Seime, tu man trukdai!

Galėčiau tai vadinti atviru laišku Lietuvos Respublikos Seimui, bet gerai žinau, kad šuns balsas į dangų neina. O šiandien dar kartą įsitikinau, jog Seimo nariai nežino, kad moteris negali būti truputį nėščia. Nežino!

Štai jie svarsto maždaug tokią problemą: kaip bausti Seimo narį, jei jis ką nors pavogė? Normalus žmogus pasakytų: žinoma, atimti mandatą ir perduoti teisėsaugai. Bet Seimo nariai svarsto kitaip…

Panašiai, kaip serialo „Mentai“ anekdote, kurį kažkur jums jau esu rašęs…

***

Važiuoja mentai rusišku automobiliuku, kalbasi:

– Vakar mano kaimynas mirė…

– O, kaip gaila! Kuo sirgo? Vėžiu?

– Ne…

– Tai infarktas?

-Ne…

– Insultas?

– Ne…

– Tai nuo ko mirė?

– Nuo gripo komplikacijų.

– A, tai nieko!

***

Seimūnai klausia vienas kito:

– Ką pavogė? Automobilį?

– Ne…

– Tai gal mobilųjį telefoną?

– Ne…

– O tai ką?

– Vieną Seimo nario darbo dieną už maždaug 500 litų.

– A, tai nieko!

***

Tai dabar jūs, seimūnai (pypt, pypt, pypt… – čia keiksmažodžiai iš “Dialogo”, bet rašyti nedrįstu – gėda…) man pasakykite, kaip man bausti gimnazistą, kuris vieną kartą užsirūkė? Pagal mūsų taisykles (moteris nebūna truputį nėščia) tas gimnazistas pašalinamas iš gimnazijos, nes jis pažeidė taisykles. Pažeidė – ir taškas! Juk sąmoningai tai padarė, suprasdamas, ką daro! Atrodo, kad seimūnai į darbą neateina nesuprasdami, ką daro. Tai gal apkvaitę nuo narkotikų ar girti? Ir tai – lengvinanti aplinkybė?!

Ir kaip po tokių svarstymų jūs, seimūnai, žmonėms galite pasakyti, kad jūsų leidžiamų įstatymų laikytis privalu preciziškai, visada, be išimčių? O jūs tuo tarpu vagiate “dideliu mastu”, “truputėlį”, “visai nežymiai”… Ar galiu įsivaizduoti, kad mokytojas, iš mano kabineto sąmoningai pavogęs pieštuką, toliau galėtų dirbti mokykloje? Ne!

Seime galėtų! Žinoma, galėtų!

***

Užjaučiu jus visus 141.

Atsakymai

sonata, 2010-02-23 19:47:14

o man atrodo, kad sąlygos tokio (ne)lygio Seimui susiformuoti buvo sudarytos specialiai, pajungiant ir juodąsias technologijas… belieka laukti “demokratinės diktatūros”. Šiandien aš paranojiška.

D., 2010-02-23 20:21:00

Burgiui: o kaip Jūs įrodysite jog tas mokytojas sąmoningai pavogė pieštuką? Nes tikrai pasitaiko atvejų kai tai įvyksta nesąmoningai, iš įpročio 🙂

burgis, 2010-02-23 20:36:41

D.: Kas ką turi įrodyti? Seimūnas, be pateisinamos priežasties praleidęs posėdį, kad priežastis pateisinama, ar Seimas, kuriam ta priežastis ne tik dažnai nenurodoma, bet kartias apie ją akivaizdžiai meluojama?

O, tempore, o, mores!

***

Jei žmona pagrįstai apkaltintų mane neištikimybe, o aš atsisakyčiau net įrodinėti, kad buvau ištikimas, tai vienoje lovoje su ja jau negulėčiau nė valandėlės. Džiaugiuosi, kad mano žmona tokia!

D., 2010-02-23 21:12:27

Na aš norėjau tik pasakyti, jog šis palyginimas su pieštuku nelabai tinka. Juk galima palyginti su neatėjusiu į darbą mokytoju, nors tai ir truputį skirtingi dalykai. O jei kuris specialiai vogs pieštukus, Jūs to nesužinosite :).

O šiaip manau jog tikrai ne vieta Seime tokiems veikėjams, ir kas liūdniausia jog tokių dauguma.

Juozapotas, 2010-02-23 22:09:43

Kas čia pasidarė: žmonės geriausiai atsiliepia apie gelbėtojus, o seimą, ministrus, teismus keikia susiriesdami. Net Prezidentė blanksta. Juk anksčiau to nebūdavo.

