Seniai bambekliai

Pirmiausia turime apibrėžti, kas yra senis. Ar pagyvenęs ir nuolat bambantis žmogus yra senis, ar atvirkščiai – kiekvienas senis yra pagyvenęs ir nuolat bambantis žmogus?

Norėdami atsakyti į šį klausimą, turime išsiaiškinti, ką reiškia „bambėti“? Pažvelkime į literatūros šaltinius. Pavyzdžiui, šios svetainės temoje apie tatuiruotes jas peikiantis žmogus vadinamas bambekliu, o peikiantis peikiantįjį – ne. Santvarką peikiantys Marksas, Engelsas, Leninas nebuvo vadinami bambekliais, o dabartinę santvarką peikiantys – dažniausiai taip vadinami (ir aš juos taip vadinu…; nes man valdžia, santvarka – neverti bambėjiomo dalykai).

Nuo Sokrato laikų žinoma, kad jauni pagyvenusius turi teisę vadinti bambekliais, o seni neva netinkamai senus pašiepiančių jauniklių bambekliais vadinti negali. Šiais laikais „megztosios beretės“ yra visiems aiškus negatyvus apibūdinimas, o forsai, urlaganai, pankai, gotai ir pan. – dažniausiai yra komplimentas.

***

Bandykime išsklaidyti miglą… Žinodamas, kad esu pagyvenęs žmogus, žinodamas, kad dažnai ir, matyt, teisėtai esu vadinamas bambekliu, galiu analizuoti sistemą „iš vidaus“, t.y. nuo bambeklio bačkos.

  1. Tu pirma įsižiūrėk, ar tas bambeklis yra laimingas žmogus! Gali būti, kad jis bamba todėl, jog nori gyventi panašiai laimingų bendrijoje. Tai kas čia blogo?

  2. Bambeklis vos ne pagal apibrėžimą yra neturtingas žmogus. Pasitikrink – gal jis milijonierius? Kaip tada vertinsi jo kalbėjimo motyvus?

  3. Kodėl manai, kad senis negali būti teisus? Juk jis tikriausiai matė „abi pasaulio puses“ – anot reklamos? Juk jis matė, pažino, išklausė žymiau daugiau protingų žmonių negu tu, jaunikli. Negi bambeklio kelyje vien tik mulkiai pasitaikė? Teoriškai tai įmanoma, praktiškai – ne.

  4. Pasidomėk bambeklio biografija. Nuo kada jis laikytinas bambekliu? Gal jis visą gyvenimą buvo šiek tiek pranašesnis už vidutinį pilietį, todėl jau seniai seniai seniai pradėjo tam piliečiui aiškinti, kaip gyventi, kad gyventi būtų geriau?

  5. Jums jau žinoma vieno bambeklio formulė: „Bet man tai nerūpi visai / Man rūpi tik tai, kad ji myli mane!“ Galima apibendrinti: gavęs neigiamus kraujo tyrimo rezultatus, senis bamba dažniau, gavęs teigiamus – bamba tik iš įpročio arba visai nebamba…

  6. Ir pagaliau – jaunikliai, atsigręžkite į save, į paauglius, į vaikus. Paklausykite, kaip kalbasi būrelis vaikų, išėjusių iš kino salės: „Nieko gero…“. Nors iš akių matai – visiems patiko! Bet jei pasakysi, kad patiko – tavo autoritetui galas! Visi supras, kad dar nieko gero gyvenime nesi matęs. Todėl privalai peikti! Todėl privalai būti su minia!

***

Nebūsiu su minia! Esu laimingas bambeklis! Mėgstu peikti, bet mėgstu ir girti. Ir ne tau mane mokyti! Esu pasipūtęs, arogantiškas, nepasiekiamas kaip žvaigždė, kaip vienišas erelis danguje! Man patinka erelio vienatvė, nesikišk! Liko nedaug… Po to manęs nebematysi, būsiu pakilęs pernelyg aukštai… Bet gal vienas kitas pamokymas, vienas kitas mano žodis liks su tavimi?

