Sėkmės formulė lietuviškai

Paklausti, ar norint pasiekti visuomenės viršūnę, reikia būti korumpuotam, beveik pusė respondentų palaikė šį teiginį, iš jų 11,63 proc. jam labai pritarė, 35,78 proc. – pritarė, maždaug penktadalis neturėjo tvirtos nuomonės, o ketvirtadalis – nepritarė. (delfi.lt)

***

Čia duomenys iš oficialaus tyrimo, kurį finansuoja Lietuvos mokslo taryba. Tai neiškęsiu nepakomentavęs…

  1. Jei manęs kas nors klaustų, kiek esu nužudęs žmonių, ir būtų pateikti variantai pasirinkti „nė vieno“, „vieną“, „du“, „daug“, tai aš susigundyčiau ir pasirinkčiau, pavyzdžiui, „du“. Nes kažkaip netipiška rinktis „nė vieno“, tiesa? Tai toks tokių tyrimų patikimumas…

  2. Kas yra „visuomenės viršūnė“? Ar tyrėjai tai žino? Ar apklaustieji tai žinojo? Aš tai nežinau…

  3. Ką reiškia „būti korumpuotam“? Ar tyrėjai tai žino? Ar apklaustieji tai žinojo? Ar korumpuotumas yra permanentinė (koks žodis, ane?) būsena, ar galima „būti korumpuotam“ prireikus, kartą per mėnesį, kartą per metus? Aš nežinau…

  4. Pasiekęs „visuomenės viršūnę“ turbūt esi laimingas? Kodėl? Skaniau valgai? Daugiau sekso? Geresnis automobilis? Didelis namas, šuo, garažas? Patenkintas garbės troškimas? Vaikams užtikrinta laiminga ateitis? O, kaip norėčiau žinoti! Bet niekada nebūsiu visuomenės viršūnėje, o laimingas esu – nors tu ką!

***

Žinome šalį, kurioje atsakymas į panašų klausimą būtų labai skirtingas. Ten laimingai gyvena laiminga šeima!

Atsakymai

Burgis, 2011-04-26 10:57:50

Reitinguokite…

Nepris, 2011-04-26 11:19:37

Kokie sociologai, toks ir tyrimas.

petras, 2011-04-26 12:51:37

man tai kartais keista būna, kai žurnalistėliai rašo, kad buvo atlikta apklausa ir tarkim sako 40 proc. Lietuvos žmonių yra už Petrą. nors apklausoj dalyvauja apie 1000 žmonių :DDD bet čia šiaip tarp kitko. o ši apklausa tai tikrai kažkokia neaiški.

Darth Vader, 2011-04-26 13:18:32

  1. Visuomenės viršūnę galime tapatinti su politinės galios formaliais centrais: Prezidento, Premjero, ministrų, Seimo narių, merų, ambasadorių pareigomis.

  2. Apklausose pagal nutylėjimą laikoma, kad respondentas atsakinėja sąžiningai ir atvirai. Dėl to tarp vaikų neįmanoma vykdyti apklausų (kas antras atsakymas bus “aš ežiukas”, o paklausti kiek žmonių nužudė, atsakys, kad per praėjusį bazės puolimą sutraiškė 29 pėstininkus, 5 šarvuočius, 10 sunkiųjų tankų ir 7 super kovos mašinas).

  3. Korupcijos apibrėžimą galima per google rasti. Korupcija yra permanentinė būsena (nes tas, kas vienąsyk paėmė, gali paimti ir daugiau). Būnant valdžioje vienkartinė korupcija neįmanoma, vadinasi, laikoma, kad tokia būsena būtų pastovi.

  4. pasiekus valdžios viršūnę labai lengva gyventi. Nori namo – statybų bendrovė antrą Luvrą pastatys (mainais į rekomendaciją ar įstatymo pakeitimus); nori didelės sąskaitos Kaimanų salose (kaip konservatoriai) – priimk ‘teisingą’ įstatymą, kuris vienam oligarchui, bet ne Lietuvai, naudingas. Už bet kurį veiksmą pilasi otkatas, minimaliai 15% nuo sumos: nori užsakymo – mokėk, nori laimėti konkursą – duok valdininkui į kišenę…Štai ir lengviausias pasaulyje gyvenimas:balsuoji kaip reikia (partija/kyšio davėjas liepė), daliniesi su prokuroru, paparacais ir gyveni kaip sūris svieste, galvoti dėl nieko nereikia. Vienintelis, ko reikia – pastoviai pervedinėti lėšas į ofšorus, kaip tai daro Tėvynės sąjungos vadovybė…

Algis, 2011-04-27 08:24:16

Jeigu toje šalyje,kur laimingai gyvena šeima,būtų bandyta pastatyti socializmą,kokia ten būtų sėkmės formulė…?Negi nėra laimingų Lietuvoje?