Povilas, 2010-02-23 22:29:11

Negi nebėra seime padorių žmonių? Spauda tik apie baukutes, karalius, valinskus (abu) ir kitokius politinius tvarinius rašo. Prokuratūra – blogai, teismai – blogai, medicina – geriau mirk, švietimas – uodegon… Kokia čia publika vadovauja Lietuvai? Buvo vienas užsienio r. ministeris labiau mąstantis: išgrūdo lauk. Jau nebeįdomu darosi. Karalius valkiojosi daugiau nei mėnesį ir niekas nieko nenori daryti: mat žmogeliui Kubiliui reikia verkiant nors dar vieną seimūną prilaikyti… Jovalas.

neringa, 2010-02-24 08:04:58

Jau didesnio lunatiko kaip Karalius-Ezopas as nemaciau.Is vis ta soumenu grupuote kazkoks nesusipratimas,kodel ja i seima ileidom?Nezinau jau kaip siam chaosui priesintis…

Alda, 2010-02-24 09:02:05

Nesutinku, kad užuojauta reiškiama 141 Seimo nariui. Manau, turint tokio lygio Seimą, užuojautą reikia pareikšti trims milijonams…

Burgis, 2010-02-24 09:25:08

Blogai su visu Seimu, su visa Vyriausybe yra tai, kad ten nesusidaro kritinis skaičius teisingų žmonių (o tokių yra – neabejoju!), kurie ryžtingai pakeistų savo pačių sistemas. Labai sunku, beveik neįmanoma sistemą pakeisti „iš vidaus“ (tarkime, Somalį). O keičiantys iš išorės (tarkime, JTO, rinkėjai…) nėra vieningi, nėra vienodi (išsilavinimu, padėtimi, rase, tikėjimu, …).

Todėl taip pasaulyje yra daug kur: valstybėse, gamtoje, žmonių bendrijose…

laisvas, 2010-02-24 10:52:37

O kas išrinko TOKĮ seimą?

Ką ir apie ką turi mąstyti žmogus išrinkdamas į seimą Baukutę, Karalių, Nedzinską… Gink dieve aš nenuvertinu ir nesišaipau iš jų ar panašių į juos, nors atrodo jie man šiek tiek “su valetais” .

—-

Užvakar mačiau laidą apie europarlamentarus R.Paksą ir J.Imbrasą. Smagiai pasijuokiau iš žurnalisto posakio: dabar europarlamentarai iš Lietuvos turi galimybę iš arti stebėti kaip dirba europarlamentas.

Aurelija, 2010-02-24 10:58:48

Laisvam: Žinai, aš klausdavau kas išrinko “TOKĮ” seimą gal tūkstantį kartų, bet tūkstantį kartų gaudavau vieną ir tą patį atsakymą. O koks pagaliau gi skirtumas? Atrodo bendražmogiškosios vertybės turi būti visiems bendros ir suprantamos 😉

laisvas, 2010-02-24 11:26:11

Aurelija: tai tik retorinis klausimas. Kas juos išrenka aš žinau. Žmonės kurie neskaito “Gamzatovo, Solženicyno, Hitlerio, Kanto, Nyčės, Froido, Stalino, Lenino… “, bet skaito “Tik moterims”, “Tik vyrams”. Žmonės kurie nežino ir neklauso The Beatles, Rolling Stones, The Who, Bee Gees, Pink Floyd, Mozart, Shumann, Bach…., bet žino ir klauso Radži, Yva, Olialia… Žmonės kurie laiko save genijais (baleto choreografijos) ir leidžia sau viešai per tv pareikšti jog A.Mamontovas ir jo muzika niekam tikusi…

laisvas, 2010-02-24 11:28:44

Aurelija: o dabar kitas, nebe retorinis klausimas: o kas dėl to kaltas? Mano nuomone tik MOKYTOJAI!

DzeiPi, 2010-02-24 12:30:14

Klausiat, “kas išrinko „TOKĮ“ seimą?”, o aš savęs klausiu: Kodėl aš leidžiu seimui būti “TOKIAM”? Ir atsakymas man nepatinka. Geriau to savęs neklausti! 🙂

giedrius m, 2010-02-24 12:35:17

Laisvam: Truputis erezijų: Beetles ir Yva, Roling Stones ir Radzi – vienas ir tas pats. Laikotarpis skiriasi, šiek tiek ir sugebėjimai (žinoma, aš nepervertinu Yvos ir Radžio dainavimo 😉 ), bet ne tiek jau ir daug. Mamontovas vienai kartai gali buti puiku, kitai kartai – niekam tikes. Shuman, Bach, Mocerto kuryba žinoma tik todėl, kad ji buvo tų laiku popsas. Mes galime buti snobais ir garbinti praeiti, galime gyventi šia diena ir garbinti Žvaigždžių duetus. Bet pagarba tiems zmonems kurie išdrysta pasakyti, kad nesutinka su kitų nuomone ir jam (o ne masėms) kažkas nepatinka arba patinka. Tol, kol tai daroma ne savireklamai ir be ižeidimu:)

