Seimas mūsų. Mes – Seimo įkaitai.

Čia – neaktuali tema. Be to, apie ją jau keliskart rašiau. Bet trumpai parašysiu vėl, nes vakar per LNK per 2000 žiūrovų 98 : 2 proc. atmetė seimūnų norą pasididinti sau atlyginimus.

*

O aš pritarčiau – tegu pasididina! Bet jau ne pirmą kartą prašau – pateikite atlyginimų Lietuvos biudžeto vartotojams paskirstymo taisykles, schemas, formules! Seimūnai, tai jūsų pareiga – pateikite! O tada jau tegu bus išklausytas ir Salamakinas, ir Kūris – seimūnų kvalifikacija tokia, kad gimnazijos direktoriaus galva nė trečdalio seimūno galvos nesiekia. Ar aš ginčysiuos?

*

Suprantu, kad baukutėms ir nedzinkams pikta – kažkas gauna daugiau. O juk tų, daugiau gaunančių, tauta nerinko! Tai kodėl duoda daugiau pinigų nei išrinktiesiems? Bet juk ne tauta duoda! Vyriausybė duoda, išrinktiesiems palaiminus vyriausybės veiksmus. Tai kaip čia išeina? Panašu, kad tyčia iš pradžių „Lietuvos geležinkelių“, Ignalinos EA ir pan. vadams duoda nežmoniškai daug, kad paskui galėtų daugiau duoti ir sau?

*

Tegu duoda! Visiems rinkos neįgaliesiems tegu duoda. Nuo to jie bus tik nelaimingesni. Nes žmogus patenkintas tik tada, kai užsidirba, o ne gauna neuždirbtų. O jei patenkintas gavęs neuždirbtų, tai jis jau ne tarnautojas (piliečiams), o pacientas. Užjauskime.

Atsakymai

Burgis, 2011-06-09 09:47:51

Reitingams.

giedrius_m, 2011-06-09 15:12:56

Uf. Reikia skirti įstatymus leidžiančią valdžią ir vykdomąją valdžią (vyriausybę). Realiai normuoti algas “iš viršaus” nėra gerai. Bet paprasta.

Seimo nariai yra tautos išrinkti atlikti tam tikrą darbą – nagrinėti įstatymų projektus ir juos priimti/atmesti. Tam darbui jie neturi tenkinti tokios kvalifikacijos kaip pvz AE direktorius. Dauguma tokios ir neturi.

Tačiau Seimo narys neturėtų gauti mažiau negu gaudavo (iš pastovių pajamų) prieš savo darbą Seime. Daug daugiau – irgi ne. Nes tai neturi būti darbo vieta, į kurią einama vien dėl pinigų, bet nereikia bijoti priimti ir žmonių, kurie gali užsidirbti ne 6000 LT, o 20 000 LT. Tuo pačiu, žmogui, kuris iki seimo turėjo algą 800, neturėtų automatiškai gauti 6000.

Burgis, 2011-06-09 15:26:46

Giedriau, kaip buvęs mūsų gimnazistas gal pažįsti kitą mūsų buvusį gimnazistą, kuris dirbo kaip pašėlęs savo su draugais įkurtoje įmonėje, kol vieną dieną viską metė ir nuėjo dirbti į banką. „Uždirbu žymiai mažiau, bet dirbu taip, kad ir šeimai, ir sau lieka laiko“, – sakė jis.

*

Ar ne taip turėtų būti ir su valdžia? Kodėl vienas nori turėti ir galią, ir valdžią, ir garbę (?), ir pinigus, o kitam – nieko? Tai neteisinga. Ar nebėra protingų, galinčių dirbti Seime už normalią algą? Ne, yra perteklius netinkamų, bet norinčių…

giedrius_m, 2011-06-09 16:10:40

Seimas yra valdžia. Seimūnas – ne. Seimūnas dirba savo darbą ir sudaro valdžią, bet jo vieno sprendimas lemia mažai kol neįtikina kitų žmonių. Todėl seimūnas turi būti pakankamai gyvenimo matęs žmogus, bet pinigai neturi būti tas rodiklis, kuris verstų seimūną galvoti kaip perleisti verslą kitam, ar galvoti kaip būti naudingu savo buvusiai įmonei kad ši priimtų po 4 metų. Ar kaip užsidirbti papildomai.

Dar daugiau… ar turėtų būti Seime dauguma tokių žmonių, kurie sugeba uždirbti 800 LT? Nemanau, nes jie neišlaiko ir savo šeimos. O kaip sutvarkys valstybę? Todėl nereikia daryti Seimo bereikalingai šilta vieta Šustauskams ir panašiai. Savotiškai panašu į motinystės pašalpas, tik nereikia turėti prieš tai pajamų, o trunka 4 metus. Vėliau, kai pasensti, laimi rinkimus i EU parlamentą… Ten klimatas geresnis.

Jei bus aišku, kad tavo pajamos nepadidės daug daugiau, o tu būsi po padidinamu stiklu – nebebus ir baukučių Seime. Dirbs tie, kurie NORI dirbti, ir bus atlyginami pagal savo sugebėjimus.

Tuo pačiu Seimas nėra skirtas kiekvienam. Kaip ir darbas versle.

laisvas, 2011-06-09 23:58:38

giedrius_m: kas paties nuomone nustato tuos 800 lt žmogui, savo srities specui, kuris savo rankomis tiesiogiai sukuria produktą?

giedrius_m, 2011-06-10 16:54:03

laisvas:

Rinka ir jie patys.

Dauguma savo srities specų arba uždirba daugiau, arba tenkinasi 800 dėl kitų priežasčių (pvz jiems labai patinka veikla, arba nenori kažką keisti, arba nėra iš tikro tokie specai).

kur_teisybe, 2011-06-10 22:31:04

“Nuo to jie bus tik nelaimingesni. Nes žmogus patenkintas tik tada, kai užsidirba, o ne gauna neuždirbtų.” –> Ar Jūs tikrai manot, kad Seimo nariai taip giliai mąsto, ar tikrai sąžiningai uždirbo kiekvieną litą, kurį gavo iš valstybės?… Jei Seimo nariai tikrai būtų tokie moralūs žmonės, manau, kone kiekvienas lietuvis nevadintų seimūnų vagimis…