Šiandien: KTUG-25. Graži jaunystė!

 

 

Labiausiai mane šokiruoja tas faktas, kad dabar jie, mūsų pirmieji gimnazistai, yra vyresni, nei tada buvau aš – jų direktorius…

*

Aš galvoju ir galvoju apie tuos, kurie ateis ir kurie neateis…

*

Nuostabios Mokytojos Viktorija Vilkauskaitė ir Roma Vaitiekaitienė tikrai neateis…

*

Ryškios žvaigždės, gimnazijoje dirbę Mokytojai Bronius Žėkas, Laima Kalvaitienė, Vilmantė Liubinienė, Audronė Poškienė, Vilija Gediminskienė, Vytautas Žilinskas, Alfonsas Grigonis, Bronė Narkevičienė, Ina Dirgėlienė, Vida Jurkienė, Bena Sabaliūtė, Afimija Stepanianienė, Juozas Mažeika, Birutė Vaičekauskienė, Mindaugas Šiūša, Algirdas Šulčius, Birutė Vasylienė, Sigita Dijokienė… – o, atsiprašau, atsiprašau – visų tikrai neišvardinsiu! – šie ir daug kitų mokytojų sukūrė tai, ką dabar turime.

*

Aš galvoju apie jus, mūsų gimnazistų vaikus. Juk turėtumėte turėti kažką tokio, ką jūsų tėvai gero gavo gimnazijoje?

*

Aš galvoju apie tuos, kurie surengė šią šventę. Nuostabiausia, iki šiol man negirdėta procedūra! Jie, mūsų gimnazistai, viską padarė patys. Aš net nežinau, kas iš tiesų šiandien bus… Nuostabu ir tai, kad nebus jokių oficialių svečių, oficialių kalbų. Pagaliau! Likimas taip lėmė, kad net direktoriaus kalbos (kaip ir ši…) iš anksto įrašytos… Ačiū jums, novatoriai!

*

Aš galvoju apie tuos, kurie po ketvirčio amžiaus galėtų pripažinti išskirtinę gimnazijos naudą Kaunui, Lietuvai, Europai. Bent dabar pripažinti. Pripažinimą galėtų išreikšti materialiai…

*

Aš galvoju apie tuos, kurie po šios šventės bus paskatinti ateiti mokytis į mūsų gimnaziją. Žinau, kad užtenka pamatyti juos, mūsų dabartinius ir ankstesnius gimnazistus, ir mintis neapleis: „Aš noriu būti toks!“

*

Vis tik galvoju ir apie tuos, kurie pakenkė gimnazijai… Žinoma, labiausiai jie pakenkė sau, ir tai galima lengvai įrodyti. Likimas yra teisingas!

*

Aš galvoju apie savo likimą. Kadaise vienas prasčiokas nusišaipė, kai pasakiau, kad už tikrus dalykus reikia mokėti krauju. Likimas tą žmogų nubaudė. O aš mokėjau ir mokėsiu krauju, nes tai, kas yra Gimnazija, turi didelę vertę!

*

Dvidešimt penkeri yra pati jaunystė! Žmogui, o tuo labiau – Gimnazijai. Pirmajai pokario Lietuvos Gimnazijai. Būkite jauni ir laimingi, Gimnazijos žmonės!

Atsakymai

Burgis, 2014-09-27 09:16:43

Pabūkime!…

Giedrius, 2014-09-27 13:12:14

Daug džiaugsmo!

Dar pabūkime ir pasidžiaukime.

Visą dieną nuoširdžiai mokysiuos.

chemikas Rimas, 2014-09-29 10:42:33

nuostabu, ypač džiaugiuosi, kad geru žodžiu minite ir tuos, su kuriais ne visada sutarėte. JŪs – tikrai KTUG SAULĖ.