Atsakymai

sonata, 2010-10-06 15:34:15

jau seniai sakiau, kad Jums reikia steigti partiją – o kodėl neįsteigus “Bambeklių” partijos:) Mielai kandidtuočiau, o ir rekomendacijas iš šeimos atnešt galiu:))

M11, 2010-10-06 15:38:09

Bambeklio amžius turbūt yra sąlyginis dalykas – jis gali būti ir 18-kos, jei bambėjimo klausytojai yra jaunesni 🙂

MariusM, 2010-10-06 16:07:49

Seniai tai tie, kas nebeauga, o bambekliai dar ir galvoja, kad yra labai dideli užaugę 🙂

D., 2010-10-06 16:51:05

O kodėl milijonieriaus bambeklio motyvai turėtų būti didesni?

Evaldas, 2010-10-06 18:25:20

Nedrįstu gilintis į mokslinę “bambeklizmo” ištakų, apraiškų ir tiesioginių padarinių sritį:) Išsilavinimas ir apsisprendimas kuriam flangui – senių ar “šiaip patyrusių” – priklausau. Tačiau pažvelkim į reikalą paprasčiau. Kartais šio tinklaraščio šeimininkas būna super modernus, linkstantis net į savotišką anarchizmą; kartais – lindintis “bambeklio” apkase. Bet visas žavesys ir yra toje užsimezgančių ginčų grandinėje. Ar ne?

o na, 2010-10-06 18:41:45

kodel jus, ponas Burgi, save reklamuojat lietryte?

Mantas, 2010-10-06 19:33:50

Visa tai kvepia puikybe ir gal netgi šiokiu tokiu savęs pervertinimu. Bet tai tik mano asmeninė nuomonė 🙂

Burgis, 2010-10-06 20:51:40

o na: ne aš save reklamuoju lryte, o lrytas mane reklamuoja… Aš nesipriešinu.

D.: milijonierius bamba tik patirdamas malonumą, nes kitos priežasties bambėti neturi…

Mantui: Pervertinimu? O kiek Jūs mane realiai vertinate? Aš nesiginčiju – save vertinu kaip pasaulio stebuklą. To manęs išmokė Lenino premijos laureatas Eduardas Mieželaitis („… o tarp Žemės rutulio ir tarp Saulės kamuolio stoviu aš…“) ir kiti protingi žmonės. Kodėl turėčiau slėpti, kad sau esu svarbiausias Visatoje?!

Rasa, 2010-10-06 21:12:45

Mano manymu senas bambeklis, tai ne senis, o seniai bambantis, t.y. nuolat. Pav. va mūsų mielas Vaderis 🙂 Pavadinau jį senu bambekliu, bet juk jis gerokai jaunesnis už mane 🙂 Bet jis tikras senas bambeklis 🙂 Bambeklio etalonas 🙂

O dėl to, kas yra senis, tai irgi tikrai ne pagyvenęs žmogus, o tiesiog vyresnis. Kai nuvažiavau kažkada į Šiaulius ir vienas senis man aiškino, kad italų muzika graži, man buvo juokinga, ką tas senis ten supranta,- galvojau. Tam seniui tada buvo apie 25m. 😀 Aišku, man 17a 😀

“milijonierius bamba tik patirdamas malonumą, nes kitos priežasties bambėti neturi…”- taip taip, paklausytumėt mano buvusio darbdavio… Puikus žmogus, daug milijonų turi, ne vieną, bet jau kaip kartais užknisdavo bambėjimu! Tada mosteldavau ranka kaip seriale ir sakydavau: “Gal atsipeikėkit? Aš jums ne vergė Izaura! Aš tik samdomas darbuotojas, kuris gali ir nedirbti!” Na, jumoro jausmą jis irgi turėjo normalų 🙂 Iki tol, kol kalba apie pinigus nepasisukdavo 🙂

mariux, 2010-10-07 08:56:32

Lietuviški rubajatai 🙂

Bambėdams dėl bambėjimo kitų-

Bambekliu pats tampi, deje, ir Tu!

Bambėkit į sveikatą, jei taip norit.

Tik man, sakau, su jumis nuobodu…

M.

mariux, 2010-10-07 14:50:37

Ar senis- kuriam žilė plaukuose?

Ar tas, kuriam senatvė- akyse?

Sakau, pažvelk: kiek senių daug jaunų tarp mūsų vargsta,

Jauni jie kūnu, bet seni dvasia!

M.

Gintaras - anglu kalbos pamokos, 2010-10-11 09:56:05

Prisiminiau vieną rusišką posakį:

Орлы летают одиноко. Бараны пасутся стадами.

🙂