Senelio žaidimai

Vakar Vilniuje mes šventėme „atidėtą“ Mildutės penkmetį. Turėjau galimybę išbandyti save. Aštuoniems (vėliau dar du prisijungė) vaikučiams nuo maždaug dviejų iki maždaug šešerių metų turėjau surengti „programą“. Parašysiu apie pagrindinius programos numerius, kad pats prisiminčiau ir kiti seneliai galėtų pasimokyti.

*

  1. Paukščiukai parskrido! Apie tą atrakcioną jau rašiau. Pavyko! Gerai, kad susipratau padidinti vienos rūšies paveikslėlių skaičių iki septynių. Vaikai labai noriai renka paveikslėlius, net trejų dar neturinti Laurutė!

*

2. Spalvoti kamuoliukai. „Aikštės“ (kambario, kuriame žaidėme, laisvo ploto) kampuose pastatomi keturi skirtingų spalvų kibirai (kadaise nusipirkau – labai praverčia!). Ant grindų išberiami spalvoti kamuoliukai (visą rekvizitą galima nusipirkti „Tiger“ parduotuvėje). Vaikai renka kamuoliukus ir meta į atitinkamos spalvos kibirus. Po to solenizantė atsistoja ant kėdės, vaikai jai atneša kibirus, solenizantė vėl išpila kamuoliukus ant grindų – žaidimas tęsiasi. Vaikams patiko! Kitą kartą pasirūpinsiu, kad kamuoliukų būtų dukart daugiau (apie 60).

*

3. Kaime. Vaikams atsitiktine tvarka išdalijau kačiuko, šuniuko, avytės ir gaidelio paveikslėlius. Vaikai turi nežiūrėti, kokį paveikslėlį gavo. Po komandos visi turi pasižiūrėti į savo paveikslėlį ir šaukti to gyvūno balsu. Nelabai pavyko… Ne visi nori šaukti, kai kurie per maži suprasti taisykles.

*

4. Detektyvai. Vaikai gauna po vieną dovanėlę (mažą žaisliuką, šokoladuką ir pan.) ir turi po visą namą (šį kartą apsiribojome vienu kambariu…) ieškoti kitos lygiai tokios pat dovanėlės. Nelabai pavyko… Vaikai per maži, nors dovanėlės buvo net nepaslėptos. Bet mačiau kaip džiaugėsi tie, kurie surado!

*

5. Paslaptinga dėžutė. Kiekvienas vaikas gauna uždarą kartoninę dėžutę, kurioje įdėtas arba kamuoliukas-gaublys, arba dekoratyvinių skylučių skylamušis, arba rašiklių komplektėlis. Neatidarydami dėžutės, o tik ją pakratydami, paklausydami ir įvertindami svorį, vaikai turėjo atspėti, kuris žaisliukas yra dėžutėje. Atspėjęs gauna dar vieną dovanėlę. Nelabai pavyko… Vaikai džiaugėsi dėžutėmis (į jas patogu susidėti visą vakaro „grobį“…), dovanėlėmis, bet atspėti – per maži…

*

6. Estafetė. Dvi mažiausios mergaitės buvo teisėjos trasos galuose, dvi komandos po tris vaikus turėjo lenktyniauti koridoriumi (gal 12 metrų ilgio?). Pavyko, bet keistai. Po komandos visi pasileido bėgti kartu! Patenkinti! Teko olimpinę rungtį rengti iš naujo… Visi buvo apdovanoti aukso medaliais (šokoladiniais). Medalius paruošė ir apdovanojo močiutė. Vaikai „susireikšmino“, kai močiutė jiems spaudė rankas…

*

7. Piešiame pavasarį. Ant grindų patiesiami maždaug A1 formato popieriaus lapai, duodama daug kreidelių tipo rašiklių, močiutė padeda, vaikai piešia. Neblogas atrakcionas, bet reikia tobulinti.

*

8. Atsivežkime tortą! Senelis-garvežys važinėja po kambarius nuo vaiko prie vaiko, privažiavęs suūkia, vaikas prisikabina prie „sąstato“. Kuo toliau, tuo ilgesnis traukinukas! Pagaliau traukinukas važiuoja į virtuvę torto ir visi vaikai palydi tortą į svetainę. Tortas padedamas ant grindų (!), vaikai sutūpia aplinkui – gražu…

Atsakymai

Burgis, 2013-02-04 09:04:45

Įvertinkite…

ramunia, 2013-02-04 19:46:59

puikūs žaidimai, pabandysime pritaikyti sau, jei galima 😉

Jūratė, 2013-02-05 18:32:38

Kaip tik suku galvą, mano mažosios šeštadienį vienerių metų gimtadienis, tarsi suprantu, kad šis gimtadienis yra mums tėvams ir vis tiek norisi kokios atrakcijos, manau traukinuką puikiai sužaisime ir maži, ir dideli

A1 formato lapus galima pakeisti tapetais, iškloti ir piešti ant vieno visiems.

Ačiū už pasidalinimą.

Ausrius, 2013-02-07 04:00:26

Jau kelintą kartą pagalvoju: “greičiau užaugtų tie vaikai ir sulaukčiau aš anūkų”! Kažin, ar aš būčiau geras senelis? Jaučiu, kad geras, nes labai juos mylėčiau. Bet gal ir nebūčiau toks geras, kaip Jūs, nes slapta tikiuosi, kad kai vaikai užaugs, man nereikės taip pragariškai daug plėšytis!

D., 2013-02-07 17:06:02

5 užduotį reikėtų palengvinti t.y. leisti daiktą dėžutėje pačiupinėti ranka. Taip esam ne kartą darę, būna linksma 🙂

Burgis, 2013-02-07 18:23:48

D.: puiki mintis, ačiū!