Perfrazuojant. Visa bėda, kad dauguma žmonių seime ir už seimo skaito tik tai, ką jiems kas nors kada nors liepė perskaityti. Gal tarp tų knygų buvo ir Solženicynas, Hitleris, etc. Tai nesvarbu. Bėda ta, kad jų neišmokė turėti savo nuomonę ar pasakyti “ne, man tai nepatinka ir aš to nesilaikysiu”. O tai prasideda nuo pamokų, kai moksleiviams tvirtinama kokie žavūs S. Neries, Maironio eilėraščiai ir panašiai.

Ramunė, 2010-02-24 18:01:01

Na, labai juokingi man pasirodė laisvo ir giedriaus m. kultūrinių skonių ir vertybių deklaravimai.

Andrius, 2010-02-24 19:23:01

Gal pradėkime nuo apačios ir kilkime palaipsniui į viršų, a? Tegul mokytojas nedaro rašybos klaidų rašydamas, tegul policininkas nekalba mobiliuoju telefonu vairuodamas, tegul pardavėjas tvarkingai surašo prekių kainas parduotuvėje jei tikisi parduoti…

Nenori būti originalus – kritikuok Seimą.

Regina, 2010-02-24 21:10:02

Burgiui: Labai principingas esate? Ką gi, pabandom, štai situacija: pernai lituanistams už VBE vertinimą savivaldybėse buvo pažadėta po 500 lt. į rankas už savaitę. Kadangi JOKIOS SUTARTYS SUDARYTOS NEBUVO, rudenį ar žiemą (!) kiekviena savivaldybė lituanistams sumokėjo kiek norėjo – nuo 160 lt iki 360 lt., nors už analogišką darbą kitų specialybių vertintojai iš karto, t.y. liepą, gavo 500 lt. Šįmet bus tas pats, jau darosi tas pats. Taigi klausimas: Švietimo skyrius, vykdydamas NEC užsakymą, lieps deleguoti keletą lituanistų darbams vertinti. Ką darysite – versite savo mokytojus dirbti ar pasipriešinsite valdžiai?

Regina, 2010-02-24 21:18:29

(tęsinys) Burgiui: prievartinis darbas yra draudžiamas. Reikalauti nemokamo darbo – draudžiama. O dabar klausimas: ar niekada NEREIKALAVOTE iš mokytojų dirbti vidinio audito ar metodinėse grupėse, eiti į renginius, kuriuose mokiniai reikalingi tik salei užpildyti? Aš tik klausiu… Nes šitame pasaulyje labai sunku būti visada teisingam. Man tai nepavyksta…

gimnazistė, 2010-02-24 21:43:38

Kad Pink Floyd ar Rolling Stones buvo revoliucija, o ne tylus degradavimas prie televizoriaus ekranų. 🙂 Klasikos kompozitoriai taip pat žinomi ne tik dėl savo tuometinio populiarumo, bet ir dėl autorių genialumo, juk jų muzika turi išliekamąją vertę ir ne mažesnę prasmę (tiek teorinę – tarkim, bažnytinė muzika, tiek tai, jog jos klausant išgyveni kažką nepaprasto). Tai tik pastaba – kad net ir labai toleruodami kitų žmonių nuomones, nelygintumėm Bacho su kažkokiu šlamštu – kai kurie dalykai tiesiog akivaizdūs (pavyzdžiui, jei labiau mėgsti Yvą, o ne Vivaldį, vis tiek galiu tiesiai šviesiai pasakyti, kuris iš jų yra tikras šlamštas. O klausimas, kas ima viršų – klasikinis rokas, džiazas ar barokinė muzika – skonio reikalas). Šioje vietoje galime pagalvoti nebent apie daugelio šiuolaikinei vartotojiškai kultūrai priklausančių žmonių mentalitetą ir vertybes. Politikos ir kitko komentuoti nenoriu – einu klausytis gražios muzikos.

