Vėl dirbu su septintokais. Žinoma, tik kartą per savaitę, bet smagu. Smalsūs, aktyvūs, linksmi.
Pagrindinės problemos: 1) nežino, ko nežino; 2) dirba greitai, bet neatidžiai; 3) niekas jų nemoko rasti geriausią iš sprendimo būdų, o vaikams patiems tai suprasti sunku; 4) pasirengimo lygis labai skirtingas: tas, kuris negauna “dešimtukų” daugiau moka už tą, kuriam rašomi geri pažymiai.
Tie kurseliai ir man, ir jiems turėtų padėti suprasti šias ir kitas problemas.
Atsakymai
Neprisistatantysis, 2008-09-16 00:03:01
Tai kad čia gal ne vien septintokų problema. Ir ne tik apie matematiką… Tas pats galioja visų profesijų specialistams (ir bandantiems tokiais būti).
- Žinojimas, ko nežinai (“anti-žinojimas”) mokymo įstaigose nelaikoma žiniomis — o juk realiame darbe neretai būtent tokios rūšies žinojimu remiantis dėliojamos tolimesnių darbų ir gilesnių tyrimų gairės. Problema, kad (jauniems) žmonėms neduodama pagalvoti apie mokymąsi, ir nepaaiškinama žinių prigimtis. 2. “Good-enough” pasaulyje perfekcionistai yra nykstanti rūšis. Problema, kad mokykloje (ugdymo įstaigoje!) jų irgi niekas nepuoselėja. 3. Skubėjimo kultūroje bent kiek labiau pasistengti dėl gerėlesnio sprendimo pateisinama, tik jei daroma laisvu nuo darbo metu. Neretas kolega tai įvertins kaip bandymą “lipti per galvas”. 4. Nesiteikiam to pripažinti, bet “pasauly teisybės nėra”. Visos vertinimo sistemos turi ydų. Todėl neretai išlošia ne geriausias, o didžiausias prisitaikėlis. Svarbiausia –siekti didžių tikslų nuosavoje skalėje. Problema, kad daugelis net nežino, kad tokia egzistuoja. Ir visą gyvenimą lieka “oficialiosios” skalės vidutiniokais…
matematikas, 2008-09-17 10:57:07
O kaip sie septintokai i si “bureli” patenka? (i ka kreiptis) Kiek trunka jusu bendravimas? (semestra, metus…)
ačiū.
Burgis, 2008-09-17 11:17:51
matematikui: septinkams ir kitų klasių moksleiviams įvairių dalykų pasitobulinimo kursus rengia KTU gimnazija (tel. 45 14 69). Aš pirmadieniais nuo 15.30 iki 17 val. mokysiu septintokus dešimt savaičių. Po to – jei žmona leis…
Aurelija, 2008-09-17 17:18:35
man patinka labai šita Enšteino mintis 🙂 “Nuostabiausias ir giliausias jausmas, kurį galime patirti yra mistiškumas. Tai visų mokslų užuomazga. Tas, kuriam šis jausmas svetimas, kurio niekuo nenustebinsi, kuris paskendęs baimėje, tolygus mirusiam. Jeigu pripažįstame, kad tai, kas neatskleista, tikrai egzistuoja ir pasireiškia aukščiausia išmintimi ir akinančių grožiu, prieinamu neišlavintiems mūsų sugebėjimams, prilygstantiems tik primityvioms formoms, tai – žinojimas.” 🙂