„SchoolProud“ – tai jums ne „Gay Pride“!

Mažoji bendrija „SchoolProud“, kurios direktorius bei vienas įkūrėjų yra buvęs KTUG gimnazistas Lukas Alijošius, prekiauja mokyklų simbolika siuvinėta apranga. Idėja buvo atsivežta iš Šiaurės Amerikos vidurinių mokyklų bei universitetų, kuriuose giliai įsišaknijusi tradicija visomis priemonėmis išreikšti didžiavimąsi savo „antraisiais namais“. Lukas metus praleido JAV ir tai matė savo akimis.

Stebėdami kai kurių Lietuvos moksleivių abejingumą savo mokykloms, bendrovės įkūrėjai nusprendė paskatinti išreikšti pasigėrėjimą savo mokymo įstaigomis.

*

„SchoolProud“ veiklą pradėjo kaip eksperimentinė mokomoji moksleivių bendrovė (MMB), tačiau jau po metų perėjo į oficialaus verslo sferą, tapo mažąja bendrija. Lukas papasakojo, kad šiuo metu „SchoolProud“ tinkle yra daugiau nei dvidešimt prestižinių šalies mokyklų bei gimnazijų, tokių kaip KTU gimnazija, Vilniaus Licėjus, Šiaulių Didždvario, Panevėžio penktoji, J.Balčikonio, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos. Įmonė jau pradėjo bendradarbiauti su Aukštąja Stokholmo Ekonomikos mokykla Rygoje (SSE Riga), Rygos 1-ąja gimnazija ir SSE Russia Maskvoje bei Sankt Peterburge.

*

Paklausiausia bei pagrindinė „SchoolProud“ prekė yra mokyklos simbolika siuvinėti džemperiai. Kiekvienas moksleivis gali pasirinkti ne tik džemperio ar siuvinėjimo spalvą, bet ir siuvinėjimo dizainą iš daugelio pasiūlytų. Netrukus bus paruošta www.SchoolProud.com interneto svetainė (trimis kalbomis), kurioje „fotoroboto“ funkcija leis kiekvienam susikurti bei iškart pamatyti savo norimą džemperį.

*

Lietuvos aukštosios mokyklos taip pat jau spėjo išbandyti šios bendrovės paslaugas. Savo universitetu jau didžiuojasi kai kurios LSMU studentų grupės, o vis didesnio susidomėjimo sulaukiama iš ISM, VU bei KTU. Jau antrą kadenciją su „SchoolProud“ keliauja Lietuvos moksleivių parlamentas.

***

Ačiū Lukui už suteiktą informaciją! Džiaugiuosi tokiu mūsų gimnazijos auklėtiniu.

Atsakymai

Burgis, 2013-02-07 10:03:59

Ačiū, Lukai!

Rokas, 2013-02-07 10:25:44

Džiugu kai yra mylinčių savo mokyklas ir yra mokyklų, kurias norisi mylėti, bet, deja, daugeliu atveju mokykla mokiniams ne antri namai, bet priverstinė zona, neteikianti jokio malonumo.

Filo, 2013-02-07 11:19:12

Šaunu, kad jauni žmonės taip gerai tvarkosi.

O sąmojis antraštėje, — atsiprašau, — nevykęs.

Dominykas, 2013-02-07 12:24:07

Na, šaunu, kad užsidirba žmonės… Bet kad tie treningai – tikrai nieko estetiška.

Burgis, 2013-02-07 15:00:24

Filo: aš galvojau, galvojau, ar Jums atsakyti… Pavasaris mane drasko į gabalus, šypsenos negaliu paslėpti ir pykti nebemoku, ir kitų mokyti nebenoriu, bet vis tiek parašysiu – su šypsena:

  1. Kodėl Jūs, Filo, nesidrovite manęs kritikuoti, bet iškart pykstate, kai aš Jus kritikuoju?

  2. Čia ne laikraštis, ne žurnalas, ne TV scenarijus, tai tik kukli asmeninė svetainė, todėl temų antraštės gali būti ir neformalios, asociatyvios – tokia asociacija man iškart atėjo į galvą, kai tik išgirdau bendrovės pavadinimą. Gal užuominą supras ir Lukas?