Petras, 2011-04-27 09:25:09

Kada mes laikome, kad mums pasisekė gyvenime? Na tikriausiai kai buname laimingi, kad ir pasistatę namą ir t.t. Bet, manau, kad jokia korupcijos keliu įgyta laimė niekada neprilygs tai, kurią užsitarnavome sąžiningai.

Man buvo visad labai įdomu ar tos “visuomenės viršūnės” važiuodami “nešvariu” automobiliu, ar grįžę i tokius namus, taip geba save apgauti ir džiaugtis jais lyg tai butų pačių nuopelnas!?

O gal jie laiko nuopelnu ta savo gebėjimą “prasukt pinigelį” 😀 ? Tada jau jiems niekas nepadės… 🙁

Nesuprantu ir nesuprasiu kaip toks žmogus gali buti laimingas ir laikyti savo gyvenima sėkmingu.

Nepris, 2011-04-27 10:25:09

“Žmogus iš tiesų panašus į beždžionę: kuo aukščiau užlipa, tuo labiau matosi plikas užpakalis.”

~ F. Bekonas.

Irid, 2011-04-27 13:28:52

Petrui: Korumpuoti valdininkai, manau, visai nelaiko savęs vagiais ir apgavikais. Jiems atrodo, kad tai įstatymai blogai parengti, nelankstūs, neįvertina visų galimų aplinkybių ir pan. Kas čia blogo jei vietoj bruzgynų ant ežero kranto leisim pastatyt vieną kitą pirtelę? Ar jei tilto statybos darbus atliks brolio įmonė: taigi su savu broliu daug lengviau šnekėtis, o kaštai visų įmonių daugmaž vienodi…

Burgio studentai, kai nusirašinėja, irgi galvoja, kad jie nieko blogo nedaro. Koks skirtumas, iškalsi ar nusirašysi, vis tiek galiausiai intelekto nuo to nepadaugėja. O dar turėkim omeny kiek universitetuose nevykusių programų ir jas dėstančių pensininkų, kad tikrai jų šlamšto mokytis neverta.

Man patiktų kad viskas pasaulyje būtų legalu, bet ir turėtų atitinkamą oficialą kainą su PVM sąskaita-faktūra, tai ir pasibaigtų visi kyšininkavimai, organizuotas nusikalstamumas ir pan. Pvz.

Heroino dozė: 5000 lt

Naktis su prostitute: 10,000 lt

Burgio egzaminas 100,000 lt

Bakalauro diplomas 5,000,000 lt

Va čia gerą dalyką sugalvojau. Pas mus už stambias vagystes bent jau teoriškai baudžiama kalėjimu. Nusikaltėlis turėtų turėti galimybę išsipirkti kalėjimo laiką, bet kaina turėtų bent dešimteriopai viršyti sumą, kurią įmanoma prisivogti už tam skiriamą kalėjimą. Pvz. už 10 mln. litų vagystę gresia metai kalėjimo, bet sumokėjus 100 mln. gali būt laisvas.

petras, 2011-04-27 14:25:56

aha aha, tik tada Irid, tas vagis ais dešimteriopai daugiau vogt, kad išsipirktų :DD

o gal su korumpuotais valdininkais yra taip, jog jie mano, kad jei nevagia konkretaus kažkam priklausančio daikto, tai ir nėra vagys, tai ir miega ramiai 🙂 aš ir panašiai kartais galvoju, pvz. tarkim sunčiu filmą iš interneto ir nemoku jokių pinigų. tai kaip ir vagiu. bet galėčiau save nuramint, jog realios žalos nepadarau niekam ( nes to filmo už pinigą nežiūrėčiau, tai tie platintojai vistiek pinigo negautų), iš nieko neatimu materialaus egzistuojančio daikto (pinigo).

Tadas, 2011-04-27 16:33:14

Petrai,

nemanai, kad jei tu sumoketum uz prostitute pinigus, o Anupras gautu ta pati is jos uz dyka, tau naturaliai kiltu klausimas: “Kodel man reikejo moketi?”. Stai tau ir atsakymas apie vagystes is interneto.

petras, 2011-04-28 09:11:45

ne, Tadai, man natūraliai kiltų klausimas ar Anūpras tik nebus tos prostitutės vyras, ar gyvenimo draugas 🙂 o šiaip po tokios neteisybės, atsisakyčiau paslaugų iš principo 🙂 arba ne. vnž, bet kokiu atveju manyčiau netinkamas pavyzdys.