Burgis, 2010-02-24 22:05:19

Reginai: nepatikėsite – niekada jokio (nei vidinio, nei išorinio) audito pas mus nebuvo ir, kol aš gyvas, nebus! Vargšai žmonės, pasidavę korumpuotiems mokytojų mokytojams… Antra, nepatikėsite, nesu vertęs (prašęs – esu) nė vieno mokytojo ką nors padaryti nemokamai. Nesu nubaudęs nė vieno mokytojo už tai, kad nepadarė…

Burgis, 2010-02-24 22:11:36

Reginai: niekada nieko nedarau iš anksto nesutaręs, ar dirbsiu nemokamai, ar užmokės. Jei sutariame, kad užmokės, paprastai užmoka… Tiesa, vienas leidinys už lapkritį pažadėjo sumokėti kovą – palauksiu. Jei nesumokės – nesižudysiu, bet visada leisiu sau viešai pasakyti, ką apie tai galvoju. Bet jei nesumokėtų NEC ar savivaldybė – ramiai paduočiau į teismą. Tik, žinoma, reikėjo pasirūpinti sutartimi…

O mokytojų prievarta niekur niekada nesiunčiau ir nesiųsiu – kapitalizmas tokios labdaros nenumato. Jei žiopliai nemoka organizuoti egzaminų – reikia atšaukti arba žioplius, arba egzaminus.

Saula, 2010-02-24 23:58:40

Burgiui: Pavydžiu KTUG mokytojams, kad gali dirbti tik tiesioginį darbą, o ne visokius šundarbius. Kaip patogu administracijai išdalinti savo darbus mokytojams: „Už kiekvieną 18 kontaktinių valandų jūs gaunate papildomas 2 savaitines valandas“. Ir užkrauna ne darbų 2 val. Jiems nesvarbu, kad vadovauji mokyklos metodinei tarybai, dirbi mieste ir/ar respublikinėj dalyko asociacijos taryboj.

Giedriui m: nepykit, kad tiesiai pasakysiu – ir visai čia ne erezijos jūsų, o muzikinio išsilavinimo stoka 🙂

giedrius m, 2010-02-25 11:40:17

Saula: as baiges muzikos mokykla (salia vidurines/KTUG). Tai apie muzikini issilavinima gal kita karta 🙂

gimnazistei, Saulai: Apie savo muzikinį skonį nekalbėjau. Į jį nei yva, nei vivaldis (paprastai), nei beetles neįeina. Rolling Stones – įeina dažnai, kaip pvz. Aš kalbėjau apie tai, kad negalima pasitikėti žmonėmis, to skonio neturinčiais, o tik kopijuojančiais jį iš draugų, tėvų, bendraamžių. Man įdomu, kiek iš žmonių, tvirtinančių kad Šubertas ar Vivaldis yra super gerai, juos klausė dažniau už lietuvišką popsą per paskutinius metus? Spėju, daugelio tų žmonių klasikos garbinimas pasibaigia vien tik deklaracija arba klausymu to, kas yra po ranka. Todėl tai tėra melas 😉 Ir objektyviai vertinant, popsas tenkina tuos pačius muzikinius poreikius kaip mocarto kuryba jo gyvenimo laikais.

Ramunė, 2010-02-25 12:46:08

Gaila, bet nėra ko komentuoti…

Andrius, 2010-02-25 14:09:05

Ne “beetles”, o “(The) Beatles”, ne “mocartas”, o “Mocartas”.

Burgis, 2010-02-25 19:25:01

Ačiū, Andriau!

Vilė, 2010-02-27 11:00:51

giedriui m:”Bėda ta, kad jų neišmokė turėti savo nuomonę ar pasakyti „ne, man tai nepatinka ir aš to nesilaikysiu“. O tai prasideda nuo pamokų, kai moksleiviams tvirtinama kokie žavūs S. Neries, Maironio eilėraščiai ir panašiai.” Iš mokyklos gyvenimo: vienuoliktokė turi savo nuomonę apie Maironio kūrybą:desperatiška, verksminga ir pan. Kai ji tą nuomonę išdėstė, sukėlė natūralų liet.k. mokytojos pasipiktinimą. Rašė interpretaciją, gavo 10, bet joje buvo ne jos asmeninė nuomonė, o mokytojos dėstomos “tiesos”, kurioms anksčiau ji pasipriešino užduodama klausimą (atsakymo, deja, nebuvo) “Kodėl aš turiu šį kūrinį suprasti taip, kaip jūs (mokytoja) norite arba taip kaip nori egzaminų vertintojai, jei aš jį suprantu taip, kaip AŠ suprantu?” Kaži koks būtų įvertinimas per VB egzaminą, jei moksleivė išdrįstų interpretuoti taip, kaip ji supranta, t.y. kardinaliai prieštarautų visuotinei nuomonei? P.s. mokytoja kaip specialistė gera, moksleivė tikrai gabi.