Sausio 13-oji. Suvestinė

Vakar buvau Vilniuje, nieko čia neparašiau, tai šiandien parašysiu daugiau. Juo labiau, kad ankstesnes dvi temas lankytojai beveik nureitingavo… 🙂 (Kodėl?!)

*

Vakar šventėme savo pergalės ir vilties dieną.

Vakar vėl įvertinome savo laisvės kainą.

Vakar ne vienas savęs ir kitų klausė: „Ar už tokią Lietuvą jie galvas padėjo?“

Vakar ne vienas tautietis, vargstantis sunkioje emigracijoje, siuntė prakeiksmą tiems, kurie iš jo atėmė Lietuvą.

Vakar ne vienas skubėjo priminti, kad jis tada, tomis dienomis, nusipelnė gyventi geriau, todėl dabar ir gyvena taip, kaip nori.

Vakar ne vienas, jau nusenęs ir valdžią praradęs, skubėjo paaiškinti, kokia dabar bloga valdžia, kad visi suprastų, kokia gera buvo jo valdžia.

Vakar ne vienas mus vėl bandė įtikinti, kad rusai blogi, o lietuviai geri.

Vakar mes prisiminėme, kad privilegijos valdininkams, prieš kurias kovojo Sąjūdis, yra dviejų tipų: iki Sąjūdžio ir po Sąjūdžio…

Vakar mes matėme vaikus, važinėjančius kartoniniais tankais, ir jų vadovus, kurių akyse degė liepsna: „Mes jus išmokysime mylėti Tėvynę ir jos valdžią!“

***

O aš visą dieną galvojau: „Laisvė yra! Kokia laimė – laisvė yra! Visa tai, kas yra blogai, visa tai, kas išduota, parduota, paniekinta, yra laisvės kaina. Didelė ta kaina, oi didelė! Bet laisvė to verta! O, mes turime pagaliau suprasti, kokia brangi ta laisvė!

Jie kovojo. Jie neatsitraukė. Dabar – mano eilė. Aš neatsitrauksiu!“

Atsakymai

Burgis, 2015-01-14 19:24:53

Nepyk…

Elena, 2015-01-14 21:06:08

Yra sviesos ir tamsoje,

Ir laisves vergo rusyje,

Ir lobio vargso krepsyje. (Jurgis Baltrusaitis).

Pasidziaukim tuo ka turim….mes jau laisve dziaugiames 24metus. Dieve duok dar mums,musu vaikams, anukams ir ainiams dziaugtis ta laisve. O musu Tevai tik 22 metus pasidziauge.

Pasidziaukim tuo ka turim

Elena, 2015-01-14 21:07:20

P.S. nepykstu,-dziaugiuosi