  3. Aš aiškiai parašiau, kad tai reklaminis straipsnelis, o reklamai tinka ir gana šokiruojantys dalykai. Prisiminkite, pavyzdžiui, „United Colors of Benetton“ reklamas. Apskritai, man atrodo, kad aš geresnis reklamos specialistas nei Jūs…

  4. Ar Jūs nepastebite, kad labai stengiatės gauti pagyrų iš kitų šios svetainės lankytojų?

  5. Pagaliau – ar Jūs neleistumėte man šiek tiek ir arkliško, ne vien angliško humoro? Ar Jūs pats mokate ir mėgstate šypsotis, juoktis, šaipytis?

Filo, 2013-02-07 15:40:32

Dar kartą atkreipiu dėmesį, kad virš jauno žmogaus nuotraukos puikuojasi Jūsų pakabinti žodžiai — “gėjų pasididžiavimas”.

Jei tokios asociacijos atitinka šitos firmos ženklodaros strategiją, tada valio.

Burgis, 2013-02-07 18:22:36

Filo: dar kartą atkreipiu dėmesį, kad virš jauno žmogaus nuotraukos puikuojasi mano šauktuku paryškinta tezė „… tai jums ne gėjų pasididžiavimas…“. Jei Jūs nematote žodžio „ne“, tai Jums įtikti negalėsiu. Bet ir nesistengsiu.

sonata, 2013-02-07 18:49:34

Šaunuolis Lukas. “Mamiškas” ačiū už malonias akimirkas – smagu minioj pamatyt baltą džemperį “KTUG”. Dar smagiau, kad gimnazijos jaunimas didžiuojasi šiais simboliais ir dėvi ne tik pamokų metu.

Filo, 2013-02-07 19:33:03

Kaip visada, veliate į asmeniškumus, bet aš vis tiek paaiškinsiu iš esmės. Aišku, ne Jums, nes Jūs visa tai suvokėt dar rašydamas.

Elementarus dalykas. Nueinam į Google. Paieškos langelyje parašome “School Proud”. Ir jau šiandien iš pirmo rezultatų puslapio tvoksteli tuo arklišku humoru. Paklauskim lingvistų ir psichologų, kiek tokie sugretinimai palankūs įmonės įvaizdžiui… School Proud — Gay Pride.

Stovi šalia. Stovi ne jaukioje “asmeninėje svetainėje”, kaip sąmojo autorius linkęs teisintis — stovi Google pirmame puslapyje! Ar turiu aiškinti, ką tai reiškia internetinio marketingo kontekste??

O dėl to “ne” — bet kuris savo druskos vertas komunikacijos specialistas pasakys, kad skandalingose antraštėse tų mažutėlaičių “ne” niekas nemato.

Žodžiu. Jei atvejis dar kam neaiškus, tai gal ir gerai, kad neaiškus. 🙂

Saula, 2013-02-08 11:14:40

Google įvedus „Gay Pride“ ši tema irgi pirmame puslapyje… Svetaine susidomės 🙂

Bus daugiau skaitytojų.

Reklama 🙂

petras, 2013-02-08 13:14:15

Na nežinau kokiam jūs gūgle vedat, bet man tai neranda burgio puslapio 🙂

na o dėl pavadinimo temos, tai tiesiog palyginimas netinkamas (apie visiškai skirtingus dalykus). tas pats kas: Antano kelnės – tai jum ne Marytės kėdė.

Na o Lukui, sėkmės 🙂

laisvamanis, 2013-02-09 14:23:32

na, kažin, kiek tų gūglių yra? maniškis randa burgis .lt naudojant “school proud”

Petrui, 2013-02-09 21:44:06

Petrai, suvesk „Gay Pride“ Google – ketvirtas įrašas pirmame psl.

Dominykas, 2013-02-10 17:43:57

Šiaip Google – ganėtinai protingas įrankis šiais laikais. Tikrai žinau, kad paieškos rezultatai priklauso nuo to, prie kurios šalies Google jungiatės – google.lt ar google.com, pvz. Taip pat labai įtariu, kad rezultatai personalizuoti, t. y. susiję su asmenine naršymo (ar bent jau paieškų Google) istorija. Kitaip tariant – jei dažnai einat į burgis.lt, tai ir visiškai nieko keista, kad jums ir randa burgis.lt.