linkiu arba, kad jie patys linki. Tikrai, nebe pirmąsyk pagauna azartas duoti pastabų žmonėms, kuriuos laikau nesusipratusiais. Pasirodo, tai reiškia kerštą, džiaugsmą gavus progą įspirti. Manyčiau, kad šitokie pastebėjimai, kuriuos aš ir turbūt čia esantys paprastai stengtųsi pasilikti sau, ir sukėlė šitiek priešiškumo, Karoli. Aš čia kol kas galiu išmokti tik tiek, kad pirmiausia reiktų pagalvoti, ar iš viso verta tas pastabas dalinti, nes kaip šičia ir kitose situacijose matyti, tie žmonės, kuriems pastabas dalinu, labai įsiunta.

sonatas, 2017-07-11 23:09:33

Aha, protingieji žmonės, vaidykitės (diskutuokit?) toliau. O aš darau empirinius pastebėjimus – mano kolegės sūnus susirinko 4 šimtukus iš VBE . Na taip, Jėzuitų gimnazijoj. Kviečiamas pagerbimui į baltuosius rūmus. Reakcija – “o ko man ten? Tušinuką duos ir ranką paspaus?” Iš sportinio intereso klausau kunigo Tolianio pamokslus per FB. Geras marketinginis triukas, čia jau ne Palmiros “darykit nedarykit”. Nesvarbu, kokia smegenų plovimo mašina veiktų, svarbu, kad mąstymas liktų atsparus, s

avas. Na jei išplauna – patys atsakingi. Nežiūrėkit “baubiakų” prieš miegą…

Simonas M., 2017-07-12 00:38:03

Tie įvykiai, vykę kažkurią kovo savaitę, verti atskiro aprašymo. Vien iš noro pasidalinti, kaip gyvenime būna. Džiaugiuosi galėdamas juos įamžinti ir nei kiek dėl to nesigailiu.

Gal keturis mėnesius pro trobą nėjau, o vos tik spėjau praeiti, iš karto pamačiau link manęs einantį raganių su lenkta pagale…

– Likimo ironija jus čia sutikti, – tariau aš ir iškart sukėliau anam genderinę reakciją. Pokalbis buvo trumpas. Pilnai nepamenu, bet, atrodo, paklausiau, kodėl jie vienas po kito eina vasaroti. Atsimenu tik pabaigą:

– Nesvarbu. Dionisas – pirmam vyrų.

Ir nuėjom neatsisveikinę savais keliais.

Kai vakar, po trijų dienų, užlipau ant kalno, iškart pro duris nėjau. Reikėjo pagalvoti. Atsistojau ant šlaito krašto, spoksau ir galvoju, iš kurios kalno pusės raganos ir raganiaus troba: gal matosi? Eiti į vidų baisoka. Bet reikia. Negaliu atsistebėti: priekį manęs lipa laiptais raganius.

– Aš pas Dionisą.

– Galima, aš irgi?

,,Greitoji išvežė į durnyną jau sutemus…”, – pradedu sekti Dionisui pasaką ir abudu žvengiam tarp sulinkusių, aplink lėtais judesiais zujančių pižamuotų šmėklų. Išeinam. Reikia skirstytis. Neramu. Bet reikia.

Kai nuėjau pas raganą, raganiaus pėdos jau buvo atšalę. Nors juos skyrė tik vienas aukštas, jai buvo uždrausta patekti pas savo sūnų. Beliko tik ištisas dienas verkti. Tada ji praverktom akim, nubėgusiu tušu ir visa išbalusi man kalbėjo tik man vienam suprantama kalba. O aš girdėjau:

– Tave raganius grasino nukirsti su katana. Aš noriu bėgti per sniegus nepalikdama pėdų, nebenoriu daugiau nei matyti, nei girdėti šito košmaro. Su tavim. Ir aš galvojau: ,,ir kur mes nubėgtume?”.

– Tu ir atrodai, kaip tikra ragana, – tariau atsisveikindamas ir ji nusijuokė.

***

Sėdėjau sudėjęs kojas ir svarsčiau kur pasidėti. Mąsčiau šauktis pagalbos pas vieną žmogų, bet būtų kiek kebloka, nes tada abiems reiktų padėti parašą po inteligentiško elgesio nuostatomis. Staiga su manim pasisveikino neseniai prieš savaitę matytas bičiulis. Aš jam ir užsiminiau apie savo bėdą.

– Aš gyvenau kooperacijos kolegos bendrabučiuose pačiam centre. Pabandyk nueiti. Nedaug mokėti, – tarė jis, o aš vos spėjau jam padėkoti.

Jam pranykus, pasirodė pusę metų nematyta mergina, Jai per algebros paskaitą prieš keturis metus rašytą eilėraštį atradau pas save spintoje prieš kelias dienas.

– Labas Augustina, kaip gera tave matyti! Aš tau kaip tik norėjau eilėraštį perduoti.

– Man? Kokį eilėraštį?

– Na tą, kur kažkada seniai per algebros paskaitą užrašiau.

– Aš dabar skubu, vėluoju.

– Tai aš tau atsiųsiu…

Neatsisveikinus dingo.

Nuėjęs tuo adresu supratau, kad visus Vilniaus bendrabučius ir likusius Vilniaus pastatus renovuoja kaip per kokią masinę isteriją, todėl ten gyventi negalėsiu.

Permąstau mintis, apsidairau. Nesivaidena.

***

– Jeigu mažiau kaltintum žmones, kad jie vagys ir nusidėjėliai, tai…

– Išeik iš kambario, nutilk. Ką sau leidi svetimuose namuose būdamas?!

– … jie ir grąžintų tuos pasiskolintus daiktus.

– Iškviesiu policiją, jei neišeisi.

– Kviesk, jei nori. Ir pats ramiai išeiti moku.

– Išeidamas nesugalvok ko nors pavogti!

– Pavogsiu, būtinai, bus mano atminimui. Ir pirma elementariausios etikos pasimokyk, o tada policijom grasink.

Pauzė.

– Viso gero, – atsisveikinau su buvusiu bendraminčiu, pas kurį važiavau grąžinti daiktų, kuriuos iš jo buvo pasiskolinusi mano draugė. Ilgam laikui atsisveikinau.

Karolis, 2017-07-12 06:18:59

Palmiros lygio kliedesiai.

Amber, 2017-07-12 22:40:11

Karoliui:

https://www.youtube.com/watch?v=UQfRdl3GTw4

Apie tave yra nuo 6:12 min. ir nuo 6:55 min.

Karolis, 2017-07-16 07:58:27

Tai dabar dar atsiųsk video, kur yra apie Rasa, Burgį, Sokolovą, Simoną.. :DD